Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Lunar190
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 9:33 pm

Mrokopedia - nowa wikia zaprasza

wt sie 25, 2015 1:30 pm

Dzień dobry o stare forum, które nawiedzałem prawieki temu.
Chciałbym pozwolić sobie zareklamować charytatywny, szlachetny projekt Mrokopedią zwany.

Obrazek
O tu kliknij

Jest to wikipedyjka o Świecie Mroku (bez dyskryminacji, i starym i nowym) na silniku wikia. Jest świeża (choć już wiele miesięcy). Ma skonstruowane szablony opisywania wielu haseł, ogólny kręgosłup - po prostu brak jej pasjonatów do wypełniania haseł.

Ogólna idea to wzorować się nad White Wolf Wikia, acz naturalnie być o niebo lepszą (więcej grafik, pomocnych tabel, szablonów). A już na pewno mimo, że ma zalążki napisane przez jedną osobę - to już jest lepsza od "Mroczna Wiki", która obumarła, nie nawiązuje żadnej współpracy i w ogóle źle brzmi, a do tego jest ksenofobiczna wobec starego WoDa.

Przede wszystkim taka wikia byłaby sposobem na wspólne pracowanie nad tłumaczeniami wielu kłopotliwych terminów - by każdy kto chciałby poprowadzić sesję w jakimś anglojęzycznym Odmieńcu czy Mumii czy Demonie - po prostu mógł zajrzeć na tę wikię. Powstało wiele tłumaczeń, gęstych dysput jak przetłumaczyć jakiś termin - zawsze ginęły w otchłaniach wielu nieistniejących już dzisiaj forów. Wikia natomiast jest wieczna. Wiem, że wielu ludzi ma po szufladach i dyskach pochowane własne, autorskie, nieśmiale kryte tłumaczenia jakichś gier, terminów na potrzeby własnych, wąskich sesji i bardzo się wstydzą je pokazywać ze względu na fandomowy hejt na temat co jest prawdziwie tru, a co nie jest.

Otóż chciałbym takie wątpliwości rozwiązywać na Mrokopedii. Już mi gadano, że to będzie słabe i #killme #drugapamcia #rzyg <3 Mam w tym temacie praktykę, gdyż mogę pochwalić się sukcesem innego, podobnego projektu, którego brakowało w polskim internecie Sferopedią. Ogółem, zapraszam entuzjastów jakiejkolwiek z 20 gier Wodka, przyda się każdy do wypełniania choćby małej niszy.

Kieś pytania i hejty?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości