Zrodzony z fantastyki

Czy wziąłbyś udział w takim konkursie?

Tak
75 (79%)
Nie
12 (13%)
Nie wiem
8 (8%)
 
Liczba głosów: 95
 
Awatar użytkownika
Finn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 478
Rejestracja: sob cze 28, 2003 10:08 pm

Erpegowy mega konkurs

pt lip 07, 2006 10:33 am

Osoby związane z Serwisem Poltergeist rozważają możliwość uruchomienia w niedługim czasie pewnej inicjatywy, dzięki której być może trochę ruszy się polski rynek rpg i która pozwoli dać szansę młodym, zdolnym autorom na szersze zaistnienie na rynku.

Gdyby do tego doszło, zostałby zorganizowany szereg konkursów, w których będzie można wygrać cenne nagrody (wartości około 500 PLN). I teraz pojawia się pytanie: czy byłbyś skłonny wziąć udział w SMSowym konkursie (3 PLN + VAT), gdybyś mógł w ten sposób wspomóc rynek, młodego autora, a przy okazji wygrać coś fajnego?

Na razie nie mogę zdradzić zbyt wielu szczegółów, gdyż projekt znajduje się cały czas w fazie planowania. Odpowiedzi, których udzielicie są nam potrzebne, aby dokonać kalkulacji i przekonać się, czy nasza inicjatywa nie zabije nas finansowo. Zależy od nich przyszłość całego projektu.

Wybaczcie, że na razie musicie uwierzyć nam na słowo, ale przecież jeśli okaże się, że nasza inicjatywa nie przypadnie Wam do gustu, będziecie mogli ją olać. Przed głosowaniem pomyślcie, czy wysłalibyście SMSa, gdyby było tak, jak to przedstawiłem w tym poście i nie podchodźcie do tego, jakby to miała być jakaś ściema.

I ostatnia prośba - jeśli zaznaczycie w ankiecie opcję "Nie wiem", fajnie by było, gdybyście napisali od czego zależałoby Wasze ewentualne uczestnictwo.

Pozdrawiam serdecznie,
Finn
Ostatnio zmieniony pn lip 17, 2006 6:01 pm przez Finn, łącznie zmieniany 6 razy.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

pt lip 07, 2006 10:36 am

Chm... ja, choć tak za bardzo to mnie to nie przekonuje, a na wysyłanie sms na numer mam uczulenie, to jednego bym wysłał- co mi szkodzi. Przydałoby się klarowne wytłumacznie na co idzie kasa- na kiełbaski dla owego młodego autora, czy może na wydanie czegoś?
 
Awatar użytkownika
Finn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 478
Rejestracja: sob cze 28, 2003 10:08 pm

pt lip 07, 2006 10:42 am

Rincewindzie, na razie mogę Ci powiedzieć, że pieniądze z SMSów mają być przeznaczone na rozwój rynku, a nie na jakieś kiełbaski :-) Jeśli ankieta da satysfakcjonujące rezultaty, powinniśmy mieć zielone światło i wtedy wszystko dokładnie wytłumaczymy.
Ostatnio zmieniony pt lip 07, 2006 4:15 pm przez Finn, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Morf_GM
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 133
Rejestracja: śr gru 15, 2004 10:55 pm

pt lip 07, 2006 2:26 pm

Kazdy ruch, jaki zostałby wykonany w kierunku rozwoju polskiego, rodzimego rynku RPG, uważam za trafiony i godny poparcia. Chętnie wziąłbym udział w tym konkursie wiedząc, ze dzięki moim pieniążkom jakis autor zdobedzie fundusz na wydanie/promocję swojej gry. Im więcej systemów na rynku, tym większy wybór i więcej osób zaangażowanych w RPG.

Nawet jeśli sam system nie spodobałby mi się do tego stopnia, bym dokonał jego zakupu, to pare złotych na SMS-a nie pożałowałbym.

Jestem ZA.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

pt lip 07, 2006 3:36 pm

Chciałbym wiedzieć na co te pieniądze pójdą. Skąd mam wiedzieć, że autor, wykorzysta te pieniądze na rozwój tego co stworzył, a nie pójdzie z kolegami na piwo? Jeśli konkurs miałby sens, sms-a wysłałbym, jak na razie nie miałem okazji brać udziału w konkursie sms-owym. Jednak jeśli konkurs ma polegac na "wyślij jak najwięcej sms-ów" to ja dziękuje. W innych wypadkach jestem ZA
 
Anonim_1

pt lip 07, 2006 3:39 pm

iron_master pisze:
Skąd mam wiedzieć, że autor, wykorzysta te pieniądze na rozwój tego co stworzył, a nie pójdzie z kolegami na piwo?

Zabawne zdanie. Pracuje się dla zarobku, ten zaś wydaje by pokryć potrzeby. Autor pracuje tym samym między innymi po to by mieć za co iść na piwo.

Swoją drogą - co rozumiesz przez "rozwój tego co stworzył"? Brzmi dość enigmatycznie i na pierwszy rzut oka mocno niepraktycznie.
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

pt lip 07, 2006 3:44 pm

Zaznaczylem "nie wiem" bo nie wiem- za malo informacji. choc do konkursu SMSowego ma z gory mocno negatywne nastawienie.
 
Awatar użytkownika
Finn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 478
Rejestracja: sob cze 28, 2003 10:08 pm

pt lip 07, 2006 3:58 pm

iron_master pisze:
Skąd mam wiedzieć, że autor, wykorzysta te pieniądze na rozwój tego co stworzył, a nie pójdzie z kolegami na piwo?

Idea jest taka - pieniądze zostaną przeznaczone na wydanie podręcznika oraz honorarium dla autora. Co zrobi ze swoją kasą, nie obchodzi nas. Może pojechać na Wyspy Bahama, może przepić z kumplami w bramie, może nawet oddać ją na cele charytatywne. Tak czy inaczej, podręcznik trafia na półki.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

pt lip 07, 2006 7:56 pm

ShadEnc pisze:
Swoją drogą - co rozumiesz przez "rozwój tego co stworzył"?


m.in to

Constructor pisze:
pieniądze zostaną przeznaczone na wydanie podręcznika


:wink:

Dziękuje za informacje, jestem ZA :D
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

pt lip 07, 2006 9:31 pm

Generalnie jestem przeciwnikiem takiej formy sponsorowania czegokolwiek, ale z drugiej strony ~3 złote to nie jest dużo, a można przy tym przyłożyć rękę do wydania nowego eRPeGa. Na dzień dzisiejszy jestem ZA.
 
memnos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: sob mar 11, 2006 8:10 pm

pt lip 07, 2006 9:38 pm

Hmm. Jedno piwo z kolegami, albo przyczynienie się do rozwoju polskich RPG. Moim zdaniem wybór niezbyt trudny, jestem na tak.

A tak na marginesie. Ile osób w ankiecie musiałoby zagłosować na tak, żebyście ze sfery planów przeszli do sfery działań?
 
Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 824
Rejestracja: czw maja 20, 2004 5:38 pm

pt lip 07, 2006 10:27 pm

A ja jestem przeciw, nie zainteresowałbym się.

Wolalbym już głodującemu autorowi RPG dać dychę, niż wysłać SMSa w konkursie. Mam alergię na taki patent, SMSy są narzędziem Szatana :razz: .

Ale życzę powodzenia, bo nie wątpię, że zainteresowanych będzie więcej niż mnie podobnych malkontentów ;) .
 
Awatar użytkownika
Finn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 478
Rejestracja: sob cze 28, 2003 10:08 pm

pt lip 07, 2006 10:27 pm

memnos pisze:
Ile osób w ankiecie musiałoby zagłosować na tak, żebyście ze sfery planów przeszli do sfery działań?

Tu nie chodzi o konkretną liczbę głosów "na tak". Zależy nam przede wszystkim na orientacyjnym ustaleniu stosunku osób zainteresowanych do osób nie zainteresowanych. Trudno mi w chwili obecnej podać konkretną wartość, ponieważ od tego stosunku zależy wiele innych czynników wpływających na rentowność przedsięwzięcia. To skomplikowane obliczenia, a wynik z ankiety jest dla nich kluczowy.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

pt lip 07, 2006 10:59 pm

Głosowałem za tak, ponieważ liczę na rózwój rynku RPG w Polsce. 3 zł to niewiele, a wygrać zawsze coś można. :) O szczegóły, takie jak: kim jest ten autor; kto tak naprawdę organizuje tą inicjatywę; co to za podręcznik i w jakiej fazie wykonania jest itd; nie pytam, gdyż pewnie i tak nie dostanę na tą chwilę odpowiedzi. ;) Niemniej, gdybyście byli skłonni się swoją wiedzą podzielić, to czekam. :razz:

Zastanowiło mnie kilka rzeczy, takich jak:


Constructor pisze:
Gdyby do tego doszło, zostałby zorganizowany szereg konkursów, w których będzie można wygrać cenne nagrody ( wartości około 500 PLN).


:shock: Czy to nie przesada? Nie macie pieniędzy na rozruch niedrogiego interesu (przy wsparciu jakiegoś większego wydawnictwa, wcale nie trzeba poświęcić zbyt wielu pieniędzy), a organizujecie konkurs, w który trzeba włożyć masę kasy (już choćby po wysokości nagród widać, że to nie jest jakaś wyłącznie fanowska inicjatywa - no, chyba że jest Was co najmniej kilkadziesiąt lub naprawdę ten podręcznik traktujecie jako prorytet życiowy). Jak to wytłumaczycie?
 
Awatar użytkownika
Finn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 478
Rejestracja: sob cze 28, 2003 10:08 pm

pt lip 07, 2006 11:06 pm

M.S. pisze:
Jak to wytłumaczycie?

Wydanie porządnego podręcznika to naprawdę spora kasa, a 500 złotych to przy niej stosunkowo niewiele. A skoro chcemy zachęcić ludzi, aby wzięli udział w konkursie, im też się coś od życia należy. Z dotychczasowych kalkulacji wynika, że nagrody o takiej wartości są możliwe, a skoro tak, to chyba nikt nie będziecie narzekał? :-)
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

pt lip 07, 2006 11:15 pm

Rozwój polskiego rynku RPG? Co prawda nie pochwalam konkursów z sms'owaniem ale jestem za! No i chętnie się dowiem co za konkursy. Wiem teraz milczenie i rozmyślania nad tym wszystkim ale będę wdziezny za szybkie informacje na temat szczegółów samych konkursów.
Ostatnio zmieniony pt lip 07, 2006 11:24 pm przez Nefarius, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

pt lip 07, 2006 11:19 pm

Strasznie jesteście tajemniczy. ;) Praktycznie niczego nowego się nie dowiedziałem. :razz: Owszem, że napisanie i wydanie podręcznika wymaga wielu piniędzy - choć z drugiej strony, gdyby stało za Wami większe wydawnictwo, to kwestie kosztów wydanie mielibyście z głowy, zaś napisanie, to cóż... Wymaga przede wszystkim wiele czasu i pracy, choć trzeba z czegoś żyć. ;) Chwilowo zaprzestanę spekulacji, ale jak uznacie, że możecie się z nami czymś więcej podzilić, to czekam. :)


Constructor pisze:
500 złotych to przy niej stosunkowo niewiele


Constructor pisze:
cenne nagrody


Więc nie jedną nagrodę chcecie nam zaoferować. Chyba że, te nagrody, przyznawane w szeregach konkursów, mają łaczną wartość pięciuset złotych. ;)

PS: A może zbieracie piniądze na Wiedźmina? :razz:
 
Anonim_1

pt lip 07, 2006 11:28 pm

M.S. pisze:
gdyby stało za Wami większe wydawnictwo

Chyba, że Polter ma aspiracje do stania się wydawnictwem. :)
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

pt lip 07, 2006 11:56 pm

Do sms'owych konkursów jestem nastawiony jak demon do diabła, lecz jeśli to wspomoże rynek Rpg w naszym kraju to jestem Za. Interesuje mnie też jaki to konkretniej konkurs.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

sob lip 08, 2006 12:05 am

Każda inicjatywa wspierająca nowe i niezależne projekty jest chwalebna. Z mojej strony support gwarantowany, ale... - jedna sprawa dużego kalibru.

Nie interesuje mnie wspieranie inicjatywy, do której z chwilą nagłośnienia jej istnienia "przyklei" się spora grupa różnych grup wsparcia/neofitów & wiemy wszyscy jakiego innego guana. A niestety w naszym kraiku nadal pokutuje pewien schemat myślenia i działania polegający na podczepianiu i obnoszeniu się później w fandomie pod pomysłami zupełnie innych ludzi.

Jeżeli sprawy "kierownicze & organizacyjne" pozostaną w rękach i pod nazwiskami paru osób, ktore będą mniej liczne, niż liczba zainteresowanych twórców systemów - ok. I`m going in. :)

@M.S.: Jak myślisz, dlaczego masa systemów w Stanach nie wychodzi pod szyldem WotC? Wydawnictwo musi sporo pokalkulować, zanim zezwoli korzystać ze swojej "stajni", a rzadko kiedy chyba pomysły członków fandomu korelują z wyobrażeniami o "systemie dobrym dla wszystkich".
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

sob lip 08, 2006 12:24 am

Kilka uwag do całkiem sympatycznego pomysłu:

1. Kto to będzie wydawał? Polter, jak rozumiem?

2. Promocja, dystrybucja itp. również?

Sam sposób pozyskania kasy jest drygorzędny, choć ciekawy [o ile ludzie, którym efekt końcowy nie będzie odpowiadał, nie będą marudzić]. Pytanie brzmi, kto potem będzie się zajmował profesjonalnie tą grą, by była czymś więcej niż owocem zrzutki internautów.

Z innych wątpliwości - 500 zł honorarium za napisanie RPGa? Może jednego obszernego rozdziału. :) Chyba że jest trochę osób, które zrobią coś takiego hobbystycznie.

Pozdrówka
 
Awatar użytkownika
Finn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 478
Rejestracja: sob cze 28, 2003 10:08 pm

sob lip 08, 2006 12:27 am

repek pisze:
500 zł honorarium za napisanie RPGa?

Heh, spokojnie, wiemy ile pracy wymaga napisanie erpega, więc nie zamierzamy żadnego autora obrażać taką kwotą :-)
 
Awatar użytkownika
Velocir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: sob maja 07, 2005 8:16 pm

pn lip 10, 2006 1:31 pm

Hmm... SSmana mogę Wam posłać. Niech się rynek rozwija, niech maluczcy podejmuą wyrównaną walkę z z wielkimi tego rynku. Z niecierpliwością czekam na więcej szczegółów!
 
Awatar użytkownika
Finn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 478
Rejestracja: sob cze 28, 2003 10:08 pm

pn lip 10, 2006 4:57 pm

Witam,

Mam dobrą wiadomość - konkurs zostanie zorganizowany. Rozpoczęcie planowane jest na 1 października 2006 roku - zostanie wtedy uruchomiona strona internetowa i podam wszystkie informacje dotyczące zarówno zasad uczestnictwa jak i przebiegu konkursu. Na razie proszę Was o uzbrojenie się w cierpliwość i wstrzymanie się z męczeniem mnie o szczegóły do czasu Wielkiej Inauguracji :-)

Pozdrawiam,
Finn
 
Awatar użytkownika
Saise
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 510
Rejestracja: ndz lip 04, 2004 11:34 am

pt lip 14, 2006 12:39 pm

Jestem ZA.
Każda akcja propagująca polską fantastyje, RPG, gry planszowe, Karcianki, obrazki, muzykę, młodzież wszechpolską ( :razz: ) i Ojca Rydzyka ( :razz: ) ma moje pełne poparcie. I jeżeli konkursy byłyby ciekawe a nagrody ładne, pewnie bym nie żałował tych kilku złotych.
 
Awatar użytkownika
DJ_Mustafa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pn mar 13, 2006 7:02 pm

ndz lip 16, 2006 11:04 am

Na tak szczytny cel oczywiście jestem w stanie dać te 3 zeta. Macie mój głos :)
 
Awatar użytkownika
Finn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 478
Rejestracja: sob cze 28, 2003 10:08 pm

pn sie 07, 2006 4:13 pm

Sprawa cały czas posuwa się do przodu i wszystko wskazuje na to, że strona konkursowa zostanie zaprezentowana na początku września lub w jego połowie. Udało się również pozyskać kilku sponsorów, dzięki którym wzrosła pula nagród. Kolejni sponsorzy wahają się i podejmą ostateczną decyzję po zapoznaniu się ze wszystkimi szczegółami.

Pozdrawiam,
Finn
 
Awatar użytkownika
elmalvado
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw kwie 22, 2004 1:52 am

czw sie 10, 2006 3:47 pm

Fajnie, że wypali - z chęcią wyślę kilka smsów na ten szczytny cel :)

Może wygram podstawkę do Noir? :P
 
Awatar użytkownika
Finn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 478
Rejestracja: sob cze 28, 2003 10:08 pm

pt sie 18, 2006 11:53 am

elmalvado, podstawki do Noir nie wygrasz, ale będziesz mógł wygrać coś innego.
Noir jeszcze długo nie zobaczy światła dziennego - trzeba jeszcze ten system trochę podrasować, gruntownie przetestować mechanikę (sesje, które miały na razie miejsce nie wystarczą) i, przede wszystkim, napisać w takiej formie, żeby każdy wiedział, o co w nim chodzi, a nie tylko ja :-)
 
Awatar użytkownika
mattness
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: śr sty 18, 2006 4:33 pm

pn sie 21, 2006 1:26 pm

Finn pisze:
Rincewindzie, na razie mogę Ci powiedzieć, że pieniądze z SMSów mają być przeznaczone na rozwój rynku, -)

Raczej - operatora :> . Finn, zgaduję, że jakieś 2 z 3 PLN pójdzie dla posrednika - zgadłem? A jeśli tak - to co wygrałem :lol: ?

A teraz poważnie:
Czy mi pomysł sie podoba? Hmm...

Przeciw
- nie wierzę w konkursy (choć sam 3 organizowałem :p . Ale tam wygrał każdy z uczestników - oto plus małego wortalu).
- 2/3 prawdopodobnie "zniknie na łączach" - beneficent dostanie ułamek kasy z tych SMSów.

Za
- wesprę operatora
- (prawdopodobnie) wesprę poltera
- 3 zyle to nie majatek
- Saiose ma rację
Każda akcja propagująca polską fantastyje, RPG, gry planszowe, Karcianki, obrazki, muzykę, młodzież wszechpolską ( :p ) i Ojca Rydzyka ( :p ) ma moje pełne poparcie.

- chciałbym zobaczyć, jaki byłby odzew - ciekawi mnie jak duża jest scena (Seji powie: rynek) polskich rolplejowców.
- nie mi oceniać, jaka byłaby frekwencja - ale co zaszkodzi spróbować?
- Chyba byłoby gorzej, gdyby sprawa się nie pojawiła :spoko: .

Ergo
Jak kupie komórkę (X 206? Zobaczymy...), to dam wam tego SMSa :papieros:

PS:
Finn pisze:
Noir jeszcze długo nie zobaczy światła dziennego

Noir RPG już istnieje - mam nawet POWIEŚĆ w świecie gry - i jest znakiem towarowym AFAIK... Jednym słowem - przsdałaby się zmiana nazwy settingu.
PPS:
Ktoś (ShadEnc?)rzucił hasło: "Polter wydawnictwem"
ja odpowiem:
- Olej portal, wydaj sam! (gdzieś jest tez polski odpowiednik, ale zapomniałem adresu :? )

EDIT:
- Ktoś pytał "dlaczego polter stać na nagrody za 500 zł, a nie wyłoży tego jako kasy" - jak pisałem, organizowałem konkursy, wiem, że portalom łatwo skoławać nagrody, ale z kasą już gorzej (shadowrun.rpg.pl serwer ma utrzymywany ze zrzutki)

- Wydanie książek - za góra 3000 złoty załatwiam profesjonalny skład + druk (kumpel robi 200 tytułów dla uniwersytetów i Insytytów badawczych.). Poler musiałby zająć się: 1. zorganizowaniem kasy 2. promocją 3. składowaniem gdzieś książek.
@Finn, jeśli jesteś zainteresowany, dam ci namiar. Mój mail: [email protected]

PYTANIA:
- Czy polter w jakiś sposób "rozliczy się" z tej akcji? ile nadesłano SMSów? Jak wykorzystano kasę (np. tak, jak to robi WOŚP)?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości