Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw paź 29, 2009 3:18 pm

Nie chcę spamować, ale jak to jest, że jak przeważnie mam milion pomysłów, tak po ogłoszeniu Konkursu zawsze część mojego mózgu odpowiedzialna za wyobraźnię świeci pustkami?...
 
Awatar użytkownika
Ardavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 3:26 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw paź 29, 2009 8:14 pm

Gotowe. :D Jeszcze tylko trochę poprawek i będę mógł wysłać. :)
 
Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 2:52 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

wt lis 03, 2009 12:56 pm

Czy część mechaniczna musi być wyszczególniona jako osobna cześć tekstu czy mogę np. odliczyć trochę słów z informacjami o ST, KW itd. ? Ogólnie mam 9000 znaków, więc chwytam się wszystkiego co możliwe żeby to zmniejszyć ;p
A jak już będę musiał - co powinienem obciąć jako pierwsze w przypadku opisu przedmiotu - historie (1000 zn), opis fizyczny+streszczenie działania (400 zn), opis "estetyczny" efektu przedmiotu (1000 zn ale raczej skrócę do max 500 zn nie wytnę) czy przykłady użycia w grze (900 zn). Pomocy ! :D

Edit: czuję się lekko zawiedziony, że prawie tydzień nie doczekałem się odpowiedzi ;]. Z niecierpliwością czekam na wyniki, bo temat był bardzo fajny. Tylko limit słów trochę boli, gdybym zdecydował się opisać laboratorium Czerwonych Czarodziei, jak miałem zamiar na początku, na pewno bym się nie zmieścił.
Ostatnio zmieniony pn lis 09, 2009 8:47 pm przez Krackus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn lis 23, 2009 1:10 am

Przedmioty były trudne, ale też przy nich mechanika zajmuje na ogół najmniej (poza 4E :wink:); "udogodnienie" wprowadziliśmy głównie z myślą o postaciach niezależnych, potworach itp. opracowaniach. Tak czy inaczej mamy to już za sobą, a w sąsiednim temacie trwa już głosowanie finałowe - zachęcam wszystkich do udziału w ankiecie.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw kwie 08, 2010 6:47 pm

Czy po ostatnim dość skromnym pod względem zgłoszeń Konkursiku można liczyć na kolejną edycję zabawy, czy raczej redakcja odpuszcza?
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw kwie 08, 2010 7:05 pm

Dołączam się do pytania. Chętnie bym wziął udział a gdy ostatni raz organizowany był konkurs to ykhym byłem jeszcze "słabo obeznany z d&d" tzn nie wiedziałem co to jest :)

Do tego mam pełno pomysłów a wszystko ucieka gdy nie wiem o czym napisać najpierw. A tak to będę miał temat i jakiś punkt zaczepienia :)
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw kwie 08, 2010 7:26 pm

Dopisuję się do grona zainteresowanych. Troje to już tłok :)
 
Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 2:52 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw kwie 08, 2010 8:58 pm

Chętnie coś napiszę, obszerniejszego lub mniej, zależnie od czasu, parę prac i pomysłów się znajdzie, najchętniej na NPCa lub organizację, nawet jeśli łatwo będzie mnie przebić na tym polu ;D
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw kwie 08, 2010 10:41 pm

Też się dopisuje do petycji. Mam tylko nadzieje że tym razem podejdzie mi temat i co ważniejsze czas gdy bedzie trzeba oddać prace.
Ja bym chętnie do możliwych tematów dorzucił miejsce lub artefakt.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw kwie 08, 2010 11:04 pm

Dam znać Zsu i niedługo coś zorganizujemy.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw kwie 08, 2010 11:44 pm

W samą porę :wink:. Bałem się, że ze względu na zbliżające się powoli matury i sesję letnią mogą być z tym problemy, ale że właśnie kończymy porządki wiosenne w dziale i szykujemy się do pełnej reaktywacji D&D w przyszłym tygodniu...

Wolicie, żebyśmy coś wymyślili czy macie jakieś swoje typy odnośnie kategorii konkursowej? Nic nie mogę obiecać jeszcze, ale może udałoby się wrócić do dawnego zwyczaju i zorganizować nieco większy "mały konkurs" z nagrodami rzeczowymi - muszę porozmawiać o tym z wydawnictwem ISA.

Czekam na propozycje i... tak jak z samym działem, startujemy z początkiem przyszłego tygodnia.
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt kwie 09, 2010 8:07 am

To nie jest źle. Ale czy tym razem można prosić o dłuższy termin nadsyłania zgłoszeń? Bo okres najbliższy jest gorący dość...
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt kwie 09, 2010 8:12 am

Zakładając rozpoczęcie w niedzielę lub poniedziałek - do 3 maja.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt kwie 09, 2010 8:52 am

Według mnie BN byłby rozsądny. Tak ogólnego tematu dawno nie było, jest to praca, którą może stworzyć każdy (nie każdy ma głowę do tworzenia mechaniki potworów czy wymyślania mechaniki przedmiotów, a mechanikę BNa wystarczy po prostu przepisać z podręcznika). Jestem pewien że zgłoszeń będzie sporo ja sam mam już nawet dwa pomysły.

Dobrze, że się spytałem :razz:
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt kwie 09, 2010 10:10 am

Proponuje BN, lokacje lub magiczny przedmiot który może uchodzić za BN czyli coś z inteligencją.
 
Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 2:52 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt kwie 09, 2010 10:30 am

moje 1 typy: organizacja, NPC, przedmiot. Organizacji przedmiot mogą się okazać trochę mało oryginalna a NPC z niezbyt dużym wykopem ale jak się przyłożę może coś z tego wyjdzie ;). Na 2, miejscu lokacja lub potwór choć tu czeka mnie albo sporo pracy albo odświeżanie pracy forumowej, czego w miarę możliwości wolę uniknąć :)
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt kwie 09, 2010 10:34 am

Organizacja
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt kwie 09, 2010 10:42 am

A ja myślę, że organizatorzy nie powinni kierować się sugestiami uczestników. Ot tak, żeby nikt nie dostał na dzień dobry solidnego handicapa w postaci preferowanego przezeń tematu. Liczę na jakieś zaskakujące kategorie konkursowe, do ostatniej chwili pozostające pod znakiem zapytania.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt kwie 09, 2010 6:47 pm

E tam, lepsze jest ograniczenie tematyczne. Wtedy każdy robi to, co potrafi, a wygrywa najlepszy (to mówi ten co nigdy udziału nie bierze :) ). A może rzucić jakieś hasełko i do tego dorobić prace.
Np: "Pędzący królik" a co to będzie, czy organizacja, czy przedmiot, czy BN, czy może jakaś przygoda (tudzież miejsce tajnych spotkań) to już wolna ręka.
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt kwie 09, 2010 8:07 pm

Popieram Namrasita choć temat może być bardziej jasny niż "pędzący królik".
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt kwie 09, 2010 8:14 pm

Zsu-Et-Am pisze:
Zakładając rozpoczęcie w niedzielę lub poniedziałek - do 3 maja.


Nie wiem czy nie lepiej od razu mówić o 4 ;). 3 to koniec długiego wekenda, a znając życie, to niektórzy będą dopiero kończyć swoje prace. No i różnie się też z takiego weekenda wraca (przycisk power na obudowie nagle ma KP 130, a trzeba przecież jeszcze maila wysłać!).
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt kwie 09, 2010 8:53 pm

Yhm, jeden gołąb grucha, a drugi jabłko. Którego zdania nie zrozumieliście? Gdzie napisałem, że nie zgadzam się z ograniczeniem tematycznym, geniusze zła? Chodziło mi stricte o nieuleganie głosom większości, przez co część uczestników może zostać pokrzywdzona. Nie każdy musi być dobry w wymyślaniu nowych organizacji, ale za to może się popisać tym czy innym pomysłem jeżeli chodzi o magiczne przedmioty. Proste?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt kwie 09, 2010 9:41 pm

Dziękuję póki co za propozycje, naradzimy się jeszcze w redakcji i lada dzień ogłosimy szczegóły.
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt kwie 09, 2010 9:44 pm

Nobody expects the Spanish inquisition! :spoko:
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn kwie 12, 2010 5:07 pm

I jak? Ustalono coś? :>
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

wt kwie 13, 2010 9:08 am

Zdarzenia losowe trochę pomieszały nam szyki (z jednej strony - katastrofa i żałoba, jeszcze w poniedziałek powstrzymaliśmy się od jakichkolwiek aktualizacji, a część redakcji poprosiła o kilkudniową przerwę; z drugiej - moja choroba, grypa nie ułatwia życia) - ostatecznie postanowiliśmy o przełożeniu oficjalnej reaktywacji działu na jutro. Trzymajcie kciuki!

Ogłoszeniu Konkurs(ik)u (mogę zdradzić tyle, że zdecydowaliśmy się na bardziej swobodny temat, nie konkretną formę) będzie towarzyszyło parę innych zmian, ale o tym przekonacie się do jutra - niektóre z nich będzie trzeba zacząć wprowadzać już dzisiaj.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

śr kwie 14, 2010 7:54 pm

Redakcja działu D&D i d20 ogłasza rozpoczęcie dwunastej edycji Konkurs(ik)u. Wszystkich zainteresowanych prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem:

o TEMAT brzmi: Odległe zakątki [dowolna praca wykorzystująca wskazany motyw, reprezentowany choćby przez dzicz, Podmrok, Plany czy najgłębsze lochy; ciekawe postaci niezależne, potwory czy niezwykłe przedmioty albo nawet almanachy lub krótkie przygody powiązane z tematem będą co najmniej równie dobre jak opisy lokacji];

o MAKSYMALNA OBJĘTOŚĆ pracy: 9000 znaków (wliczając spacje) - ok. 3 stron A4 zapisanych czcionką TNR 12 pkt. Do podanego limitu nie wlicza się część mechaniczna.

o UWAGI:
  • Niezależnie od wybranej formy, wszystkie prace muszą być powiązane z tematem, którym są odległe zakątki.
  • Przy tworzeniu mechanicznej strony pracy można korzystać ze wszystkich wydanych przez Wizards of the Coast (a w Polsce - przez wydawnictwo ISA) podręczników do D&D wer. 3.5 i d20 Modern, ze szczególnym uwzględnieniem materiałów zebranych w SRD D&D i SRD d20 Modern. Na tej samej zasadzie dopuszczalne jest także stosowanie zasad 4. ed. D&D.
  • Oprócz pozycji oficjalnych dopuszczamy także wykorzystanie Spellslinger d20 (w Polsce wydanego przez Gozoku), Midnight 2. ed. (w Polsce wydanego przez Galaktę; w Sieci dostępne jest również Midnight SRD) oraz mechaniki systemu Pathfinder RPG (Pathfinder SRD).
  • Wszelkie własne materiały, dodatki i zasady specjalne stosowane w pracy (takie jak zdolności specjalne, warianty zdolności klasowych, atuty, zaklęcia czy magiczne przedmioty), muszą być zgodne z wykorzystywanym systemem (D&D 3.5, 4. ed. lub Pathfinder RPG bądź Modern d20, Midnight lub Spellslinger) i korzystać z oficjalnej polskiej terminologii (jeśli takowa istnieje), a także zostać zawarte w tekście.
  • Nadsyłane prace nie mogły być nigdzie dotychczas publikowane (za wyjątkiem forum serwisu)
  • Opracowania konkursowe mogą zostać osadzone w realiach dowolnego oficjalnego bądź też każdego z opisywanych na łamach dnd.polter.pl settingu, a także świata Pathfinder RPG. Preferujemy teksty możliwie uniwersalne, dające się wykorzystać w różnych światach gry, jednak docenimy także te dopasowane do konkretnych realiów.
o INNE WYMAGANIA: oprócz warunków podanych powyżej, wymagana jest poprawność gramatyczna, ortograficzna i stylistyczna prac, a także zgodność z zastosowaną mechaniką. Opracowania przeznaczone do wersji 3.0 systemu będą niżej oceniane. W przypadku stosowania pozycji niewydanych po polsku konieczne jest podanie źródeł poszczególnych zasad, atutów, zaklęć itp.

Prace łamiące jakiekolwiek prawa autorskie będą z miejsca dyskwalifikowane.

o OCENIAMY: oryginalność pomysłu, nowatorstwo zastosowanych rozwiązań oraz przydatność opracowania w grze i jego poprawność - zarówno mechaniczną, jak i językową. "Drobne dodatki" (np. ilustracje) będą również mile widziane i w zależności od swojej jakości, mogą być dodatkowo punktowane. Na ocenę ma wpływ także estetyka nadesłanej pracy.

o TERMIN ZAKOŃCZENIA pierwszego etapu: 5 maja 2010.

o NAGRODA za 1. miejsce: umieszczenie pracy na stronie oraz premia punktowa (przyznawana oprócz normalnej liczby punktów za tekst o odpowiedniej długości) przy publikacji: +250 punktów.

o NAGRODY za 2. i 3. miejsce: umieszczenie tekstu na stronie oraz premia punktowa (przyznawana oprócz normalnej liczby punktów za tekst o odpowiedniej długości) przy publikacji: +150 punktów (2. miejsce) lub +100 punktów (3. miejsce).

---

Swoje prace w postaci plików tekstowych (format DOC lub RTF) przysyłajcie na adres: [email protected]. Po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie wyślemy e-mail z potwierdzeniem jego przyjęcia. Jeśli po upływie 48 godzin od wysłania pracy potwierdzenie nie znajdzie się w skrzynce autora, powinien on jak najszybciej skontaktować się z jury konkursu, w skład którego wchodzą:
Prosimy, aby nie zwlekać z wysłaniem zgłoszenia do ostatniej chwili.

Jurorzy wybiorą spośród nadesłanych prac te, które spodobają jej się najbardziej (przy czym mogą to być wszystkie, ale również może to nie być żadna z nich), a następnie zwrócą się do ich autorów o umieszczenie tekstów na forum w specjalnym temacie w formie postów. Ostatnim etapem będzie głosowanie czytelników, które pozwoli wyłonić zdobywców poszczególnych miejsc.

Serdecznie zachęcamy do spróbowania swoich sił w Konkurs(ik)u!
Ostatnio zmieniony śr kwie 14, 2010 9:03 pm przez Zsu-Et-Am, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

śr kwie 14, 2010 8:33 pm

Świetnie temat bardzo fajny i idealnie mi pasuje ;D Oby więcej takich różnorodnych tematów.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

czw kwie 15, 2010 2:29 pm

Jak zawsze - na wszelkie pytania dotyczące konkursu postaram się odpowiadać w tym temacie, najszybciej jak to będzie możliwe. Powodzenia wszystkim!
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pt kwie 16, 2010 11:16 am

Mam tylko jedno pytanie. Czy tym Zakątkiem może być miasto

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości