Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Konkurs(ik) VI - sprostowanie

pn gru 03, 2007 9:01 pm

Poniżej znajduje się nowa wersja zasad Konkurs(ik)u VI. Prosimy wszystkich zainteresowanych o uważne zapoznanie się z nimi. Części dodane w stosunku do pierwowzoru wyróżniono kursywą:
o TEMAT brzmi: Lochy [dowolna praca powiązana z "lochami" - przykładowo: opis lokacji do wykorzystania w lochach; miniprzygoda; spotkanie w lochach; zamieszkujący podziemia potwór; magiczne lub niemagiczne przedmioty przydatne w lochach; tekst almanachowy, np. "O lochach inaczej"; organizacja działająca w lochach itd.];

o MAKSYMALNA OBJĘTOŚĆ pracy: 12 000 znaków (wliczając spacje) - ok. 4 stron A4 zapisanych czcionką TNR 12 pkt;

o UWAGI:
  • Niezależnie od wybranej formy, wszystkie prace muszą być powiązane z tematem, którym są lochy. Jeśli nie jest to oczywiste (jak np. w przypadku opisu przykładowego lochu lub tekstu traktującego o podziemiach), autor powinien dodatkowo wskazać na połączenie w treści pracy
  • Przy tworzeniu mechanicznej strony postaci można korzystać wyłącznie z podręczników wydanych po polsku oraz z materiałów zebranych w SRD
  • Wszelkie własne materiały, dodatki i zasady specjalne stosowane w pracy, które nie stanowią jej głównego tematu (takie jak zdolności specjalne, warianty zdolności klasowych, atuty, zaklęcia czy magiczne przedmioty), muszą być zgodne z resztą mechaniki systemu i korzystać z oficjalnej polskiej terminologii, a także zostać zawarte w tekście
  • Nadsyłane prace nie mogły być nigdzie dotychczas publikowane - dotyczy to także Forum serwisu
  • Opracowania konkursowe mogą zostać osadzone w realiach dowolnego oficjalnego bądź też każdego opisywanego na łamach dnd.polter.pl settingu. Preferujemy jednak teksty możliwie uniwersalne, dające się wykorzystać w różnych światach gry
  • We wszystkich przypadkach preferujemy oficjalne formaty rozpisek stosowane w wydanych w Polsce podręcznikach i na łamach strony dnd.polter.pl
o INNE WYMAGANIA: oprócz warunków podanych powyżej, wymagana jest poprawność gramatyczna, ortograficzna i stylistyczna prac, a także zgodność z mechaniką systemu D&D w wersji 3.5 (o ile w tekście wystąpią elementy systemowe). Opracowania przeznaczone do wersji 3.0 systemu będą odrzucane.

Ewentualna część mechaniczna musi wykorzystywać oficjalną polską terminologię, o ile takowa istnieje. W innym wypadku można stosować terminy polskie własnego pomysłu, z jednoczesnym podaniem w nawiasie nazwy oryginalnej wraz ze źródłem.

Prace łamiące jakiekolwiek prawa autorskie będą z miejsca dyskwalifikowane.

o OCENIAMY: powiązanie z tematem, oryginalność pomysłu, nowatorstwo zastosowanych rozwiązań oraz przydatność opracowania w grze i jego poprawność - zarówno mechaniczną, jak i językową. Ocenie podlega także wszystko to, co ułatwia wykorzystanie tekstu, a także estetyka nadesłanej pracy.

o TERMIN ZAKOŃCZENIA pierwszego etapu: 17 grudnia 2007.

o NAGRODA za 1. miejsce: umieszczenie pracy na stronie (jeśli będzie to uzasadnione - w formie pliku PDF) oraz premia punktowa przy publikacji: +100 punktów.

o NAGRODY za wyróżnienia: wybrane prace dopuszczone do finału mogą zostać wyróżnione przez jurorów - niezależnie od wyniku głosowania. W takim przypadku nagrodą jest umieszczenie tekstu na stronie (jeśli będzie to uzasadnione - w formie pliku PDF) oraz premia punktowa przy publikacji: +25 punktów.

--

Swoje prace w postaci plików tekstowych (format RTF) przysyłajcie na adres: [email protected]. Redakcja dnd.polter.pl wybierze spośród nadesłanych prac te, które spodobają jej się najbardziej (uwaga - mogą to być wszystkie, ale również może to nie być żadna z nich), a następnie zwróci się do ich autorów o umieszczenie ich na Forum, w specjalnym temacie, w formie postów. Jak zawsze ostatnim etapem będzie głosowanie czytelników, którzy wybiorą najlepszą pracę.

Serdecznie zapraszamy do spróbowania swoich sił w Konkurs(ik)u!

Podsumowując:

- wartości nagród punktowych zostały podniesione do +100 punktów (pierwsze miejsce) i +25 punktów (wyróżnienie)

- termin został wydłużony - prace można nadsyłać aż do końca 17 grudnia 2007 roku (tj. do północy tej niedzieli)

- poza wydanymi po polsku podręcznikami, można korzystać z SRD i innych treści objętych OGL, które znalazły się na d20SRD.org - włącznie z zawartością Expanded Psionic Handbook, Unearthed Arcana etc. W przypadku braku oficjalnych terminów koniecznie jest stosowanie autorskich tłumaczeń z podaniem źródła danych zasad i oryginalnego terminu

- teksty mogą, ale nie muszą zostać osadzone w realiach wybranego oficjalnego bądź opisywanego na naszej stronie settingu - dostępne są więc: Greyhawk, Forgotten Realms, Dragonlance, Eberron, Planescape, Midnight, Spellslinger etc. Preferujemy jednak teksty możliwe do wykorzystania w dowolnym lub w wielu światach - taki efekt można uzyskać np. za pomocą ramek tekstowych typu: "X w Krainach/Eberronie"
Ostatnio zmieniony pn gru 03, 2007 9:13 pm przez Zsu-Et-Am, łącznie zmieniany 3 razy.
 
Awatar użytkownika
little_diner
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: ndz cze 13, 2004 6:27 pm

pn gru 03, 2007 9:03 pm

Jak już mówiłem, nie można wszystkich zadowolic...
Dlatego można spróbowac zadowolic większośc. I uważam, że większośc graczy używa polskich podręczników (może się mylę, ale takie jest moje wrażenie). Jeśli Redakcja chciałaby wszystkim dogodzic to lepiej żeby nie było w ogóle konkursików bo nigdy nie będzie tak żeby wszyscy byli zadowoleni.
Można Twój przykłąd ciągnąc dalej, że jeśli nie mam komputera to niech nawet darmowe SRD będzie zakazane.
Podajesz przykład skrajny i wtedy moje argumenty mogą wydawac się przesadzone. Zachowajmy troche rozsądku i nie odpowiadajmy na czyjeś argumenty przerysowanymi przykłądami bo to się mija z celem.
Takie a nie inne zasady są uwarunkowane możliwościami WIĘKSZOŚCI graczy i tym, że ułatwia to późniejszą ocenę Redakcji, która przecież nie musi miec dostępu do wszystkich podręczników, a poprawnośc tekstu musi jakoś sprawdzic...

...EDIT...
No i chyba Redakcja znalazła złoty środek jak zadowolic jeszcze większą liczbę użytkowników:)
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pn gru 03, 2007 9:35 pm

chyba Redakcja znalazła złoty środek

Mamy taką nadzieję :).

Jeszcze odnośnie dostępnych materiałów: w tej edycji Konkurs(ik)u - a w przyszłych najpewniej będzie tak samo - mechanika wcale nie jest konieczna. Temat można rozumieć na różne sposoby, a pracą konkursową może stać się i "magiczny zestaw grotołaza", i poradnik prowadzenia w podziemiach, i felieton temu problemowi poświęcony (choćby nawet wymierzony przeciwko stosowaniu lochów w grze).
 
Awatar użytkownika
Freeeze
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: wt lis 27, 2007 4:33 pm

pt gru 07, 2007 7:03 pm

Niezależnie od wybranej formy, wszystkie prace muszą być powiązane z tematem, którym są lochy. Jeśli nie jest to oczywiste (jak np. w przypadku opisu przykładowego lochu lub tekstu traktującego o podziemiach), autor powinien dodatkowo wskazać na połączenie w treści pracy


Nie chciałbym zadawać głupich pytań, ale to aż ciśnie mi się na usta: Jeśli opisuje przykładowy loch to musze dodatkowo dodawać, że to jest loch? Po prostu niezrozumiałem zbytnio tego akapitu.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

pt gru 07, 2007 7:12 pm

Freeeze - Właściwie, to nie wiem co na to odpowiedzieć. Przecież jak byk stoi w zacytowanym fragmencie, że zaznaczasz, iż jest to praca związana z lochami, tylko wtedy, gdy nie jest to oczywiste. Wydaje mi się, że to lochy są w oczywisty sposób powiązane z lochami, ale moge się mylić. :?

PS: I gdyby nie było jeszcze przykładu...
 
Awatar użytkownika
Freeeze
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: wt lis 27, 2007 4:33 pm

pt gru 07, 2007 7:27 pm

Dobra, zrozumiałem. Po prostu zdezorientowało mnie "przykładowy loch". Myślałem, że chodzi o to, że opis lokacji (loch) nie jest koniecznie z lochem utożsamiany.

Mówiłem, że głupie pytanie, nie potrzeba złośliwości.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pt gru 07, 2007 7:46 pm

Odpowiedź M.S. była cokolwiek nie na miejscu, ale jeśli chodzi o rozumienie tego fragmentu ma on rację. Możliwe że zastosowane przeze mnie sformułowanie w Regulaminie było nieco mylące... Poprawnie powinno więc być: "Jeśli nie jest to oczywiste (tak jak to jest np. w przypadku opisu przykładowego lochu lub tekstu traktującego o podziemiach), autor powinien dodatkowo wskazać na połączenie w treści pracy." Mam nadzieję, że to już nie pozostawia dalszych wątpliwości.

Przy okazji przypominam wszystkim o trwającym Konkurs(ik)u! Zostało jeszcze niespełna 10 dni!
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

sob gru 08, 2007 9:42 am

Ok a co do materiałów, jak ma się korzystanie z własnych ale opublikowanych (np na forum) tekstów, które chciałbym ewentualnie wykorzystać w pracy?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

sob gru 08, 2007 1:29 pm

Dopóki nie jest to główna część pracy i udaje się zmieścić ją w limicie znaków, jest to możliwe. Jeśli jednak proporcje są inne i to już opublikowane na Forum teksty mają być podstawą pracy, cóż - wtedy mogą wyniknąć problemy.
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

pn gru 10, 2007 8:48 pm

Ludzie ja was nie będę zachęcał do udziału w Konkurs(ik)u, bo zostało już niespełna tydzień - o czym każdy użytkownik Forum powinien wiedzieć. Ja wam tylko w swoim imieniu przypominam - do pracy rodacy!
P.S.
Moja praca już poszła. Mam nadzieję, że nie jako jedyna :wink: .

Na nasze szczęście rince już nie startuje - teraz każdy ma równe szanse :razz: .
 
Awatar użytkownika
Freeeze
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: wt lis 27, 2007 4:33 pm

wt gru 11, 2007 5:07 pm

Ze swojej strony, pragnąłbym zauważyć, że limit 12k liter trzęsie miastem.

Na nasze szczęście rince już nie startuje


Ja bym patrzył na to inaczej: gdybym dostał bardzo mało punktów, to miałbym wytłumaczenie: sędziowie tak zapatrzyli się w prace rince'a, że moja wydała im się pusta, nieciekawa i schematyczna. Czuje strach...
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pt gru 14, 2007 6:30 pm

Uwaga! Wszystkim zainteresowanym przypominamy, iż termin nadsyłania prac upływa o północy 17 grudnia! W związku z tym zostały już tylko nieco ponad dwa dni.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz gru 16, 2007 2:01 pm

Wszystkim tym, którzy chcieliby wziąć udział w Konkurs(ik)u VI, przypominamy o upływającym o północy terminie! To ostatni dzwonek, by dopieścić pracę przed wysłaniem (a w szczególnych przypadkach - nawet by spróbować coś napisać przez ostatnie kilka godzin)!

Pamiętajcie - każdy może wziąć udział i spróbować swoich sił. Czekamy na Wasze zgłoszenia! Do tych, którzy do tej pory zdążyli przesłać gotowe prace powinny trafić e-maile z potwierdzeniem odbioru. Jeśli z jakiegoś względu jest inaczej, prosimy o pilny kontakt!
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

ndz gru 16, 2007 8:40 pm

Gratuluję szczęścia uczestnikom. Ja, niestety, do nich nie należę. Koniec semestru to fatalny okres do zabierania za cokolwiek. :(
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

pn gru 17, 2007 8:45 pm

Skoro już pierwszy etap został oficjalnie zakończony, to pozwolicie, że zapytam, kiedy można się spodziewać wyników z tego etapu? Będą do końca tygodnia, tfu.. znaczy do piątku?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt gru 18, 2007 10:30 am

Niestety, otrzymaliśmy bardzo niewiele zgłoszeń - z tego względu nosimy się wręcz z odwołaniem tej edycji Konkurs(ik)u... Oby nie było takiej konieczności. Póki co redakcja działu zadecydowała o przedłużeniu konkursu aż do 24 grudnia, przy jednoczesnym dopuszczeniu prac,m które zostały niegdyś zamieszczone na łamach Forum. Aby nikt nie czuł się pokrzywdzony, wszyscy którzy przysłali swoje prace w terminie również mogą nadesłać ich nowe - poprawione i rozbudowane wersje. Albo i zgoła inne teksty, jeśli nie czują się usatysfakcjonowani tamtymi...

I jeszcze jedno. Niektórym wydało się nie na rękę ograniczneie do 12 000 znaków. Z tego względu zadecydowaliśmy, iż limit długości wzrośnie do 15 000 znaków ze spacjami!

Niedługo wieść o tym pojawi isę na łamach strony. Tymczasem raz jeszcze zapraszam wszystkich do udziału w Konkurs(ik)u. Liczymy na Was.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

wt gru 18, 2007 2:55 pm

Dodatkowy tydzień? I to jeszcze wypadający na początek przerwy świątecznej? Żal nie skorzystać. :D Dzięki za to, jednak spróbuję coś napisać. ;)
 
Anonim_1

wt gru 18, 2007 3:05 pm

M.S. pisze:
Dzięki za to, jednak spróbuję coś napisać.

Wyzwanie przyjęte :wink:
 
Awatar użytkownika
NINO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 6:33 pm

wt gru 18, 2007 3:28 pm

Teraz to i ja coś naskrobię. :)
Ostatnio zmieniony pt gru 21, 2007 12:00 pm przez NINO, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

wt gru 18, 2007 3:31 pm

ShadEnc pisze:
Wyzwanie przyjęte


No to już zacznij się bać. :razz:
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

wt gru 18, 2007 3:59 pm

Zsu-Et-Am ale jedno się trochę kupy nie trzyma, bo skoro można teraz zgłaszać prace z forum, które na nim pozostaną w wersji niezmienionej, to czemu wciąż jest limit znaków dla nowych prac. Ot przykład:
Dajmy na to ze ładnie sobie dostosuję Shifu do lochów (przy tej rasie to nie problem), i co, na konkursik mam okroić pracę, bo się w znakach nie mieści, zaś na forum mam ful wersję bez odgraniczeń :P.

Skoro został już tydzień nie ma co nakładać limitu znaków, i tak wiele więcej się ich nie napisze (zresztą by praca była jako taka składna to wypadało by się w limicie znaków zmieścić), a szansę są wtedy naprawdę równe.

Bo dajmy na to ktoś chciałby np opisać parę BN'ów, których można w lochach spotkać, i o ile limit znaków nie jest tutaj straszny względem fabuły, to już względem opisu mechanicznego (który także zajmuje sporo miejsca, a czyta się go szybciutko), mogą wystąpić problemy.

Inny przykład to miejsce gdzie znajdują się jakieś zagadki, co jak co ale takie coś wymaga niezwykle szczegółowego opisu i bardzo logicznego, przejrzystego opisu rozwiazań, a także odniesień do prawdopodobnych czynności graczy.
Ostatnio zmieniony wt gru 18, 2007 4:28 pm przez Namrasit, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt gru 18, 2007 4:26 pm

To nie "Konkurs", to "Konkus(ik)" - prace nie mogą być przesadnie rozbudowane. Rozmijałoby się to z założeniami.

Ograniczenie pozostanie. Niestety, istnieją granice naszej wytrzymałości :wink:... Poza tym 15 000 znaków to naprawdę dużo - i tak nie ma konieczności wykorzystywania tego w pełni. Im tekst dłuższy, tym więcej czasu zabiera jego sprawdzenie - a my, wbrew pozorom, też mamy życie poza Forum/serwisem. Szczególnie w czasie świąt... Nie bądź dla nas okrutny. Limit to jednocześnie sugestia - przyzwalamy na prace z Forum, ale lepiej jednak spróbować napisać coś nowego. Zawsze to lepiej niż na siłę dopasowywać/okrajać coś, co było tworzone w zgoła odmiennym celu.

PS: Nie, opis mechaniczny nie czyta się "szybciutko". Nie kiedy masz go obiektywnie ocenić i sprawdzasz, czy aby na pewno jest poprawny...
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

wt gru 18, 2007 4:31 pm

Zsu-Et-Am pisze:
To nie "Konkurs", to "Konkus(ik)" - prace nie mogą być przesadnie rozbudowane. Rozmijałoby się to z założeniami.

Ograniczenie pozostanie. Niestety, istnieją granice naszej wytrzymałości :wink:... Poza tym 15 000 znaków to naprawdę dużo - i tak nie ma konieczności wykorzystywania tego w pełni. Im tekst dłuższy, tym więcej czasu zabiera jego sprawdzenie - a my, wbrew pozorom, też mamy życie poza Forum/serwisem. Szczególnie w czasie świąt... Nie bądź dla nas okrutny. Limit to jednocześnie sugestia - przyzwalamy na prace z Forum, ale lepiej jednak spróbować napisać coś nowego. Zawsze to lepiej niż na siłę dopasowywać/okrajać coś, co było tworzone w zgoła odmiennym celu.

PS: Nie, opis mechaniczny nie czyta się "szybciutko". Nie kiedy masz go obiektywnie ocenić i sprawdzasz, czy aby na pewno jest poprawny...


No w sumie też racja. Zresztą na konkursik i tak nie mam zamiaru wrzucać prac forumowych, (chyba ze bedę okrutny to jedną wrzucę ;) ). I tak się zastanawiam to ocena prac będzie niezwykle ciężka, ze względu na różnorodnosc, sam mam zamiar dorzucić klasę prestiżową, potwora i BN, wiec się zobaczy.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt gru 18, 2007 5:32 pm

Trzy kryteria będą uniwersalne i to od nich - w głównej mierze - zależeć będzie ocena. Nie zdradzę wielkiej tajemnicy stwierdzając, że będą to:

1. Powiązanie z tematem konkursowym i pomysłowość.
2. Przydatność opracowania w grze i możliwości jego wykorzystania.
3. Poprawność mechaniczna i estetyka wykonania.

Nieważne więc, czy zgłoszenie dotyczyć będzie potwora, zestawu mechanicznych drobiazgów czy poradnika. Każde z tych kryteriów daje się zastosować - choć w różnych tekstach będą się przejawiać na różne sposoby.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

czw gru 20, 2007 4:34 pm

Jeszcze odnośnie limitu - zwróć uwagę na to, że my, te kilka osób z redakcji, może byśmy przebrnęli przez naprawdę długie prace - ale:
1. Ile to nam zajmie czasu? A przecież konkursiki w założeniu mają być szybkie i sprawne, szczególnie teraz.
2. Ilu głosującym się będzie chciało wszystko czytać? Przy tak długich pracach wzrasta ilość ludzi, którzy głosują na podstawie dwóch pierwszych linijek.
3. Problem z pisaniem - w sumie porównywanie prac jest ciężkie, a porównywanie prac, z których jedna jest magicznym przedmiotem na 8k znaków, a druga epicką przygodą na 40k jeszcze gorsze :D Ci, którzy teraz napiszą te fajne 10k znaków czuli by się pewnie w obowiązku dopisać drugie tyle, co często nie wychodzi pracom na dobre.

A przed publikacją nie ma już limitów, więc zawsze coś fajnego będzie można dodać :) I dlatego imo limit jest w porządku.
 
Awatar użytkownika
Freeeze
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: wt lis 27, 2007 4:33 pm

czw gru 20, 2007 6:26 pm

Cóż, praca została wysłana. Co ma być, to będzie. Dobrze, że konkurencja jest większa, moja klęska będzie miała uzasadnienie, a?

Powodzenia innym stratującym.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

czw gru 20, 2007 6:34 pm

Dotarła cała i zdrowa :).

Powodzenia wszystkim startującym... Raz jeszcze przypominam - wciąż czekamy na Wasze zgłoszenia!
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

pn gru 24, 2007 11:13 pm

Praca wysłana. :)

Ile ostatecznie przyszło tekstów? Pytam tak z ciekawości. ;)

I kiedy możemy spodziewać sie wyników? :razz: Czy wyrobicie się przed nowym rokiem? :D
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

pn gru 24, 2007 11:25 pm

Moje też wysłane, ale niestety nie te co chciałem. Miał pójść władca kryształu, drużyna BN'ów, i przygoda a poszły dwie prace stare i jedna nowa :D

A w sumie ciekawe jakie będą kryteria w tej super mieszańce lokacji, potworów, ras i innych rzeczy.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt gru 25, 2007 11:09 am

Namrasit - patrz kilka notek wyżej, dodaj do tego "kryterium długości" ("jeśli limit to 15k znaków, dobrze skonstruowana praca powinna mieć przynajmniej ok. 6k znaków"), niechęć do przesadnie rozbudowanych a niczemu niesłużących, zajmujących jedynie bez potrzeby miejsce opisów/historii, podobny stosunek do przesadnej schematyczności... i masz mniej więcej to, o co chodzi. Tymczasem...

Oficjalnie ogłaszam zamknięcie pierwszego etapu Konkurs(ik)u VI!

Prace zostaną gruntownie sprawdzone i ocenione przez redaktorów działu. Wyniki postaramy się opracować jeszcze przed końcem roku, ale nie jest to jeszcze pewne.

W tym temacie można dyskutować na temat prac i konkursu. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi dotyczące jego przebiegu, które mogą przydać się w przyszłości. Co sądzicie o zastosowanych rozwiązaniach? Co wydaje się wymagać zmian? Nad czym powinniśmy jeszcze popracować? Te pytania są skierowane przede wszystkim do uczestników tej edycji, ale nie tylko - wszystkie komentarze będą dla nas cenne.

Niektórzy powstrzymali się od udziału w tym Konkurs(ik)u. Co było tego przyczyną? Co należałoby zmienić, by rywalizacja była bardziej kusząca? Czego być może zabrakło? Czekamy na komentarze!

Dotarły do nas zgłoszenia od 9 osób. Łącznie nadesłano 11 prac.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości