Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

sob maja 15, 2010 12:08 am

Autorzy prac zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu otrzymają recenzje przygotowane przez poszczególnych jurorów. Jeśli zechcą, w oparciu o nie będą mogli - bez oglądania się na obowiązujące w I etapie limity długości tekstu - zmodyfikować prace przed ich zamieszczeniem w specjalnym temacie konkursowym. Uwagi są różnego rodzaju - czasem rzeczywiście dotyczą poprawności pisowni, innym razem - błędów (lub braków) w mechanice, opisie albo w samej koncepcji.

Każdy uczestnik konkursu ma również prawo poprosić o upublicznienie recenzji własnego tekstu - w takim wypadku odpowiednie komentarze jury znajdą się w tym wątku.
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

sob maja 15, 2010 12:57 pm

O, udało się :) Mam nadzieję, że użytkownicy, których prace nie przeszły dalej nie zniechęcą sie i przyjdzie nam jeszcze niejednokrotnie pokonkurować :)

Każdy uczestnik konkursu ma również prawo poprosić o upublicznienie recenzji własnego tekstu - w takim wypadku odpowiednie komentarze jury znajdą się w tym wątku.


Poproszę o upublicznienie :) Sam zauważyłem, że zrobiłem karygodny błąd mechaniczny przy feacie Arcane Disciple (który dodaje czary domenowe do spell list, a nie spells known), więc pewnie będzie więcej takich wpadek :( O niemechanicznych nie wspominając.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

sob maja 15, 2010 2:23 pm

...to ja teraz zmienię zdanie :wink:. Finaliści otrzymali w mailach recenzje swoich prac. Wolałbym jednak, by opinie jurorów na temat poszczególnych prac biorących udział w drugim etapie pozostały tajemnicą na równi z ich ocenami. W tej chwili znają je wyłącznie autorzy i recenzenci - mam nadzieję, że tak pozostanie do zakończenia głosowania. Wówczas nie będzie problemem ujawnienie tych informacji. Ma to o tyle więcej sensu, że uwagi ogólne, o szczegółowych nie wspominając, i tak często nie będą zrozumiałe dla nikogo poza danym uczestnikiem.
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

sob maja 15, 2010 2:47 pm

Można by prosić (najlepiej na maila) recenzje mojej pracy żebym wiedział:
a) co zrobiłem źle
b) Co poprawić na przyszłość
c) Co poprawić w tej pracy żeby się nadawała na wstawienie na forum :)
 
Awatar użytkownika
Freeeze
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: wt lis 27, 2007 4:33 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

sob maja 15, 2010 10:32 pm

A mi trochę przykro, że nie miałem 13 punktów, bo lubię tę liczbę. Ale cóż, życie jest pełne brutalnych scen.

Gratuluję wszystkim, wygranym, przegranym, tym, co zremisowali oraz ludziom, którzy udziału nie brali.
 
Awatar użytkownika
smaller
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1633
Rejestracja: śr lis 15, 2006 2:55 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

ndz maja 16, 2010 6:03 pm

Mam pytanie odnośnie jednej z uwag, które dostałem wraz z recenzjami. Problem ten pojawia się od początku istnienia edycji 3.5 :( i wiąże się z nazewnictwem mechanicznym, a raczej braku jego polskiego odpowiednika do większości podręczników :(
Wobec czego - tłumaczyć nazwy tak, jak mi się wydaje, czy pozostać przy terminologii orginalnej, by nie było wątpliwości, o jaki atut/czar chodzi?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

ndz maja 16, 2010 6:20 pm

Tłumacz tak, jak uważasz, ale przy każdym przekładzie podawaj formułkę:
[ang. XYZ (tytuł podręcznika, z którego zaczerpnięto dany tekst)]

Dzięki temu nie będzie wątpliwości, o co chodziło ani gdzie tego szukać. Jeśli odwołań ma być więcej, możesz operować skrótami w rodzaju TB - i jedynie pod koniec objaśnić, co oznacza który skrótowiec.

Pamiętaj, że nie warto nastawiać się na materiały z dodatków dla nich samych, zwłaszcza jeśli ma na tym cierpieć użyteczność ekstów. Jeśli nie są niezbędne koncepcyjnie, lepiej je sobie odpuścić. W szczególnych przypadkach, jak choćby statystyki postaci niezależnej, można się pokusić o podanie ich w dwóch wersjach: "prostej" (minimalistycznej, wykorzystującej jak najmniej podręczników) i "rozszerzonej" (wedle uznania czerpiącej ze wszelkich dostępnych dodatków).
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

ndz maja 23, 2010 8:06 pm

Pojawiła się już ostatnia praca. Kiedy możliwość głosowania? (już wiem, na kogo zagłosuję)
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

ndz maja 23, 2010 11:59 pm

Skoro już odzyskałem dostęp do komputera :wink: - za jakieś 3 minuty, tuż po północy. Kolacja poczeka.

Zapraszam wszystkich do udziału w głosowaniu!
---
Głosy można oddawać w tym temacie.
Ostatnio zmieniony pn maja 24, 2010 12:22 am przez Zsu-Et-Am, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Zarrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 271
Rejestracja: sob mar 26, 2005 11:52 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn maja 24, 2010 10:19 pm

Jezu, jak ja mogłem przegapić tak fajny konkurs(ik)? Damn! Będzie może jakaś powtórka? :P
Czy mi się wydaje czy nie było wzmianki o dwunastej edycji na stronie głównej?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn maja 24, 2010 10:27 pm

Była, oj była... :wink:

Szkoda, ale nic straconego. Kolejna edycja pójdzie chyba tym samym tropem - pomyślimy nad jakimś ciekawym hasłem i znowu każdy będzie miał okazję się wykazać kreatywnością.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn maja 31, 2010 12:05 pm

Kto wygrał? Ankieta już wygasła, z tego co widzę, "Raison a cheval" ma o jeden głos więcej niż "Miejsce Czasu"...
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn maja 31, 2010 5:01 pm

Tak, la Raison wygrało - brawa dla smallera :) Oficjalne ogłoszenie wyników i dalsze informacje dla finalistów znajdują się w tym temacie.
Ostatnio zmieniony pn maja 31, 2010 5:04 pm przez Planetourist, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

sob sie 28, 2010 6:53 pm

Tak się zastanawiam. Można liczyć na jakiś konkursik? Dawno niczego nie pisałem a mam ochotę się poprawić po ostatnim konkursiku :)
(może teraz coś bardziej żywego? stworzenie, bn itp? )
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

wt sie 31, 2010 6:04 pm

Pomyślimy i za jakiś czas damy znać :).
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

ndz wrz 05, 2010 9:50 pm

Ogłaszamy rozpoczęcie trzynastej edycji Konkurs(ik)u działu D&D i d20! Wszystkich zainteresowanych prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem:

o TEMAT brzmi: Krasnoludy [dowolna praca realizująca motyw przewodni - równie dobrze może to być opis krasnoludzkiej siedziby jako lochu, artykuł settingowy lub historyczny o krasnoludach w różnych edycjach D&D albo po prostu postać niezależna należąca do tej rasy];

o MAKSYMALNA OBJĘTOŚĆ pracy: 9000 znaków (wliczając spacje) - ok. 3 stron A4 zapisanych czcionką TNR 12 pkt. Do podanego limitu nie wlicza się część mechaniczna.

o UWAGI:
  • Niezależnie od wybranej formy, wszystkie prace muszą być powiązane z tematem, którym są krasnoludy.
  • Przy tworzeniu mechanicznej strony pracy można korzystać ze wszystkich wydanych przez Wizards of the Coast (a w Polsce - przez wydawnictwo ISA) podręczników do D&D wer. 3.5 i d20 Modern, ze szczególnym uwzględnieniem materiałów zebranych w SRD D&D i SRD d20 Modern. Na tej samej zasadzie dopuszczalne jest także stosowanie zasad 4. ed. D&D.
  • Oprócz pozycji oficjalnych dopuszczamy także wykorzystanie Spellslinger d20 (w Polsce wydanego przez Gozoku), Midnight 2. ed. (w Polsce wydanego przez Galaktę; w Sieci dostępne jest również Midnight SRD) oraz mechaniki systemu Pathfinder RPG (Pathfinder SRD).
  • Wszelkie własne materiały, dodatki i zasady specjalne stosowane w pracy (takie jak zdolności specjalne, warianty zdolności klasowych, atuty, zaklęcia czy magiczne przedmioty) muszą być zgodne z wykorzystywanym systemem (D&D 3.5, 4. ed. lub Pathfinder RPG bądź Modern d20, Midnight lub Spellslinger) i korzystać z oficjalnej polskiej terminologii (jeśli takowa istnieje), a także zostać zawarte w tekście.
  • Nadsyłane prace nie mogły być nigdzie dotychczas publikowane (za wyjątkiem forum serwisu)
  • Opracowania konkursowe mogą zostać osadzone w realiach dowolnego oficjalnego bądź też każdego z opisywanych na łamach dnd.polter.pl settingu, a także świata Pathfinder RPG. Preferujemy teksty możliwie uniwersalne, dające się wykorzystać w różnych światach gry, jednak docenimy także te dopasowane do konkretnych realiów i umiejętnie je wykorzystujące.
o INNE WYMAGANIA: oprócz warunków podanych powyżej, wymagana jest poprawność gramatyczna, ortograficzna i stylistyczna prac, a także zgodność z zastosowaną mechaniką. Opracowania przeznaczone do wersji 3.0 systemu będą niżej oceniane. W przypadku stosowania pozycji niewydanych po polsku konieczne jest podanie źródeł poszczególnych zasad, atutów, zaklęć itp.

Prace łamiące jakiekolwiek prawa autorskie będą z miejsca dyskwalifikowane.

o OCENIAMY: oryginalność pomysłu, nowatorstwo zastosowanych rozwiązań oraz przydatność opracowania w grze i jego poprawność - zarówno mechaniczną, jak i językową. "Drobne dodatki" (np. ilustracje) będą również mile widziane i w zależności od swojej jakości, mogą być dodatkowo punktowane. Na ocenę ma wpływ także estetyka nadesłanej pracy.

o TERMIN ZAKOŃCZENIA pierwszego etapu: 19 września 2010.

o NAGRODA za 1. miejsce: umieszczenie pracy na stronie oraz premia punktowa (przyznawana oprócz normalnej liczby punktów za tekst o odpowiedniej długości) przy publikacji: +250 punktów.

o NAGRODY za 2. i 3. miejsce: umieszczenie tekstu na stronie oraz premia punktowa (przyznawana oprócz normalnej liczby punktów za tekst o odpowiedniej długości) przy publikacji: +150 punktów (2. miejsce) lub +100 punktów (3. miejsce).

---

Swoje prace w postaci plików tekstowych (format DOC lub RTF) przysyłajcie na adres: [email protected]. Po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie wyślemy e-mail z potwierdzeniem jego przyjęcia. Jeśli po upływie 48 godzin od wysłania pracy potwierdzenie nie znajdzie się w skrzynce autora, powinien on jak najszybciej skontaktować się z jury konkursu, w skład którego wchodzą:
Prosimy, aby nie zwlekać z wysłaniem zgłoszenia do ostatniej chwili.

Jurorzy wybiorą spośród nadesłanych prac te, które spodobają jej się najbardziej (przy czym mogą to być wszystkie, ale również może to nie być żadna z nich), a następnie zwrócą się do ich autorów o umieszczenie tekstów na forum w specjalnym temacie w formie postów. Ostatnim etapem będzie głosowanie czytelników, które pozwoli wyłonić zdobywców poszczególnych miejsc.

Serdecznie zachęcamy do spróbowania swoich sił w Konkurs(ik)u!
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

ndz wrz 05, 2010 11:53 pm

Gdyby ktoś był ciekaw, na redakcyjnym blogu pełny wpis z ogłoszeniem miesiąca krasnoludów i dodatkowym minikonkursem. Wszystkim życzymy powodzenia i miłej zabawy!
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

wt wrz 07, 2010 5:05 pm

Pytanie od jednego z uczestników:
Czy krasnoludzki BN musi koniecznie być żywy, czy też może być duchem, wampirem lub innym quasi-rasowym stworem? Czy też koniecznie należy zachować "czystość" rasy?

Daleko nam do H.P. Lovecrafta pod względem promowania czystości rasowej, a i on nie był w tym zbyt konsekwentny, więc...

Nie ma żadnych ograniczeń związanych z szeroko pojętą kondycją krasnoludzkich postaci niezależnych. Z przyjemnością przeczytamy opis kopalni złota nawiedzanej przez niespokojne duchy krasnoludzkich górników, nie pogardzimy też opisem krasnoluda, który pod wpływem klątwy potężnego gada przeistacza się stopniowo w smoka (co odwzorowuje np. 3-edycyjny szablon półsmoka).
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

sob wrz 11, 2010 9:41 pm

Tak moja praca Konkursowa poleciała ;D A wasze? :D
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

sob wrz 11, 2010 9:44 pm

Ja będę musiał niestety odpuścić. Brak czasu i pomysłu który by nie był denny i oklepany, i taki który chciałbym rozpisać bardzo boli.
 
Awatar użytkownika
Bahior
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 130
Rejestracja: pn mar 24, 2008 10:30 am

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

ndz wrz 12, 2010 4:02 am

Ja niestety tym razem muszę spasować - Kampania Wrześniowa zabiera 100% mojego czasu. Ale chętnie poczytam coś ciekawego o krasnoludach.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

ndz wrz 12, 2010 1:40 pm

Pytanie do jury - durzagon z MMII liczy się jako krasnolud?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

ndz wrz 12, 2010 10:42 pm

Nie poddawajcie się, piszcie! Choćbyście nie mogli dać z siebie wszystkiego, przynajmniej spróbujcie coś pokazać :).

Tak jest - podrasy ani półczarty czy inne szablony nie negują krasnoludzkości opisywanych.

Jeśli ktoś nie śledził bloga redakcyjnego i komentarzy pod nim - jesteśmy otwarci także na prace opracowane z użyciem zasad podanych np. w Swords & Wizardry PL, nie tylko te do nowszych edycji D&D.
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn wrz 13, 2010 1:09 pm

Baruk Khazad!!
Wchodzę po miesiącu na forum, patrzę, a tu Konkurs(ik) o mnie. Pytanie zatem - ile prac może nadesłać jedna osoba?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

pn wrz 13, 2010 3:31 pm

Nie ma ograniczenia liczby prac, które może przysłać jedna osoba.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

wt wrz 14, 2010 12:13 am

...warto jedynie pamiętać, że tylko jedna praca danego autora może przejść do finału - najwyżej oceniona lub (wyłącznie w razie remisu) wybrana przez twórcę po zapoznaniu się z recenzjami. Nie zmienia to faktu, że im więcej, tym lepiej, zwłaszcza jeśli teksty są zróżnicowane. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na stronę trafiło kilka artykułów jednego autora, choć zapewne nie dojdzie do tego w tym samym czasie.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

wt wrz 14, 2010 3:16 pm

Są już jakieś prace? Ja już mam mniej więcej 1/2, muszę tylko to trochę roooozciągnąć...
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

wt wrz 14, 2010 10:26 pm

Na razie dwie na skrzynce. Wciąż czekamy :wink:.
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

śr wrz 15, 2010 10:35 am

Będzie więcej. Dopiero środa. :D Następny egzamin mam dopiero w poniedziałek, więc duuuużo czasu, aby przygotować choć kilka prac. Żebym tylko z rozpędu nie zrobił obiecanego, a wciąż niedopieszczonego Erevisa jako krasnoluda... :razz:
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik)i - cykl konkursów dla użytkowników Forum

śr wrz 15, 2010 12:06 pm

Będzie więcej. Dopiero środa. :D

Taką mam nadzieję :). Raz jeszcze życzę wszystkim powodzenia i dużo weny.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość