Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

Re: [Changeling]Zaginiona Muzyka

pn mar 29, 2010 10:14 am

Duża część utworów z soundtracka do gry World of Goo. Muzyka do ściągnięcia tutaj, a za wieść o niej dziękuję Cravenowi.
Ostatnio zmieniony pn mar 29, 2010 10:15 am przez Scobin, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
tani sms
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 10:32 pm

Re: [Changeling]Zaginiona Muzyka

śr sie 25, 2010 10:45 pm

Polecam muzykę z filmów Tima Burtona.
http://www.youtube.com/watch?v=qAw1Glrnv88
 
Awatar użytkownika
Headbanger
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 201
Rejestracja: pt maja 21, 2010 12:34 pm

[Changeling]Zaginiona Muzyka

pn wrz 13, 2010 2:56 pm

Do changela bardzo specyficzna muzyka moim zdaniem wchodzi w grę. Klasyczne Desiderii Marginis jest za mroczne i pasuje bardziej do Chthulhu czy głębokiego okultyzmu.

Zgodnie z założeniem gry ma to być słodko-gorzkie. Czyli muzyka wydająca się słodziutka, ale i z nieznanego powodu niepokojąca. Do tego akcja gry w zasadzie nie ma miejsca w baśni, a prędzej w naszym świecie i jakiś tego wydźwięk musi być. Dobrą inspiracją był Hellboy 2 na temat tego jak to mniej więcej powinno wyglądać - jednak z drugiej strony muzyka była tam dość przeciętna. Po dłuższych poszukiwaniach stwierdzam, że ciężko znaleźć zespół którego cała dyskografia mogła by się nadać jednak wyselekcjonowane utwory (wykrzykniki obok tych idealnych):

Mu-ziq (inaczej Mike Paradinas) - tutaj będzie najłatwiej znaleźć coś odpowiedniego, ale niestety będzie pasować jedynie do NAPRAWDĘ kwaśnych momentów. Dwa pierwsze kawałki są idealne do Arkadii. Moje propozycje to: secret stair (obie części) (!), perfame (!!), goodbye, melanchio, 56, Roy Castle, Green Crumble, Blainville

Autechre - tu jest wysyp naprawdę klimatycznej muzy, ale raczej do miasta, zwłaszcza takiego pełnego ciężkiego przemysłu, plastikowych kubków i straconych marzeń. Moje propozycje - Bike, Autriche, Teartear (!), Second Peng, Eggshell (!), Cichli (!!), Nil, Further, Eutow, Dropp, Calbruc, Hub (! - bardzo niepokojący kawałek), Recury.

Nils Petter Molvaer - Norweski jazz, połączony z elektroniką - tutaj IMO większość pasuje ale najbardziej polecił bym kawałeki Solid ether i Platonic Years.

Co jeszcze może być? Aphex twin czy Bjork, niektóre kawałki orbitala jednak to jeszcze wymaga zastanowienia.


------------EDIT------------
Pogo też się będzie nadawał - zwłaszcza kawałek "alice"
Ostatnio zmieniony wt wrz 14, 2010 10:14 am przez Headbanger, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
dirty_hary
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 3:12 pm

Re: [Changeling]Zaginiona Muzyka

pt maja 01, 2015 1:17 pm

Nie przepraszam za odkopywanie starego wątku - jest dosyć wysoko na liście tematów o Odmieńcu.

Tango Saloon z płyty Transylvania

Do mojego wyobrażenia o Odmieńcu zawsze jakoś pasowała muzyka z pod znaku Dark Cabaret. Powyższe to kawałki bez wokalu mieszające zabawne wstawki jakiejś starej muzyki kabaretowej z żywiołowym rytmem tango i jakimiś złowieszczymi skrzypcami. Miałem sporo sukcesów z tą muzyką. Ze 2 razy nawet mnie wyprowadziła na prostą jeśli chodzi o utrzymanie nastroju Changela. Polecam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość