Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Pierścień stożka

sob maja 23, 2009 9:24 am

- Argh!
- Roar!
- Argh!
- Argh!

Orkowie po potraktowaniu ich dezintegracją, przepuszczoną przez pierścień stożka.

Wygląd: jest to prosta obrączka, złożona z występujących naprzemiennie pasków srebra i innego, nieznanego ci metalu, podobnego do miedzi. Po wewnętrznej stronie można zauważyć drobne rysy, miejsca wytrawione kwasem i ślady osmaleń.
Obrazek

Historia: Magia może przybierać wiele form. Jedne są niszczycielskie niczym huragan, a inne równie przydatne jak koło. Jednak teraz, na magię są nałożone ograniczenia - pewnych czarów nie można już rzucić. Wśród czarów niemożliwych do rzucenia znajdują się nie tylko potężne czary ofensywne, a także potężniejsze wersje czarów takich jak Życzenie. Jednak nie każdy potrafi panować nad tak potężną magią. Pierścień jest efektem błędnego sformułowania Prawdziwego Życzenia w polu dzikiej magii. Zawiedziony mag podarował pierścień swojej żonie, zaś ta, po śmierci męża, następnemu mężowi. Mąż pierścionek odłożył, ale pewnego dnia zdobyło go jego dziecko, uczące się na czarodzieja, które przepuściło przez niego promień zimna, zmieniając go w stożek. Rodzic zbadał pierścień i zrozumiał jego naturę, po czym pochwalił się nim swoim przyjaciołom. Wkrótce potem zginął w nieszczęśliwym wypadku, spadając z wieży latającego miasta, na którą wspiął się o trzeciej nad ranem. Dalszych losów pierścienia nie można określić, gdyż jego nowy właściciel zginął podczas upadku Netherilu.

Działanie: przez ten pierścień można przepuścić czar, wymagający ataku dotykowego na odległość. Zmienia się on wtedy w stożek o długości 18 metrów. Jeśli istocie w nim uda się rzut obronny na refleks o ST takim jak ST czaru/zdolności, jest równoznaczne z nietrafieniem przez czar dotykowy. Jeśli rzut obronny się nie udał, cel doświadcza normalnych efektów czaru (dla dezintegracji są to obrażenia i rzut obronny na wytrwałość). Pierścień jest pomniejszym artefaktem. Aby użyć pierścienia, trzeba mieć dwie ręce wolne, a czary rzucane w akcji standardowej, zajmują akcję całorundową (wynika to z konieczności przepuszczenia promienia przez pierścień).

Cena rynkowa: -;
Waga: znikoma;
Poziom czarującego: 20;
Silne przemiany;
Ostatnio zmieniony ndz maja 31, 2009 6:17 pm przez Ginden, łącznie zmieniany 4 razy.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

sob maja 23, 2009 10:28 am

Cóż, jest to dość ciekawy pomysł, ale jak sam zauważyłeś, zabawka będzie bardzo droga. Ba! Według mnie mógłby to być mniejszy artefakt. Pomysł jest ciekawy i warty dopracowania. Proponuję określić ten drugi metal, jeśli nie zrobisz z tego przedmiotu artefaktu, tak by można go było stworzyć.
 
Awatar użytkownika
Avarall
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 12:00 am

sob maja 23, 2009 10:37 am

Bardzo ciekawy pierścień.. Jednakże, jak wcześniej pisano, jest mocny. Myślę, że potężny cudowny przedmiot to minimum.
Można go osłabić dając określoną ilość czarów, które można zmodyfikować pierścieniem.
Ewentualnie, dać jakąś ilość ładunków, gdzie każdy czar zużywa ilość ładunków równą poziomowi danego czaru.
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

sob maja 23, 2009 11:46 am

Raczej będzie to mniejszy artefakt z nieograniczoną liczbą użyć.
Pierwotnie został zaprojektowany jako olbrzymi kamień z otworem, osadzony w murze wejścia do "rezydencji" lisza, by przez niego ciskać promień zimna (ten czar 8 poziomu), jako obszarówkę, przed którą nie można się obronić (w korytarzu nie ma miejsc, gdzie się schować, uskoczenie spowoduje wpadnięcie na barbarzyńcę z toporem z tyłu, a tarczą zasłonić się nie można, bo nie ma na to ani czasu, anie miejsca).
 
MaWro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 9:41 pm

sob maja 23, 2009 10:21 pm

Pomysł na przedmiot bardzo ciekawy, ale tak potężny przedmiot magiczny powinien mieć swoją historię. Możeszo pracujesz takową i wrzucisz do postu?
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

sob maja 23, 2009 10:29 pm

Ginden, mam wrażenie, że jesteś najpłodniejszym twórcą w ostatnich miesiącach. I co zasługuje na dodatkowy podziw, w większości twoje prace są co najmniej dobre.

A co do samego pierścienia: Sympatyczna rzecz, z porównaniu z wzmiankowaną przez ciebie Dezintegracją będzie baaardzo przydatny na sesjach z obroną/obleganiem twierdz.
I przychylam się do prośby MaWro: "Gindenie, opowiedz nam coś" :wink:
 
Awatar użytkownika
Liverrin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: pt lip 15, 2005 9:45 pm

sob maja 23, 2009 11:27 pm

Co jakiś czas przeglądam co nowego na forum, ale rzadko komentuję. Jednak przy tej pracy po prostu muszę. Pomysł jest naprawdę ciekawy, jedyne co boli to brak opisu! Zafunduj nam historię, proszę. :D

P.S. Byłbym zapomniał, moja ulubiona emotka -> :razz:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

ndz maja 24, 2009 1:15 pm

Zgadzam się z przedmówcami bardzo ciekawy przedmiot i rzeczywiście powinien być jakimś mniejszym artefaktem czy innym potężny cudownym przedmiotem (nie zna się :razz: ) co do historii jeżeli będziesz miał jakieś pomysł to jestem za ale obecna historia też mnie satysfakcjonuje miła odmiana po artefaktach która mają k10 stron A5 epickiej epopeicznej historii :P:P:P

Duży plus za przejrzystość pracy jest nawet maleńki obrazek :D (czy to aby nie z Baldura albo Icwinda?) jak dla mnie 10\10 i znak jakości :spoko: oczywiście można jeszcze trochę ulepszyć ale już teraz ma takie potencjał że innej oceny wystawić nie mogę naprawdę porządna robota gratulacje! Zmiany wedle uznania i potrzeby może wprowadzać każdy kto zdecyduje się skorzystać z przedmiotu

pozdrawiam

@ DOWN aha ok do Nevera jeszcze nie dotarłem ale mam to w planach :D
Ostatnio zmieniony ndz maja 24, 2009 2:31 pm przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Liverrin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: pt lip 15, 2005 9:45 pm

ndz maja 24, 2009 1:36 pm

Brilchan pisze:
jest nawet maleńki obrazek :D (czy to aby nie z Baldura albo Icwinda?)

Z Neverwintera jak mniemam. :wink:

Edit
@Ginden - ja też. :) NWN1 jest nieśmiertelny.
Ostatnio zmieniony wt maja 26, 2009 9:16 pm przez Liverrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Marvin47
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 9:30 am

ndz maja 24, 2009 3:36 pm

Ginden, mam wrażenie, że jesteś najpłodniejszym twórcą w ostatnich miesiącach.

Dokładnie. Gindenie, nie zastanawiałeś się przypadkiem nad wydaniem PDFa zbliżonego do Niewidzialnej Drogi, gdzie to zamieścisz wszystkie swoje prace? ;'d

Artefakt jest naprawdę ciekawy, przypomina mi Blast Shape'y Warlocka. Poza tym mając taką podstawę każdy Mistrz Gry może opracować podobne przedmioty zmieniające jeszcze kształt. Świetna sprawa. :'D
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

ndz maja 24, 2009 6:12 pm

Liverrin pisze:
Brilchan pisze:
jest nawet maleńki obrazek :D (czy to aby nie z Baldura albo Icwinda?)

Z Neverwintera jak mniemam. :wink:

Dokładnie, jestem namiętnym graczem.
Dokładnie. Gindenie, nie zastanawiałeś się przypadkiem nad wydaniem PDFa zbliżonego do Niewidzialnej Drogi, gdzie to zamieścisz wszystkie swoje prace? ;'d

Przejrzeliście mnie - mam taki zamiar.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

ndz maja 31, 2009 2:16 pm

Opis słaby stylistycznie, poza tym średni.
Zmienia się on wtedy w stożek o długości 18 metrów. Jeśli istocie w nim

Jeżeli istocie w pierścieniu...

Przedmiot jest niezwykle silny - moim zdaniem za silny. Brakuje jakiegoś limitu.
 
Awatar użytkownika
Marvin47
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 9:30 am

ndz maja 31, 2009 3:23 pm

Jeżeli istocie w pierścieniu...

Jeżeli istocie na polu działania stożka...
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

ndz maja 31, 2009 7:57 pm

Jeżeli istocie na polu działania stożka...

Z gramatyki wynika, że istocie w pierscieniu. To, co autor miał na myśli oczywiście wiem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości