Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

wt maja 05, 2009 3:02 pm

Dagome pisze:
Po drugie skoro Bhaal jest trupem to skąd biorą się czary Saveroka czy Sendai.


Atut Servant of the Fallen.


Jeśli chcesz wrzucić swoją wersję Sarevoka, zapraszam. Nie mam nic przeciwko, Brilchan.
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

wt maja 05, 2009 3:09 pm

A nie byli oni czasem półbogami, albo ćwierćbogami albo coś takiego? :)

Nie mogli być zwykłymi członkami swojej rasy, przecież cały Faerun przed nimi drżał.

Do tej drugiej bardziej pasuje Ur-kapłan. Problem z pochodzeniem czarów by odpadł a postać by była bardziej diaboliczna.

Nie chodzi o to co bardziej pasuje, tylko kim była.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

wt maja 05, 2009 3:29 pm

Zireael pisze:
Jeśli chcesz wrzucić swoją wersję Sarevoka, zapraszam. Nie mam nic przeciwko, Brilchan.


ok jak skończę to wrzucę część biograficzną mam już prawie skończoną spróbuje zrobić też mechanikę ale pewnie wyjdzie koślawo :razz:
w każdym razie będę bazował na kanonie BG będzie również ważne powiązanie z "Losem..." ale dodam również sporo od siebie ok to ja idę do roboty zainspirowałaś mnie Zireael dzięki tak BTW: zostawiłem ci wiadomość na gronie


Froger pisze:
A nie byli oni czasem półbogami, albo ćwierćbogami albo coś takiego? Smile

Nie mogli być zwykłymi członkami swojej rasy, przecież cały Faerun przed nimi drżał.


Wydaje mi się że byli Epickiami dopiero aspirującymi do rangi półbogów byli tylko pomiotami to coś o wiele słabszego niż ćwieć bóstwo żeby być bóstwem trzeba albo pochodzić ze związku boga i potężnej istoty lub być wyznawanym przez dużo grupę osób nie mam przy sobie podręcznika ale już sama boska ranga 0 to było coś koło 6000 czy coś :D

ale oczywiście RPG to gra wyobraźni i nie będę nikogo zmuszał do przyznania mi racji po prostu ja tak to widzę :)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

wt maja 05, 2009 5:49 pm

Froger pisze:
A nie byli oni czasem półbogami, albo ćwierćbogami albo coś takiego? :)
Nie mogli być zwykłymi członkami swojej rasy, przecież cały Faerun przed nimi drżał.

Szablon jest oficjalny, pochodzi z któregoś tam numeru Dragon.

A oto miła niespodzianka dla ciebie, Brilchan:
Ostatnio zmieniony czw cze 10, 2010 10:28 am przez Zireael, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

wt maja 05, 2009 6:50 pm

Zireael pisze:
A oto miła niespodzianka dla ciebie, Brilchan


Na pewno miła ale nie niespodzianka napisałaś o tym albo w tym temacie albo na gronie :D

nie jestem wielkim fanem Jaheiry wtedy próbowałem się w nią wcielić tylko dlatego że niedostępny był Herd'alise to on jest moją ulubioną postacią z sagi BG :wink: ale Jaheira też jest fajna wolę ją w twojej wersji moim zdaniem poświeciłaś jej więcej uwagi niż to było w kanonie i wykorzystałaś cały jej potencjał. Dorobiłaś jej historie i fajnie dokończyłaś wątek z Khalida zupełnie urwany w wersji BG wydaje mi się że "twoja" Jaheira jest bardziej szczęśliwa od tej z BG :D a to dobrze bo to naprawdę miłą postać :) podoba mi się jak zakończyłaś jej historie
dwa pytania:

1. Jak teraz wyglądają relacje Jaheiry z Harfiarzami po tych przejściach kiedy oskarżali ją o zdradę itp. ? Jaka jest opinia półelfki o rozłamie w organizacji i odejściu Czarnokija po czyjej jest stronie?

2. ile lat minęło w świecie Sinafey od czasu wojny dzieci Bahaala do miejsca gdzie obecnie zakończyłaś akcje opowieści (chodzi mi o końcówkę opisaną w rozspicę po WPK)?

edit: czemu Warblade? Nie za bardzo mi tu do niej pasuje ale też nie aż tak bardzo przeszkadza xD

Zireael pisze:
Atut Servant of the Fallen.


tak przy okazji czy może wiesz w którym podręczniku rozpisano ten atut ?
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

wt maja 05, 2009 7:35 pm

Brilchan pisze:

dwa pytania:

1. Jak teraz wyglądają relacje Jaheiry z Harfiarzami po tych przejściach kiedy oskarżali ją o zdradę itp. ? Jaka jest opinia półelfki o rozłamie w organizacji i odejściu Czarnokija po czyjej jest stronie?

2. ile lat minęło w świecie Sinafey od czasu wojny dzieci Bahaala do miejsca gdzie obecnie zakończyłaś akcje opowieści (chodzi mi o końcówkę opisaną w rozspicę po WPK)?

edit: czemu Warblade? Nie za bardzo mi tu do niej pasuje ale też nie aż tak bardzo przeszkadza xD

Zireael pisze:
Atut Servant of the Fallen.


tak przy okazji czy może wiesz w którym podręczniku rozpisano ten atut ?


Ad 1. Jest nadal Harfiarką, choć nie nazbyt zaangażowaną. Nie stanęła po stronie Czarnokija.
Ad 2. Jak już wspominałam ok. 1400 RD. Czyli jakieś 30 lat po Wojnie Dzieci Bhaala i 25 lat po Wojnie Pajęczej Królowej. Dość czasu na pewne zmiany. ;)
Ad 3. Bo wolę warblade od wojownika.
Ad 4. Servant of the Fallen jest z Lost Empires of Faerun.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

wt maja 05, 2009 7:50 pm

Zireael pisze:
Ad 1. Jest nadal Harfiarką, choć nie nazbyt zaangażowaną. Nie stanęła po stronie Czarnokija.
Ad 2. Jak już wspominałam ok. 1400 RD. Czyli jakieś 30 lat po Wojnie Dzieci Bhaala i 25 lat po Wojnie Pajęczej Królowej. Dość czasu na pewne zmiany. Wink
Ad 3. Bo wolę warblade od wojownika.
Ad 4. Servant of the Fallen jest z Lost Empires of Faerun.


Wielkie dzięki 25? starczy na naukę podstaw magii ... :) Seravok przybędzie jutro jeżeli będzie tłok na szlaku to do końca tego tygodnia bo wżynanie wieśniaków i kupców byłoby zbyt kłopotliwe :D
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

wt maja 05, 2009 9:57 pm

Co do Jeheiry: BN ciekawy i klimatyczny, choć opisany dość skąpo i treściwie. Teoretycznie napisałaś wszystko, co trzeba, ale brakuje mi jakiś smaczków fabularnych, które jednak powinny się pojawić w opisie. Wątek z harfiarzami jest ciekawy i choć banalny, to jednak pasujący do postaci. Szkoda męża, ale po jego śmierci, kiedy teraz jest zgorzkniała i zamyślona w przeszłości, też jest ciekawie.

Co się tyczy pana Sarevoka: ten oryginalnością nie odbiega od Jeheiry. Pomiot Bhala to fajna sprawa i dobrze, że ktoś taki został wpleciony w opowieść Zireael. Trochę mnie zszokowało, kiedy spojrzałem na atrybuty a tu siła tylko 18. W zasadzie, to dużo więcej niż przeciętna siła, ale u kogoś mogącego mierzyć się z ogrami, to chyba za mało. Fajnie, że Sarevoka przygarnął wpływowy zły charakter, szkoda tylko, że ten etap jego życia kończy się tak przewidywalnie. Byłem pewien, że syn Bhala zabije swego przyszywanego ojca.

Kilka uwag do ogółu: Nie podoba mi się, że mieszasz języki. Zaczytuje się w opis BN a tu nagle anglojęzyczna nazwa. Ja wiem, to jest ciekawe ale mnie to osobiście odraża. Druga ważna sprawa to pogrubienia. Jeśli mogę coś doradzić, to proponuję imiona pogrubione powiększyć o dwa rozmiary czcionki, a pozostałe akapity pogrubić (normalną czcionką), czyli Umiejętności i atuty, Czary, Ekwipunek itd. Wydaje mi się, że to znacznie poprawi estetykę postu.

Dziękuję za miłą lekturkę na wieczór, pozdrawiam i czekam na dalszą część opowiadania.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

wt maja 05, 2009 10:33 pm

Nefarius pisze:
Pomiot Bhala to fajna sprawa i dobrze, że ktoś taki został wpleciony w opowieść Zireael. Trochę mnie zszokowało, kiedy spojrzałem na atrybuty a tu siła tylko 18.


* Siła - 18/00
* Zręczność - 17
* Kondycja - 18
* Inteligencja - 17
* Mądrość - 10
* Charyzma - 15

90% MG nie pozwoliła by istnieć takiemu przepakowi a to tylko siłą bazowa jak pomyśleć że można mu dać jeszcze magiczne przedmioty to aż strach brrrr :D

Nefarius pisze:
Fajnie, że Sarevoka przygarnął wpływowy zły charakter, szkoda tylko, że ten etap jego życia kończy się tak przewidywalnie. Byłem pewien, że syn Bhala zabije swego przyszywanego ojca.


ciekawa koncepcja pozwolisz że ją sobie pożyczę


Nefarius pisze:
teoretycznie napisałaś wszystko, co trzeba, ale brakuje mi jakiś smaczków fabularnych, które jednak powinny się pojawić w opisie.



zgadzam się sama widzisz Zireael że takie zabiegi nie zanudzają czytelnika ale budują klimat z drugiej strony może to być nudne dla piszącego :D

zgadzam się z Nefariusem co do komentarz technicznego (czcionki pogrubienie itp.) i dołączam się do podziękowań ;)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

śr maja 06, 2009 4:02 pm

Nefarius pisze:
Co do Jeheiry: BN ciekawy i klimatyczny, choć opisany dość skąpo i treściwie. Teoretycznie napisałaś wszystko, co trzeba, ale brakuje mi jakiś smaczków fabularnych, które jednak powinny się pojawić w opisie.

Byłem pewien, że syn Bhala zabije swego przyszywanego ojca.

Kilka uwag do ogółu: Nie podoba mi się, że mieszasz języki. Zaczytuje się w opis BN a tu nagle anglojęzyczna nazwa. Ja wiem, to jest ciekawe ale mnie to osobiście odraża. Druga ważna sprawa to pogrubienia. Jeśli mogę coś doradzić, to proponuję imiona pogrubione powiększyć o dwa rozmiary czcionki, a pozostałe akapity pogrubić (normalną czcionką), czyli Umiejętności i atuty, Czary, Ekwipunek itd. Wydaje mi się, że to znacznie poprawi estetykę postu.

Dziękuję za miłą lekturkę na wieczór, pozdrawiam i czekam na dalszą część opowiadania.


Ad 1. Smaczki fabularne. Jak wymyślę. Na razie mam ból ręki i szkołę.
Ad 2. Rieltar w BG ginął z ręki bohaterki.... lub z ręki Sarevoka. Różnie. Wolałam ten kawałek pominąć.
Ad 3. Angielskie nazwy są tam gdzie brak polskich. Nic nie poradzę na to, że cała seria Complete jest tylko po angielsku.

Do Brilchana. Właśnie dlatego że Sarevok jest przepak robiłam atrybuty od nowa a nie wzorując się na oryginale.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

śr maja 06, 2009 11:51 pm

Zireael pisze:

Ad 1. Smaczki fabularne. Jak wymyślę. Na razie mam ból ręki i szkołę.
Ad 2. Rieltar w BG ginął z ręki bohaterki.... lub z ręki Sarevoka. Różnie. Wolałam ten kawałek pominąć.
Ad 3. Angielskie nazwy są tam gdzie brak polskich. Nic nie poradzę na to, że cała seria Complete jest tylko po angielsku.

Do Brilchana. Właśnie dlatego że Sarevok jest przepak robiłam atrybuty od nowa a nie wzorując się na oryginale.


@ad.1 bardzo mi przykro :_-( spróbuj okładów z sody oczyszczonej albo rycyny powinno pomóc na bolącą rękę na szkolę niestety nie mam domowych metod, to trzeba przechorować :D ale wysoki współczynik z int znacznie łagodzi ów proces :lol:

co do Seravoka to będzie w sobotę ale ja zostawię mu stare staty bo łubie go właśnie za przepakowość można używać jako BN :D

gratuluje 100 postów w temacie (razem z moim 101) :spoko:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

pt maja 08, 2009 5:06 pm

Wracam (chwilowo) do mrocznych elfów. Oto Fechtmistrz Baenre:

Ostatnio zmieniony czw lut 03, 2011 7:27 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 8 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

sob maja 09, 2009 12:19 pm

Świetnie opisana postać bardzo podoba mi się że nie podałaś wydarzeń zaczerpniętych ze swojego opowiadania jako fakt ale w formie plotek i niedopowiedzeń za to duże+1 :spoko: aż szkoda że w "Losach" postanowiłaś się pozbyć tak fajnego miecza. :_(

Czy dane o “Khazid'hea” są z oficjalnego źródła czy musiałaś radzić sobie sama? :D Gościnne postacie są miłe ale moim zdaniem wróciłaś do Dorwów w wielkim stylu :)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

sob maja 09, 2009 2:12 pm

Nie lubię inteligentnych mieczy :wink:
Khazid'hea jest z oficjalnej strony wizards, stworzona przez jednego z autorów.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

sob maja 09, 2009 6:41 pm

Więc wizardsi się nie popisali. Według książki Khazid'hea równie łatwo tnie kamień co ddrewno, więc powinna mieć coś pozwalającego obchodzić trwałość (to rzecz jasna nie twoja wina).

Sam Dantrag bardzo mi się podoba, chociaż powinien chyba być wojownikiem żeby zachować wierność oryginałowi(jak się domyślam to jest wersja zoptymalizowana).
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

sob maja 09, 2009 7:29 pm

Oryginalnie był wojownikiem, ale ponieważ to on uczył moją bohaterkę, która jest warblade, to również musiał nim zostać. A po drugie wolę warblade od wojownika, dużo bardziej pasuje do zwinnych, szybkich i zabójczych fechtmistrzów mrocznych elfów.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

ndz maja 10, 2009 10:50 am

Fakt. Jak jedno jest to i drugie musi być. Si'Nafay była na początku wojownikiem prawda?
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

ndz maja 10, 2009 1:31 pm

W pierwotnej wersji (która jest na samym początku tego tematu) była wojownikiem. Dopiero sugestia Laverisa wskazała mi warblade.
Który bardziej pasuje do stylu walki drowów. Niesławny łowca Drizzt Do'Urden w oficjalnej rozpisce jest wojownikiem, ale też lepszy byłby warblade.

Oto Matka Opiekunka Pierwszego Domu.



Proszę o komentarze.
P.S. Mam rękę w gipsie na tydzień więc nie mogę dokończyć rozdziału opowiadania...

EDIT: Aunrae pojawia się przelotnie w I i II Rozdziale Tomu I. Większą rolę gra od Rozdziału 25, i oczywiście w Tomie III.

Oto siostra Solaufeina, która pojawi się w przyszłych rozdziałach.



Kolejni na liście: Shyntlara Auvryndar, wampirza matka opiekunka. Oraz mój własny twór :wink: Valen Auvryndar, jej służąca i ochroniarz.

Scaliłem podwójne posty.
Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony pn lis 01, 2010 12:07 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

śr cze 10, 2009 8:50 pm

Hmm.. Wciąż czekam na komentarze co do Aunrae.


Ile ona ma lat :razz: (Krainy to nie moje podwórko więc nie wiem jaki teraz macie rok, więc sobie na szybko nie przelicze) czy kategoria wiekowa nie powinna być uwzględniona w statystykach??
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

czw cze 11, 2009 12:35 pm

Kategoria wiekowa stary. To samo dotyczy Ildibane'a. Jest ona uwzględniona.
Tę samą kategorię ma Gorion (4 strona tego tematu).

Jeśli już mowa o stronach. Na pierwszej stronie umieściłam indeks postaci zawartych w tym wątku. Uszeregowane są wg. grup i według SW.

Oto drow, który pojawił się w ostatnim rozdziale, a także w paru wcześniejszych.



Shyntlara i Valen są już gotowe, ale czekam na komentarze.

EDIT: Alak pojawia się w Tomie III, Rozdziale 11. On również ginie podczas upadku miasta.

Scaliłem podwójne posty.
Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony pn lis 01, 2010 12:16 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

sob cze 13, 2009 7:04 pm

Dwie Ostatnie postacie wydały mi się interesujące szczególnie pomysł z siostrą Solo wydaje się ciekawy postać z dużym potencjałem już podczas czytania zacząłem się zastanawiać ile w niej naprawdę z Drowa a ile z Łupieżcy Umysłu?:D interesujące wydaje się również to że udaje kapłankę choć nią nie jest (co z wiadomych powodów bezpieczne nie jest :razz:) wpisuje się również w mój stereotyp psionika jako osoby zimniej i skupionej głównie na samodoskonaleniu. a opis jej zbroi też mi się podobał :D

Alak Mylyl to miła odmiana wreszcie jakieś facet który nie jest kompletnym idiotom i do tego poświęcając się jakieś idei a nie walce o władzę(pasuje do rycerza). Podoba mi się pomysł jednoczenia się "zielonookich ' . Zastanawiam się tylko czy nie można by inaczej opisać koloru jego tarczy "burzowobłękitny " jakoś mi nie pasuję (choć za bardzo się na kolorach nie znam:P) wydaje mi się żenp " tarcza o barwie nieba przed burzą" brzmiałoby lepiej ale to tylko moje zdanie :razz:

Tak na marginesie coraz lepiej wychodzi ci balansowanie między oryginalnością twoich dorwów a ich mroczną osobowością byle tak dalej :D
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

sob cze 13, 2009 8:06 pm

Dzięki za uwagi.

Dwie prośby do czytających ten temat. Po pierwsze, pomysły na czary co poniektórych postaci. Aunrae, Ildibane nie mają wymienionych czarów, bo kompletnie nie mam jakiegoś konceptu.

A oto Shyntlara i Valen z domu Auvryndar.





Oto Nisstyre, "Lis" ze Smoczego Skarbu.



Proszę o uwagi, zarówno do "Lisa", jak i do szlachcianek z domu Auvryndar.
Następni na liście: Abazigal i Imoen.

EDIT: Nisstyre pojawia się w Rozdziale 8 Tomu I, a potem przy różnych okazjach, kiedy SiNafay robi sobie kolejne tatuaże.

Scaliłem podwójne posty.
Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony ndz cze 20, 2010 11:19 am przez Zireael, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

pn cze 22, 2009 11:38 am

Co się tyczy dwóch szlachcianek to są dobrze wykonane, choć nie powiem, że mnie jakoś zachwyciły bo są według mnie przeciętne. Nie ma w nich rewelacji.

Co się tyczy ostatniego BNa, to w zasadzie też nie mam dużo do gadania. Krótka i treściwa historyjka poprawna mechanika (choć nie liczyłem nic dokładnie). Krótko mówiąc ostatnia trójka postaci to kawał dobrej roboty, które zabrakło odrobiny polotu i potencjału, ale nie ma źle ;)
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

pn cze 22, 2009 6:40 pm

Dobra robota "Lis" nie szczególnie przypadł mi do gustu ale należał fo opisać jako tatuażystę Sinafey ale wampirze Drowki to już zupełnie inna para pajęczego obuwia :razz: mi się tam podobają szczególnie sprytna matka opiekunka mam jednak dwa pytania co oznacza " nie przeszli Testu Lloth" ? I drugie pytanie czy ty stworzyłaś te wampiryczne postaci ? Pytam się bo praktycznie nie miałem kontaktu z książkami o Drowach.

Tak przy okazji skoro znów przyjmujesz zamówienia to czy mogłabyś rozpisać Haer'dalis? To zdecydowanie moja ulubiona postać z serii BG :D (Seravok ma drugie miejsce potem jest Viki xD)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

pn cze 22, 2009 7:24 pm

Brilchan pisze:
mam jednak dwa pytania co oznacza " nie przeszli Testu Lloth" ? I drugie pytanie czy ty stworzyłaś te wampiryczne postaci ? Pytam się bo praktycznie nie miałem kontaktu z książkami o Drowach.

Tak przy okazji skoro znów przyjmujesz zamówienia to czy mogłabyś rozpisać Haer'dalis? To zdecydowanie moja ulubiona postać z serii BG :D (Seravok ma drugie miejsce potem jest Viki xD)


Pierwsze pytanie: Lloth robi każdemu obiecującemu wyznawcy (głównie kobietom) Test, kiedy osiąga on 6-7 poziom postaci. Jeśli ktoś go nie przejdzie, ginie, albo zostaje driderem. Albo w ogóle ma inne problemy... Jeśli drow go przejdzie, na bodajże 1 miesiąc dostaje premie.
Shyntlara może stworzyć wampiry tylko z drowów, które nie przeszły tegoż testu, i jest to oficjalne, podane w DDGtU.

Pytanie drugie: Shyntlara jest oficjalna, pochodzi ze wspomnianego już DDGtU. Pojawiła się, o ile pamiętam, przelotnie w "Powstaniu" z serii Wojna Pajęczej Królowej.

Haer'dalis? Proszę bardzo, będzie jak skończę Imoen. A Imoen będzie zrobiona już niedługo, bo nareszcie trafiłam na klasę odpowiednią dla niej. :D

Oto Abazigal, smoczy Pomiot Bhaala.



Następni: Haer'dalis oraz Jarlaxle, niesławny przywódca Bregan D'aerthe.

EDIT: Abazigal pojawia się w Tomie II, Rozdziale 27, jako króciutka wzmianka w pierwszym zdaniu.

Scaliłem podwójne posty.
Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony ndz maja 02, 2010 3:42 pm przez Helldog, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

wt cze 23, 2009 1:01 pm

Bardzo ciekawie opisany nie powiem naprawdę czuć potęgę tej postaci mam dwie uwagi
1.

Zireael pisze:
30 m 14k8 ST 2Cool; SC ślepowidzenie 18 m


przez przypadek wszedł ci emotionek :D 8) zrób większy odstęp od ósemki

2. Przed opisem miecz powinnaś dać jego pogrubione imię bo tak to historia wyskakuje z znikąd

Gratulacje dla Nefariususa naprawdę fajny miecz tylko jak to możliwe że mieczyk ucieka sobie przez krzaki albo zabija właściciela IMHO powinien mieć w pomniejszych zdolnościach jakąś słabszą wersję lewitacji na siebie(tz. tylko miecz nie właściciel)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

wt cze 23, 2009 1:37 pm

Brilchan pisze:
Gratulacje dla Nefariususa naprawdę fajny miecz tylko jak to możliwe że mieczyk ucieka sobie przez krzaki albo zabija właściciela IMHO powinien mieć w pomniejszych zdolnościach jakąś słabszą wersję lewitacji na siebie(tz. tylko miecz nie właściciel)


Ha ha ha. Sama się zastanawiałam nad tym 8) :D :D :D
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

wt cze 23, 2009 3:23 pm

Tak, wiedziałem, że czegoś mi brakowało. :| Pardo, zmień Zi którąś z słabszych mocy na lewitację.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

wt cze 23, 2009 7:13 pm

Poprawiłam. Co to, wszyscy się uwzięli stosować zdrobnienie Khemlisha?

A poważnie, oto Imoen, oraz Haer'dalis dla Brilchana.





Proszę o uwagi.

EDIT: Imoen pojawia się w Rozdziale 1 Tomu II, Haer'dalis w Rozdziale 16. Oboje jeszcze się pojawią.
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 7:59 pm przez Zireael, łącznie zmieniany 9 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

wt cze 23, 2009 7:51 pm

Zireael pisze:
Poprawiłam. Co to, wszyscy się uwzięli stosować zdrobnienie Khemlisha?

tak xD bo jest słodki i wygodny :D po za tym fajnie by wyszło jakby stosować Zi wobec ciebie a Si wobec twojej bohaterki :D

dzięki za opis Haer’dalisa bardzo fajnie udało ci się ująć jego osobowość i podoba mi się też przypisanie mu autorstwa opowieści o dalharil lil Lloth uwielbiam tego typu chwyty :) fajnie też dopasowałaś mu ekwipunek i czary mam tylko pytanie co do rasy nie to żebym narzekał tak jest ciekawej tylko po raz pierwszy spotkałem się z tą pod rasą mogłabyś troszkę powiedzieć co to takiego ten mieniak ?

Co do Imoen jakoś zawsze mnie denerwowała i sam miałem ochotę ją ukatrupić :razz: dobrze że podkreśliłaś że Si nie odwzajemnia siostrzanej miłości :P fajnie dobrana ta klasa prestiżowa normalnie bym się kłócił co do cech pomiotu ale napisałaś przy opisie Siligijskiego barda że nim już nie jest a po za tym te koszmary jej pasują więc nie będę robił problemów :wink: ale IMHO wybrałaś jej najgorszą odzywkę wygląda jak jakaś autopromocja kurtyzany :razz: :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość