Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 37
 
Awatar użytkownika
Krzysiu-san
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 183
Rejestracja: czw kwie 22, 2004 10:57 am

Polityka wydawnicza mandragory

pt kwie 23, 2004 12:52 pm

Uważam, że Mandragora przegina z zesztowymi wydaniami swoich komiksów. w tej chwili chyba tylko 100 naboi jest wydawane jak należy. osobiście zawziąłem się i nie kupuję żadnych zeszytów, bo nie mam ochoty czytać 24 stron i czekać miesiąca(albo i lepiej) na dalszą część. Sporo nerwów mnie to kosztuje (Wolverine, Punisher, Abra Makabra...) ale nie złamię się tylko czekam na tzw "wydania kolekcjonerskie" tylko coś ostatnio krucho z tym, nie ma żadnych w zapowiedziach, nie wiem co będzie... :cry:
 
Gość

pt kwie 23, 2004 2:23 pm

A ja z kolei oznajmiam wszystkim nowym forumowiczom (bo starzy moje poglądy już znają), że moim zdaniem zeszyty (i hard covery) to jest właśnie tak, jak należy, a paperbacki to tak, jak nie należy. Poza tym na następną część wolę czekać miesiąc (albo i lepiej), niż pół roku (albo i lepiej).

I jeszcze mnie dziwi, jak to jest, że łatwiej doczekać się wydania kolekcjonerskiego (którego prawdopodobnie i tak nie będzie, a jak będzie, to za parę lat), niż zeszytów.
 
Awatar użytkownika
todd
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 822
Rejestracja: sob lis 22, 2003 7:15 pm

pt kwie 23, 2004 2:42 pm

mi polityka mandry odpowiada 8 zł na dwa miesiące zawsze mam w kieszeni i przynajmniej wiem za co płace (gruba kreda)
 
Black Warior
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: wt lut 24, 2004 8:24 pm

pt kwie 23, 2004 3:11 pm

Ty masz 8 zł na dwa miesiące (podejrzewam Spawn) a ja 14,50 na dwa miesiące (Rising Stars). Jeśli chodzi o polityke Mandry to zależy od komiksu. Czasami to wydawnictwo swoją polityką mnie denerwuje ale czasami też oswobodza (mam tu na myśli kasiorke 8) )
 
Gość

pt kwie 23, 2004 3:24 pm

Black Warior pisze:
Czasami to wydawnictwo swoją polityką mnie denerwuje ale czasami też oswobodza (mam tu na myśli kasiorke 8) )


Taak, jeśli chodzi o oswobadzanie z kasy to się zgadzam - biedni czytelnicy muszą chodzić z ciężkimi portfelami i niepotrzebnie nadwyrężać mięśnie, a tak przynajmniej zostawią niepotrzebny balast w jakiejś księgarni i mogą sobie już łazić z leciutkimi, 24-stronicowymi zeszycikami :lol: .
Dobra, jeśli chodzi o samą istotę zeszytów to nie mam nic naprzeciw. Ale jeśli o zeszyty z Mandry to stanowczo nie. Pisałem już wiele razy (zresztą nie tylko ja) - za cienko, za drogo. Od jakiegoś czasu obchodzę się smakiem, ale na pewno nie złamię się dopóki będzie tak jak teraz.
 
Awatar użytkownika
todd
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 822
Rejestracja: sob lis 22, 2003 7:15 pm

pt kwie 23, 2004 3:36 pm

Black Warior pisze:
Ty masz 8 zł na dwa miesiące (podejrzewam Spawn) a ja 14,50 na dwa miesiące (Rising Stars). Jeśli chodzi o polityke Mandry to zależy od komiksu. Czasami to wydawnictwo swoją polityką mnie denerwuje ale czasami też oswobodza (mam tu na myśli kasiorke 8) )


ale spawn ma 24 strony a rising stars 52 więc i tak wyjdziesz korzystniej !
 
Macias
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 781
Rejestracja: sob kwie 17, 2004 12:15 am

pt kwie 23, 2004 11:12 pm

skoro wciaz wydaja tak komixy,tzn.ze sie im oplacaja te zeszyty i marne sa szanse na mniejsza cene.
kupuje tylko RS i tez uwazam,ze cena to przegiecie,ale historia jest niezla i nie mam na tyle silnej woli zeby przestac.podobnie z punim,przy czym puni nie jest juz taki rewelacyjny.
 
Awatar użytkownika
john constantine
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: pn paź 27, 2003 9:53 pm

ndz kwie 25, 2004 6:00 pm

zgadzam się 14.50 za 50 stron?nawet fun media 52 strony spidera wydała za 9 zł :evil:
 
Awatar użytkownika
turucorp
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1124
Rejestracja: pt sie 08, 2003 5:35 pm

ndz kwie 25, 2004 8:16 pm

john constantine pisze:
zgadzam się 14.50 za 50 stron?nawet fun media 52 strony spidera wydała za 9 zł :evil:


a znasz sie na kosztach druku, dystrybucji i praw licencyjnych przy okreslonych nakladach?
idz do Wrobla z tanszym kosztorysem przy takim nakladzie i dystrybucji to napewno przyjmie Twoja propozycje jesli bedzie realna :roll:
 
Awatar użytkownika
Daleth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: wt lut 24, 2004 3:08 pm

ndz kwie 25, 2004 11:49 pm

Ja tylko licze na to ze "Spawn" bedzie sie dobrze sprzedawal i nie zniknie z rynku wydawniczego :) Wogole teraz to zacieram rece na komiks z Samem&Twitchem tymbardziej ze bedzie mial 50 stron :) Jesli chodzi o polityke wydawnicza to nie znam sie na tym calym biznesie a czy podoba mi sie to ze komiksy maja takie ceny ? Napewno nie. Ale wole zaplacic te 8 zloty za 24 strony dobrze wydanego komiksu niz 5 zloty za komiks 50-stronicowy wydany na papierze ktorym mozna sobie dupe podetrzec :) Niestety musze przebierac w pozycjach gdyz na wszystko mnie nie stac ale jak juz cos kupie wiem ze zaplacilem za dobrze wydany towar 8)
 
Macias
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 781
Rejestracja: sob kwie 17, 2004 12:15 am

pn kwie 26, 2004 12:26 am

tylko jest jeszcze jeden myk-ilu z was kupuje komixy za wlasne,zarobione pieniadze,a ilu za kase od starszych/babc itp.? bo to troche zmienia perspektywe narzekania na ceny komixow.
 
Awatar użytkownika
johnny
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 233
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 2:23 am

wt kwie 27, 2004 12:59 am

Własnie.
Cieszę się, że mam 10% rabatu i płacę za SPAWNa (przynajmniej za te dotychczasowe z Mandragory) 7,20, bo zawsze to coś, ale nie uważam, żeby 8 plnuff za ten komiks to była w 100.% uczciwa cena, chociaż uwielbiam twórczość McFarlane'a, sia ba da.
 
Awatar użytkownika
john constantine
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: pn paź 27, 2003 9:53 pm

wt kwie 27, 2004 2:16 pm

moim skromnym zdaniem(z którym nikt się nie lczy :) )to mandragora przegina ogólnie ze wszystkim.kiedyś kiedy wydawali albumy np takie midnight nation czy fantom wychodziło w odstępach dwumiesięcznych.a taki hitman czy transmetropolitan wychodzą w półrocznych.coś mi tu śmierdzi.jeśli chodzi o zeszyty to proszę mi nie wciskać kitu że to oszczędność bo mandra na tym więcej zarabia a my tracimy.przykład?proszę-wolverine hulk za 4 zeszyty trzeba zapłacić 4X8zł=32.a za tpb zapłacilibyśmy 25 zł tak więc oszczędność na krótką metę.pozatym jak już ktoś wspomniał kto wyda 8 czy 9 zeta na komiks który można przeczytać w 5 minut w empiku czy księgarni?
 
zarathos
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: sob sty 03, 2004 8:20 pm

wt kwie 27, 2004 3:36 pm

A czy wogule ludzie z mandragory czytają co my tu piszemy????
Wypadało by chociaż żeby ktoś z nich coś tu napisał od siebie....
 
Awatar użytkownika
graves
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1538
Rejestracja: czw paź 13, 2005 4:56 pm

wt kwie 27, 2004 4:01 pm

zarathos pisze:
A czy wogule ludzie z mandragory czytają co my tu piszemy????
Wypadało by chociaż żeby ktoś z nich coś tu napisał od siebie....

Na forum Gildii Komiksu jest temat w którym tworzone są listy do wydawców z pytaniami (pojawiają się tam również później odpowiedzi), Egmontu, Mandry, Postu, TK...
W ten sposób się komunikujemy z wydawcami. Nie sądzisz, że to szkoda czasu, aby Mandra (3-4 osoby) traciła czas na czytanie tego, niejednokrotnie, bełkotu, jaki tutaj czasami jest :?: :P
Nie za dużo wymagasz :?: :twisted:
 
Awatar użytkownika
Krzysiu-san
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 183
Rejestracja: czw kwie 22, 2004 10:57 am

wt kwie 27, 2004 5:38 pm

john constantine pisze:
jeśli chodzi o zeszyty to proszę mi nie wciskać kitu że to oszczędność bo mandra na tym więcej zarabia a my tracimy

W pełni zgadzam się z przedmówcą :D
Poza tym uważam, że wydawanie komiksów, które mają po 24 strony to zwykłe ściemnianie. Moim zdaniem minimalna objętość jaką da się zaakceptować to 48 stron (tak jak to robił TM-Semic). Ogólnie obraziłem się na Mandragorę - w ankiecie internetowej przed MFK głosowałem na ich politykę jako największą porażkę zeszłego roku. Raczej nie szczędzę pieniędzy na komiksy i bardziej od ceny liczy się dla mnie ich objętość (i oczywiście zawartość), ale rozumiem, że nie wszyscy miłośnicy komiksów są w takiej komfortowej sytuacji finansowej, a i skoro Mandra nie zmienia polityki to znaczy, że im się to opłaca, tzn. znajdują nabywców. Nie mniej jednak mnie osobiście to wkurza - mogliby chociaż część komiksów wydawać "normalnie", a nie w praktyce tylko 100 naboi i raz na ruski rok coś innego, a poza tym same zeszyty. Rzekłem :D
 
Awatar użytkownika
graves
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1538
Rejestracja: czw paź 13, 2005 4:56 pm

wt kwie 27, 2004 5:44 pm

Krzysiu-san pisze:
W pełni zgadzam się z przedmówcą :D
Poza tym uważam, że wydawanie komiksów, które mają po 24 strony to zwykłe ściemnianie.

Wole komiksy po 50 stron - ale trudno zaprzeczyć, że wydawane jest to tak jak oryginał -prawda :?: :P
 
Gość

wt kwie 27, 2004 8:50 pm

john constantine pisze:
pozatym jak już ktoś wspomniał kto wyda 8 czy 9 zeta na komiks który można przeczytać w 5 minut w empiku czy księgarni?
Ja.
 
Macias
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 781
Rejestracja: sob kwie 17, 2004 12:15 am

wt kwie 27, 2004 11:33 pm

SAD pisze:
john constantine pisze:
pozatym jak już ktoś wspomniał kto wyda 8 czy 9 zeta na komiks który można przeczytać w 5 minut w empiku czy księgarni?
Ja.
jesli naprawde lubie dany komix-ja tez. puniego kupuje,mimo ceny.podobnie RS (abstrahujac,ze jest grubsze)
 
Awatar użytkownika
Viperaberus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 295
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 2:15 pm

śr kwie 28, 2004 12:00 pm

No prosze, jak ladnie. Tak to ja moge kase na Mandragore wydawac :D Wlasnie kupilem sobie Patterna , nie wiem ile ma dokladnie stron bo nie sa numerowane a liczyc mi sie nie chce, ale czuje w palcach, ze trzymam komiks a nie broszurke reklamowa i cena adekwatna [19.90] TAK TRZYMAC :P
a tak bajdełej swietny komiks , same rysunki powalaja, a scenariusz tez fajny :D
pozdrowionka
 
Awatar użytkownika
Krzysiu-san
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 183
Rejestracja: czw kwie 22, 2004 10:57 am

śr kwie 28, 2004 2:40 pm

Mówisz, że Pattern jest niezły? zastanawiałem się co począć z tym komiksem, z grubsza go tylko przejrzałem i lekko mnie odrzuciły rysunki. Wolę raczej bardziej przejrzystą kreskę. O czym to w ogóle jest?
 
Awatar użytkownika
Viperaberus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 295
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 2:15 pm

śr kwie 28, 2004 4:37 pm

jak najbardziej polecam ten komiks
hehe ja zakupilem ten komiks ze wzgledu na kreske
uwielbiam takie schizy :twisted:
a co do scenariusza to wklejam recenzje ze strony mandry:

Wyobraź sobie świat, w którym maszyny zastępują człowieka... wyobraź sobie świat, w którym dominują liczby... świat, który jest policzalny... świat, który miał być doskonały i przewidywalny, a człowiek, niczym Bóg, miał być jego panem... świat, który zaczyna trawić tajemnicza zaraza, niszcząc wszystko co stworzył człowiek - jego maszyny... PATTERN to wyjątkowy obraz przyszłości... to "zaraza w sercu Grenady" i zagadka, którą trzeba wyjaśnić... niestety wysłannikom ludzi nie zostało wiele czasu na jej rozwikłanie... czas mija, a ludzie potrafią jedynie to co doskonalili przez ostatnie setki lat - odliczać ułamki pozostałych im sekund...

ja polecam ale jesli ci sie kreska nie podoba to nie wiem czy jest sens zebys to kuupowal , ja kupilem ze wzgledu na nia :D
 
Awatar użytkownika
werner
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 15, 2004 9:03 pm

sob maja 01, 2004 6:12 pm

Mi też się Pattern podoba, chociaż mam kilka drobnych uwag. Np -
postacie pomyślane są ciekawie, ale te cylindry i płaszcze sprawiają, że czasami ciężko jest je rozróżnic po rysunkach.

Jednak muszę przyznać, że niektóre patenty biją po oczach - pozytywnie !, szczególnie rower parowy - u mnie nr 1. Zakończenie tez jest atrakcyjne - to wschodzące słońce i ten komentarz... Widać, że autorzy czują medium komiksu -czytając Pattern można przeżyć kilka miłych dreszczy.

Jednak nie jest to pozycja dla wszystkich - fabularnie to taka Młoda Polska - symbolika, nastrój itp. kosztem jasnej i przejrzystej struktury. Mnie takie rozwiązania nie przeszkadzają - rozumiem, że to wybór sposobu prowadzenia narrracji przez autorów - wszystko jest rzeczywiście bardzo spójne, interesujące i godne tego, żeby wielokrotnie do czytania i oglądania wracać. Jednak czytelnicy wychowani na komiksie zachodnim, nawet na Sandmanie mogą mieć kłopoty z przyswojeniem trudnej lektury i pewnie się rozczarują.
 
Awatar użytkownika
john constantine
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: pn paź 27, 2003 9:53 pm

pn maja 10, 2004 1:54 pm

skończyła sie moja cierpliwość,nie dość ze mają ponad miesięczne opóznienia,kretyńską politykę wydawniczą to jeszcze obniżają jakość produktów(bez obniżki cen!).miałem wydać w tym miesiącu 50 zł na mandrę(choć pewnie hitman2 będzie dopiero w czerwcu)a nie wydam ani grosza!
 
Awatar użytkownika
graves
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1538
Rejestracja: czw paź 13, 2005 4:56 pm

czw maja 13, 2004 12:03 pm

Oto fragment maila, jakiego otrzymałem od Przemka Wróbla (nie bezpośrednio):
Przemek Wróbel pisze:
Piszę w sprawie MROCZNYCH DNI #1 i RISING STARS #2 - bo widzę, że na forum jest małe zamieszanie
Otóż czytelnicy nie powinni się obawiać zmiany jakości komiksów Mandragory na gorszą.
MROCZNE DNI #1 jaki i RISING STARS #2 wykonał nowy drukarz, który -mówiąc delikatnie - położył sprawę, wlewając w oba komiksy zbyt dużo czerwonego koloru (jest to bardziej widoczne w przypadku RISING STARS #2). Jest to pierwsza tego typu wpadka Mandragory i z pewnością więcej się nie powtórzy (jakość to ostatecznie jeden z głównych filarów naszej działalności).

Co do powtórzeń w MROCZNYCH DNIACH #1 (ktoś coś takiego napisał) - nic takiego nie występuje... sam sprawdzałem

Przemek Wróbel


Jeśli macie jakieś pytania do Mandry, walcie śmiało. Mogę je w przeciągu kilku dni zebrać i wysłać Przemkowi.
 
Awatar użytkownika
john constantine
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: pn paź 27, 2003 9:53 pm

czw maja 13, 2004 12:40 pm

skąd się biorą te ich opóznienia?///
 
Awatar użytkownika
todd
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 822
Rejestracja: sob lis 22, 2003 7:15 pm

czw maja 13, 2004 4:19 pm

Czemu papier jest gorszy a cena taka sama czyli za wysoka
 
Awatar użytkownika
graves
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1538
Rejestracja: czw paź 13, 2005 4:56 pm

czw maja 13, 2004 6:17 pm

Pytania będą za mniej więcej tydzień zebrane i wysłane.

Dla ułatwienia proszę pytających o pisanie z polskimi ogonkami :wink:
 
Macias
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 781
Rejestracja: sob kwie 17, 2004 12:15 am

czw maja 13, 2004 6:20 pm

tyklo jesli bedzie tak samo jak na gildii,ze idea wysylania pytan zdechnie,to bedzie mi bardzo smutno :cry:




:wink:
 
Awatar użytkownika
graves
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1538
Rejestracja: czw paź 13, 2005 4:56 pm

czw maja 13, 2004 6:29 pm

Macias pisze:
tyklo jesli bedzie tak samo jak na gildii,ze idea wysylania pytan zdechnie,to bedzie mi bardzo smutno :cry:




:wink:

tutaj jest świeża krew.

PS. A wyśle pytania tak jak tam "P" 8)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 37

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości