Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Ifryt
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 912
Rejestracja: śr mar 03, 2004 5:07 pm

Zagadka

czw paź 23, 2014 9:52 pm

Moja żona twierdzi, że kiedyś dawno temu (z jakieś 8 lat temu) czytała książkę fantasy, w której bohaterami była trupa teatralna która przygotowywała przewrót w państwie. Podobno książka była bardzo fajna. Problem polega na tym, że zupełnie nie kojarzę takiej książki, a fantasy to mój ulubiony gatunek i naprawdę sporo książek przeczytałem.

Może ktoś mógłby nam pomóc? Kojarzy ktoś coś takiego albo chociaż coś zbliżonego?

Aktorzy i przedstawienie kojarzą mi się jedynie z "Republiką złodziei" Scotta Lyncha, ale to zbyt nowa książka, a poza tym trzeci tom cyklu, a książka której szukam albo była samodzielną powieścią albo pierwszym tomem.
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Zagadka

pt paź 24, 2014 2:21 pm

Na myśl przychodzi mi tylko Zamek Lorda Valentine'a Roberta Silverberga. Chyba muszę w końcu uzupełnić braki i przeczytać cały cykl :) , a nie tylko dwa pierwsze tomy.
 
Kadah
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 07, 2012 11:37 am

Re: Zagadka

pt paź 24, 2014 7:47 pm

Taki sam motyw był w książce "Olbrzymie kości" Petera S. Beagle. Jedno z opowiadań - Tragiczna historia komediantów Jirila - opowiadało taką właśnie historię.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Zagadka

ndz lis 02, 2014 9:39 pm

Któraś z książek o Valdemarze... Autorstwa Mercedes Lackey - dawno temu czytałem.
Grupa ludzi podróżuje do stolicy ukryta w karawanie kupców i kuglarzy.

To był chyba ostatni tom, 'Przesilenie'.
 
Awatar użytkownika
niuklik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 12:15 pm

Re: Zagadka

sob lis 22, 2014 10:17 am

Tigana Guy Gavriel Kay

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości