Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: pt paź 14, 2011 8:16 pm

Re: Filmy grozy

pn paź 31, 2011 9:13 pm

Ostatnio oglądałem "Drabinę Jakubowa" (Jacob's Ladder z 1990 roku). Nie wiem jaką logiką kierował się tłumacz i kim niby jest rzeczony Jakubow, ale film jest naprawdę pokręcony i warty obejrzenia. Na pierwszym planie halucynacje i załamanie nerwowe; w tle wojna w wietnamie, eksperymenty na żołnierzach i średniowieczna filozofia Mistrza Eckharta.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Filmy grozy

pn paź 31, 2011 9:32 pm

kim niby jest rzeczony Jakubow


To tak jak ja zachodzę w głowę, kim był niejaki Dworcow, skoro w wielu polskich miastach istnieje "ulica Dworcowa" :razz:
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Filmy grozy

pn paź 31, 2011 9:39 pm

Ostatnio oglądałem "Drabinę Jakubowa" (Jacob's Ladder z 1990 roku). Nie wiem jaką logiką kierował się tłumacz i kim niby jest rzeczony Jakubow, ale film jest naprawdę pokręcony i warty obejrzenia.

To żart, prawda? Prawda?!
 
Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: pt paź 14, 2011 8:16 pm

Re: Filmy grozy

pn paź 31, 2011 10:52 pm

Przyznam szczerze, że nie był to żart :stupid:
To tyle, jeżeli chodzi o moje ułomności językowe. Ale film naprawdę dobry.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Filmy grozy

pn paź 31, 2011 10:54 pm

A ze "Stolicą Piotrową" tudzież "Stolcem Piotrowym" skojarzeń nie było?

A film fajny. Nie jest to mój ulubiony horror, ale trzyma bardzo przyzwoity poziom.
 
Awatar użytkownika
ojciec mateusz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 238
Rejestracja: pt paź 14, 2011 8:16 pm

Filmy grozy

pn paź 31, 2011 10:59 pm

Mam pomysł: może pociągnij ten temat jeszcze ze 20 postów :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Filmy grozy

pn paź 31, 2011 11:16 pm

Nie prowokuj synu:P
 
Awatar użytkownika
chimera
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pn mar 06, 2006 10:57 pm

Filmy grozy

śr lis 02, 2011 11:27 am

A film ciekawy. Scena w szpitalu kultowa. Dialogi z filmu umieścili w swoich utworach między innymi Unkle i Dawn Of Ashes.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Filmy grozy

śr lis 02, 2011 2:21 pm

Unkle i Dawn Of Ashes

Kto?

Dodam jeszcze, że chociaż (jak zaznaczyłem wcześniej) JL trzyma dobry poziom, to po bardzo entuzjastycznych opiniach znajomych spodziewałęm się czegoś, co mnie totalnie kopnie w zad, zryje łeb, przeżuje i wypluje. Niestety nie dostałem czegoś takiego.
Ostatnio zmieniony śr lis 02, 2011 2:57 pm przez Malaggar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Filmy grozy

pt lis 04, 2011 8:30 am

Zachwalacie, zachwalacie, więc może i ja się skuszę i go zobaczę.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Filmy grozy

ndz gru 04, 2011 11:38 am

Nie należy także zapominać o "Ptakach" Alfreda Hitchcocka czy "Roju" Irwina Allena. Filmy stare, ale nadal wzbudzające grozę odbiorców.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: Filmy grozy

ndz gru 04, 2011 11:59 am

Ptaki tak, ale Rój nieco trąci myszką.
Choć pszczół się panicznie boję.
Ostatnio zmieniony ndz gru 04, 2011 12:00 pm przez slann, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Filmy grozy

ndz gru 04, 2011 3:15 pm

Jak oglądałem to pierwszy raz mając 10 lat to potem sprawdzałem, czy pszczoły nie zalęgły mi się gdzieś w pokoju. A i teraz jak oglądam to w niektórych momentach cierpnie mi skóra.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Filmy grozy

sob gru 24, 2011 1:14 pm

Parę lat temu stworzono natomiast "Atak szarańczy" z Lucy Lawless w roli głównej, bazowany na fabule "Roju", gdzie owady atakują całe Stany Zjednoczone, najpierw mordują zwierzęta a potem ludzi. Ale jednak do "Roju" ten film się nie umywa.
 
Gedeon

Filmy grozy

wt gru 27, 2011 9:24 pm

,,Event Horizon (Ukryty Wymiar)" sobie obejrzałem. Niby horror science fiction, ale z wątkami metafizycznymi (ja akurat nie widzę sprzeczności, ale wiem, że wielu ludzi to zniesmacza).
Rzecz dzieje się bodajże gdzieś około 2050 roku, program kosmiczny się rozwinął (Mars już jest skolonizowany). Statek ,,Horyzont Zdarzeń" wyruszył testować prototypowy napęd, za którego pomocą można wejść w czarną dziurę, (wytłumaczenie jest bardziej naukowe, chodzi o to jakby ,,zwijanie" przestrzeni) by przenieść w odległą część galaktyki. Statek zaginął, po 7 latach nieoczekiwania go odnaleziono, rusza ekipa ratunkowa. Okazuje się, że poprzednia załoga nie żyje, a jedyne co po niej pozostało, poza zmasakrowanymi zwłokami, to nagranie zawierające krzyki i głos mówiący coś po łacinie. No i tutaj zaczyna się część metafizyczna, bo jak mówi twórca statku ,,Miał polecieć do gwiazd, a dotarł znacznie dalej" - a skutki tego odczuje na sobie ekipa ratunkowa.
Film nie jest arcydziełem, ale mi się podobał. Generalnie powiedziałbym, że jego ,,przesłanie" jest trochę w duchu Lovercrafta - choć sam klimat filmu już niekoniecznie, momentami zbliża się do Hellraisera (co oczywiście oznacza, że zawiera nieco scen gore, jednak zdecydowanie nie dominują one filmu).

Ostatnio oglądałem "Drabinę Jakubowa" (Jacob's Ladder z 1990 roku). Nie wiem jaką logiką kierował się tłumacz i kim niby jest rzeczony Jakubow, ale film jest naprawdę pokręcony i warty obejrzenia. Na pierwszym planie halucynacje i załamanie nerwowe; w tle wojna w wietnamie, eksperymenty na żołnierzach i średniowieczna filozofia Mistrza Eckharta.

Niestety, ja widziałem ten błąd na jakiejś stronie naukowej (jest takie urządzenie, które się tak nazywa). Tylko ta strona była polska, więc tłumaczenie było w drugą stronę ,,Drabina Jakubowa"=,,Jacubov's Ladder"
 
micek28
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 29, 2011 12:35 pm

Filmy grozy

czw gru 29, 2011 4:36 pm

Z filmów grozy dobra jest psychoza hitchcocka oraz koszmar z ulicy wiązów
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Filmy grozy

pt gru 30, 2011 10:49 am

A jak oceniacie pastisze horrorowe w rodzaju serii "Straszny film"? Wg mnie całkiem dobrze im wyszło sparodiowanie "Ringu" oraz "Krzyku".
 
Awatar użytkownika
jordache
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 21, 2011 3:37 pm

Filmy grozy

pt gru 30, 2011 1:57 pm

Się oglądało ;) Ale niestety ta seria jest tak nierówna, jak polskie drogi. Są elementy genialne, jak ten z boskim Majkelem, ale są też żenujące (jak choćby parodia Piły).

Osobiście z filmów grozy preferuję wspomniany Event Horizon, Ciemność (ale ta hiszpańska - w ogóle Hiszpanie wiedzą, jak zrobić klimat), czy pierwsze Blair Witch. Niestety coraz mniej robi się porządnych filmów w tym zakresie - mam dziwne podejrzenie, że większość twórców wychodzi z założenia, że CGI jest w stanie zatuszować niedoskonałości scenariusza... a to powiodło się tylko w Sucker Punch, który zresztą jest bardziej zakręconą bajką niż filmem grozy :P
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Filmy grozy

pt gru 30, 2011 2:35 pm

Jest nierówna, to fakt. Myślę, że najlepsza była pierwsza część, oparta na kanwie "Krzyku", bo wnosiła powiew świeżości w tematykę grozy. Zaś następne jechały już na popularności, chociaż i tak trójkę, opartą na "Ringu", jeszcze całkiem przyjemnie się oglądało.
 
Kotylion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 5:25 pm

Filmy grozy

sob gru 31, 2011 12:52 am

CGI jest w stanie zatuszować niedoskonałości scenariusza... a to powiodło się tylko w Sucker Punch

Chyba żartujesz. Sucker Punch było cienkie jak sik pająka. A do tego nie miało, zwięźle rzecz ujmując, krwi ani cycków, co totalnie dyskwalifikuje film o nie całkiem ubranych siksach walczących mieczami z robotami i smokami. Nieodwołalnie.

Z Ciemności pamiętam tylko, że cały film mocno ratowało zakończenie. Właściwie skłamałbym gdyby stwierdził, że potrafię przywołać ot tak jakąkolwiek inną scenę, niż ta finałowa. Ale była naprawdę niezła.

O Pile właściwie mógłbym się wypowiedzieć w podobnym tonie (przy czym widziałem tylko pierwszą część) warto pomęczyć się z tym przez prawie 2 godziny, bo zakończenie jest po prostu rewelacyjne. Jeszcze z muzyką Clinta Mansella, po prostu geniusz. Szkoda, że reszta filmu ledwie łapie się w kategorii "obejrzenie jest fizycznie możliwe".
Ostatnio zmieniony sob gru 31, 2011 12:58 am przez Kotylion, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości