Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Jest kwiecień 2014 i czytam...

pn kwie 07, 2014 8:22 pm

Skończone:
- Orbitowski i Szczęśliwa ziemia - jak dla mnie najlepsza polska powieść fantastyczna ubiegłego roku,
- Paweł Leśniak - Równowaga i tom drugi cyklu Zachwianie - przyzwoite angel (czy raczej bardziej devils :) ) fantasy. Do Kossakowskiej trochę brakuje, ale da się przeczytać.

A zacząłem właśnie czytać Tajemnicę diabelskiego kręgu Anny Kańtoch i chyba znowuż będzie o Aniołach.
 
Awatar użytkownika
dircemari
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 94
Rejestracja: sob lut 20, 2010 9:53 am

Re: Jest kwiecień 2014 i czytam...

śr kwie 09, 2014 8:33 pm

Siedzę w połowie "Starcia królów" Martina, po dwóch latach dokończam tę książkę oraz zaczęłam "Kiedy umieram" Williama Faulknera na którego natknęłam się przy okazji premiery filmu Jamesa Franco o tym samym tytule co książka.
 
Awatar użytkownika
Kefalos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 71
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 7:37 pm

Re: Jest kwiecień 2014 i czytam...

czw kwie 10, 2014 12:10 pm

"W blasku ognia" - zbiór opowiadań z uniwersum Metro 2033. Całkiem przyjemnie się czyta.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest kwiecień 2014 i czytam...

pt kwie 11, 2014 10:14 pm

Tom Clancy, "Czerwony Królik", kolejna z powieści o Jacku Ryanie
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Jest kwiecień 2014 i czytam...

pn kwie 14, 2014 9:46 pm

'Tam i z powrotem' Tomasz Duszyński.
Strata czasu, wybitnie młodzieżowa, dla młodszych dzieci; nielogiczna fabuła, papierowe postacie... :(
 
Awatar użytkownika
Adam Adilew
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: śr cze 17, 2009 1:13 pm

Jest kwiecień 2014 i czytam...

wt kwie 15, 2014 10:47 am

"W poszukiwaniu nieznanego Kadath" H.P. Lovecrafta.

Niestety, tekst pozostawia wiele do życzenie, ale to chyba wina tłumaczenie w wykonaniu A. Ledwożywa.
 
Awatar użytkownika
Lander
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pt lip 16, 2004 6:29 pm

Jest kwiecień 2014 i czytam...

wt kwie 15, 2014 1:48 pm

Urządzam sobie ponowne czytanie "Malazańskiej księgi poległych" 2 i 3 tom jak na razie. Zobaczymy na ile mi starczy czasu.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Jest kwiecień 2014 i czytam...

śr kwie 16, 2014 4:08 am

Właśnie skończyłem 3 tom Pomnik Cesarzowej Achai. Muszę przyznać że mnie wmurowało w podłogę, tak jak przy poprzedniej trylogii ostatni tom mu wyszedł koszmarnie to tu widać że miał wszystko rozplanowane dokładnie. Najbardziej mnie zaszokowało że



Autor sporo zagadek rozwiązał ale zostawił sobie kilka nowych więc może za następne 10 lat dostaniemy kolejną trylogie :P jeżeli jakoś będzie równie dobra to ja już się ustawiam w kolejce :P

Teraz spróbuje przeczytać piątą czarownice Roberta Newcomba, choć mam jeszcze w zanadrzu zbiór opowiadań Murakamiego, Space operę Jak Błyskawica D. Draka i króciutkie pulp fantasy Orkowie T.2 Stana Nichollsa.

Nie wiem ile z tego dam radę przeczytać w tym miesiącu ale się postaram, choć może spróbuje przeczytać coś bardziej religijnego...
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Re: Jest kwiecień 2014 i czytam...

śr kwie 16, 2014 8:22 pm

Brilchan pisze:

Nie wiem ile z tego dam radę przeczytać w tym miesiącu ale się postaram, choć może spróbuje przeczytać coś bardziej religijnego...

To przeczytaj Krew, pot i łzy Carli Mori :razz: . Całkiem udany debiut polskiej pisarki ukrywającej się pod pseudonimem. Połączenie powieści sensacyjnej i horroru, akcja toczy się - jak to śpiewa T.Love - w mieście Świętej Wieży.
 
Awatar użytkownika
Lander
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pt lip 16, 2004 6:29 pm

Jest kwiecień 2014 i czytam...

czw kwie 17, 2014 3:39 pm

Brilchan pisze:
Space operę Jak Błyskawica D. Draka


Polecam z całego serca. Czytałem trzy tomy ( nie sprawdzałem czy było więcej) i byłem bardzo mile zaskoczony. To dobra i nawet nie bardzo sztampowa historia. Nie jestem co prawda znacą gatunku ale parę kosmonowel przeczytałem.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Jest kwiecień 2014 i czytam...

czw kwie 17, 2014 5:16 pm

Aszhe pisze:
To przeczytaj Krew, pot i łzy Carli Mori :razz: . Całkiem udany debiut polskiej pisarki ukrywającej się pod pseudonimem. Połączenie powieści sensacyjnej i horroru, akcja toczy się - jak to śpiewa T.Love - w mieście Świętej Wieży.


Raczej myślałem o czymś strickte religijnym np. Mam pod ręką encyklikę Papieża Franciszka "Lumen Fidei" i jeszcze jakąś książkę o Bożym miłosierdziu którą planuje skończyć od jakiegoś czasu. Horrorów za bardzo nie lubię więc chyba spasuje

Lander pisze:
Polecam z całego serca. Czytałem trzy tomy ( nie sprawdzałem czy było więcej) i byłem bardzo mile zaskoczony. To dobra i nawet nie bardzo sztampowa historia. Nie jestem co prawda znacą gatunku ale parę kosmonowel przeczytałem.


Fajnie choć dzisiaj udało mi się dopaść w bibliotece Wilczyce Katarzyny Berniak Miszczuk (Polska pisarka ma specyficzny nieco pulpowy styl ale czyta się bardzo miło ) i Ostrze Tyshalle Matthew Stover T.2 na obie czekałem już od jakiegoś czasu więc jak błyskawica będzie musiała poczekać ale skoro tak polecasz to ustawie sobie jako 3 w kolejce do przeczytania :D
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Jest kwiecień 2014 i czytam...

czw kwie 17, 2014 7:31 pm

Stover Matthew Woodring 'Bohaterowie umierają' - było dobre.
Niestety w 'Ostrzu Tyshalla' zepsuło się, odechciało mi się czytać po pierwszym tomie. Przegadane.
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Re: Jest kwiecień 2014 i czytam...

czw kwie 17, 2014 8:49 pm

Brilchan pisze:

Fajnie choć dzisiaj udało mi się dopaść w bibliotece Wilczyce Katarzyny Berniak Miszczuk (Polska pisarka ma specyficzny nieco pulpowy styl ale czyta się bardzo miło )

A propos tej autorki - niedawno skończyłem czytać jej najnowszą powieść Druga szansa. Książka bardziej mroczna niż jej poprzednie dzieła, bardziej dojrzała, moim skromnym zdaniem najlepsza w jej dorobku.

A teraz żeby odpocząć po intensywnym okresie grozy i horroru (kolejno Orbitowski Szczęśliwa ziemia, Carla Mori Krew, pot i łzy, wspomniana Miszczuk i po drodze jeszcze Kańtoch i Tajemnica Diabelskiego Kręgu) sięgnąłem po prozę lekką, łatwą i przyjemną czyli Poczekajkę i Zachcianek Katarzyny Michalak. Autorka literacko płodna niczym Pilipiuk, specjalizująca się w literaturze powiedzmy kobiecej (chociaż ma na swym koncie także dwutomowy póki co cykl fantasy).
 
Jedimati
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: sob cze 30, 2012 11:07 pm

Jest kwiecień 2014 i czytam...

pt kwie 18, 2014 8:47 pm

Jak narazie zrobiłem sobie przerwę od Malazańskiej Księgi Poległych Eriksona. Po przeczytaniu 7 tomów pod rząd, wymiękłem i musiałem zrobić sobie przerwę. Teraz kończę Księżniczkę z Lodu Camilli Lackbert, potem chyba zabieram się za Amerykańskich Bogów Gamiana. Dalej pójdę na ostrzał Podróże po Syberii Iana Fraziera ;)
 
Awatar użytkownika
Clod
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: pt maja 18, 2012 11:37 pm

Re: Jest kwiecień 2014 i czytam...

sob kwie 19, 2014 8:32 am

yabu pisze:
Stover Matthew Woodring 'Bohaterowie umierają' - było dobre.
Niestety w 'Ostrzu Tyshalla' zepsuło się, odechciało mi się czytać po pierwszym tomie. Przegadane.


Miałem podobne odczucia. "Bohaterowie..." nadzwyczaj przypadli mi do gustu, podczas gdy "Ostrze..." odłożyłem po 120 str. na lepsze czasy. Ale Asthariel zapewnia, że drugi tom w pełni wynagradza męczarnie w pierwszym, więc chyba warto dać Stoverowi jeszcze szansę.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Jest kwiecień 2014 i czytam...

sob kwie 19, 2014 12:00 pm

Aszhe pisze:
A propos tej autorki - niedawno skończyłem czytać jej najnowszą powieść Druga szansa. Książka bardziej mroczna niż jej poprzednie dzieła, bardziej dojrzała, moim skromnym zdaniem najlepsza w jej dorobku


A to fajnie :) będę musiał się za tym rozejrzeć bo bardzo lubię jej lekki styl pisania kupiłem 2 części z jej trylogii o Wiktorii Biankowskiej i bawiłem się bardzo dobrze mimo schematyczności. Tak samo dość gładko przełknąłem dość infantylny lecz nadal przyjemny debiut.

Clod pisze:
Miałem podobne odczucia. "Bohaterowie..." nadzwyczaj przypadli mi do gustu, podczas gdy "Ostrze..." odłożyłem po 120 str. na lepsze czasy. Ale Asthariel zapewnia, że drugi tom w pełni wynagradza męczarnie w pierwszym, więc chyba warto dać Stoverowi jeszcze szansę.


Popieram 3 część jest zdecydowanie warta i powoduje opad szczęki a druga to zbudowanie sceny i sytuacji na wielki finał można czytać część drugą bez pierwszej ja tak zrobiłem i bez problemu sobie poradziłem. Ale Jest tam parę rzeczy wyjaśnionych np. jak doszło do powstania tej antyutopii?

Może mi się lżej czytało bo sam jestem niepełnosprawny i przypadły mi do gustu fragmenty Hari kaleka ;) zresztą wydaje mi się że niektóre wątki zostały tam napisane naumyślnie w sposób nudny i denerwujący ale więcej o tym nie mogę napisać bo to będą spoilery:)

Więc może najpierw przeczytaj drugą część Ostrza ? Zapewniam cię że łatwiej będzie wrócić do pierwszej. Swoją drogą wydawcy polegli na numeracji Akty Caine tom 2 Wojna ale Ostrze część pierwsza z Panem Bibliotekarzem się pogubiliśmy w kolejności :P
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest kwiecień 2014 i czytam...

sob kwie 19, 2014 2:48 pm

Robert Foryś "Każdy musi płacić". Nudnawe.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Jest kwiecień 2014 i czytam...

sob kwie 19, 2014 7:19 pm

Jacek Piekara 'Alicja'
Ciekawe, choć nie lubię wtryniania dwóch różnych książek do jednej. :wink:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Jest kwiecień 2014 i czytam...

pn kwie 21, 2014 4:05 pm

Jacek Piekara 'Alicja'

Dobrych kilka lat temu bardzo mi się podobało, ale wtedy jeszcze pod nosem miałem mleko zamiast sarmackiego wąsa. Nie wiem czy chciałbym wrócić.

Z wiadomych powodów wziąłem się w końcu za "Miłość w czasach zarazy" Marqueza, ale ostatecznie zawieszam lekturę - tak gęsty tekst będzie idealny na weekend majowy, teraz poczytam sławnego/osławionego Michała Witkowskiego (powieść "Drwal") przeplatając Katullusem w tłumaczeniu Frączaka w ramach zajęć z literatury cycerońskiej.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Jest kwiecień 2014 i czytam...

ndz kwie 27, 2014 6:32 pm

Przeczytałem "Wilczycę" Miszczukowej i muszę przyznać że lepsza od pierwszej części, pod koniec nawet udało się wzbudzić we mnie żal ale i tak średnie czytadło.

Skończyłem też pierwszą część Ostrzu Tyshalla' i to jest chyba jeden z wyjątków kiedy lepiej czytać od drugiej części. Po "Bohaterowie umierają" przyzwyczaiłem się już do kilku zdaniowego opisu jakiś epickich przygód zupełnie jakbym czytał dzienniki gracza który sumuje losy epickiej postaci po wielu kampaniach. W każdym razie pierwsza część wyklarowała mi parę niejasności a druga była na tyle dobra że kolejny tom z serii który ma wyjść w tym roku kupię sobie na własność :D

Obecnie czytam "Wszystko zostaje w Rodzinie" Jadowskiej. To co zaczęło jako słaby klon \ misz- masz różnych wątków z książek Laurel K.Hamilton z drobnymi zmianami zaczyna powoli stawać na własnych nogach. Dopiero przy czwartym tomie nie nasuwają mi się żadne skojarzenia z innymi pozycjami

pewnie dzisiaj doczytam
 
Awatar użytkownika
Clod
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: pt maja 18, 2012 11:37 pm

Re: Jest kwiecień 2014 i czytam...

pn kwie 28, 2014 2:58 pm

Brilchan pisze:
że kolejny tom z serii który ma wyjść w tym roku kupię sobie na własność :D


Chyba mam dla Ciebie dobrą wiadomość ;) Otóż 3 tom serii "Caine Czarny Nóż" jest dostępny polskim czytelnikom od 2010 roku, zaś jak na razie ostatni tom, czyli część 4 Akt Caine'a pt. "Prawo Caine'a" od 2012 roku. Toteż nie musisz na nic czekać :)
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Jest kwiecień 2014 i czytam...

pn kwie 28, 2014 9:14 pm

Przez Marqueza przebrnąć nie dałem rady, ale za to udało mi się skończyć i zrecenzować "Drwala" Witkowskiego (nie polecam) oraz "Futbol i statystyki" (to już jak najbardziej, świetnie napisana książka popularnonaukowa). Ponadto skończę dziś Katullusa we wspomnianym przekładzie, wspaniała lektura. Za sobą mam również jedną trzecią "Cudu" Ignacego Karpowicza - póki co jedna z lepszych książek jakie miałem w tym roku w ręku. Gdy tylko go skończę, znowu wracam do uniwersyteckich lekturek i biorę w łapę "Zapomnianą rewolucję" Lucia Russo. Po przedmowie zapowiada się pasjonująca książka.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest kwiecień 2014 i czytam...

śr kwie 30, 2014 9:32 pm

"Czas Horusa" Dana Abnetta

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość