Zrodzony z fantastyki

 
FreeQ
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 23, 2011 4:40 pm

Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

pt gru 23, 2011 4:59 pm

Witam serdecznie użytkowników forum. Piszę do was z pewnym zapytaniem :). Jestem fanem gier RPG a szczególnie kiedy mogę wykreować moją postać na asasyna(skrytobójcę). Kręcą mnie nie czyste zagrania ;). Szukam więc książki fantasy właśnie związane z tematyka asasynów, albo ogólnie z cichym podejściem do sprawy :). Czegoś co jest bardziej brutalne i mroczne. Sam bohater/bohaterowie nie muszą być postaciami honorowymi.

I tu moje pytanie. Znacie jakieś książki w tej tematyce? Nie chodzi mi tu o klimaty Assassin Creed . Za sobą mam książki: Trylogia Nocnego Anioła(Brent Weeks), książki Robin Hobb o skrytobójcy, Wędrowiec(Buchanan Col i jest to naprawde kiepska książka) i obecnie kończę Segę Najemników(R.A. Salvatore).

Czy jest coś co moglibyście mi polecić? będę wdzięczny :).

Myślę też o:

Matthew Stover - cykl "Akty Caine'a":
- Bohaterowie umierają
- Ostrze Tyshalle'a: Tom 1 + 2
- Caine Czarny Nóż

Wojny Świata Wynurzonego" trylogia - Troisi Licia.
Ostatnio zmieniony pt gru 23, 2011 5:25 pm przez FreeQ, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

pt gru 23, 2011 5:05 pm

Cykl Niecnych Dżentelmenów
W Polsce wyszło: "Kłamstwa Locke'a Lamory" i "Na szkarłatnych morzach"
Cykl ma być dłuższy, ale można poprzestać na czytaniu tylko pierwszej albo pierwszej i drugiej książki bez bólu. Wątki są rozwiązywane na bieżąco i dalej przechodzi tylko 1-2. Właściwie po "Kłamstwach" nie spodziewałem się, co będzie tym kontynuowanym wątkiem.
Świetnie i z pomysłem napisane, bardzo inspirujące

200% łotrzykostwa
Ostatnio zmieniony pt gru 23, 2011 5:06 pm przez dreamwalker, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Małozły
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:05 pm

Re: Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

pt gru 23, 2011 6:45 pm

Jeśli podszedł Ci cykl Akt Cania to polecam Cykl: Anioł Nocy: Droga Cienia, Na krawędzi cienia oraz Poza cieniem.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

pt gru 23, 2011 7:11 pm

Klimat łotrzykowski, w świecie średniowiecznego Konstantynopola, znajdziesz w ksiązce "Czarna ikona" Mieszka Zagańczyka. Zaś asasyni i ich działalność też jest opisana w trylogii krzyżackiej Dariusza Domagalskiego, chociaż nie jest to główny wątek. Poza tym przeczytaj sobie "Herezjarchę" Jacka Komudy.
 
FreeQ
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 23, 2011 4:40 pm

Re: Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

pt gru 23, 2011 7:51 pm

Małozły pisze:
Jeśli podszedł Ci cykl Akt Cania to polecam Cykl: Anioł Nocy: Droga Cienia, Na krawędzi cienia oraz Poza cieniem.


No właśnie Trylogie Anioła Nocy czytałem i mi się podobała. A właśnie do Akt Caina się przymierzam.
 
Awatar użytkownika
lemon
Tłumacz
Tłumacz
Posty: 1734
Rejestracja: pn mar 22, 2010 12:01 am

Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

pt gru 23, 2011 9:30 pm

Polecam serię o Vladzie Taltosie Stevena Brusta. Zaczyna się powieścią pt. "Jhereg".
 
Awatar użytkownika
Małozły
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: wt paź 13, 2009 2:05 pm

Re: Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

pt gru 23, 2011 10:21 pm

Polecam "Krawędź żelaza" Zamboha w takim razie.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

sob gru 24, 2011 9:18 pm

To może całą trylogię Żambocha; 'Na ostrzu noża', 'Krawędź żelaza', oraz 'Koniasz Samotny wilk'. Niestety nie czytałem pierwszej części. nadal czekam w kolejce w bibliotece, ale jeśli nie odbiega w jakości od dwójki i trójki, to polecam.
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

sob gru 24, 2011 10:25 pm

Niech pomyśle... Malazańska księga poległych. Chociażby postać Żal z pierwszego tomu, do tego intryga na intrydze intrygę pogania :razz:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

ndz gru 25, 2011 12:26 pm

Jak mógłbym zapomnieć - wszak w "Świecie Dysku" pojawia się gilida skrytobójców, która od czasu do czasu wykonuje jakieś zlecenia. Sam lord Vettinari szkolił się tam zanim został Patrycjuszem Ankh-Morpork.
 
Awatar użytkownika
lemon
Tłumacz
Tłumacz
Posty: 1734
Rejestracja: pn mar 22, 2010 12:01 am

Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

ndz gru 25, 2011 1:12 pm

@earl
Napisz FreeQowi, w których konkretnie książkach Pratchetta ci skrytobójcy odgrywają jakąś większą rolę. Chyba że kolega ma się sam przekopać przez te 30+ tomów, by odnaleźć to, czego szuka. ;)
Ostatnio zmieniony ndz gru 25, 2011 1:13 pm przez lemon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Asthariel
Szef działu
Szef działu
Posty: 620
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 7:56 pm

Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

ndz gru 25, 2011 2:45 pm

Bierz się za akta Caine'a - wszystkie przeczytane wymienione przez ciebie powieści biją na głowę, zwłaszcza Ostrze Tyshalle'a.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

ndz gru 25, 2011 11:05 pm

@ lmn

Nie pamiętam wszystkich książek, ale na pewno skrytobójcy pojawiali się w serii związanej ze Strażą Miejską - "Zbrojni", "Na glinianych nogach" a także w ksiązkach "Ciekawe czasy" i "Muzyka duszy".
 
karpik777
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob gru 11, 2004 6:43 pm

Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

ndz gru 25, 2011 11:26 pm

Dodam tylko, że w Piramidach protagonista jest absolwentem szkoły Gildii, a w Wiedźmikołaju antagonista jest pełnoprawnym skrytobójcą.

Zastanawiałbym się, czy w pewnym stopniu piekarowy inkwizytor nie podpada pod łotrzyka - gromadzenie informacji, śledzenie ludzi i dostawanie się do ukrytych/zamkniętych pomieszczeń to jego chleb powszedni...
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

pn gru 26, 2011 10:31 pm

Myślę nawet, że w dużym stopniu powieści o Mordimerze podpadają pod ten klimat. Poza tym tam również pojawiają się nieraz skrytobójcy, którzy chcą zabić czy to głównego bohatera czy też innych ludzi.
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

pt gru 30, 2011 10:51 pm

Główni bohaterowie książki Królewska krew. Wieża elfów Michaela J. Sullivana są z zawodu złodziejami i to o dość wysokiej renomie. Przyjmując proste z założenia zlecenie, zostają wplątani w szeroko zakrojoną intrygę polityczną (oskarża się ich o zabicie króla).

Inną parą bohaterów która nie została chyba jeszcze w tym temacie wymieniona to Fafryd i Szary Kocur - postacie wręcz klasyczne stworzone przez Fritza Leibera w latach 60 i 70 XX wieku. Przeczytałem jakiś czas temu pierwszy tom ich przygód i muszę w końcu znaleźć czas by sięgnąć po następne.
 
orzeszek1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 26, 2015 2:02 pm

Re: Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

śr sie 26, 2015 2:04 pm

zobacz sobie książkę M.Bucardi - "Mroczne góry", jest pełna tajemnic, niezwykłych przeżyć, mnie bardzo wciągnęła, może i Ci przypadnie do gustu.
 
wojtarello
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 03, 2017 4:09 pm

Re: Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

pt lis 03, 2017 4:54 pm

Witajcie,
To mój pierwszy post na tym forum, w lekko zakopanym temacie, ale liczę na to że wybaczycie :p.
Szukam książki, tematyka zgadza się z tytułem wątku. Pamiętam, że był tam motyw gildii złodziei, którzy mieli pewne nadprzyrodzone "zdolności". Jedna z pierwszych scen to walka na umysły, coś w rodzaju "Przetaczania kulki", w gildii. Był też motyw "Podróży przez przestrzenie" żeby ukraść fanty. Pamiętam że była też jakaś dziewczyna, która po jakimś wydarzeniu zapadła na coś w rodzaju katatonii.
Nie wiem czy to wystarczy, ale mam nadzieje że ktoś skojarzy i pomoże mi odnaleźć od tak dawna poszukiwany tytuł :).
Pozdrawiam!
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

ndz lis 05, 2017 4:02 pm

To może być Andre Norton "Księżyc Trzech Pierścieni " i następne tomy .
 
wojtarello
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 03, 2017 4:09 pm

Re: Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

śr lis 08, 2017 11:24 pm

To nie to, żadnych futurystycznych elementów raczej nie było, bliżej magii. Dodatkowo przypomniałem sobie kolejny motyw - każdy złodziej posiadał w swoim umyśle coś w rodzaju swojego świata, "domu" w który miał również swoje zwierzęta duchowe. Nie mniej dzięki za pomoc, szukam dalej ^^.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

pn lis 13, 2017 11:46 pm

Nie wymyślasz tego na bieżąco? :p
 
wojtarello
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 03, 2017 4:09 pm

Re: Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

ndz lis 19, 2017 1:14 am

Chciałbym niezmiernie, ale ktoś to już naprawdę kiedyś zrobił :p. Jeśli nikt tego nie znajdzie, to zarzekam się, że wrócę się do biblioteki technikum i znajdę ten tytuł, choćbym miał się tam zakopać na rok.
 
wojtarello
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 03, 2017 4:09 pm

Re: Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

wt lis 21, 2017 3:34 pm

Eureka! Mam! Odkryłem! Znalazłem!
"Zakon krańca świata" pióra Mai Lidii Kossakowskiej!
Dziękuję za wszelką pomoc, a także gorąco polecam od siebie ten tytuł! 
 
Awatar użytkownika
Vector4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw sty 11, 2018 9:01 pm

Re: Książki fantasy z klimatami asasynów/łotrzyków

pt lut 09, 2018 7:20 pm

Polecam "Droga Cienia" - jest brutalnie, mrocznie i co najważniejsze głównym bohaterem jest zabójca.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość