Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

W huk długie książki / cykle

pt cze 08, 2012 8:35 am

Cykl o markizie Angelice de Peyrac, autorstwa Anne i Serge Golon. 14 tomów po, średnio, 450 stron. Akcja dzieje się w XVII wieku we Francji i Kanadzie a główna bohaterka jest przebojową kobietą, radzącą sobie w zmaskulinizowanym świecie i przeżywającą różne przygody.
 
Awatar użytkownika
Nausicaa
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: pn lip 12, 2010 10:19 pm

W huk długie książki / cykle

pt cze 08, 2012 11:08 am

Możesz też poczytać kryminały np. o Poirocie. Albo Opowieści Margit Sandemo - cykl romansideł z elementami kryminału nie powiązanych ze sobą fabularnie (nawet trzymają poziom) :razz:
 
Awatar użytkownika
Hugin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: czw lut 17, 2005 1:38 pm

W huk długie książki / cykle

pt cze 08, 2012 11:13 am

Wilbur Smith Saga rodu Courteneyów
Każda po około 300 stron lub więcej, akcja dzieje się przeważnie na południu afryki, główny cykl końca XIX wieku do lat 80'tych XX, trzy następne w XVII a dwie ostatnie na przełomie XIX i XX.
Większość powinna być dostępna w księgarniach i bibliotekach, a na pewno znajdziesz je jeśli nie przeszkadza ci czytanie z ekranu :wink:

Gdy poluje lew
Odgłos gromu
Brama Chaki / (aka Upadek wróbla)
Płonący brzeg
Prawo miecza ( aka Władza miecza)
Płomienie gniewu
Pora umierania (aka Ostatnie polowanie)
Złoty lis
---------
Drapieżne ptaki
Monsun
Błękitny horyzont
----------
Triumf słońca
Assegai
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

W huk długie książki / cykle

pt cze 08, 2012 9:38 pm

To może nie całkiem spoza fantastyki; Włodzimierz Uljanow Lenin 'Dzieła zebrane'. Podejrzewam że czytania sporo. :wink:

Pomyśleć że kiedyś kupowałem serię Wilbura Smitha w miarę wydawania. Gdybym wiedział że tak się rozrośnie pewno bym nie zaczynał kupować.

Serio, można poczytać cykl 'Korpus' W. E. B. Griffina o USMarines z okresu II wojny światowej. Cegłowate tomy, dość ciekawa akcja.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

W huk długie książki / cykle

pt cze 08, 2012 11:02 pm

"Korpus" jest dobry, ale zawiera wiele niekonsekwencji w opisie bohaterów i wydarzeniach, w których biorą udział. Poza tym
autor urywa go w maju 1943 roku w 8 tomie a potem tomy 9 i 10 dotyczą już wojny koreańskiej
.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

W huk długie książki / cykle

sob cze 09, 2012 4:05 pm

Griffin pisał niektóre tomy wracając do zdarzeń wcześniejszych. I rzeczywiście opisywane wydarzenia różnią się w szczegółach. Może autorowi nie chciało się przeglądać własnych, wcześniejszych, wypocin. :razz:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

W huk długie książki / cykle

sob cze 09, 2012 5:00 pm

Kilka rzucających się w oczy to:
a) zmiana imienia porucznika Macklina z John D. na Robert B.
b) Ernest Zimmermann w pierwszym tomie jest starszym sierżantem a w drugim - plutonowym
c) Flemming Pickering, kiedy mowa jest o jego stopniu w czasie zakończenia I wojny światowej, raz jest wspominany jako kapral, a raz jako plutonowy
d) w 1 tomie pokazano, że Jack Stecker awansował na kapitana ze stopnia starszego sierżanta sztabowego, tymczasem w 9 tomie wspomina się, że awansował od razu na podpułkownika
e) Kenneth McCoy najpierw jest przedstawiony jako członek Kościoła rzymskokatolickiego (w 1 tomie) a potem - Kościoła anglikańskiego/episkopalnego (w tomie 6)
f) w pierwszym tomie porucznik Edward Sessions ma 32 lata, podczas kiedy kilka tomów dalej ma mniej niż 30
g) w szkole spadochronowej starszy szeregowy Stephen Kofler był często gnojony przez porucznika Macklina, tymczasem kiedy kilka tomów później kapitan Macklin spotyka w Australii sierżanta Koflera, to jest napisane, że widzi go po raz pierwszy
h) komandor podporucznik Eric Feldt początkowo, w rozmowie z majorem Edwardem Banningiem, mówi, że nie zna słowa po japońsku, tymczasem niewiele czasu później okazuje się, że mówi płynnie w tym języku

Takich kruczków to można znaleźć na pęczki.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

W huk długie książki / cykle

sob cze 09, 2012 10:40 pm

Była kiedyś taka seria książek zacząłem czytać potem jakoś nie miałem czasu i nie wróciłem do niej a teraz nie pamiętam ani autora ani tytułu może ktoś kojarzy.

Chodziło o to, że młody student zaczął zauważać dziwne rzeczy w otaczającym go świecie jak pojawienie się wymarłego od setek lat tura czy atak wilka w mieście zainteresowany odszukał jakąś legędę i sprawdzając jakiś stary celtycki kopiec trafił do jakby równeległego wymiaru w czasach celtów, tam został przyjęty i szkolił się na wojownika. Potem wplątał się w politykę królestw i starał się zapobiec zdradzie i takie tam.

Wiem, że opis bardzo skromny ale może ktoś kojarzy o co mi chodzi.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

W huk długie książki / cykle

ndz cze 10, 2012 10:33 am

Pamiętam, były chyba tego jakieś 2-3 części. Okazało się potem, że nie tylko on trafił do tego wymiaru, ale jego kolega ze studiów, którego bardzo nie lubił i obaj walczyli po przeciwnych stronach. Główny bohater stracił potem wzrok i patrzył oczyma duszy a później ten wzrok odzyskał czy coś takiego. Czytałem to z jakieś 10 lat temu ale też nie pamiętam tytułu. W mojej bibliotece publicznej pewnie by się znalazła (bo stamtąd ją wypożyczyłem), jeśli jeszcze nie oddano książek do magazynu.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

W huk długie książki / cykle

ndz cze 10, 2012 12:11 pm

Nie polecałbym. Też nie pamiętam autora ani tytułu, mimo to pamiętam tę fabułę. I niezbyt dobrze mi się kojarzy.
 
Awatar użytkownika
Achilla
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 16, 2012 2:09 pm

W huk długie książki / cykle

ndz cze 17, 2012 2:01 pm

Ja czytałam kiedyś cykl książek Nory Roberts " Kwartet weselny". Są to książki o czterech przyjaciółkach które organizują wesela i w każdej części jedna z nich znajduje swoją drugą połówkę. Autorka w całym cyklu zachowuje wyrównany poziom dzięki czemu czytałam wszystkie części z taki samym zapałem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości