Zrodzony z fantastyki

 
Andrzej Pilipiuk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: wt sty 02, 2007 9:01 am

Re: Pilipiuk?

sob lis 29, 2014 7:04 am

7 tom "Oka" opowie nam co robili dalej główni bohaterowie - ci którzy przeżyli.

wątek hanseatycki - może ruszę w kolejnym cyklu równoległym chronologicznie do pierwszych 6 tomów "Oka" - problem w tym że muszę zrobić gigantyczny reserch - w tym zdrowo pojeździć po Holandii i północnych niemczech żeby pewne rzeczy znane mi teoretycznie posprawdzać na miejscu, uzupełnić literaturę i połazić po muzeach.

Pokazałem umierającą hanzę od północy, zlikwidowany kantor w Bergen, spalone Visby, wspomniałem utracony bezpowrotnie Nowogród - a w tamtej epoce jej serce biło jeszcze w zasadzie tylko na zachodzie.
*

Z 7 tomem dojechałem dziś nocą do magicznej granicy 500 tyś znaków - jeszcze 50-100 tyś do napisania.
Zasadniczy zrąb jest gotowy, najważniejsze sceny gotowe, zakończenie gotowe i doszlifowane. Trzeba pozalepiać dziury i dopisać jeden ważny watek. Liczę że do końca roku maszynopis będzie gotów. Niewyobrażalna kupa roboty...

7 zbiór bezjakubowych powstaje powolutku równolegle - mam ok. 1/3 zakładanej objętości, w tym opowiadanie o Stormi które zaliczam do 10-ciu swoich najlepszych tekstów.

Do lata chciałbym oddać minimum 3 maszynopisy i co najmniej solidnie rozgrzebać kolejną książkę.
Jesienią 2015-tego kryzys ma się zacząć kończyć.

Jak faktycznie wróci koniunktura chcę pierwszy stać u koryta z 4 nowymi książkami ;)
Jak nie wróci - to przynajmniej będzie na czynsz i jedzenie...
 
Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: pt paź 14, 2011 8:16 pm

Pilipiuk?

śr gru 03, 2014 9:59 pm

Panie Andrzeju, z autorem nie śmiałbym nawet ;)
Faktycznie zbiór opowiadań. Źle zapamiętałem. Złośliwości zupełnie niepotrzebne :)
 
Andrzej Pilipiuk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: wt sty 02, 2007 9:01 am

Re: Pilipiuk?

sob gru 06, 2014 8:05 pm

Pokój i przyjaźń :wink:
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Pilipiuk?

ndz gru 07, 2014 11:00 pm

Tak z ciekawości; Czy główne fakty dotyczące Hanzy są ścisłe, czy naciągnięte na potrzeby powieści? Dotąd nie interesowałem się tym zagadnieniem, wiedziałem tylko że takie coś istniało. :wink:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Pilipiuk?

czw gru 11, 2014 7:47 pm

Autor w posłowiu tomu VI napisał, że główne fakty, przytaczane przez niego, były prawdziwe.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości