Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

Dodatki - plany na przyszłość

czw sie 16, 2007 10:06 am

Witam wszystkich

Takiego tematu brakuje, a myślę, że przydałyby się informacje o planowanych dodatkach, planowanych ;) terminach wydania, aktualnym postępie prac, itp.

A więc sytuacja na dziś (dodatki w kolejności wydawania):

1. Dzieci Rogatego Szczura (Children of the Horned Rat): przetłumaczone, po korekcie, oddane do składu. Planowany termin: wrzesień.
2. Kartusz Bohatera (Character Folio): przetłumaczone, po korekcie, po składzie. Termin: razem z DRS.
3. Ekran Mistrza Gry (GM's Toolkit): w tłumaczeniu. Termin: razem z DRS lub chwilę potem.
4. Groza w Talabheim (Terror at Talabheim): w tłumaczeniu. Termin: październik/listopad.
5. Poradnik Staroświatowca (WFRP Companion): w tłumaczeniu. Termin: Święta/Nowy Rok.

W przygotowaniu (termin mało określony):
- Królestwa Renegatów (Renegade Crowns)
- Pokusa Arcylicza (Lure of the Liche Lord)
- Mroczni Władcy Nocy (Night's Dark Masters), częściowo przetłumaczone (nie mogłem się oprzeć pokusie ;)).
- prawdopodobnie potem Księga Zbawienia (Tome of Salvation)

Co potem, zobaczymy.

Nie do końca mam jeszcze wymyśloną formułę tego tematu. W założeniu ma być czysto informacyjny, ale czekam na wszelkie propozycje, co byście chcieli tu widzieć w odniesieniu do planów wydawniczych, dodatków, itd.

Podobny temat istnieje na forum Copernicusa, więc odpowiedzi nie powinny się różnić. ;) Zapraszam i tam.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr kwie 23, 2014 9:02 pm przez Draker, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Mentor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 148
Rejestracja: śr lis 23, 2005 9:02 pm

czw sie 16, 2007 11:10 am

A co z promocjami związanymi z zakupem książek w przedpremierze? Mam nadzieje, że owe ulgi będą nadal, obowiązywać.
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

czw sie 16, 2007 11:32 am

Przedsprzedaż jest oceniana wyjątkowo pozytywnie, więc będzie utrzymana. Zastanawiamy się także nad innymi formami (np. coś w rodzaju zniżki dla stałych klientów, upusty przy większych zamówieniach, itd.)

Nie wiem dokładnie, jak to będzie wyglądać, ale prawdopodobnie Kartusz Bohatera i Ekran MG będą dostępne zarówno jako osobne produkty, a także jako dodatki do większego zamówienia, np. zamów DRS, a dostaniesz gratis Kartusz Bohatera. Jeszcze muszę o tym porozmawiać z szefem. Jak będę coś wiedział, to dam znać.
 
Awatar użytkownika
Dark_Raziel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt mar 10, 2006 1:48 pm

czw sie 16, 2007 11:36 am

A jak stoicie z wydaniem Warhammera 40 000: Dark Heresy? Rozmawialiście coś z BI o prawach do tego?
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

czw sie 16, 2007 12:24 pm

Nie wiem nic o 40K. Nie interesuję się tym produktem i raczej nie będę uczestniczył w pracach nad nim. Pozostaję przy WFRP.

Na forum CC jest osobny temat, w którym kol. Paladyn podaje najnowsze wieści z zakresu 40K RPG.
 
Awatar użytkownika
Rapo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 390
Rejestracja: pn lip 30, 2007 4:42 pm

czw sie 16, 2007 2:46 pm

Zaskoczył mnie Ekran Mistrza Gry. Czy przypadkiem ten nie wchodził w skład Almanachu Mistrza Gry? To ma być opcja, do zakupienia osobno, czy może np. wersja poprawiona?
Jak się ma Kartusz Bohatera do Niezbędnika Gracza?

Czy w ramach tzw."reklamy" mógłbyś powiedzieć jak się ma "Dzieci Rogatego Szczura" w stosunku do "Rat Book" z pierwszej edycji?
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

czw sie 16, 2007 2:56 pm

Rapo pisze:
Zaskoczył mnie Ekran Mistrza Gry. Czy przypadkiem ten nie wchodził w skład Almanachu Mistrza Gry?
Te dodatki nieco się różnią. Ekran jest inny, choć siłą rzeczy wewnątrz ekranu niektóre tabele się powtarzają. Oprócz tego dołączono kilkunastostronicową broszurkę, zawierającą między innymi opis różnych miejsc do łatwego wykorzystania w trakcie gry.

To ma być opcja, do zakupienia osobno, czy może np. wersja poprawiona?
Jak już mówiłem. To inne produkty. Almanach zawiera inne informacje, EMG inne.

Jak się ma Kartusz Bohatera do Niezbędnika Gracza?
To również są inne dodatki. Kartusz to rozbudowana karta postaci. Ma jakieś 30 stron, jest formatu takie małe A5 (nie wiem, B5?). Jest tam sporo miejsca na zapisywanie wszystkiego, co się wiąże z życiem Twojego BG.

Czy w ramach tzw."reklamy" mógłbyś powiedzieć jak się ma "Dzieci Rogatego Szczura" w stosunku do "Rat Book" z pierwszej edycji?
Dobre pytanie. Nie mam pojęcia. Na oczy nie widziałem Rat Booka. DRS zawiera opis rasy, społeczeństwa, historii, osad, głównych klanów, profesji, magii, urządzeń, bestii + możliwość grania skavenami, a w związku z tym konstruowanie przygód po stronie szczurów lub przeciwko. Na koniec krótka przygoda + aneks z gotowymi do wykorzystania BN-ami skaveńskimi (tego w wersji oryginalnej nie ma). Wkrótce powinny się pojawić strony w ramach "zajawki".
 
Awatar użytkownika
Rapo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 390
Rejestracja: pn lip 30, 2007 4:42 pm

czw sie 16, 2007 3:20 pm

Brzmi to interesująco. Podręczniki o szczurach wydają się być zbliżone, przy czym Księga szczura jako podstawę przyjmowała grę "po ciemnej stronie mocy".

Siriel CC pisze:
aneks z gotowymi do wykorzystania BN-ami skaveńskimi (tego w wersji oryginalnej nie ma).

O! Niespodzianka, rzekłbym. Podoba mi się - zawsze uważałem, że w podręcznikach powinni być typowi BN'i - do wzięcia od zaraz gdy niespodziewanie zajdzie potrzeba.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

śr sie 22, 2007 1:17 pm

To ja moze przykleje temacik :)
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

Re: Dodatki - plany na przyszłość

czw wrz 06, 2007 12:34 pm

Witam wszystkich

Aktualizacja planów.

A więc sytuacja na dziś (dodatki w kolejności wydawania):
1. Dzieci Rogatego Szczura (Children of the Horned Rat): przetłumaczone, po korekcie, oddane do składu. Planowany termin: wrzesień/październik.
2. Kartusz Bohatera (Character Folio): przetłumaczone, po korekcie, po składzie. Termin: razem z DRS.
3. Przybornik Mistrza Gry (GM's Toolkit): przetłumaczone, przed korektą. Termin: razem z GwT.
4. Groza w Talabheim (Terror at Talabheim): przetłumaczone. Termin: Święta.
5. Poradnik Staroświatowca (WFRP Companion): w tłumaczeniu. Termin: Po Nowym Roku.

W przygotowaniu (termin mało określony):
- Królestwa Renegatów (Renegade Crowns), wkrótce rozpoczynamy tłumaczenie.
- Pokusa Arcylicza (Lure of the Liche Lord), w tłumaczeniu.
- Mroczni Władcy Nocy (Night's Dark Masters), częściowo przetłumaczone.
- prawdopodobnie potem Księga Zbawienia (Tome of Salvation)
Ostatnio zmieniony pt wrz 14, 2007 2:39 pm przez Siriel, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Anonim_1

czw wrz 06, 2007 12:48 pm

Siriel CC pisze:
Dzieci Rogatego Szczura (Children of the Horned Rat): przetłumaczone, po korekcie, oddane do składu. Planowany termin: wrzesień/październik.

Znany jest może orientacyjny termin przedsprzedaży tego dodatku? :)
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

czw wrz 06, 2007 12:50 pm

Siriel CC pisze:
1. Dzieci Rogatego Szczura (Children of the Horned Rat): przetłumaczone, po korekcie, oddane do składu. Planowany termin: wrzesień/październik.

Znana jakas szacowana cena?

2. Kartusz Bohatera (Character Folio): przetłumaczone, po korekcie, po składzie. Termin: razem z DRS.

Bedzie dodawane gratis do DRS? Bedzie dodawane tez do innych?

Siriel CC pisze:
- Królestwa Renegatów (Renegade Crowns), wkrótce rozpoczynamy tłumaczenie.

Jednak sie na to zdecydowaliscie? Szkoda ;)
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

czw wrz 06, 2007 2:02 pm

ShadEnc pisze:
Znany jest może orientacyjny termin przedsprzedaży tego dodatku? :)
W momencie, gdy zostanie skierowany do druku, pewnie rozpocznie się przedsprzedaż. Podejrzewam, że będzie to mniej więcej w połowie miesiąca.

Chavez pisze:
Znana jakas szacowana cena?
Jak wyżej, po oddaniu do druku będzie znana cena. Sądzę, że nie będzie odbiegać od dotychczasowych cen podobnych dodatków.

Bedzie dodawane gratis do DRS? Bedzie dodawane tez do innych?
Raczej Kartusz Bohatera będzie na zasadzie gratisu do większego dodatku (każdego), ale będzie można też kupić osobno. Nie wiem jeszcze, czy tak samo będzie z Ekranem Mistrza Gry. To się okaże.

Jednak sie na to zdecydowaliscie? Szkoda
Jeśli chodzi o Królestwa Renegatów, to wiele osób wypowiadało się pozytywnie o tym dodatku. Być może nie będzie to oszałamiający sukces, ale tak czy inaczej wydajemy kompletną linię. :)
 
miceklob
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 15, 2006 8:22 pm

ndz wrz 16, 2007 10:45 pm

Chciałem sie zapytać o drugoedycyjny dodatek "blood on the reik" czy planowane jest wydanie go w języku polskim??
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

ndz wrz 16, 2007 11:13 pm

Nic o tym nie wiem. Na razie trzymamy się głównej linii wydawniczej.
 
Awatar użytkownika
romero
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn sie 29, 2005 5:12 pm

pn wrz 17, 2007 6:12 pm

witam , a'propo trzymania kiedy szczurki bedą dostępne w przedsprzedaży
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

pn wrz 17, 2007 6:27 pm

Wciąż trwają prace nad składem dodatku.

Poinformuję, jak zakończymy prace. Prawdopodobnie wtedy od razu rozpocznie się przedsprzedaż.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

czw paź 04, 2007 9:01 pm

Szczury Was zjadly, czy zostaly pokonane i zlozone? ;)
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

czw paź 04, 2007 9:12 pm

Ze względu na zamieszanie z drukarnią przy Zabójcy Orków i po zmianie drukarni Szczury zyskały pewną przewagę. Ale teraz dopadliśmy drani i tropimy niedobitki.

Myślę, że do końca tygodnia powinniśmy skończyć skład. Bądźmy więc dobrej myśli.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

czw paź 04, 2007 10:06 pm

Siriel CC pisze:
Myślę, że do końca tygodnia powinniśmy skończyć skład.

Potem druk i wsio? Do konca pazdziernika bedzie?
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

czw paź 04, 2007 10:37 pm

Nie wiem, czy będzie do końca października, ale może na Święto Niepodległości? ;)

A tymczasem od razu ruszamy ze składem Grozy w Talabheim, żeby pokazała się na Święta. Koniec roku pod znakiem trójkątnie skrzyżowanych belek i grozy w Oku Lasu. :spoko:
 
cdokapi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 8:51 am

sob paź 06, 2007 10:26 am

Kiedy można się spodziewać przedsprzedarzy i kiedy umieścicie fragmenty Księgi szczura na stronie wydawnictwa.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pn paź 08, 2007 5:10 pm

Pewnie blizej konca miesiaca, ew poczatek listopada ;)
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

Re: Dodatki - plany na przyszłość

pt paź 12, 2007 4:13 pm

Aktualizacja planów.

1. Dzieci Rogatego Szczura (Children of the Horned Rat): przetłumaczone, po korekcie, po składzie, oddane do druku. Czekam na informację z drukarni o terminie.

Wkrótce przykładowe strony. Jak tylko urocza Viriel zamieści zapowiedź. :)

2. Kartusz Bohatera (Character Folio): przetłumaczone, po korekcie, po składzie, oddane do druku. Termin: razem z DRS.
3. Groza w Talabheim (Terror at Talabheim): przetłumaczone, połowa po korekcie, połowa w trakcie. Termin: Święta.
4. Przybornik Mistrza Gry (GM's Toolkit): przetłumaczone, po korekcie, czeka na skład. Termin: Nowy Rok.

Reszta bez zmian.
- Królestwa Renegatów (Renegade Crowns), wkrótce rozpoczynamy tłumaczenie.
- Pokusa Arcylicza (Lure of the Liche Lord), częściowo przetłumaczone.
- Mroczni Władcy Nocy (Night's Dark Masters), częściowo przetłumaczone.
- prawdopodobnie potem Księga Zbawienia (Tome of Salvation)
 
Awatar użytkownika
ment
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: sob lut 05, 2005 11:49 pm

pt paź 12, 2007 11:24 pm

 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

sob paź 13, 2007 12:05 am

ment - Kartusz bohatera to taka rozbudowana karta postaci, w postaci takiej malej ksiazeczki ;)
 
Awatar użytkownika
ment
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: sob lut 05, 2005 11:49 pm

sob paź 13, 2007 12:21 am

Tyle to wiem, ale kartusz z definicji taką książeczką nie jest. To mnie dziwi. O ile tłumaczenia niedokładne, plus/minus, mogą być, tak te zupełnie nietłumaczące oryginału nie.
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=folia%B3 rozwiązałby sprawę, ale podejrzewam, że występuje tu jakiś konflikt z publikacjami do DnD (choć z drugiej strony foliał to słowo pospolite i chyba nie ma żadnego prawa, które zabraniałoby używać go przez różnych wydawców).
Zastanawia mnie po prostu, czy tłumacz był tak nierozgarnięty, że przetłumaczył folio jako kartę, a, by ciekawiej brzmiało, zrobił z tego kartusz. Czy jest jakaś definicja kartusza, która ma coś wspólnego z folio? Jeśli ktoś znalazł, niech rzuci linkę.
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

wt paź 16, 2007 12:56 pm

Na stronie wydawnictwa Copernicus pojawiły się przykładowe strony z dodatku Dzieci Rogatego Szczura.

Możecie je obejrzeć tutaj.

Zachęcam!
 
Hajdamaka

pt paź 19, 2007 11:24 pm

Jaka bedzie cena?
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

Re: Dodatki - plany na przyszłość

śr paź 24, 2007 7:13 pm

Aktualizacja planów.

1. Dzieci Rogatego Szczura (Children of the Horned Rat): termin: 28 listopada. Cena: 69 zł (w promocji 55 zł). Można już zamawiać: Copernicus
Przykładowe strony możecie obejrzeć tutaj: Copernicus i Polter

2. Kartusz Bohatera (Character Folio).Termin: 28 listopada. Cena: 10 zł. Można już zamawiać: Copernicus. Na stronie jest też informacja o promocji.
Być może będzie jeszcze jedna.


3. Groza w Talabheim (Terror at Talabheim): przetłumaczone, po korekcie, w trakcie składu. Termin: Święta.
4. Przybornik Mistrza Gry (GM's Toolkit): przetłumaczone, po korekcie, czeka na skład. Termin: Nowy Rok.
5. Poradnik Staroświatowca (WFRP Companion): w połowie przetłumaczone. Termin: Ferie(?)

Reszta bez zmian.
- Królestwa Renegatów (Renegade Crowns), wkrótce rozpoczynamy tłumaczenie.
- Pokusa Arcylicza (Lure of the Liche Lord), w połowie przetłumaczone.
- Mroczni Władcy Nocy (Night's Dark Masters), częściowo przetłumaczone.
- prawdopodobnie potem Księga Zbawienia (Tome of Salvation)
Ostatnio zmieniony śr paź 24, 2007 8:31 pm przez Siriel, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości