Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

sob lut 14, 2009 10:19 pm

Dziewitt pisze:
Hmmm, wydaje mi się, że opiera się na piechocie ze wsparciem sporej ilości artylerii(jak chyba większość armii krasnoludzkich


Musisz się koncentrować na szybkim niszczeniu artylerii - wyverna, szamani lub Twoja artyleria (osobiście sugeruję szybką kawalerie na wilkach, szamanów lub wyverna). Skoro nie ma runesmithów to ustaw się bardzo mocno na magie, daj jako generała jakiegoś orka z jak najwyższym ld, wpakuj do piechoty i do przodu. Zainwestuj w trole - te z regeneracją i chodź z daleka od miotaczy ognia, a blisko generała. Opłacają się też nocne gobosy z fanatykami. Pamiętaj krasie mają wytrzymałość i pancerze bardzo mocne, więc nie inwestuj w duże ilości goblinów tylko w silną piechotę oraz potwory (orcza kawaleria się nie opłaca - lepiej czarne orki wsiąść)

Podsumowując: Szamani, Wyverna, Orcza piechota, Grimgor też jest super i super tłucze :razz: jak chcesz artyleria, ale nadal sugeruję Gigusia - rozwiąże wszystkie Twoje kłopoty - jak wpadnie w piechotę to ją wybije do nogi, albo uciekną - jak do rwie bohatera to też go ubije :)
 
Awatar użytkownika
Dziewitt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 8:01 pm

sob lut 14, 2009 10:35 pm

Dzieki za rady, poskładam do kupy army deala i zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie wiem czy na forum można zamieszczać, ale jakbyś mi mógł wysłać na PW jakieś adresy sklepów internetowych gdzie można najtaniej figsy kupić to byłbym bardzo wdzięczny.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

ndz lut 15, 2009 10:22 am

Szczerze to najtaniej możesz kupić na allegro albo ebayu - sklepy internetowe nigdy nie osiągną tak niskich cen jak aukcje 8)

Ja polecam Replikatora - jeżeli chcesz kupić w sklepie a nie na aukcjach :)
Ja tam zawsze wszystko kupuje o ile kupuje coś w Polsce.
 
Rotrim
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 06, 2009 8:01 pm

pt mar 06, 2009 8:08 pm

Ok, postanowiłem zacząć grać w Warhammera Fantsy Battle. W bitewniakach mam całkeim spore doświadczenie, lecz mam problem jak każdy początkujący.... co do armii... Nie mogę wybrać między Dark Elvami i Hordami Chosu. Dlategoteż prosiłbym o doradzenie: która armia jest lepsza dla początkujących? Która jest ogólnie silniejsza? Czy w obydwuprzypadkach zakup Batalionu jest opłacalny?
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

sob mar 07, 2009 12:41 pm

Zakup batalionu jest zawsze opłacalny. Co do wyboru armii to tylko i wyłącznie ta, która bardziej Ci się podoba. Zwróć uwagę na klimat, bonusy rasowe i styl gry. To co bardziej Ci pasuje zacznij kolekcjonować :)

Pozdrawiam
 
Rotrim
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 06, 2009 8:01 pm

sob mar 07, 2009 6:49 pm

Ok, w końcu rozwiązałem wewnętrzny spór i wybrałem Dark Elves. W zwiąku z tym mam kilka pytań:
-Co na początek?
-Jak powinna wyglądać dobra armia na 1000pkt? Jacy bohaterowie? Jakie oddziały?
-Jak wypada na tle pozostałych frakcji?
-Na czym powinienem się skupić: zastępy konnych Cold One'ów, legiony strzelającej a może coś innego?

Aha, i prosiłbym o usunięcie poniższego posta bo opcja Edit pomyliła mi się z Quote... :oops:
Ostatnio zmieniony sob mar 07, 2009 7:05 pm przez Rotrim, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

ndz mar 08, 2009 2:09 am

Nie gram tą armią, ale miałem przyjemność dostać od niej kilkakrotnie bęcki ;) Więc z tej perspektywy powiem, że:
Rotrim pisze:
-Co na początek?
-Jak powinna wyglądać dobra armia na 1000pkt? Jacy bohaterowie? Jakie oddziały?

Mroczne elfy są na tyle wszechstronne, że wszystko może się przydać. Na pewno nie zaszkodzi kupić podstawowych kuszników i czarodziejki.
Z elitarnej piechoty prym wiedzie czarna straż, zostawiając daaaaleko w tyle egzekutorów i wiedźmy.
Rotrim pisze:
-Jak wypada na tle pozostałych frakcji?

Przez wysoki koszt punktowy inne frakcje zwykle wystawią więcej chłopa od Ciebie. Jeśli dodatkowo jego chłopy będą masowo strzelać to może być ciężko.
Rotrim pisze:
-Na czym powinienem się skupić: zastępy konnych Cold One'ów, legiony strzelającej a może coś innego?

Jak mówiłem, DE są wszechstronni i wiele konfiguracji może być równie skutecznych.
PS: Cold Ony trudno nazwać konnymi :)
 
ZITARIX
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt lip 27, 2007 10:25 pm

pn mar 30, 2009 4:03 pm

Witam to znowu ten ktory ledwo kupił skull passa zagrać dopiero za tydzień będę miał z kim ale chcę wybrać armię do kolekcjonowania.
Powiem tak szukam armii dość wszechstronnej to na pewno nie musi mieć historii ciekawej. Mam parę upatrzonych taktyk atakowania we wszystkim i chciałbym armię dość szybką, umiejącą okrążyć przeciwnika i zniszczyć go doszczętnie, a także potrafiącej szybko się wycofać i stworzyć mocny klin w razie potrzeby do ostrzeliwania wroga i bronienia np celu scenariusza. Istnieje taka armia, która jest szybka nawet defensywna i umiejąca bardzo mocno zakleszczyć i zniszczyć wroga?


Dodatkowo jak te punkty działają za regimenty mam np 500 punktów i chcę psotawić regiment figurka po 10 punktów o ile to ejst możliwe i mogę np zrobić sobie regiment 7 łuczników w tym grajek i szef łuczników?? niew iem jak on sie nazywa i oni kosztują wtedy też 10 punktów czy więcej
 
Norfis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr lis 19, 2003 9:49 am

pn mar 30, 2009 5:58 pm

Dodatkowo jak te punkty dzia³aj± za regimenty mam np 500 punktów i chcê psotawiæ regiment figurka po 10 punktów o ile to ejst mo¿liwe i mogê np zrobiæ sobie regiment 7 ³uczników w tym grajek i szef ³uczników?? niew iem jak on sie nazywa i oni kosztuj± wtedy te¿ 10 punktów czy wiêcej


Jak chodzi o limity punktowe i liczbê figurek w oddziale to wszystko znajdziesz w armybooku armii, któr± bêdziesz gra³. S± tam niezbêdne informacje jak statystyki i w³a¶nie liczba figurek w oddziale jaka musi byæ by mo¿na by³o wystawiæ regiment. Np: Ja gram wampirami i tam ¿eby wstawiæ oddzia³ Szkieletów muszê mieæ min 20 modeli, gdy¿ napisane jest:
Rozmaiar: 20+ (czyli minimalnie 20 modeli by wstawiæ oddzia³ do gry).

Co do armii to jak chcesz co¶ szybkiego to mo¿e Bretonia, aczkolwiek nigdy niepatrzy³em od tej strony na armie. Ja wzi±³em wampiry by mi siê podoba³y a pó¼niej wyrobi³em taktykê.


CE2AR pisze:
Przez wysoki koszt punktowy inne frakcje zwykle wystawi± wiêcej ch³opa od Ciebie. Je¶li dodatkowo jego ch³opy bêd± masowo strzelaæ to mo¿e byæ ciê¿ko.


Wszystko jest kwesti± strategii. Z reszt± niezgodze, siê ¿e maj± drogie jednostki, w porównaniu do wampirów s± tani jak barszcz :P. Dark elfy maj± to do siebie, ¿e ich magia jest typowo ofensywna a i tak z tego co wiem i tak wystawia siê np: 2 Bolttrowery i przede wszystkim 2 czarodziejki z Impami i jest to do¶æ denerwuj±ce dla przeciwnika. Oczywi¶cie jak wspomina³em wszystko kwestia taktyki. ;)
Ostatnio zmieniony pn mar 30, 2009 6:10 pm przez Norfis, łącznie zmieniany 2 razy.
 
ZITARIX
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt lip 27, 2007 10:25 pm

pn mar 30, 2009 6:01 pm

A jak działają takie straszne stworzenia jak jaszczurki? Podobno one są elitarne dużo możliwości taktycznych i kombinowania w czasie gry. Dodam że wolałbym armię elitarną niż 200 figurek chłamu.
 
Norfis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr lis 19, 2003 9:49 am

pn mar 30, 2009 6:09 pm

ZITARIX pisze:
A jak dzia³aj± takie straszne stworzenia jak jaszczurki? Podobno one s± elitarne du¿o mo¿liwo¶ci taktycznych i kombinowania w czasie gry. Dodam ¿e wola³bym armiê elitarn± ni¿ 200 figurek ch³amu.


Co masz na my¶li, pisz±c: jaszczurki i armie elitarn±? :hahaha:
 
ZITARIX
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt lip 27, 2007 10:25 pm

pn mar 30, 2009 6:11 pm

Mam na mysli lizardmenow a armie elitarna tzn gdzie figurki są bardzo drogie w kosztach punktowych
 
Norfis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr lis 19, 2003 9:49 am

pn mar 30, 2009 6:15 pm

Lizardmenom wyszed³ ostatnio nowy armybook wiêc teraz niewiem co siê zmieni³o, wiêc tu Ci nie odpowiem.

Co do punktów za model to powiem Ci tak: Najbardziej liczy siê taktyka bo samo to, ¿e np: wystawisz Bohatera na smoku za powiedzmy 300pkt nie oznacza, ¿e go kto¶ nie¶ci±gnie z jakiej¶ armaty czy czaru w pierwszej rundzie, ró¿ne rzeczy mog± siê zdarzyæ. Je¶li szukasz armii, która dobrze siê prezêtuje i kosi na polu bitwy to proponuje: Chaos Warriors. ¦wietne figurki i armia te¿ bardzo fajna. Masz tam wiele opcji na zrobienie fajne rozpiski.
 
ZITARIX
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt lip 27, 2007 10:25 pm

pn mar 30, 2009 6:18 pm

Chaos jest tendencyjny z tego co wiem? Stawiasz i huziaaaaa na wroga dobiegasz i szast prast ale moge się mylić ja wolałbym kogoś okrążać jednocześnie osłabiając a w arzie potrzeby skumulowac sie i zrobic linie obrony nie do przejścia
 
Norfis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr lis 19, 2003 9:49 am

pn mar 30, 2009 6:28 pm

ZITARIX pisze:
Chaos jest tendencyjny z tego co wiem? Stawiasz i huziaaaaa na wroga dobiegasz i szast prast ale moge siê myliæ ja wola³bym kogo¶ okr±¿aæ jednocze¶nie os³abiaj±c a w arzie potrzeby skumulowac sie i zrobic linie obrony nie do przej¶cia


Bo to Chaos ale zale¿y od rzutów kosteczkami itd. :P Nieraz Chaos mo¿e w co¶ uderzyæ i siê odbiæ:D

Zawsze mo¿esz spróbowaæ na Beastmanach, oni s³yn± z tego, ¿e okr±¿aj± przeciwnika, poniewa¿ wyskakuj± mu na plecy :P Dzia³aj± w skirmishu(niestety nie wszystkie). Minusem jest to, ¿e s± jedn± z tych najbardziej zapuszczonych armii w battlu a co za tym idzie, modele s± niezwykle drogie cenowo:( A szkoda.

Tak to mi niestety niepszychodzi pomys³ na armie dla Ciebie. Najlepiej przemy¶l to, która armia ma dla Ciebie najfajniejsz± historiê, modele itd. i zaczniesz ni± graæ.
 
ZITARIX
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt lip 27, 2007 10:25 pm

pn mar 30, 2009 6:36 pm

problem w tym że nie mam jakiejś ulubionej pod względem wyglądu:/ Ale te jaszczurze pyszczki mnie kuszą szczerze mówiąc.

Bardzo proszę o przestrzeganie zasad forum, a w szczególności zasad j. polskiego!

Szef działu gier bitewnych - William Wolfes
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

śr kwie 08, 2009 7:18 pm

Co brać forumowa myśli o takim chaosie ( Border patrol - 1+ core, 0-1 hero, o-1 special LUB rare )

ex. champion - barded sted, bitting blade, balsphemus amulet, enchanted shield, fail [175]

Wojownicy [10] - tarcze, mark of nurgle [190]

Wojownicy [10] - tarcze, mark of nurgle [190]

Rycerze [6] - mark of nurgle, banner of rage [325]

880 w sumie

Gralem już czymś dość podobnym ( zamiast drugich wojaków byli maruderzy khorna z cepami i FCG - odbili sie od hydry ). Ryce, choć drodzy na te punkty rozjeżdzają wszystko co im wpadnie pod kopyta :D . Co w nich wdanie często też :) .
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

śr kwie 08, 2009 8:46 pm

Jak na border patrol to trochę sporo pktów. Jednak osobiście uważam, że taka rozpa całkiem całkiem. Mało piechoty, ale przecież oni nie przejmują się przewagą liczebną przeciwnika :P

Daj znać jak Ci tym pójdzie.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

czw kwie 09, 2009 10:47 pm

WilliamWolfes pisze:
Mało piechoty, ale przecież oni nie przejmują się przewagą liczebną przeciwnika

Taki już ból grania chaosem. I pomyśleć, ze ta najmniej liczna ( no, moze oprócz ogrów ) armia kiedyś zwała się hordami :razz: .

Daj znać jak Ci tym pójdzie.

Spróbóję poproksić nieco po świętach :) . Pokonałem już czymś podobnym DE na hydrze i manticorze ( tak, na 850 pkt. dwa duze potwory :) ).
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

ndz kwie 12, 2009 11:26 pm

Border Patrol na 880 to jest trochę dużo faktycznie ;)
Usilnie starałbym się znaleźć punkty na FCG dla warriorów, a na pewno na muzyków. 12 punktów to nie tak dużo, a muzyków warto dać niemal każdemu oddziałowi.
Poza tym, moim zdaniem bardziej od mark of nurgle opłaca wziąć khorna albo slaanesha. Nurgla rozważałbym tylko na strzelające armie, a przy takich DE na hydrze i mantysi (która jest swoją drogą GENIALNA na poniżej 2k ;)) bez zastanowienia brałbym slaanesha.
 
Rashar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 09, 2009 10:30 am

sob maja 09, 2009 10:57 am

Witam wszystkich.

Mam kilka pytan dotyczacych rozgrywki jak i armii.

Czy Wy korzystacie z systemu balansu i restrited lub chociaz jednego z nich? Oraz jak to wyglada na turniejach? (http://strony.aster.pl/barbaros/balancing_patch.pdf ) Przy tym musze zaznaczyc ze poki co gramy na wiecej niz 6 tur (az do poddania sie jednej ze stron) i czy dispele w restricie nie sa robione scisle na 6 tur?!

Poki co z kolegami gramy na proksach proksow proksowanych - nie pytajcie jak, i szukamy najciekawszych armii dla nas, mnie zainteresowalo kilka armi, najbardziej wampiry, i chcialbym jeszcze zobaczyc nowe jaszczury ale poki nie bede pewny ze sa fajne podrecznika nie kupie, bo szkoda mi kasy jesli bym nimi pozniej nie gral... jesli posiadacie jakies informacje propo tej rasy bede wdzieczny.

Teraz dosc dziwna sprawa ktora mnie nurtuje otoz... wskrzeszanie u wampirow.
- Czy zadajac rane blood drinkerem np czolgowi moge wskrzesic?! Na logike bije maszye wiec nie ale jak to ma sie do zasad?
- Czy w jakikolwiek sposob moge wskrzesic oddzial ktory zostal calkowicie wybity? (tu znow wydaje mi sie ze nie ale zasady nie sa jasne jak dla mnie)
- I to co mnie najbardziej nurtuje - opisze cala sytuacje -
otoz mialem oddzial Blood knigtow(5) ze sztandarem - strigos w nich wampir lorda z blood drinkerem i red fury(czy ona dziala jak bije tank?) i paroma innymi bzdurami, Wight Kinga ze sztandarem armii - Drakenhoffem. Walczylem na czolg i w pewnym momencie wybilo mi wszystkich bloodow a KW zginal w rozliczeniu - co wtedy ze sztandarami skoro to byl oddzial czy podnosi je wampir czy juz przepadaja? Czy moge w nastepnej turze wskrzeszac BLK I WK? Jesli tak to musze zaczac od BLK sztandarowego a pozniej WK czy w jakiejs innej kolejnosci?

Jesli posiadacie jakies informacje ktore moglyby mi sie przydac bede wdzieczny, przy czym erraty i faq juz wchlonalem ;)

P.S.
Uprzedzajac flame.
Nie jestem zlodziejem, i fakt ze w tej chwili proksuje i czytam ksiazki nie w wersji papierkowej spowodowany jest brakiem pewnosci co do tego ktora armia bede gral, a za zlodziejstwo uwazam ceny podrecznikow w okolicach 65zl(przy czym koszt produkcji jednego to 3) bo gdyby kosztowaly polowe to nawet nie bedac pewnym juz bym je mial... a tak z zakupem poczekam az bede 100% pewny ze to TA armia bede gral.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

sob maja 09, 2009 11:51 am

Rashar pisze:
Czy Wy korzystacie z systemu balansu i restrited lub chociaz jednego z nich?


Ja nie, nigdy na to nawet uwagi nie zwracałem z moimi znajomymi. Korzystam z oryginalnych armybooków bez żadnych "patchy".

Rashar pisze:
Poki co z kolegami gramy na proksach proksow proksowanych - nie pytajcie jak, i szukamy najciekawszych armii dla nas, mnie zainteresowalo kilka armi, najbardziej wampiry, i chcialbym jeszcze zobaczyc nowe jaszczury ale poki nie bede pewny ze sa fajne podrecznika nie kupie, bo szkoda mi kasy jesli bym nimi pozniej nie gral... jesli posiadacie jakies informacje propo tej rasy bede wdzieczny.


Artykuły Jaszczurach znajdziesz tutaj. Recenzje najnowszego armybooka Jaszczurek tu.

- Czy zadajac rane blood drinkerem np czolgowi moge wskrzesic?! Na logike bije maszye wiec nie ale jak to ma sie do zasad?


Jeżeli ktoś by ze mną grał wżyciu nie zgodziłbym się, że bijąc maszyny (cokolwiek, co krwi nie posiada) drinker mógłby wskrzeszać! Masz racje jest to nie logiczne i jestem pewien, że Jervis, albo ktokolwiek inny, kto pisał zasady nie chciałby takiego zajścia na polu bitwy. Na początku rulebooka znajdziesz jedną najważniejszą zasadę i wytłumaczenie do niej. Przesłanie jest takie, że system jest tak ogromny, że nie sposób przewidzieć wielu sytuacji na polu bitwy i to właśnie Ty musisz ocenić sytuację wraz ze swoim przeciwnikiem. W momencie, gdy nie możecie dojść do porozumienia rzucacie magiczną kostką :P, która szybko rozwiąże problem.

Rashar pisze:
- Czy w jakikolwiek sposob moge wskrzesic oddzial ktory zostal calkowicie wybity? (tu znow wydaje mi sie ze nie ale zasady nie sa jasne jak dla mnie)


Nie wiem ;P mam nadzieje, że szybko znajdzie się tu ktoś, kto gra wampirami.

Rashar pisze:
Walczylem na czolg i w pewnym momencie wybilo mi wszystkich bloodow a KW zginal w rozliczeniu - co wtedy ze sztandarami skoro to byl oddzial czy podnosi je wampir czy juz przepadaja?


Sztandar oddziału przejmuje przeciwnik, jeżeli zniszczy oddział w walce wręcz. W momencie przejęcia sztandaru przeciwnika, nic ona nie daje poza dodatkowymi pkt. podczas podliczania na zwycięstwo. Każdy zdobyty sztandar to 100 pkt.!

Rashar pisze:
a za zlodziejstwo uwazam ceny podrecznikow w okolicach 65zl(przy czym koszt produkcji jednego to 3) bo gdyby kosztowaly polowe to nawet nie bedac pewnym juz bym je mial... a tak z zakupem poczekam az bede 100% pewny ze to TA armia bede gral.


Gdyby każdy kupował te podręczniki nawet nie będąc pewnym to kosztowałyby i 20zl, ale niewielki % ludzi płacie za książki czy gry i dlatego tyle kosztują. Przy obniżeniu ceny musieliby mocno obniżyć jakość produktu, a tego nie chcemy. BTW można kupić używane za pół ceny (lub mniej) :)

A teraz uwaga. Bardzo proszę o przestrzeganie zasad forum, a w szczególności zasad j. polskiego.

Pozdrawiam
 
Rashar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 09, 2009 10:30 am

sob maja 09, 2009 4:14 pm

Dziekuję za szybką odpowiedź.

Oczywiście we własnym gronie nie będę stosował "blood drinkera" i "red fury" na machinach ale zastanawia mnie jak to jest na turniejach - poprostu uważam, że warto wiedzieć takie rzeczy. Tak więc wiekszość pytań dalej pozostaje otwarta nie licząc tego o Lizardmanach, chyba że ktoś nimi gra i może się co do nich wypowiedzieć lub posiada jeszcze jakieś informacje ;) które może udzielić na PW.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

sob maja 09, 2009 6:43 pm

Rashar pisze:
Oczywiście we własnym gronie nie będę stosował "blood drinkera" i "red fury" na machinach ale zastanawia mnie jak to jest na turniejach - po prostu uważam, że warto wiedzieć takie rzeczy.

Niestety - działa.

WilliamWolfes pisze:
BTW można kupić używane za pół ceny (lub mniej) Smile

Tak, tylko gorzej z aktualnością :razz: . Ludzie najczęściej pozbywają się starych i nieaktualnych :wink: .

Rashar pisze:
- Czy w jakikolwiek sposob moge wskrzesic oddzial ktory zostal calkowicie wybity? (tu znow wydaje mi sie ze nie ale zasady nie sa jasne jak dla mnie)

Oddziału wybitego do zera wskrzeszać nie można. Musi być co najmniej 1 model. Czar tworzący nowy odział to co innego :) .
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

śr cze 10, 2009 7:15 pm

Teraz to ja mam pytanie :razz: . Nowy chaos ma taki miecz ( rending sword ) który pozwala na przerzucanie wszystkich nieudanych rzutów na zranienie. Czy odnosi się to tylko do walki wręcz, czy też do strzelania i magii ?
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

śr cze 10, 2009 9:36 pm

the czart pisze:
Nowy chaos ma taki miecz ( rending sword ) który pozwala na przerzucanie wszystkich nieudanych rzutów na zranienie. Czy odnosi się to tylko do walki wręcz, czy też do strzelania i magii ?


Możesz zacytować co dokładnie pisze przy opisie zasady działania tego mieczyka?
Wydaje mi się, że dotyczy to tylko i wyłącznie ran zadawanych mieczem. Patrz w przypadku innych borni - ich działanie ma wpływ tylko na podstawowe ataki. Jest to naprawdę mało prawdopodobne, że ma wpływ np. na zadawane obrażenia z czarów, którymi może posługiwać się właściciel.

Pozdrówka
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

pt cze 12, 2009 1:12 pm

Opis brzmi mniej więcej tak :

"berer may re-roll field "to wound" rolls"

Co by wskazywało na wszystkie rzuty, niezależnie od zródła .
 
Awatar użytkownika
Lothor Mordredsson
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 503
Rejestracja: śr cze 10, 2009 12:54 pm

pt cze 12, 2009 2:52 pm

Tylko że skoro to broń to odnosi sie do broni, taką ceche prędzej miałby jakiś amulet a nie miecz.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

pt cze 12, 2009 3:19 pm

W takim wypadku mogę Ci powiedzieć, że odnosi się tylko i wyłącznie do broni. Nie kombinuj the czart 8)

Tak jak pisałem obojętnie, jaką broń weźmiesz to efekt dotyczy tylko i wyłącznie ataków podstawowych posiadacza. Gdyby zaszła taka sytuacja, że mógłbyś mieć drugą magiczną broń, weźmy np. Biting Blade (co daje -1 do save) to nie możesz powiedzieć, że charakter, który ma 4 ataki i ten ww miecz będzie walił pięć razy z -1 do save dla przeciwnika i rerole na wszystkie woundy, które zada charakter. Nie możesz tak robić :papieros:
Charakter ma 4 ataki, z których może przerzucić nie trafienia na rany i ma jeszcze jeden atak, który daje -1 do save i tyle. Efekty z broni nie działają na czary czy umiejętności.

Nie chce mi się teraz szukać, ale w rulebooku w dziale magiczne przedmioty pisze chyba jak byk, że efekt działania broni ma wpływ wyłącznie na podstawową ilość ataków postaci.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

pn cze 15, 2009 11:10 am

Ja nie kombinuje, ja tylko chronię moich przeciwników przed potencjalnymi wałkami z mojej strony :razz: .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości