Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
 
JerzyJerzy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: sob sie 25, 2007 12:15 am

4. ed. D&D - wrażenia i opinie

pn cze 02, 2008 11:04 pm

Dziw, że jeszcze nie ma ankiety.
Proszę jednak nie pisać tutaj niczego, bo przecież jest już stosowny temat.

*mimo iż 4e nie jest jeszcze wydana, to po zapowiedziach można już mieć własne zdanie.
__________________

Ankieta została usunięta jako nie spełniająca swojej roli.
Moderator Zsu-Et-Am

__________________
Ostatnio zmieniony śr cze 04, 2008 2:00 pm przez JerzyJerzy, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt cze 03, 2008 7:35 am

Pytania są zrobione TENDENCYJNIE- tak by z góry otrzymać wiadomą odpowiedź. Ja nie zagłosuję w czymś co się kupy nie trzyma. SORRY.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt cze 03, 2008 8:44 am

Sony, pytanie jest jedno, chyba chodziło Ci o odpowiedzi ;)
A te, mam wrażenie, zostały zaczerpnięte z sąsiedniego wątku, z ostatniej wymiany zdań ;)
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt cze 03, 2008 9:31 am

Wiesz zrobię ankietę :

Czy jesteś za zniesieniem podatków? Jak myślisz jakie będą odpowiedzi ?

Ankieta powinna dawać wybór a ta nie daje.

Czy zmiany w ed 4 idą w dobrym kierunku ? Tak/Nie
Czy kupisz Ed 40 ?

Takie konkretne pytania, a Będzie dobra z innych powodów jakich powodów? Nowej okładki? A może daty wydania :D
 
Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1002
Rejestracja: śr paź 20, 2004 4:05 pm

wt cze 03, 2008 10:12 am

Ankieta jest moim zdaniem głupia i nie oddaje problemu 4 edycji. W zasadzie zagłosować można tylko na drugą i ostatnią opcję.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt cze 03, 2008 10:15 am

Sony pisze:
Ankieta powinna dawać wybór a ta nie daje.

Czy zmiany w ed 4 idą w dobrym kierunku ? Tak/Nie
Czy kupisz Ed 40 ?

Dalej nie widzę tendencyjności w pytaniu.
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

wt cze 03, 2008 10:42 am

Dobra, dosyć spamu. Wszystkie ankiety są tendencyjne, zbędne lub głupie. A na pewno zawsze znajdzie się ktoś, kto to im zarzuci.

Ja odpowiedziałbym "nie wiem, bo nie znam podręcznika".
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

wt cze 03, 2008 10:47 am

np. 23%(całe pięc osób :D ) jak na razie na opcje trzecią - Ani na plus ani na minus - kolejna odsłona DnD.

Dziwne, skoro głosowaćda się tylko druga i ostatnią opcje.
Głupie...

A moze jednak taki wariant odpowiedzi pasuje czesci forumowiczów?
Odpowiedzi do wyboru tendencyjne, moze i tak...
Ale jakoś opcja trzecia pasuje do mojego zdania.
 
Awatar użytkownika
ironfist
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 10, 2007 11:50 pm

wt cze 03, 2008 11:39 am

A tak wogóle to czy taka ankieta ma sens?

a) W końcu podręczników jeszcze nie wypuścili, więc co tu oceniać?
b) I tak wszyscy kupią i się będą zachwycać i grać w 4e. A 3/3.5 pójdzie w odstawkę.
c)Poza tym ANKIETA TA JEST TENDENCYJNIE UŁOŻONA - sugeruje że 4ed na walkę nastawiona jest praktycznie wyłącznie.
 
JerzyJerzy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: sob sie 25, 2007 12:15 am

wt cze 03, 2008 12:51 pm

Pytania są zrobione TENDENCYJNIE- tak by z góry otrzymać wiadomą odpowiedź. Ja nie zagłosuję w czymś co się kupy nie trzyma. SORRY.

hm.. to ja też SORRY.. ale jaką wiadomą odpowiedź?
Ankieta powinna dawać wybór a ta nie daje.

heh, do licha czyli mam pięć takich samych odpowiedzi?

Pytanie tendencyjne oczywiście nie jest (odczucia co do DnD 4e mogą być różne, właśnie pytam jakie), a odpowiedzi starałem się dobrać jak najtrafniej. Myślałem, że właśnie takie odczucia mamy najczęściej (dużo walki-fajnie, ogólnie fajnie, jako tako, dużo walki-lipa, ogólnie lipa). Sądziłem, że większość forumowiczów podpisze sie pod jednym z tych stwierdzeń.
A pytanie "Czy kupisz 4e?" to o kant tyłka, bo o niczym to nie mówi, może nawet ja kupię, żeby mieć dowody na Wizardowską zbrodnię.

Ja odpowiedziałbym "nie wiem, bo nie znam podręcznika".

W końcu podręczników jeszcze nie wypuścili, więc co tu oceniać?

Ależ zapowiedzi mamy aż nadto! Na ich podstawie można mieć własne zdanie, co do zapowiadanej na razie, czwartej edycji.
I tak wszyscy kupią i się będą zachwycać i grać w 4e. A 3/3.5 pójdzie w odstawkę.

hmm.. skąd wiesz? Wszyscy? Nie żartuj..
Poza tym ANKIETA TA JEST TENDENCYJNIE UŁOŻONA - sugeruje że 4ed na walkę nastawiona jest praktycznie wyłącznie.

Nie piszę, że wyłącznie, ale że w głównej mierze to trudno ukryć.

Noi kto nie chce, niech nie głosuje, jego święte prawo, albo niech zrobi własną ankietę, która będzie tak nietendencyjna jak tylko sobie tego życzy.
 
Awatar użytkownika
ironfist
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 10, 2007 11:50 pm

wt cze 03, 2008 1:54 pm

Ależ zapowiedzi mamy aż nadto! Na ich podstawie można mieć własne zdanie, co do zapowiadanej na razie, czwartej edycji.


Znam [url]dnd4.com[/url], na podstawie tego zbioru grałem 2 krótkie sesje i mam wyrobione własne zdanie o 4e.

Cytat:
I tak wszyscy kupią i się będą zachwycać i grać w 4e. A 3/3.5 pójdzie w odstawkę.


hmm.. skąd wiesz? Wszyscy? Nie żartuj..


Sory, moja wina, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi o grających w dedeki. Wiadomo, że pewna grupa pozostanie przy 3/3.5 "BO NIE", ale kto by na konserwatystów zwracał uwagę. :lol:

Nie piszę, że wyłącznie, ale że w głównej mierze to trudno ukryć.


Napiszę jeszcze raz. Nie ma podręczników - nie można JEDNOZNACZNIE TEGO STWIERDZIĆ. Zresztą styl gry i tak zależy od MG. Jakoś ja prowadziłem w 3e przez 3 lata kampanie i nie było tak, aby sesja równała się iluś tam spotkaniom/napadom czy innym określeniom walki.
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

wt cze 03, 2008 1:54 pm

ironfist pisze:
a) W końcu podręczników jeszcze nie wypuścili, więc co tu oceniać?


Tyle zapowiedzi, i to na Polterze, i niewiadomo co oceniać... zapowiedzi oceniać można :)

ironfist pisze:
b) I tak wszyscy kupią i się będą zachwycać i grać w 4e. A 3/3.5 pójdzie w odstawkę.


Ja się raczej nie kupie, więc i z zachwytem będzie cieżko. Interesuje się bo zawsze warto poznać każdą nową wersje znanego RPG.

ironfist pisze:
c)Poza tym ANKIETA TA JEST TENDENCYJNIE UŁOŻONA - sugeruje że 4ed na walkę nastawiona jest praktycznie wyłącznie.


Taka jest większość opini, co odzwieciedla tendencjnie Ankieta :D
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

wt cze 03, 2008 2:15 pm

Ankieta ankietą, ale ta dyskusja jest zupełnie bez sensu.
 
Awatar użytkownika
Aravial Nalambar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 105
Rejestracja: czw maja 01, 2008 9:21 pm

wt cze 03, 2008 5:50 pm

Nie zagłosowałem w ankiecie więc tu się wypowiem. Nie jestem zwolennikiem tej edycji i prawie na pewno zostanę przy 3.5. To zwykła siekanka a uproszczenie charakterów i zrobienie z łotrzyka osiłka czy wywalenie niektórych klas to już kompletna porażka.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pt cze 06, 2008 11:52 am

Aravial Nalambar - straszne głupoty Waść piszesz :D

Jak narazie kazda klasa zyskała, uproszczono matematykę, zaś samych mozliwości tworzenia postaci jest więcej. Walki stały się szybsze, wyeliminowamo nie potrzebne turlactwo. Zaś Skill Challenge - wprowadził dokonałe rozwiązanie dla sytuacji nie bojowych.

Od paru dni testuję ed 4 i jest 10 x lepsza od 3.5 - ja się nie przesiądę spowrotem na 3.5 - ed 4 jest lepsza.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

pt cze 06, 2008 6:00 pm

Aravial Nalambar pisze:
zrobienie z łotrzyka osiłka

Nie czytales podrecznika, prawda?


Sony pisze:
Jak narazie kazda klasa zyskała

Poza Wizardem, ale to jest krok w dobra strone.

Jak znajde chetnych do testowania, to tez potestuje :P
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pt cze 06, 2008 6:10 pm

Wizard też zyskał :D Stał się bardziej zbalansowany - a to ważne :D :D
 
Awatar użytkownika
Dark Sage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:25 pm

pt cze 06, 2008 9:13 pm

Bardziej zbalansowany? Znaczy nie jest już przegięty w stronę potęgi? Na co komu teraz biblioteki magiczne jak nawet potężnego zaklęcia nie może rzucić.

Powiem tak, jak na razie 4.0 nie przedstawia dla mnie większej wartości, system ability per encounter/day jest dla mnie rozwiązaniem złym, więc jeśli nie opjawią się jakieś dodatkowe opcje, to to uczyni klasę czarodzieja dość mało przydatną na więcej niż jedną trudniejszą walkę. Wycięcie całej gamy umiejętności jest dla mnie kiepskim rozwiązaniem (rzemiosła i profesje, a także konkretne wiedze były dla mnie klimatycznym rozwiązaniem). Teraz jest prościej, ale te rozwiązania nadają się dla "bohateró", którzy nic poza swoim heroizmem nie reprezentują.

Jak wspomniałem system ability wyszedł na dobre tylko postaciom nie magicznym (dlaczego wogóle wycięto druida? nie rozumiem). Czyni to rozgrywkę szybszą i poniekąd prostszą, ale moim zdaniem płytrzą.

Jeżeli w nowych podręcznikach nie pojawi się coś pogłębiającego rozgrywkę, to jednak pozostanę przy 3.5, gdzie postacie są jednak moim zdaniem barwniejsze.
 
Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 446
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 4:51 pm

pt cze 06, 2008 10:07 pm

Post powyżej napisałem ja. Czy jakiś uprzejmy moderator mógłby przenieść tutaj jego treść? Zapomniałem się zalogować.

_______________________________

Dark Sage pisze:
Powiem tak, jak na razie 4.0 nie przedstawia dla mnie większej wartości, system ability per encounter/day jest dla mnie rozwiązaniem złym, więc jeśli nie opjawią się jakieś dodatkowe opcje, to to uczyni klasę czarodzieja dość mało przydatną na więcej niż jedną trudniejszą walkę.


Ależ czary wizarda (sloty) właściwie też były zdolnościami na dzień (a część atutów z Complete Mage sprawiała, że mag miał mocne zdolności na życzenie). IMHO abillities per day/encounter i at will są dobrym rozwiązaniem. Chociaż do tych per encounter się już przyzwyczaiłem, ToB je wprowadził. Z tego co Sony napisał wnioskuję, że jest opcja odzyskiwawnia daily powers. Chyba, jak się nie robi dłuższych przerw po walce, to można coś odzyskać. A wizard dalej będzie przydatny. Teraz przestanie być armatą zabijającą wszystko, będzie controlerem siekącym miniony.

Dark Sage pisze:
Wycięcie całej gamy umiejętności jest dla mnie kiepskim rozwiązaniem (rzemiosła i profesje, a także konkretne wiedze były dla mnie klimatycznym rozwiązaniem). Teraz jest prościej, ale te rozwiązania nadają się dla "bohateró", którzy nic poza swoim heroizmem nie reprezentują.


Nie wiem, czy te umiejętności wycięto, ale z mojego punktu widzenia oprócz poszczególnych dziedzin wiedzy to nic strasznego. Z pierwszych dwóch wymienionych i tak nikt u mnie na sesjach nie korzystał, bo gracze woleli przeżywać przygody i w kuźniach bywali wyłącznie na zakupach ;).

Dark Sage pisze:
Jeżeli w nowych podręcznikach nie pojawi się coś pogłębiającego rozgrywkę, to jednak pozostanę przy 3.5, gdzie postacie są jednak moim zdaniem barwniejsze.


Ciągle słyszę, że barwność postaci zależy nie od mechaniki, tylko od opisu i odgrywania. A czy widziałeś już podręczniki, żeby oceniać gdzie postacie są barwniejsze (zwłaszcza przy ogromie dodatków do 3,5 i tylko core do 4 ed)? Wszak core 3,5 dawał wręcz mniej opcji niż 4 ed. Teraz wojownicy różnych ras będą się różnili czymś więcej niż o 2 w atrybutach.

Ja już podręczniki do 4 ed zamówiłem. Prawdopodobnie przesiądę się właśnie na czwórkę, gdyż moim zdaniem precyzuje o czym dedeki są.

____________

Proszę bardzo :) (rince bpm)
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

pt cze 06, 2008 10:12 pm

Behir pisze:
Z tego co Sony napisał wnioskuję, że jest opcja odzyskiwawnia daily powers.

Są zdolności, które na to pozwalają.


Behir pisze:
Teraz wojownicy różnych ras będą się różnili czymś więcej niż o 2 w atrybutach.

I Atutem. Nie zapomnij o Atucie :P
Ale prawda jest prawdą - w 4.0 rasa będzie miała zwykle większy wpływ na postać niż w 3.0 -> Tam jeżeli cały build nie opierał się na danej rasie (Dragonwrought Kobold itp.) to na wyższysz poziomach różnice były niemal niedostrzegalne.
 
Awatar użytkownika
Dark Sage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:25 pm

sob cze 07, 2008 8:19 am

Podręczniki widziałem. Wiadomo jak, powiem tylko, że i tak zamawiam.
Ależ czary wizarda (sloty) właściwie też były zdolnościami na dzień (a część atutów z Complete Mage sprawiała, że mag miał mocne zdolności na życzenie).

Tylko że czarodziej w 3.5 ma ich od groma i różnych poziomów (że o metamagii nie wspomnę), a tutaj ma ich 4/4/7. Nie doszedłem jeszcze wprawdzie do rytuałów i nie wiem dokładnie jak działają, ale z zasad 4.0 wynika również, że czarodziej może mieć 1 (słownie JEDNĄ) księgę zaklęć na wszystko.
bo gracze woleli przeżywać przygody i w kuźniach bywali wyłącznie na zakupach .

Powiedz to mojemu kumplowi, który grał krasnoludzkim saperem z rzemiosłami takimi jak: alchemia, zakładanie pułapek, materiały wybuchowe; i profesjami: inżynier, architekt, saper; któremu frajdę sprawiało przygotowywanie się do spotkań z wyprzedzeniem (często dzięki pomocy wróżenia czarodzieja). Rzemiosło to nie tylko kowalstwo :).
Teraz wojownicy różnych ras będą się różnili czymś więcej niż o 2 w atrybutach.

Zawsze się różnili i to nie tylko w atrybutach. Może po prostu u ciebie nie korzystali z innych umiejętności rasy? ;)
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

sob cze 07, 2008 4:08 pm

Dark Sage pisze:
Tylko że czarodziej w 3.5 ma ich od groma i różnych poziomów (że o metamagii nie wspomnę), a tutaj ma ich 4/4/7. Nie doszedłem jeszcze wprawdzie do rytuałów i nie wiem dokładnie jak działają, ale z zasad 4.0 wynika również, że czarodziej może mieć 1 (słownie JEDNĄ) księgę zaklęć na wszystko.

I przez to na wyższych poziomach był najsilniejszą postacią w grze. Praktycznie samowystarczalną. DnD to gra zespołowa, więc niezbyt to było fajne dla kogoś kto sterował chociaż wojem. Poza tym wizard zmienił trochę swoją rolę. Ma i tak przewagę nad wojownikiem w 4ed. Ma księgę czarów (może zmienieć daily powers; wojak wybiera i nie ma tej możliwości). Poza tym ma za darmo dostęp do rytuałów.

Poza tym czarodziej ma mistrzostwo w wand, org albo rod (premię to trafień, kary do rzutów obronnych wrogów itp). To, że może mieć jedną księgą akurat ułatwia, bo inaczej musiałby kupić ją za 50sz, a na pierwszym poziomie to spory wydatek. Poza tym może dokupić sobie kolejne księgi. Nic nie stoi na przeszkodzie.
 
Awatar użytkownika
Dark Sage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:25 pm

sob cze 07, 2008 6:59 pm

To, że może mieć jedną księgą akurat ułatwia, bo inaczej musiałby kupić ją za 50sz, a na pierwszym poziomie to spory wydatek. Poza tym może dokupić sobie kolejne księgi. Nic nie stoi na przeszkodzie.


Tylko że ma w klasie napisane, że wymieniająć daily/utility power stara znika z księgi, więc kupowanie nowych nie ma sensu (głupio to jest rozpisane).
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

sob cze 07, 2008 7:22 pm

Tylko że ma w klasie napisane, że wymieniająć daily/utility power stara znika z księgi, więc kupowanie nowych nie ma sensu (głupio to jest rozpisane).

Wymieniając. Znaczy co jak robisz retrain? No to oczywiste, że ten czar, którego się pozbywasz znika a na jego miejsca wchodzi następny. Jeżeli nie chodzi Ci o to, to zacytuj konkretny fragment lub podaj stronę.
 
Awatar użytkownika
Dark Sage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:25 pm

sob cze 07, 2008 8:35 pm

O to właśnie mi chodzi. Skoro możemy zdobywać nowe zaklęcia tylko na określonych poziomach, to po co nowe ksiegi zaklęć? Po co biblioteki czarodziejom, skoro mogą tam trzymać jedynie teorię, samemu z niej nie korzystając? Bo rytuałów też uczy się jedynie co pięć poziomów. Teraz oczywiście nie ma sytuacji, że "zostajemy na miesiąc w mieście, czarodziej musi spisać zaklęcia", ale cała frajda z tworzenia nowych zaklęć gdzieś znika.
Ostatnio zmieniony pn cze 09, 2008 9:07 pm przez Dark Sage, łącznie zmieniany 1 raz.
 
piecia997
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 25, 2007 4:40 pm

sob cze 07, 2008 9:24 pm

Mi się zasady "czwórki" podobają, tylko że nie bardzo cieszą planowane daty wydania. 2012 rok? Ghe, ghe, co to ma być!?!?! :shock:
 
Awatar użytkownika
Zigtahell
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 7:05 pm

ndz cze 08, 2008 12:34 am

Cóż niestety nie jestem tego samego zdania co przedmówca, gdyż zapoznałem się ze wszelkimi materiałami pozapodręcznikowymi wychodzącymi przed premierą na WotC i 4ed. zachwycony nie jestem. System abilities per day/encounter jest udziwnieniem nieziemskim, szczególnie nie podoba mi sie system nowych HP powodujący, że na całym świecie wszyscy przedstawiciele danej klasy mają tyle samo życia i jedynie mogą z różną prędkością się leczyć.

Jest tego jeszcze trochę. Może sie mylę, bo podręczników na razie nie mam, a na pewno zakupię, choćby po to, żeby dowiedzieć się czy moje przypuszczenia są słuszne.* Ogół systemu mi po prostu nie pasuje. 3,5 może nadal błagało o zmiany, ale jak sie wprowadziło tych kilka poprawek to przestawało być kostkarnią. A owa naprawa wcale długo nie trwała.

Ale poczekamy zobaczymy jak zakupię podręczniki i przetestuję (bo testowanie bez nich to jakby gra w betę, wiesz że czegoś brakuje i nie możesz wykorzystać potencjału systemu, bo choć nie podoba mi się, to wiem, że ma potencjał, tak jak miała go 3,5 ed.)

*P.S. Z góry proszę o darowanie sobie postów w stylu : "Już ci mogę powiedzieć, że nie masz racji." itp. Sam przeczytam podręczniki i to ocenię :razz:
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

ndz cze 08, 2008 7:39 pm

Zigtahell pisze:
szczególnie nie podoba mi sie system nowych HP powodujący, że na całym świecie wszyscy przedstawiciele danej klasy mają tyle samo życia

Nie. To nie jest cokolwiek podpadajacego pod ocene - to jest bledne stwiedzenie.
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

ndz cze 08, 2008 7:46 pm

W zasadzie w 3.5 kazdy NPC / monster tez mial podobnypoziom zycia - z racji usredniania rzutow dla HD - a gracze zazwyczaj otzrymywali max przy dobrodusznych DM :) system stalych punktow wziety jest z RPGA i jakos z powodzeniem byl stosowany w 3(.5) edycji
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

ndz cze 08, 2008 9:34 pm

Mi nigdy nie podobało się, to że Wojownik rzucił 1 a Łotrzyk 6 - przy serii pechowych rzutów - a zdałało mi się to parę razy - Wojownik miał tyle samo HP co Łotrzyk. Stałe HP-ki dają komfort i upraszczają sprawę. Ja zresztą jeśli gracz rzucił mało to dawałem mu średnią z kostki. Jak dla mnie teraz jest OK.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości