Zrodzony z fantastyki

Co chcielibyście widzieć na naszej stronie?

Czas głosowania minął czw lut 05, 2009 3:40 pm

Przygody - długie dokładnie opracowane przygody
5 (14%)
Scenariusze przygód - krótkie do 3 stron A4 pomysły na przygody do rozwinięcia przez MG
14 (39%)
Opowiadania
2 (6%)
Kroniki z sesji
2 (6%)
Bohaterowie niezależni
Brak głosów
Lokacje
1 (3%)
Dominium o kuchni - teksty o życiu codziennym w dominium.
11 (31%)
Inne - proszę podać jakie
1 (3%)
 
Liczba głosów: 36
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Co chcielibyście widzieć na naszej stronie?

czw sty 22, 2009 3:40 pm

Ponieważ środowisko fanowskie cierpi na brak komentowani tekstów, jeżeli nie wiąże się z tym potencjalny flejm, jest nam niesłychanie ciężko wyczuć jakich tekstów potrzebujecie najbardziej. Dlatego też ta ankieta.

Ankieta jest ważna przez 2 tygodnie myślę, że w tym czasie wszyscy którzy chcieli zagłosować zagłosują.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

czw sty 22, 2009 7:44 pm

Kurcze temat wyświetliło 41 osób a zagłosowały 3... Nie wstydźcie się głosować :)
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

czw sty 22, 2009 7:50 pm

Zagłosowałem na kroniki z sesji, bo można dzięki temu podpatrzeć fajne patenty.
A tak, to jeszcze na stronie chciałbym widzieć brak flejmogennych komentów ;)
 
Awatar użytkownika
R@phael
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: czw cze 03, 2004 3:04 pm

czw sty 22, 2009 10:18 pm

Dałem na życie codzienne od kuchni, ciekawią mnie szczegóły świata.
Przygody uważam za niepotrzebne, scenariusze mogą się przydać.
Opowiadania mało istotne, kroniki nawet poczytam by wiedzieć jak inni grają.
Bohaterowie niezależni zbędni, wolę sam ich tworzyć, lokacje średnio, a nuż się przyda.
"Inne" też może być ciekawe, aczkolwiek to wielka niewiadoma ;).
To w takim lekko humorystycznym skrócie.

Swoją droga przydały by się jakieś teksty bardziej mechaniczne: profesje, biegłości, szkoły szermiercze, pochodzenia itp. Może tez jakaś rozpiska okultystycznych grimuarów, magicznych przedmiotów.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

czw sty 22, 2009 10:49 pm

Co do kronik z sesji jeżeli macie czas spiszcie swoją ostatnią sesję i śmiało wysyłajcie do nas. To jest coś co może zrobić tak na prawdę każdy a przynajmniej będziecie mogli okazać jak wygląda u was monastyr.

Swoją droga przydały by się jakieś teksty bardziej mechaniczne: profesje, biegłości, szkoły szermiercze, pochodzenia itp. Może tez jakaś rozpiska okultystycznych grimuarów, magicznych przedmiotów.


To fajna uwag ale takie rzeczy ciężko się wymyśla wbrew pozorom bo nie chcemy stworzyć całej kolekcji mieczy +1 :P

Nie mnie dzięki, że piszesz. Co o reszty z tych już teraz prawie 100 osób które przeczytały ten temat. Jak nam nie powiecie czego oczekujecie nie wpadniemy na to niestety sami.
 
Awatar użytkownika
Moraine
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:15 pm

pt sty 23, 2009 12:54 pm

Życie codzienne w Dominium jak widze po ankiecie na razie wiedzie prym.
Czy macie jakieś sprecyzowane oczekiwania? Jakich informacji Wam brakuje? O obyczajach, etykiecie, smaczkach dotyczących danych warstw społecznych, czy też jeszcze czegoś innego? Interesują Was jakieś zamknięte zagadnienia, np. życie codzienne w klasztorze, zwyczajny dzień z życia królowej Cynazji czy tematy przekrojowe, np. co się jada w Dominium?

Jestem szczególnie zainteresowana odpowiedziami, ponieważ to zapewnie mnie przypadnie spora część opracowania tego typu zagadnień.
 
Awatar użytkownika
R@phael
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: czw cze 03, 2004 3:04 pm

pt sty 23, 2009 2:33 pm

Technicznie rzecz biorąc każdy z wymienionych przez ciebie rzeczy jest warta uwagę. Lecz osobiście skupiłbym bym sie na kwestiach dworskich. Przede wszystkim kto kogo słucha i dlaczego, co wymusza etykieta, co jest dobrze, a co źle odbierane.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

sob sty 24, 2009 2:50 pm

Widzę, że scenariusze i teksty o dominium wiodą prym. Tym drugim przynajmniej częściowo zaradzimy, już niedługo serii artykułów na temat mody w systemach płaszcza i szpady autorstwa Moraine.
 
Awatar użytkownika
DagonLord
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pn lut 12, 2007 4:19 pm

ndz sty 25, 2009 2:26 am

Zaznaczyłem "życie codzienne" ;)
Warto byłoby opisać choćby najważniejsze kwestie etykiety typowo dworskiej, czy relacji szlachty i władz z duchowieństwem. Ja sam z chęcią przeczytałbym o rozrywkach Dominium- tych typowych dla szlachty, jak i zwykłego wieśniaka. Szczególnie ciekawie mógłby też wyglądać opis uroczystości kościelnych i świeckich specyficznych dla Dominium, a nie przeniesionych z Europy wieków średnich.
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

ndz sty 25, 2009 2:55 am

Problem polega właśnie na liczbie głosujących. Wyświetliło temat x osób, z czego 90% przez przypadek.

Wszystkie opcje wyboru są interesujące, kwestia tylko z której z nich faktycznie skorzystają gracze...
 
qmas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 9:26 am

ndz sty 25, 2009 5:50 pm

hi all

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów na początek

głosowałem na "życie od kuchni" - brzmi to trochę jak tytuł telenoweli:), ale gdyby była możliwość zaznaczyłbym też "lokacje". Jestem nowy na forum i nie zagłębiłem się jeszcze, ale jeśli ktoś opracował modlitwy Dominium, to chętnie bym poczytał-zapożyczył - osobiście nie mam żyłki pisarskiej, a tym bardziej poetyckiej, a to tego nie chodzę do kościoła:)
 
diRavelin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: pt lut 17, 2006 11:35 pm

ndz sty 25, 2009 8:14 pm

Zdecydowanie przygody - długie, dokładnie opracowane.

Luźnych pomysłów mam sto tysięcy na sekundę, ale czasem nie wystarczy czasu, żeby przysiąść i wszystko ładnie spisać. Wtedy dobrze jest mieć coś, co się wcześniej przeczytało i można wyciągnąć z rękawa.

Alternatywnie "Dominium od kuchni" - bo czasem po prostu brakuje wiedzy z epoki...
 
Awatar użytkownika
Michap
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: sob lip 22, 2006 9:51 am

pn sty 26, 2009 9:46 am

qmas pisze:
Jestem nowy na forum i nie zagłębiłem się jeszcze, ale jeśli ktoś opracował modlitwy Dominium, to chętnie bym poczytał-zapożyczył - osobiście nie mam żyłki pisarskiej, a tym bardziej poetyckiej, a to tego nie chodzę do kościoła:)


http://monastyr.polter.pl/Modlitwy-karianskie-c8551
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

wt sty 27, 2009 4:55 pm

31 głosów wciąż mało wciąż macie szansę nie mówcie mi, że tylko 31 osób chce mieć prawo decydowania co im się przyda na stronie

Jestem nowy na forum i nie zagłębiłem się jeszcze, ale jeśli ktoś opracował modlitwy Dominium, to chętnie bym poczytał-zapożyczył - osobiście nie mam żyłki pisarskiej, a tym bardziej poetyckiej, a to tego nie chodzę do kościoła:)


Weź sobie jakiś śpiewnik religijny, w sieci też są dostępne łatwo, załatw większość piosenek jest na tyle neutralna, że jak odrzucisz wszelkie pieśni z alleluja, Jezusem i Maryją, to wciąż zostanie ci około 50% tekstów do Monastyru, najbardziej polecam psalmy plus do tego wszelkie słowa jak Ojcze zamień na Panie i już brzmi mniej katolicko i da się to wrzucić do mona. Psalmy dziękczynne są fajnym motywem dla postaci kościelnych wyobraź obie scenę gdzie inkwizytor staje do walki z demonem i zaczyna modlitwę.
"Ps. 18:3 Pan skałą i twierdzą moją, i wybawieniem moim, Bóg mój opoką moją, na której polegam. Tarczą moją i rogiem zbawienia mego, warownią moją."
 
Awatar użytkownika
Moraine
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:15 pm

wt sty 27, 2009 5:42 pm

Do twozenia egzorcyzmów warto się zapoznać z Księgą Sofoniasza. O Kohelecie nie wspominając.
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

wt sty 27, 2009 6:21 pm

Feniks pisze:
Weź sobie jakiś śpiewnik religijny


Dobra rada. Zamówienia na artykuły o życiu codziennym też można tak załatwić. Fani Monastyru weźcie sobie "Życie codzienne w Anglii elżbietańskiej" lub "(...) we Francji w czasach Ludwika XIV".;)

31 głosów, bo może tylu osobom zależy co będzie w tym dziale. Ze swojej strony powiem, że głosowałem na krótkie scenariusze. To każdy sam może sobie rozbudować, a długą przygodę i tak się zwykle tnie po swojemu.
 
Awatar użytkownika
Moraine
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:15 pm

wt sty 27, 2009 6:25 pm

Z drugiej strony - ja na ten spiewnik nie wpadłam. Dla mnie rada jest ok. Wszystko zależy od podejścia, Bleddyn.
Niektórzy wymyślają sami, czytają, zestawiaja, kompilują, a inni czekają na oficjalne dodatki. Z doświadczenia - wolę na nic nie czekać.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

wt sty 27, 2009 7:44 pm

Bleddyn po co tak agresywnie? Oczywiście, jeżeli pojawia się tekst z modlitwami to opublikujemy je, ale jak na razie nikt nawet w najodleglejszych planach nie wyraził chęci napisana tychże. Dlatego też uważam, że pieśni religijne to jedyna alternatywa dla gracza, więc wole je polecić na teraz na szybko niż obiecywać pojawienie się czegoś, czego nie mam możliwości zapewnić.
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

wt sty 27, 2009 9:24 pm

Agresja? Gdzie?:P

Skoro nie ma tego w planach to co jest? Jakieś zapowiedzi by się przydały zamiast kolejnej ankiety.

Swego czasu po n-tym pisaniu na forum jak to jest w Europie i może być w Dominium zacząłem odsyłać do źródeł. Mały spis "lektur" i stron też można wrzucić. Może Ci leniwi ruszą wtedy zadek do biblioteki.:)
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

wt sty 27, 2009 11:47 pm

Serwis jest prowadzony na zasadzie tego co dostaniemy. Plus to co napiszemy sami. Czasem największym problemem jest właśnie wymyślenie o czym pisać.

Dostajemy w większości opowiadania więc to najprawdopodobniej będzie zawsze.
Najbliższe wydarzeni to seria artykułów o modzie, w której postaramy się zamieścić też coś dla fanów 7th Sea i WFRP więc przydatne dla wielu.

Tekst o bardani podobny do tych które już były o kilku krajach w tym Agarii czy Ragadzie. Nic odkrywczego ale fajny wstępniak dla tych co nie mają podręcznika i chcieliby zobaczyć w jakich klimatach to gra przed zakupem.

Moja nowa lokacja opisująca przyczółek dla bezdomnych i kilku BNów moim zdaniem fajna może być zalążkiem przygody lub przerywnikiem. Ale jak widzę lokacje nie cieszą się powodzeniem gdybym wiedział to wcześniej to napisałbym scenariusz a nie lokacje.

Więcej nie umiem niestety wymienić bo po prostu nie mam. Jak dowiemy się czego ludzie chcą to postaramy się o tym pisać. Do tego czasu błądzimy trochę po omacku.



Jakieś zapowiedzi by się przydały zamiast kolejnej ankiety.


To pierwsza ankieta reaktywacji serwisu więc chyba nie zarzucamy was nimi aż tak często.

Swoją drogą może ty byś coś dla nas napisał?
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

czw sty 29, 2009 6:00 pm

Fani Monastyru uwielbiają ankiety, bo reszta systemów chyba razem wzięta tyle ich nie miała.;)

Wolę wspierać inny system.

Ale jakieś przygody poczytam zawsze z ochotą.:)
 
hallucyon

czw sty 29, 2009 6:16 pm

Skoro nie chcesz wspierać "Monastyru", nie jesteś jego fanem; skoro nie jesteś jego miłośnikiem, nie możesz wiedzieć, co chcą, a czego nie chcą jego wielbiciele. Wniosek nasuwa się jeden: mów za siebie.
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

czw sty 29, 2009 6:48 pm

Jako ex-fan mówię co chcę.:P

A ta ankieta tylko dla wielbicieli? Zwykli gracze od czasu do czasu mający sesję Monastyru nie mają prawa głosu? Mówisz to za siebie, czy wszystkich fanów Monka?:D
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

czw lut 05, 2009 12:38 pm

Ostatni dzień na zagłosowanie później będziemy bazować na tym co zostało powiedziane.

Głosujących na dominium od kuchni zapraszam od razu do nas na stronę poczytać o modzie w Monastyrze.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości