Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

Transformers

ndz cze 11, 2006 3:39 pm

JEszcze rok do premiery. Narazie tylko jakas grafika na głownej stronie i pare zdjec samochodów ;)
Optimus Prime i jakis Decepticon

Ciekaw jestem jak wypadnie film. Pewnie bedzie strasznie kiepski, ale i tak chetnie sie wybiore by popatrzec na roboty w "przebraniach" :)
Ostatnio zmieniony ndz cze 11, 2006 3:59 pm przez Malkav, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Kastor Krieg

ndz cze 11, 2006 3:51 pm

Mackab, cośżeś spaćkał w linkach, pokazują tę samą ciężarówkę, Optimusa Prime na moje oko, pod plandeką. Poprawże się proszę :)
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

ndz cze 11, 2006 3:56 pm

Dla mnie i tak zawsze bedzie rzadzil pelnometrazowy, animowany z Unicronem. Tam wypasione bylo wszystko: od scenariusza, przez animacje (jak na swoje czasy), az po muzyke. You got the touch!
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

ndz cze 11, 2006 4:03 pm

Poprawione. Mam wrażenie, ze film będzie jednym wielki product placmentem, w którym będziemy podziwiać najnowsze modele samochodów ;)

A aniomwany Transformers The Movie r0x. Pierwszy film, na którym się popłakałem (jak optimus umarł )
 
Kastor Krieg

ndz cze 11, 2006 4:36 pm

The [...] project will have Starscream of the Decepticons as a F22 Raptor, the Autobots' leader Optimus Prime as a fire truck, and what appears to be an evil Mustang police car clad with Decepticon iconography. The last vehicle even comes complete with decals reading "To punish and enslave"

Weeee! :P
Tylko... Optimus jako wóz drabiniasty? :shock:
Zawsze pamiętałem go jako czerwono-niebieskiego TIRa (no pun intended!), skąd w wozie strażackim niebieski kolor miałby się wziąć? :|
Moją pamięć wspiera fotka z pierwszego posta, ale także i http://www.bwtf.com/newsarchive/ultimate/primelg.jpg, http://www.funavenue.com/20th_optimus_prime.jpg...
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

ndz cze 11, 2006 4:48 pm

Jakos ta ciezarowka pod pokrowcem nie wyglada jak wóz strażacki. Miejmy wiec nadzieje, ze to kaczka jakas ;) Mam nadzieje, ze podobnie bedzie z Bulblebee. Wg artykulu z 1 posta wynika, ze ma byc Camaro (cholera wie co to, ktos sie zna na motoryzacji troche lepiej ? :) )
 
Kastor Krieg

ndz cze 11, 2006 5:04 pm

WTF?!
woot, rtfm n00b writahz r stfu! :x

Camaro to taki muscle car amerykański http://www.pro-touring.com/featured_cars/Camaro/Paul_Edwards_70_Camaro_Z28/DV00007jpg.JPG, a przecież Bumblebee był Garbusem klasycznym. Niechby go nawet przerobili na Beetle nowego, ale... >_<
Ugh.

Jeszcze się potem okaże, że Jazz to wywrotka, a Ratchet będzie Chinookiem :roll:

Swoją drogą, mało bo mało pamiętam z Transformersów, ale Jazz był chyba moją ulubioną "osobowością" spośród nich. Słuchał Madonny, lubił ludzi, jarał się wszystkim i był strasznym luzakiem :razz:
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

pn cze 12, 2006 2:44 pm

[url]transformersthemovie.com[/url] ;]

Ze zdjęć wynika, że Optimus jest jednak tirem (może nie czerwono-niebieskim, ale zawsze);]
 
Kastor Krieg

pn cze 12, 2006 3:05 pm

To tylko test CGI, I hope.
Znaczy, będzie ciężarówką, mam nadzieję jednak że nieco bardziej nowocześnie wystylizowaną i czerwoną :roll:

Scena transformacji całkiem urocza. Film może być baaaaaardzo eye-candy :)
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

czw cze 22, 2006 7:54 pm

Bumblebee bedzie camaro bo volksvagen sie nie zgodzil zeby uzyc garbusa (żadnego). Ten radiowóz decepticon to Brawl (w oryginale był czołg ale przerobili).
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

czw cze 22, 2006 10:12 pm

Co za bzdura. Motyw na świetnąreklamę, a oni się nie zgadzają :/

I jeszze link do oficjalnej strony :
http://www.transformersmovie.com/

Szatany pisze:
Ten radiowóz decepticon to Brawl (w oryginale był czołg ale przerobili).

To w takim razie jak bedzie wyglądał Prowl ? :D
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

czw cze 22, 2006 10:49 pm

Kolejny (Po Advent Children) must see!
Ma ktoś linka do trailera?

Osobiście liczę na pojawienie się Kupa, Grimlocka i Soundwave'a. A jak z podkladaniem głosów? Nie wyobrażam sobie by ktos inny brzmiał jak Megatron.

Jako maniak "The Movie" (mam na własność i oglądam kiedy tylko chcę) wiem że nic nie spełni moich oczekiwań. Mam nadzieję że będzie jak w przypadku Advent Children - rozczarowanie na początku, za za drugim obejrzeniem jednak zachwyt.
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

pt cze 23, 2006 12:23 am

Zwiastunow nie ma chyba jeszcze, ale mysle, ze jak licznik na stronie dojdzie do 0 to moze coś sie pojawic ;)
 
Awatar użytkownika
Gieferg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 524
Rejestracja: czw gru 02, 2004 1:43 am

pt cze 23, 2006 12:33 am

Osobiście liczę na pojawienie się Kupa, Grimlocka i Soundwave'a


Na Kupa bym nie liczył, a biorąc pod uwagę to, że ma nie być mass shiftingu, to wolałbym żeby Soundwave się nie pojawił, bo z tego co słychać może się okaza że będzie 150cm wypierdkiem.

Inny ciekawy problem - jesli nie ma zmiany masy przy transformacji to nie wiem jak biedne autoboty mają mieć jakieś szanse z decepticonami zmieniającymi się w czołgi czy samoloty. Toż to zupełnie inna kategoria wagowa, nawet Optimus jako ciężarówka daleko ma do czołgu.
Ostatnio zmieniony pt cze 23, 2006 12:45 am przez Gieferg, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

pt cze 23, 2006 12:39 am

Malkav pisze:
Co za bzdura. Motyw na świetnąreklamę, a oni się nie zgadzają :/
Podobno nie spodobalo im sie ze bedzie walczyl - uznali ze samochod moglby sie kojarzyc z przemoca (ale to tylko plotka, niekoniecznie taki byl powod).

Malkav pisze:
To w takim razie jak bedzie wyglądał Prowl ? :D
Na razie nic nie wskazuje ze Prowl wogule bedzie w filmie, pozyjemy zobaczymy.

Zwiastunow nie ma chyba jeszcze, ale mysle, ze jak licznik na stronie dojdzie do 0 to moze coś sie pojawic
Ten licznik to jest wlasnie do teasera pierwszego :).

Osobiście liczę na pojawienie się Kupa, Grimlocka i Soundwave'a. A jak z podkladaniem głosów? Nie wyobrażam sobie by ktos inny brzmiał jak Megatron.
Z tego co dowiedzialem sie z roznych dyskusji i zdjec, maja sie pojawic nastepujace transy (lista oczywiscie nie kompletna i nie koniecznie wiarygodna):

Optimus Prime - mial byc podobno wozem strazackim ale zdecydowali sie jednak na ciezarowke
Megatron - sa 2 "teorie", jedna mowi ze bedzie czolgiem, druga ze jego forma to bedzie "alien jet" i nie bedzie mial wogule formy przypominajacej cokolwiek ziemskiego
(ci dwaj beda w filmie na 100%, zreszta to oczywiste)

Oprocz tego Brawl i Bumblebee, widoczni na zdjeciach.

Do tego dochodza rozne "newsy" z planu wraz z zdjeciami, z ktorych mozna wyciagnac nastepujace postacie (dalbym im tak z 70% wiarygodnosci):

- duzy, kanciasty (cos jak apache) czolg, podobno to devastator, ma byc najtwardszym botem w filmie

- skorponok, ma byc w scenie w ktorej robi sieczke w jakies wiosce na pustyni, ale przylatuje samolot armii amerykanskiej i spuszcza mu becki

- soundwave - nie wiadomo za wiele, kraza plotki ze bedzie wielkosci czlowieka i uda mu sie przedostac na poklad air force one w celu zhackowania komputerow, zostanie zniszczony ale przebudowany w helikopter. Poczekamy zobaczymy.

- jest jedno zdjecie z planu filmowego na ktorym widac jakis nietypowy duzy pojazd wojskowy (cos jak btr, z 3 kolami i wysiegnikiem z tylu), na boku ma malowniczy napis Bonecrusher :)

- ratchet tez jest na 95% w filmie, ale nie znam szczegolow

- jest plotka (bez podstaw w sumie), ze shockwave bedzie w filmie, i bedzie bombowcem F117

- w filmie ma byc scena w ktorej "unknown enemy jets" atakuja baze wojskowa i proboja przy pomocy nieznanego dzwieku zhackowac jej komputery. Mozna spokojnie zalozyc wiec, ze Starscream i 1 lub 2 pozostalych seekerow bedzie w filmie (jesli oczywiscie ta scena jest prawdziwa)
 
Awatar użytkownika
Gieferg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 524
Rejestracja: czw gru 02, 2004 1:43 am

pt cze 23, 2006 12:53 am

Tak przy okazji, transformujący się Optimus to filmik zrobiony przez jakiegoś fana, nie ma nic wspólnego z filmem.

- duzy, kanciasty (cos jak apache) czolg, podobno to devastator, ma byc najtwardszym botem w filmie

Rozumiem że "bot" jako skrót od "robot" a nie "autobot" do czego się zdązyłem przyzwyczaić na Polskim forum transformers.


[/quote]
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

pt cze 23, 2006 2:09 am

TST pisze:
A jak z podkladaniem głosów? Nie wyobrażam sobie by ktos inny brzmiał jak Megatron.



Frank Welker mógłby podłożyć wszystkie transformery w filmie, nie tylko 'trona - i nawet by się nie zasapał ;)

Niestety, na razie nie wiadomo nic na temat jego angażu. Ostatnio pracował przy "Futuramie".
 
Kastor Krieg

pt cze 23, 2006 8:12 am

Gieferg pisze:
Tak przy okazji, transformujący się Optimus to filmik zrobiony przez jakiegoś fana, nie ma nic wspólnego z filmem.

A skąd ta pewność, Giefergu? Nie wypadałoby sprawdzić, zanim się wypowiesz? :lol:
http://transformersthemovie.com/video-clips.asp
This animation shows Optimus, in a white 'Ultra Magnus' style transforming, with a hand held camera style.

To jest test CGI, całkiem wypasionego, korzystającego ze znaków towarowych (patrz screeny) - uważasz że fan ryzykowałby niepotrzebnie pozew? Bez sensu, IMO, jak dla mnie jest to po prostu przeciek ze studia.

Z ciekawszych rzeczy. Skorpowi łomot spuszcza... AH-130H, czyli latająca kanonierka na bazie transportowego C-130 Hercules - działek i dział, minigunów do tego ma na pokładzie całe mnóstwo, nic dziwnego że wredniak dostał bęcki :razz: (zródło http://www.tfw2005.com/transformers-movie-update-ac-130h-gunship-fights-scorponok.htm)

Teaser wchodzi 07.07.2007 (:wink:) na ekrany kin, razem z Piratami z Karaibów 2. Hasbro przyklepało "licencję na wszystko", więc może nie będą zanadto kombinować. Teaser trzy dni przed swoją premierą kinowaą pokaże na sieci.
Będzie pościg Brawla i Bumblebee (może lepiej dla niego, że nie jest garbuskiem ;) )

http://www.transformersthemovie.info/ pisze:
Autobots (close to confirmed)
Optimus Prime (Truck)
Bumblebee (Camaro)
Jazz (Exotic Sportscar)
Ironhide (Pickup Truck)
Ratchet (Ambulance)

Decepticons (names not confirmed, most are placeholders)
Megatron (Tank - unconfirmed mode)
Starscream (F-22 Raptor Jet)
Devestator (M1 Abrams Tank)
Bonecrusher (Mine Clearing Vehicle)
Vortex (MH-53 PAV SPECIAL OPS CHOPPER)
Brawl (Police Car)
Scorponok (Mechanical Scorpion)
Soundwave (life size radio - 4.5 inches tall)


Jest Jazz, JEST JAZZ! :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Gieferg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 524
Rejestracja: czw gru 02, 2004 1:43 am

pt cze 23, 2006 11:34 am

A skąd ta pewność, Giefergu?

Stąd że wiem skąd to pochodzi, autor jest Hiszpanem, a swój projekt pokazał na tym forum:
http://forums.cgsociety.org/showthread. ... did=336742
Mozna tu ściągnąc ten klip w róznych wersjach jakościowych.

Co potwierdza tekst na oficjalnej stronie koło tych animacji:
Ever since the movie was announced, and even before in fact, there have been CGI clips of Transformers appearing all over the Internet. We'll attempt to gather them all together here for you to see.

Zamieszczają tam po prostu wszelkie animacje z TFami jakie się pojawia w necie.
Tak więc dla ciebie może to być przeciek ze studia, ale prawda jest taka, że z filmem to nie ma nic wspólnego.

Nie wypadałoby sprawdzić, zanim się wypowiesz?

No właśnie, nie wypadałoby ?

Zapraszam na polskie forum Transformers: http://www.transformery.maniak.pl/forum/
(tutaj TFy chyba nie mają swojego działu więc to chyba zgodne z regulaminem)
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

pt cze 23, 2006 1:37 pm

Optimus będzie czerwony, spojrzcie na pierwszy post :P
A animacja swoja drogą jest super.
 
Kastor Krieg

pt cze 23, 2006 6:54 pm

Dobra, Gieferg, masz mnie. Omyłkowo wziąłem stronę za tę bardziej oficjalną, pardon, my bad.
 
Awatar użytkownika
john constantine
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: pn paź 27, 2003 9:53 pm

czw lip 06, 2006 2:43 pm

Zastanawiam sie czy to beda Transformery w starym dobrym oldschoolowym stylu z połowy lat 80-tych, czy też ten japoński crap którym raczy nas ostatnio cartoon netwoork. Biorąc pod uwagę kto tworzy ten film skłaniam sie raczej ku tej drugiej opcji....
 
koki
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 23, 2005 5:20 pm

pt lip 28, 2006 1:30 pm

Mam nadzieje że nie będą to szypcy i wściekli o ciężarówkach :wink:
osobiście spodziewam się czegoś w klimacie Fantastycznej 4 ,choć mam nadzieje że sie zawiode :)
 
Kastor Krieg

pt lip 28, 2006 2:31 pm

@jc:
Chciałbym cię uświadomić, że wersja z lat 80. była 'japońskim crapem', czyli pełnoprawnym anime o wielkich robotach. :roll:
 
Awatar użytkownika
Mockerre
Wydawnictwo Galakta
Wydawnictwo Galakta
Posty: 154
Rejestracja: wt maja 25, 2004 9:19 pm

pt lip 28, 2006 2:59 pm

Kastor Krieg:
Nieprawda :) Pierwsze 3 serie, czyli oryginalne transformersy, były co najwyżej amerykańskim crapem ;) I naprawdę odstawały od innych animacji o robotach, głównie faktem, że fabuła skupiała się na nich, a nie na ludziach.
 
Awatar użytkownika
Gieferg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 524
Rejestracja: czw gru 02, 2004 1:43 am

sob lip 29, 2006 10:00 am

Kastor Krieg pisze:
@jc:
Chciałbym cię uświadomić, że wersja z lat 80. była 'japońskim crapem', czyli pełnoprawnym anime o wielkich robotach. :roll:


Hmm, nazwiska scenarzystów TF G1 nie brzmią zbyt japońsko :razz:

Japończycy maczali w tym palce ale mimo to, nie można nazwać TF G1 japońskim anime o wielkich robotach.

Warto jednak wspomnieć, że Japończycy dorobili sobie do niego jeszcze w latach 80-tych swoje sequele (serie Headmasters - recenzja, Masterforce i Victory) z tych serii pierwsza wizualnie bardziej przypomina oryginalne G1 (a fabularnie jest IMO lepsza) niż japońskie kreskówki, kolejne wyglądają już jak typowe anime.
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

ndz sie 13, 2006 5:49 pm

- skorponok, ma byc w scenie w ktorej robi sieczke w jakies wiosce na pustyni, ale przylatuje samolot armii amerykanskiej i spuszcza mu becki


To byłoby żalosne by 1 nędzny samolocik wtłukł Scorponokowi :x. Rozumiem swadron myśliwców ale nie jeden (no chyba, że to będzie B2 z "wyposażeniem")

- w filmie ma byc scena w ktorej "unknown enemy jets" atakuja baze wojskowa i proboja przy pomocy nieznanego dzwieku zhackowac jej komputery. Mozna spokojnie zalozyc wiec, ze Starscream i 1 lub 2 pozostalych seekerow bedzie w filmie (jesli oczywiscie ta scena jest prawdziwa)


Dobrze by było gdyby Ścierwo(Starscream) z obstawą się pojawił.

IMO żekomy brak mass shiftigu może być(oby był) tylko plotką.
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

śr sie 16, 2006 2:09 pm

No to fajnie - będzie film. Yeah! Osobiście uważam że Bumblebee zostanie nieco spartolony z powodu nie bycia garbusem. A Shockvawe w komiksie i w kreskówkach był radyjem - w filmie też powinien byc radyjem. Megatron czołgiem? To mi sie też nie podoba.
A tak wogóle to najbardziej lubiłem Blastera i dinoboty. Grimlock po prostu wymiatał. Blurr też był fajny jak mało który transformer.
A ze złych to oczywiście Starscream :) i Megatron się pojawią, ale ja chciałbym osobiście zobaczyć constructicony. Albo chociaż Blietzkriega który potrafił transformować w więcej niż jedną formę :razz: .
PS. Cliffjumper też był zaj... :wink:
 
Awatar użytkownika
Sim
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: wt lis 16, 2004 5:02 pm

śr sie 16, 2006 2:44 pm

Qball pisze:
A Shockvawe w komiksie i w kreskówkach był radyjem - w filmie też powinien byc radyjem.


Chyba chodziło ci o Soundwave'a. Shockwave zmieniał się w coś co wyglądało jak pistolet i na dodatek w tej postaci latał :? .
Ostatnio zmieniony śr sie 16, 2006 2:51 pm przez Sim, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

śr sie 16, 2006 2:50 pm

Sorry. Rzeczywiście walnąłem straszną porachę :oops: . Chodziło mi oczywiście o Soundvawe'a. Miał tam parę takich maleńkich kasetek które transformowały w małe roboty - jednym z nich był chyba Ratbat, co?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości