Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest lipiec 2014 i czytamy...

pt sie 01, 2014 5:17 pm

A ja zacząłem "Siedmiu wspaniałych" Jerzego Eislera - biogramy przywódców PZPR, od Bieruta do Rakowskiego.
 
Awatar użytkownika
Clod
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: pt maja 18, 2012 11:37 pm

Re: Jest lipiec 2014 i czytamy...

czw sie 14, 2014 11:55 am

Z rzeczy fantastycznych: kończę Bohatera Wieków B. Sandersona, przygotowując się do recenzji całej trylogii (czy raczej obszernego omówienia) i nie tylko - ale to jeszcze w fazie planów. Ogółem to chyba najciekawsza część, czytelnik ma najszerszą perspektywę na wydarzenia, postacie zaliczyły solidny rozwój od początku cyklu, choć Sandersonowi nie udało się usunąć większości wad, jakie towarzyszą lekturze tego cyklu.

Z rzeczy poważniejszych: "Das Schloss" (Zamek) Franza Kafki, jako część postanowienia, że będę systematycznie nadrabiał niemieckojęzycznych klasyków. Fragment (jako że to niedokończona powieść) niezwykle intrygujący, szczególnie przez specyficzną kafkoską atmosferę i niepojęte tak dla protagonisty, jak i dla czytelnika prawa rządzące światem przedstawionym.
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 487
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Jest lipiec 2014 i czytamy...

czw sie 14, 2014 10:58 pm

Demonolog.

Wydawca zaręcza, że jest to hist, podpierając się opiniami zza Wielkiej Wody.

De facto jest to Kod da Vinci bis, tyle że kod poszedł w kierunku Indiany Jones, a Demonolog stara się podążać w stronę Omen. Ogólnie, po półmetku lektury spore rozczarowanie miałką powieścią.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Jest lipiec 2014 i czytamy...

pt sie 15, 2014 8:32 am

Co do Kodu i tym podobnych powieści - zawsze mnie irytują bohaterowie, którzy, nie mając żadnego doświadczenia w szpiegostwie, walce i konspiracji (tak jak Langdon), stawiają czoła podobno najgroźniejszej organizacji przestępczej na świecie i wygrywają. Czysta fantazja.
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 487
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Jest lipiec 2014 i czytamy...

pt sie 15, 2014 6:35 pm

W tym przypadku gdyby zmaterializować Demony będące istotą książki to czytelnik by otrzymał tajemną organizację a'la da Vinci itp. :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości