Zrodzony z fantastyki

 
nusek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 10, 2016 2:50 pm

Reklama przez ulotki

śr lut 10, 2016 2:58 pm

Czy uważacie, że reklama poprzez ulotki a nie internet jest wciąż opłacalna i daje efekt? Wydaje mi się, że wciąz tak, zależnie oczywiście od branży, ja mam swoją firmę w Anglii i chcę zlecić firmie [usunięte treści reklamowe] takie właśnie jednostronne ulotki, pieczątki no i jeden albo dwa banery. Co myślicie?

//dyskusja o skuteczności jakiejś metody nie wymaga reklamowania konkretnych firm
Lord Xan
Ostatnio zmieniony czw lut 11, 2016 1:23 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Reklama przez ulotki

czw lut 11, 2016 6:31 pm

To zależy, ile ulotek chcesz wydrukować, w ilu miastach je rozdawać, ile osób zaangażować. Zazwyczaj 90 % ulotek ląduje i tak w śmietnikach bez przeczytania, a z pozostałych 10 % pewnie też 90 % po przeczytaniu wyrzuca do kosza. Dlatego zostaje jakieś 2 % osób, które mogą być chętne do skorzystania z oferty, więc im większy rozmach będzie miała akcja reklamowa, tym większe będziesz miał szansę na zysk.
 
Awatar użytkownika
olek01990
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob maja 28, 2016 8:16 pm

Reklama przez ulotki

sob maja 28, 2016 8:19 pm

Moim zdaniem skuteczność jest jeszcze mniejsza.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Reklama przez ulotki

śr cze 01, 2016 6:26 am

Jeśli z reklamy na ulotkach skorzysta 1-2 % ludzi, którym się je wręczyło, to chyba lepiej, aby był to 1-2 % z 2000 niż z 200.
 
robert199
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 20, 2016 11:54 am

Reklama przez ulotki

śr lip 20, 2016 11:58 am

Zbyt dużo ostatnio tych ulotek. Ich skuteczność będzie tylko spadać. Bardziej rozglądnąłbym się za np. reklamą w mapach google lub własną wizytówką w sieci

/ciach
Ostatnio zmieniony czw lut 15, 2018 11:17 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: usunięcie treści reklamowych
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Reklama przez ulotki

czw lip 28, 2016 11:57 am

Każdy sposób jest dobry. Najlepiej to iść wielotorowo, jak się ma pieniądze.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Reklama przez ulotki

pt lip 29, 2016 10:56 am

robert199 pisze:
Zbyt dużo ostatnio tych ulotek. Ich skuteczność będzie tylko spadać.


Zależy. Ulotki zniżkowe czy typowe knajpowki rozdawane w zagłębiach biurowych mają wg. badań skuteczność nawet 10% co jest bardzo wysokim współczynnikiem patrząc na koszta materiałowe i ludzkie potrzebne do ich dystrybucji.
Co innego spam wrzucany do skrzynek na listy. Taka forma w moeje ocenie już dawno się wypaliła, chyba że znów mówimy tu o ulotkach restauracyjnych połączonych z kuponami.
Inną kwestią jest to, że kampania ulotkowa jest jedną z najtańszych. Każda inwestycja w reklamę czy to internetową, medialną, bilboardową itp to zupełnie inny rząd wielkości jeśli chodzi o nakład pieniężny.
W mojej ocenie należy dobierać rodzaj kampani promocyjnej do oferowanego produktu, a co za tym idzie ulotka nie zawsze da oczekiwany efekt.
 
jola22
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt lip 07, 2017 9:44 am

Re: Reklama przez ulotki

pt lip 07, 2017 9:47 am

Internet to teraz niestety potęga. Aczkolwiek zależy do jakiej grupy klientów chcesz uderzyć. Jeśli wiek nie gra roli i Chcesz, aby były to również osoby starsze, to myślę, że jak najbardziej, ulotki to dobry pomysł. Nie wszyscy seniorzy weszli w wirtualny świat, więc dotrzesz do nich papierową wersją. Jendak o SEO również bym zadbała ;) 
 
ekstraBogdan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 14, 2016 3:04 pm

Re: Reklama przez ulotki

wt sty 02, 2018 2:08 pm

Obawiam się, że niezbyt można liczyć na skuteczność takiej reklamy, wystarczy poobserwować reakcje ludzi gdy dostają ulotki. Raczej robią to z grzeczności dla osób rozdających, nie zmienia to faktu, że powoduje to głównie irytacje lub biorą ulotkę machinalnie potem wyrzucając ją do śmieci. Najlepiej chyba postawić na odpowiednią promocję w internecie lub w mediach tradycyjnych.
 
postur
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw paź 26, 2017 8:25 am

Re: Reklama przez ulotki

czw lip 12, 2018 1:32 pm

A moim zdaniem jest to dobry sposób reklamowania własnej firmy. Oczywiście jeśli firma jest na rynku lokalnym:
bardziej pozostaje w pamieci
nie jest droga
i w razie czego taka ulotka będzie pod ręką ( dobrze sie to sprawdza jesli ktos prowadzi na przykład gastronomię, w tych przypadkach reklama przez ulotki jest najpopularniejszą)
Warto jest skorzystać z drukarni online. [ciach]
Ostatnio zmieniony pn lip 23, 2018 11:38 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: wycięcie treści reklamowych
 
Didf324
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob lip 21, 2018 7:46 pm

Re: Reklama przez ulotki

ndz lip 22, 2018 7:15 pm

Uważam że nadal się opłaca, tylko zależy do jakiego grona społeczeństwa
 
pinkpanther
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 26, 2018 11:51 am

Re: Reklama przez ulotki

czw lip 26, 2018 12:16 pm

Według mnie ważne jest to, kto roznosi ulotki. Jeżeli będzie dodatkowo zagadywał do ludzi, masz o wiele większe szanse na zdobycie klienta. Tylko oczywiscie nalezy wtedy wiecej zapłacic.
 
dwidera
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 25, 2018 11:21 am

Re: Reklama przez ulotki

czw maja 23, 2019 9:56 am

Ide przez taki Wrocław i w 15 min w ręku mam 15 ulotek. Bach je do kosza :) 

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości