Zrodzony z fantastyki

 
sielawa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 05, 2018 10:48 am

W którą serię zainwestować

czw lip 05, 2018 10:58 am

Cześć.

Od dłuższego czasu przymierzam się do rozpoczęcia swojej przygody z kolekcjonowaniem kart. Do tej pory grałem wyłącznie w karcianki online (hearthstone, gwind, shadowverse) - gra się fajnie ale nie dają mi one poczucie że coś zbieram, że mam to w formie fizycznej w albumie czy klaserze. Szukam serii, która z jednej strony będzie estetyczna, popularna i cały czas rozwijana, ale najlepiej coś co nie zmusi mnie do cofnięcia się kilkanaście lat wstecz (jak z pokemonami) żeby nadrobić cały stracony czas i zainwestowac ogromną ilość pieniędzy żeby nie być całkowicie z tyłu.

Interesują mnie następujące serie:
- pokemon - ale obawiam się, że nadrobienie tego ile już zostało do tej pory wydane może mnie przerosnąć? Piękne są niektóre shining karty holo itp więc bardzo mi się to podoba tylko czy zaczynanie kolekcjonowania teraz po tylu latach ma sens?
- yu-gi-oh - podobało mi się anime ale czy nie jest to 'dinozaur'? jest w jakikolwiek sposób rozwijane? karty też nie podobają mi się jakoś bardzo wizualnie, ale podoba mi się sam gameplay.
- harry potter - natknąłem się na taką serię, i widzę że są sprzedawane w kilku sklepach internetowych boostery ale chyba seria została porzucona po kilku rozszerzeniach?
- dragon ball - lubię anime, nie znam gameplayu ale sam pomysł mi się w miarę podoba

Zależy mi na tym, żeby po np. otwarciu bardzo rzadkiej karty czuć to że trafiłem na coś unikalnego a nie że wszystko ma porównywalną wartość. Jeśli jesteście w stanie coś polecić, zaproponować, doradzić to będę wdzięczny za każdą podpowiedź. Nie planuję też grać aktywnie w te karcianki (nie mam z kim).
 
Awatar użytkownika
kempy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 10:06 am

Re: W którą serię zainwestować

sob sie 04, 2018 5:56 pm

Na Gencon premierę miała gra Warhammer Age of Sigmar: Champions. To szybka karcianka osadzona w świecie Warhammera. Ci ciekawe część kart fizycznych mozna będzie zeskanować do aplikacji i wykorzystać w wersji cyfrowej. Więcej na stronie:

https://www.warhammerchampions.com
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 479
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: W którą serię zainwestować

ndz sie 05, 2018 6:25 pm

A muszą być karcianki kolekcjonerskie?

Zobacz np. Horror w Arkham LCG, można też grać solo. Jeśli zabierasz dla ilustracji to jest spora szansa, że będziesz zadowolony.
Do tego masz jeszcze Gwiezdne wojny LCG (mi się ilustracje nie podobają), Władcę Pierścieni i parę innych.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość