Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Rado
Grafik
Grafik
Posty: 246
Rejestracja: śr maja 28, 2003 10:08 am

wt sty 10, 2006 11:27 am

Napadła mnie refleksja nieco innej natury- nie lubię dzieci i dziecięcych bohaterów różnej maści utworów. Nie cierpię "Portiera Harrego", cykl Lewisa był dla mnie mordęgą... daruję sobie resztę wyliczanki. Wszystkie te cudne historie z małolatami w tle działają na mnie jak marynowany śledź polany syropem wiśniowym (takim który podczas jedzenia chrupie cukrem na zębach).

Być może jestem wyjątkiem (koniec końców Czernobyl nie mógł pozostać bez wpływu na mój- wówczas młody- organizm) ale z tego co udało mi się zauważyć wynika że wbrew przesłaniu wielu popularnych ostatnio utworów dzieci są o wiele bardziej egoistyczne od dorosłych, niezdolne do pogłębionej refleksji czy wogóle racjonalnego myślenia, dalekie od samoświadomości, bezwstydnie okrutne (bezwstydnie bezwstydne)- ot po prostu zwierzę-człowiek bez cywilizacyjnej skorupki.

Nic na to nie poradzę- nie lubię mitologizowania dzieciństwa, powszechnego w naszej kulturze przedstawiania go jako stanu niewinności, czystości, czegoś w rodzaju Wolterowskiej "pierwotnej natury" i czego tam jeszcze nie da się dopisać. W naszych obłędnych czasach nakłada się na to jeszcze kult młodości i kokietowanie potencjalnych odbiorców mówieniem im "to wy jesteście dobrzy, mądrzy, wspaniali, starsi nie rozumieją was bo są do niczego bla bla bla..." Spajdokratyzowanie kultury, doprowadzenie jej do papki strawnej dla statystycznego półdebila i dorabianie do tego mordy awangardy i postępu. Dziękuję, wolę onanizować swój zapleśniały mózg Kartezjuszem. Wredne Francuzisko bo wredne ale przynajmniej nie piał peanów nad rozmemłanym bełkotem nastolatków.
 
Awatar użytkownika
Rafi.K.
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: pn cze 14, 2004 6:51 am

wt sty 10, 2006 11:49 am

Jak zebrać to co oboje przed chwilą (znaczy post wyżej napisaliście) to wychodzi nieśmiało, że Narnia właściwie NIE jest filmem dla dzieci. Podobnie jak książka, z której przeciętny małolat gówno zrozumie. Tzn. nie takie gówno - coś tam pewno pozytywnego zobaczy. Cholera, nie jestem dzieckiem z początku XXIw. i nie wiem co ono w tej ekranizacji zobaczy. Popytam moich uczniaków to Wam powiem.

I ja się z tym w sumie zgadzam. Dopiero jakos tam ukształtowany dorosły będzie mógł film w pełni docenić. Dziecko? Hmmm, zobaczymy. Był ktoś już z dziećmi na Narnii? Jakie wyniki obserwacji?

Pytałem Żony, z którą byłem na filmie, co pozytywnego mogą dzieciaki z tego filmu wyciagnąć - jeszcze przed seansem, tak po prostu prosiłem żeby pod tym kątem spojrzała.
No i wyszło, że będę musiał kilka spraw doprecyzować na wychowawczej (SPOILERY!!! ;)):




- dzieci nie powinny wchodzić ze świeczką do szafy pełnej futer, nawet jak jest w niej Narnia,
- dzieci nie powinny kąpać się w lodowatej rzece w futrach, nawet jeśli właśnie kończy się Zima,
- dzieci absolutnie nie powinny korzystać z zaproszenia obcych osób na herbatkę i ciasteczko do domu "o tu, niedaleko", nawet jak zaprasza faun!

Tyle moja Żona: dzieci coś tam jednak z tego filmu wyciągną pozytywnego :)

Rado - nie za surowo dziatwę oceniasz? Fakt, ze to zdemoralizowana, bezlitosna tłuszcza, co tylko na kompie lubi grać i żyje w przestrzeni GG. Ale jednak coś tam się tli (w niektórych) małych łebkach.
 
Awatar użytkownika
Rado
Grafik
Grafik
Posty: 246
Rejestracja: śr maja 28, 2003 10:08 am

wt sty 10, 2006 12:17 pm

Rafi.K.- tak sobie marudzę. Winne nie są dzieci- to nie one tworzą kulturę i nijak nie mam do nich pretensji o to że są sobą (akurat jedna z niewielu zalet dzieciństwa).Tak naprawdę rzecz bierze się z zestawienia tego jak kreują swoich bohaterów twórcy a jak naprawdę działa i myśli zwykłe dziecko w realnym świecie- zestawienie jakichś dziwnych bytów idealnych co to przezwyciężają strach w imię idei ze zwykłymi kajtkami które jedno co potrafią to skulić się z krzykiem i pobrudzić gatki.
 
Awatar użytkownika
Mr_mrówa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 4:01 pm

wt sty 10, 2006 2:20 pm

Rafi.K. pisze:
Jak zebrać to co oboje przed chwilą (znaczy post wyżej napisaliście) to wychodzi nieśmiało, że Narnia właściwie NIE jest filmem dla dzieci. Podobnie jak książka, z której przeciętny małolat gówno zrozumie.


małolat ? zalezy ile ma lat, bo jak ktos ma 20 to mysli np o mnie (12 lat) ze ja jestem malolatem bo w porównaniu z tobą to ja gówno wiem o życiu.
zastanów sie. Ja zrozumialem wszystko i nie wiem co było w tym malo zrozumialego dal malolatów.
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

wt sty 10, 2006 4:45 pm

Panowie OFFtopicujecie tutaj :P

Rafi.K. pisze:
dzieci nie powinny wchodzić ze świeczką do szafy pełnej futer, nawet jak jest w niej Narnia,


Świeczka zgasła, gdyby nie zgasła to Lusia by ją zgasiła

Rafi.K. pisze:
- dzieci nie powinny kąpać się w lodowatej rzece w futrach, nawet jeśli właśnie kończy się Zima,


Dzieci przecież jeżdżą na łyżwach, a że lód pęka to nie ich wina.

Rafi.K. pisze:
- dzieci absolutnie nie powinny korzystać z zaproszenia obcych osób na herbatkę i ciasteczko do domu "o tu, niedaleko", nawet jak zaprasza faun!


No tu bym się zgodził, chociaż gdyby ktoś powiedział Ej, ty tam, idzesz na vode? to bym chyba nie odmowil :P!
 
Awatar użytkownika
Rafi.K.
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: pn cze 14, 2004 6:51 am

wt sty 10, 2006 6:40 pm

Być może zrozumiałeś wszystko z tego filmu Mr_mrówa. Ja tam raczej nie. Mam jednak dopiero 26 lat (no dobra, prawie 27 ;)) i niewiele jeszcze wiem o świecie. Podobnie sądzę o miażdżącej większości dzieci w przedziale 9-14 lat, z którymi mam na codzień do czynienia. One zresztą - jestem tego prawie pewien - załapały z tego filmu daleko mniej ode mnie. Być moze wiele z nich wcale nie zrozumie o co tutaj chodzi a postawieni w roli bohaterów raczej zachowaliby się jak chce Rado, a nie jak ich szlachetne, rozsądne pierwowzory.
Jeśli Cię jednak osobiscie uraziłem to przepraszam. Uogólniałem tylko i to chyba w sposób uprawniony?

Dlaczego np. w ogóle Lewis wybrał na bohaterów dzieci? Tego za bardzo nie łapię. W filmie wychodzi, że właściwie Piotr i Zuzanna to nastolatki podchodzące pod 16-18 lat? W książce nie pamietam już - podawał Lewis gdzieś wiek bohaterów?
Bałem się nawet, że w bitwie dzieci będą wyglądać po prostu idiotycznie. Co innego małe partyzanciaki z kałachami a co innego miecze, zbroje itd. Jednak jakoś bitwe zrobili tak, że ładnie to wszystko wygląda. Nawet Edmund w zbroi wygląda do przełknięcia.
 
Awatar użytkownika
Rado
Grafik
Grafik
Posty: 246
Rejestracja: śr maja 28, 2003 10:08 am

wt sty 10, 2006 8:41 pm

Lew z plemienia Judy mówił "pozwólcie dzieciom przyjść do mnie do nich bowiem należy królestwo niebieskie"- może o to chodzi ? Wracają ci, do których powinno należeć królestwo. Tylko dzięki aktowi ich woli porządek może zostać przywrócony i dlatego trzeba było na nie czekać- aż syn Adama dokona właściwego wyboru... ale żeby wiedzieć napewno trzebaby jednak odgrzebać tabliczkę.
 
Borys

wt sty 10, 2006 8:51 pm

Dlaczego np. w ogóle Lewis wybrał na bohaterów dzieci?

Nie chcę nikogo rozczarować, ale odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: Dlatego że książki Lewisa były adresowane do dzieci. Lew... powstawał zresztą z myślą o Lucy Barfield, małej chrześniaczce Lewisa (co prawda książka była długo pisana i w międzyczasie Lucy zdążyła urosnąć, ale to inna sprawa).
 
Awatar użytkownika
Wojteq
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1934
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 12:00 am

śr sty 11, 2006 1:40 pm

Wiem! Już wiem co mnie tak zachwyciło w Narnii!

UWAGA SPOILERY INCLUDED!

Wcale nie efekty specjalne, choć były wspaniałe i dla mnie osobiście porównywalne do tych z Władcy. Także nie gra aktorska, choć była niezła i cytując za Starliftem:
magia kina naprawde na mnie podzialala
, tak że dałem sie ponieść emocjom. Lucy otwiera szafę - zniecierpliwienie, ofiara Aslana - czysty gniew, bitwa - adrenalina. Simple as that.

Najbardziej ucieszyło mnie wyraźne rozgraniczenie dobra od zła. Wszystko było czarne albo białe. Nie pasował tutaj Edmund, więc go od początku nie lubiłem - nawet po cudownej odmianie. Burzył mi perfekcyjny układ, a jak mu dali jeszcze dowództwo nad łucznikami to się czara goryczy przelała. Rzeczywistość jest na tyle szara, że Narnię przyjąłem z ulgą. Potrzebowałem czegoś takiego. Żadnej resocjalizacji, żadnych wątpliwości, prosta sytuacja: my - oni. My dobrzy, oni źli i już. My robimy złym YEB! i po sprawie. Skrajności w życiu są złe, w filmie niekoniecznie.

Dubbing. W animacjach i kreskówkach - proszę bardzo. W filmach lepiej nie. Możliwość porażki za duża, żebym pierwsze wrażenie związane z filmem uzależniał od czegoś tak niepewnego jak dubbing. Ludzie uczta się inglisza, żeby cieszyć się filmami.

Chrześcijańskie motywy? Dla niechrześcijanina może to i jest problem, ale dla mnie nie. I niech się niechrzescijanie martwią, że nie mogą się cieszyć Narnią tak skrajnie wypełnioną nachalnymi symbolami chrześcijańskimi. No, ale to juz nie mój problem.

Niech jakiś mod wywali mój post u góry, bo mi sie coś po...zepsuło i nie mogę zedytować.
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

śr sty 11, 2006 6:29 pm

Wojteq pisze:
Cytat:
magia kina naprawde na mnie podzialala
, tak że dałem sie ponieść emocjom. Lucy otwiera szafę - zniecierpliwienie, ofiara Aslana - czysty gniew, bitwa - adrenalina. Simple as that.


+1. Dosłownie te same miałe odczucia.

Wojteq pisze:
Dubbing. W animacjach i kreskówkach - proszę bardzo. W filmach lepiej nie. Możliwość porażki za duża, żebym pierwsze wrażenie związane z filmem uzależniał od czegoś tak niepewnego jak dubbing. Ludzie uczta się inglisza, żeby cieszyć się filmami.


Ja oglądałem wersje bez dubbingu, ale wiem co musiały przechodzić osoby, które oglądały wersje z dubbingiem. Współczuje.

Wojteq pisze:
Także nie gra aktorska, choć była niezła


Biała Czarownica była najlepsza ;]
 
Awatar użytkownika
starlift
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3112
Rejestracja: wt mar 18, 2003 12:00 am

śr sty 11, 2006 6:33 pm

Wojteq pisze:
Chrześcijańskie motywy? Dla niechrześcijanina może to i jest problem, ale dla mnie nie. I niech się niechrzescijanie martwią, że nie mogą się cieszyć Narnią tak skrajnie wypełnioną nachalnymi symbolami chrześcijańskimi. No, ale to juz nie mój problem.


Ja chrzescijaninem na pewno nie jestem. Mam jednak swiadomosc w jakiej kulturze zyje i o ile na sile mi sie nie wciska chrzescijanstwo nie widze w tym problemu. Jakbym nie mogl scierpiec nawiazan do tej religii to bym nie poszedl na Narnie, nie jestem tez na tyle nietolerancyjny by mnie to bilo po oczach, tak samo zreszta jak i nawiazania do kazdej innej religii.
 
Awatar użytkownika
Wojteq
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1934
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 12:00 am

śr sty 11, 2006 8:24 pm

Widzisz Starlift Twoje podejście jest zdroworozsądkowe, czego niektórym brakuje. ;-P

@ mOrF3u$
Tilda Swinton była tak dobra w tej roli, że przez cały film ją nienawidziłem, z każdą chwilą mocniej.

Miałem się w sumie nie chwalić, ale soundtrack z Narnii miażdży. Zwłaszcza w 100% legalny... ;-)

I jeszcze jedno, wie ktoś może czy planują resztę ekranizować?? Nie chce mi się guglać...
 
Awatar użytkownika
starlift
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3112
Rejestracja: wt mar 18, 2003 12:00 am

śr sty 11, 2006 8:27 pm

Tak, teraz Książę Kaspian poleci, zanim dzieciaki sie zestarzeja, imho na grudzien 2007 moze sie wyrobia jak maja gotowe cos, jak nie to wiosna 2008. :] Byliby glupi jakby nie pociagneli tej maszynki do robienia kasy.
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

śr sty 11, 2006 9:22 pm

starlift pisze:
Byliby glupi jakby nie pociagneli tej maszynki do robienia kasy.


+1. Nie ośmielam sie mówić, że Opowieści z Narnii bardziej mi się podobają od Harrego Potterap, który jak wiemy, zarabia sporo. Myślę nawet, że Narnia mogła by dorównać Władcy Pierścieni, ale jest to trudne zadanie.

Wojteq pisze:
Tilda Swinton była tak dobra w tej roli, że przez cały film ją nienawidziłem, z każdą chwilą mocniej.


+100. Zagrało genialnie, zwłaszcza na polu walki... zakochałem się w tej mimice twarzy!
 
Awatar użytkownika
Verghityax
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 894
Rejestracja: śr mar 19, 2003 8:43 am

śr sty 11, 2006 9:25 pm

starlift pisze:
Tak, teraz Książę Kaspian poleci, zanim dzieciaki sie zestarzeja, imho na grudzien 2007 moze sie wyrobia jak maja gotowe cos, jak nie to wiosna 2008. :] Byliby glupi jakby nie pociagneli tej maszynki do robienia kasy.


Mam tylko nadzieję, że nie skończą jak z tą starą serią i nie zatrzymają się na Srebrnym Krześle.
 
Awatar użytkownika
Wojteq
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1934
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 12:00 am

śr sty 11, 2006 9:26 pm

A ja widzicie chciałem zwrócić uwage szanownych forumowiczów na jeszcze jeden aspekt. Coś już wybitnie dla starszej części amatorów filmowej adaptacji. Zauważyliście może na jakie tego... piekności Lucy i Susan wyrosły?? ;-)
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

śr sty 11, 2006 9:35 pm

Jeżeli chodzi o Lucy, to wyrosła na piękna młodą kobiete :) Co do wyglądu Susan, to już zależy od gustu mężczyzn. Mi się podobała średnio. Nawet jako dzieci Lucy przewyższała urodą Susan. No i tak przyokazji podobała mi sie ich gra aktorska :).
 
Awatar użytkownika
Wojteq
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1934
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 12:00 am

śr sty 11, 2006 9:54 pm

Gratka panowie: (edit: i panie) ;-)
Guglając za Narnią natrafiłem na stronę pani Lisbeth Scott, która śpiewa piosenkę towarzyszącą nam podczas końcowych napisów. Co wiecej, można z tej strony ją za darmo i legalnie ściągnąć.

Jak ktoś zainteresowany:
http://www.lisbethscott.com/index2.html
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

śr sty 11, 2006 10:29 pm

Wojteq możesz podać linka dokładnie do tego utworu?? Gdyż znaleźć nie mogę a chciałbym to miec! :)
 
Awatar użytkownika
Wojteq
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1934
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 12:00 am

śr sty 11, 2006 10:36 pm

Wedle życzenia:
http://www.lisbethscott.com/mp3s/WherefullbandJHmix%202.mp3

mOrF3u$ taki dooooopny przycisk po prawej stronie w podanym wczesniej linku. Moc stępiła ci wzrok... ;-)
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

śr sty 11, 2006 10:38 pm

Własnie kiedy napisałeś tego posta, ściągałem mp3 :) Nie sprawdziłem wszystkich działów. Ale i tak wielkie dzięki! :*
 
Awatar użytkownika
JoAnna
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1078
Rejestracja: pt lip 25, 2003 11:57 am

czw sty 12, 2006 12:59 am

Ahm.
No to wychodzi, że ja chyba jakaś inna jestem. Bo do połowy filmu byłma zachwycona, że moją ukochana książkę dzieciństwa tak pięknie i wiernie zekranizowano. A potem coś mi zgrzytnęło raz, zgrzytnęlo drugi i potem to już był cały czas zgrzyt. Może jestem za stara. Ale zabrakło mi w tym filmie niepewności. Mówię - ja nie lubię chrześcijanstwa walczącego. Islamu i buddyzmu walczących też nie toleruję. Zabrakło mi tego, co jest w ekranizacji "Władcy pierścieni": niepewnosci, czy dobro zwycięży.

Poza tym nic nie poradzę na to, że utożsamiałam się z Białą Czarownicą. Ktoś kiedyś powiedział, że dobro jest nudne. No cóż. Moze to kwestia tego, że każda normalna kobieta według Lewisa jest Białą Czarownicą. Ale o jego feminofobię będę się kłócić około południa. DObranoc.
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

czw sty 12, 2006 2:14 am

JoAnna pisze:
No to wychodzi, że ja chyba jakaś inna jestem.


Jestes normalna tak jak każdy z nas, ale masz inne zdanie co do tego filmu. Mi się podobał, byłem zachwycony tym co ujrzałem.

JoAnna pisze:
Bo do połowy filmu byłma zachwycona, że moją ukochana książkę dzieciństwa tak pięknie i wiernie zekranizowano. A potem coś mi zgrzytnęło raz, zgrzytnęlo drugi i potem to już był cały czas zgrzyt.


Coż, ksiązki jeszcze nie czytałem, gdyż dopiero ją zamówiłem, ale z tego co mówią inny wnioskuję, że film był w 100% ekranizacja tej książki. Być może druga połowa filmu została zekranizowana w inny sposób, byc może inaczej ksiązka opowiada o bitwie, nie wiem. Wiem tylko ze niedlugo przyjdzie paczka z 7 tomami :)

JoAnna pisze:
Poza tym nic nie poradzę na to, że utożsamiałam się z Białą Czarownicą. Ktoś kiedyś powiedział, że dobro jest nudne.


Dobra w tym filmie raczej nie było nudne... choć bez zła w postaci Białej Czarownicy opowieść Lewsia była by nudna.

Wojteq własnie zamówiłem SoundTrack z Narnii. Mieszkam w Londynie, więc w ciagu najbliższych dni powinienem miec :) Mam nadzieje, że będzie tak pasjonujący jak SounTrack z Star Wars. Wkońcu to i to dzieło Williamsa.
 
Borys

czw sty 12, 2006 7:29 pm

Wojteq własnie zamówiłem SoundTrack z Narnii. Mieszkam w Londynie, więc w ciagu najbliższych dni powinienem miec Smile Mam nadzieje, że będzie tak pasjonujący jak SounTrack z Star Wars. Wkońcu to i to dzieło Williamsa.

Owszem, ale mowimy o dwoch roznych Williamsach. :) John Williams skomponowal soundtrack do Gwiezdnych Wojen, Harry Gregson-Williams -- do Lwa....
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

czw sty 12, 2006 7:58 pm

JoAnna pisze:
Zabrakło mi tego, co jest w ekranizacji "Władcy pierścieni": niepewnosci, czy dobro zwycięży.

Nie widziałem jeszcze filmu dla dzieci, z którego jasno by nie wynikało, że dobro zwycięży :?
JoAnna pisze:
mi zgrzytnęło raz, zgrzytnęlo drugi i potem to już był cały czas zgrzyt.

Tak konkretniej moze?
JoAnna pisze:
Moze to kwestia tego, że każda normalna kobieta według Lewisa jest Białą Czarownicą. Ale o jego feminofobię będę się kłócić około południa. DObranoc.

Może jest to prawda- nie wiem, nie studiowałem jego życiorysu. Ale co to ma do filmu? Nie widać tego, a wręcz 2/3 pierwszoplanowych kobiet było postaciami pozytywnymi.
I przy okazji: jeżeli dobrze zrozumiałem z twojej wypowiedzi wynikało że a) ksiażka jest śiwetnym pierwowzorem i b)książka jest napisana przez buraka i sama jest kiepska i antyfeministyczna :?

Mi się film podobał... całkiem całkiem. Był dobry, ale jednak dla mnie przynajmniej zbyt dziecinny, bym mógł go dopisać do najlepszych filmów jakie widziałem. Ale dal 8-13 latków- super
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

czw sty 12, 2006 8:13 pm

rincewind bpm pisze:
Mi się film podobał... całkiem całkiem. Był dobry, ale jednak dla mnie przynajmniej zbyt dziecinny, bym mógł go dopisać do najlepszych filmów jakie widziałem. Ale dal 8-13 latków- super


Uraziłeś mnie :( Mam 16 lat i ten film mi sie naprawde podobał! Dlatego jest u mnie na wysokiej pozycji w kategorii Fantasy.

Wojteq pisze:
Owszem, ale mowimy o dwoch roznych Williamsach. John Williams skomponowal soundtrack do Gwiezdnych Wojen, Harry Gregson-Williams -- do Lwa....


Źle przeczytałem newsa na tej stronie co podałes :oops:
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

czw sty 12, 2006 10:00 pm

mOrF3u$ pisze:
Uraziłeś mnie Mam 16 lat i ten film mi sie naprawde podobał! Dlatego jest u mnie na wysokiej pozycji w kategorii Fantasy.

Mi też sie całkiem podobał, ale jednak czułem, że jest adresowany do dzieci. To nie jest ujma- na podobnej zasadzie podoba mi się Kubuś Puchatek- też dobra książka czy film, ale mimo wszystko dla dzieci.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw sty 12, 2006 11:08 pm

Bylem, widzialem - bez czytania ;).

Srednie. Zawiodlem sie. Tym razem trailer pokazywal faktycznie najlepsze sceny. Calosc bez wyrazu, wlokaca sie - niestety, nic specjalnego. Lepiej mi sie HP4 ogladalo. Spokojnie mozna Narnie w kinie olac i poczekac na DVD.
 
Awatar użytkownika
JoAnna
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1078
Rejestracja: pt lip 25, 2003 11:57 am

pt sty 13, 2006 12:56 am

Seji, teraz jednak przegiąłeś. Ja rozumiem, że zawsze musisz mieć inne zdanie, ale jesteś pewien, że nie zaczyna ci się ostra grypa? Ptasia?

Rincewind, poczytaj sobie moje poprzednie posty, do jasnej grypy! Ptasiej!
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

pt sty 13, 2006 1:14 am

rincewind bpm pisze:
Mi też sie całkiem podobał, ale jednak czułem, że jest adresowany do dzieci. To nie jest ujma- na podobnej zasadzie podoba mi się Kubuś Puchatek- też dobra książka czy film, ale mimo wszystko dla dzieci.


Ja wiem, że ten film jest adresowany do dzieci, ale wcześniej napisałeś, że 8-13 latkowie są zachwyceni, ten film był super. Ja mam 16 lat i również jestem zachwycony :P Czepiam się tego słowa skierowany :).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości