Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

[KG] Present Box

wt gru 08, 2009 9:25 pm

Obrazek


Present Box, 2
Artifact, R
X, T: Put X 1/1 Soldier artifact creature tokens onto the battlefield.


TOKEN:
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr gru 09, 2009 7:19 am przez Zephyel, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

[KG] Present Box

śr gru 16, 2009 4:39 pm

Skoro chodzi o "żołnierzyki", to chyba lepiej by pasowały tokeny 0/1.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

[KG] Present Box

śr gru 16, 2009 4:46 pm

Przeci Panie one mają broń!
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

[KG] Present Box

śr gru 16, 2009 7:51 pm

Skoro wychodzą z pudełka to są tak mali że nawet czołgi im nie pomogą :)
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

[KG] Present Box

śr gru 16, 2009 7:54 pm

Nie oni są mali, tylko pudełko duże. Poza tym jest magiczne jak worek Świętego Mikołaja :)
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

[KG] Present Box

śr gru 16, 2009 7:55 pm

przecież widzę na rysunku że malutkie jest :D
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

[KG] Present Box

śr gru 16, 2009 8:09 pm

Szatany pisze:
przecież widzę na rysunku że malutkie jest :D
Dziewczynka duża jest :P

Poza tym
Zephyel pisze:
jest magiczne jak worek Świętego Mikołaja :)
 
Awatar użytkownika
Xolotl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 10:33 am

Re: [KG] Present Box

śr gru 16, 2009 8:55 pm

Mi tam ta karta ze wszystkim się podoba:) A mojej karty do tej pory nikt nie ocenił... Widocznie nikt mnie nie lubi na tym forum, albo moje karty są takie dziadowe:P Więcej już nic nie zrobię:P
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: [KG] Present Box

śr gru 16, 2009 9:19 pm

Karta to przepak zasługujący na małego bana. :wink:

Gdyby jeszcze było:
"X, T, Sacrifice present Box: Put X 1/1 Soldier artifact creature tokens onto the battlefield."

To bym jeszcze przymknął oko. Ja rozumiem, że to niby "gwiazdkowy prezent", lepszy niż P9 pod choinką w stanie mint, ale mimo wszystko - troszki umiaru! :cegly:

Orochi Hatchery, wygląda przy tym na megacrap. :razz:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[KG] Present Box

śr gru 16, 2009 9:32 pm

Gizmoo pisze:
Orochi Hatchery, wygląda przy tym na megacrap. :razz:


Bo jest megacrapem. Gram tym w Tronie, ponieważ są sytuacje kiedy muszę się tym bronić i tylko z tego powodu że wyrotowało Decree of Justice

Gizmoo pisze:
Karta to przepak zasługujący na małego bana. :wink:


Karta nie jest wcaleaż tak przegięta, alelekki drawback by sie przydał (coś podobnego do tego co masz w bitterblossomie)
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

[KG] Present Box

śr gru 16, 2009 9:44 pm

Specu pisze:
arta nie jest wcaleaż tak przegięta


Nie? Co turę produkujesz SOLDIER creature 1/1 ile tylko masz many. Gdyby jeszcze nie miały tak popularnego creature type, miały "defender", to można by jeszcze powiedzieć, że nie jest przegięta. A tak to opłaca się to wrzucić do każdego niemal decku. Co turę masz za 1 generic mana blokera 1/1, a możesz mieć ile tylko chcesz. Pokaż mi kartę w historii magica, która robi takie cuda. Bo Bitterblossom ma ograniczenie do 1 sztuki, tylko w upkeepie, i jeszcze płacisz życiem. I w koszcie rzucenia masz kolor.

P.S. Porównaj koszt zagrania Decree of Justice... 8)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[KG] Present Box

śr gru 16, 2009 11:26 pm

Gizmoo pisze:
P.S. Porównaj koszt zagrania Decree of Justice... 8)


jest o jeden mana droższy, i wymaga :w: do rzucenia...
Gizmoo pisze:
Nie? Co turę produkujesz SOLDIER creature 1/1 ile tylko masz many. Gdyby jeszcze nie miały tak popularnego creature type


Nie jest przegięta, ponieważ ma magiczny dodatek "artifact", co czyni go dodatkowo podatnym na mass removall artefaktów. Source również jest artefaktem, więc można się go bardzo łatwo pozbyć.

Gizmoo pisze:
Pokaż mi kartę w historii magica, która robi takie cuda.


1) Dokai, Weaver of Life
2) Night Soil
3) Words of Wilding - zrobić duzy draw i gotowe.
4) Baru, Fist of Krosa

Tyle co mi przychodzi do glowy na chwile obecną .Niekoniecznie są to dokładnie te same mechaniki talii, ale też przy dobrej konstrukcji talii mozna zasypać przeciwnika tokenami...

A bywają jescze bardziej przegięte karty, pod które buduje się całe talie np. Bridge from Below
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: [KG] Present Box

czw gru 17, 2009 12:10 am

1. Wszystkie karty które podałeś są:

a) Bardzo sytuacyjne.
b) Mają konkretny kolor mana - więc są trudniejsze do rzucenia.
c) Rzucenie/korzystanie ich wymaga większych zasobów mana.
d) Trzeba budować pod nie konkretne talie (kartę Zephyela można używać w niemalże każdym decku)
e) Nie produkują tak popularnego creature type.
f) Mają drawback.

2. Niewiele jest decków i nie wiele osób ma na side - mass removal artefaktów. :D

3. Moim zdaniem "artifact creature" - to raczej DUŻY BONUS!!! Affinity się kłania. Każda talia na artefaktach. W połączeniu z Master of Etherium, czy Tezzeretem - miażdżące!

4. W każdym soldier decku np. z Captain of the Watch, Field Marshall, etc. - miażdży!

5. Bridge from Below - przyda się i naprodukuje nam mnóstwo tokenów w talii mono W. :hahaha:

Podsumowując - nie ma takiej karty w historii magica! CMC jest zaskakująco niski i nie jest to nawet MYTHIC RARE. Dla mnie przegięcie na maksa. W kolejce do bana(na) ze Skullclampem! :kiss:

EDYTA: BTW: Decree of Justice - używasz raz,
Ostatnio zmieniony czw gru 17, 2009 12:13 am przez Gizmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

[KG] Present Box

czw gru 17, 2009 7:56 am

Och, dorzucę niedługo jakiś drawback, tylko go wymyślę.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[KG] Present Box

czw gru 17, 2009 9:59 am

Gizmoo pisze:
2. Niewiele jest decków i nie wiele osób ma na side - mass removal artefaktów. :D


Oj no tu się mylisz... Gdyby tak było, to każde affinity wygrywalo by automatycznie z każdym inym deckiem.

Gizmoo pisze:
3. Moim zdaniem "artifact creature" - to raczej DUŻY BONUS!!! Affinity się kłania. Każda talia na artefaktach. W połączeniu z Master of Etherium, czy Tezzeretem - miażdżące!


Wszystko fajnie, poza jednym aspektem - tokeny nie mają CMC, więc ich kosztjest rowny 0 (czytaj dwumanowe spelle zcyklu "zniszcz wszystko o koszcie...")

Gizmoo pisze:
4. W każdym soldier decku np. z Captain of the Watch, Field Marshall, etc. - miażdży!


Tak samo jak w zielonym decku z akceleracją miażdży Dokai, Weaver of Life

Specu pisze:
A bywają jescze bardziej przegięte karty, pod które buduje się całe talie np. Bridge from Below

Gizmoo pisze:
5. Bridge from Below - przyda się i naprodukuje nam mnóstwo tokenów w talii mono W. :hahaha:


Zaiste... bardzo dobry żart, tyle że wyrwany z kontekstu.

IMO patrzysz na to z poziomu casualu, a nie turniejowej gry. Karta ta żeby być skuteczna musi pozostać 2-3 tury na stole, albo zostać wystawiona w 5-6 turze kiedy masz już sporo mana na stole. Jej abilitka mimo że Ciebie zachwyca, tak naprawdę implikuje tylko problemy. Dobra - wydasz mana na tokeny, a za co będziesz wystawiał realne zagrożenia? Nie, by wydałeś mana w sposób glupi i nierozważny. Token nie jest zagrożeniem. Daje ci tylko card advantage na stole, ale na dluższa metę rzadko staje się win condition. Oczywiście jeśli masz WW, to wygląda to nieco inaczej, ale i tak przeciwnik zazwyczaj ma albo destroy artifact, albo mass removall na takich typów.

PS. Skullclamp wcale nie jest taki mocny. Powiedziałbym że jest to prawie crap. Prawie, ponieważ żeby był skuteczny trzeba zbudowaćaffkę pod niego. Przegięty jest natomiast Yawgmoth's Will który grał w każdej talii póki nie dostał permbana
Ostatnio zmieniony czw gru 17, 2009 10:08 am przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: [KG] Present Box

czw gru 17, 2009 11:19 am

Specu... Chociaż raz mógłbyś przyznać mi rację. :razz:

Ja wrzucił bym kartę Zephyela (w obecnym kształcie) do niemal każdego decku jaki posiadam. A na 100% do mojego Esper Aggro. Wiem, że ostatnio (jak to było dawno temu!) Hawaj rozwalił mi ten deck jak graliśmy w dwugłowego - mass removalem artefaktów. Straciłem lądy, krity, craniale - wszystko. Ale to był przypadek, że akurat miał taką kartę w mainie. Naprawdę nie wiele osób ma w decku karty niszczące masowo artefakty.

Co do połączenia tej karcioszki ze Skullklampem - byłby to idealny tani draw. Nie sądzisz? Za jeden mana token, equp Skullklamp = dwie karty do rączki. To się nazywa akceleracja dociągu! :wink:

Teraz idę spać, bo pobiłem swój kolejny rekord. Pracowałem bez przerwy na sen 25 godzin pod rząd!!! Miałem pojechać do Faberów, ale chyba zasnął bym przy stole. Co za wyzysk!

A Zephyelowi gratuluję karty, która wywołała burzliwą dyskusję! :wink:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[KG] Present Box

czw gru 17, 2009 11:28 am

Gizmoo pisze:
Ale to był przypadek, że akurat miał taką kartę w mainie. Naprawdę nie wiele osób ma w decku karty niszczące masowo artefakty.


Dobra... nie chciałem Cię pogrążać bardziej, ale zrobię to ;)

Są 2 karty które bardzo dobrze grają w EXT i całkowicie rozkładają zarówno tę kartę jak i wynik jego działania;

1) Kataki, War's Wage - jako że w obecnym meta nie ma praktycznie artefaktów niebardzo go widać, ale w poprzednim meta przed rotacją - grał na niemal każdym sajdboardzie.

2) Magus of the Tabernacle - troszkę droższy, ale robi grę z akimi artefaktami - gra w mono W Stax w Legacy

Są też inne karty które skutecznie blokują taki wysyp: Ghostly Prison, Chalice of the Void.

Uwierz mi. Jak byś miał rację nie tylko mówiłbym że masz rację - krzyczał bym i moderował kazdego posta mówiącego inaczej (joke). Ja jednak widze że tak karta siada tylko przeciw casualowym deckom, które nie mają odpowiedzi na takie zagrożenia. Każdy, nawet średnio turniejowy deck ma i musi mieć odpowiedź na artefaktyczne zagrożenie.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

[KG] Present Box

czw gru 17, 2009 4:14 pm

Specu pisze:
Każdy, nawet średnio turniejowy deck ma i musi mieć odpowiedź na artefaktyczne zagrożenie.

Casuale też mają odpowiedzi na Artefakty (Disenchant, Smash, Naturalize...)

Gizmoo pisze:
A Zephyelowi gratuluję karty, która wywołała burzliwą dyskusję! :wink:

Cieszy mnie to, że mogłem wywołać taką dyskusję.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

[KG] Present Box

czw gru 17, 2009 4:24 pm

IMO drawback byłby potrzebny, bo mi też ta karta wydaje się silna. Na szczęscie nie pakuje tych tokenów Honor of the Pure. I w wordingu powinieneś dodać "colorless token" albo coś w tym rodzaju.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

[KG] Present Box

czw gru 17, 2009 4:30 pm

Poszukałem i fakt, powinno być colorless. Jak wpadnę na drawback, to i to poprawię.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości