Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
silvanis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: śr mar 12, 2008 8:34 am

Constar - nowości, prezentacje nowych systemów RPG

śr mar 12, 2008 8:56 am

już się pojawiło - www.radvahad.pl :)
Ostatnio zmieniony ndz maja 11, 2008 11:56 pm przez silvanis, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
kaduceusz
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2843
Rejestracja: śr lut 11, 2004 12:15 am

śr mar 12, 2008 9:14 am

Jak dziesięć lat pracowali, to znaczy, ze startowali w innych czasach :oP

Ale ploteczka-ciekawostka jest. :-) Czekamy na rozwój sprawy :-]
 
Awatar użytkownika
Kasmizar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 12:53 pm

śr mar 12, 2008 9:27 am

A ciekawe to by było. Poznać nowe systemy, już w pełni opracowane. Nowe światy są zawsze interesujące.
 
Awatar użytkownika
Eliash
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 474
Rejestracja: wt lut 26, 2008 4:34 pm

śr mar 12, 2008 3:53 pm

Ja jak uda mi się na Constar wyrwać to będę prowadził sesje w moim systemie autorskim =P

Ale jeśli ktoś pracował 10 lat nad grą to znaczy, że tak naprawdę nie miał na nią przez długi czas pomysłu. Chyba..
 
Awatar użytkownika
silvanis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: śr mar 12, 2008 8:34 am

śr mar 12, 2008 5:10 pm

Zobaczymy, co sie pokaże. Czasem lepiej spojrzec na temat po pewnym czasie, a ilośc polskich systemów RPG na rynku swiadczy o tym ze nie wystarczy tak sobie po prostu siąść i napisać RPGa (choc ilośc sie powieksza z roku na rok).

Ja mam nadzieję że coś sie w końcu pokaże z twardego Heroic Fantasy RPG, bo na razie to można dysponowac tylko Warhammerem (czyli elfy i krasnoludy) albo D&D (też elfy i krasnoludy) pozostałe systemy są albo zbyt dziecinne albo zbyt nudnawe np. Earthdawn.
 
Awatar użytkownika
Eliash
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 474
Rejestracja: wt lut 26, 2008 4:34 pm

śr mar 12, 2008 5:13 pm

Jeśli lubisz Heroic Fantasy może spójrz na Adessę (link w opisie). Nie wiem czy przypadnie Ci do gustu, ale może jednak ;P
 
Awatar użytkownika
silvanis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: śr mar 12, 2008 8:34 am

śr mar 12, 2008 5:31 pm

Własnie napisalem tam posta o niej.Przeczytaj.
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

ndz mar 16, 2008 9:57 pm

silvanis pisze:
Niedługo zaczyna się Constar. Ponoć mają sie pojawić na nim prelekcje nowych systemów autorkich RPG. Znajomy wspomniał cos o jakimś rewelacyjnym systemie fantasy, który zwie się Radvahad. Obiło mi sie to o uszy jakies 10 lat temu na Krakonie. Czy ktos od tego czasu moze cos slyszał o tym??? Jesli przez 10 lat autorzy pracowali nad gierka to może w końcu pojawi się cos godnego poświęcenia uwagi Smile
Jesli ktoś ma wiadomosci na temat tego systemu to prosze napiszcie coś o nim.

Ciekawe, że posty niemal identycznej treści znalazły się na kilku forach RPG, Tawernie, Gildii i nie tylko. trochę nachalny sposób reklamy ;)
 
Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1002
Rejestracja: śr paź 20, 2004 4:05 pm

ndz mar 16, 2008 11:04 pm

Eliash pisze:
Ale jeśli ktoś pracował 10 lat nad grą to znaczy, że tak naprawdę nie miał na nią przez długi czas pomysłu. Chyba..


Przelicz sobie. Jeden podręcznik podstawowy do DeDeków to jakieś 350 stron. Podręczniki są trzy. Na stronie dedeków mieści się około sześciu tzw. stron znormalizowanych. Jedną stronę znormalizowaną pisze się około godziny. Jeśli uczysz się, pracujesz lub masz rodzinę nie znajdziesz więcej czasu dziennie.

Jeśli jesteś jednoosobową firmą, to do napisania podstawki DeDeków będziesz potrzebował nie 10, a 18 lat.
 
Awatar użytkownika
silvanis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: śr mar 12, 2008 8:34 am

pn mar 17, 2008 11:47 am

Furiath >>>> zgadza się co do tych postów i dziwe sie na taką reakcje bo faktycznie byłby to niezbyt dobry sposób reklamy. Jednego dnia z kumplami po prostu wyslalismy kilka postów z pytaniem i tyle. Nie wiem na czym miałaby polegac taka reklama, bo nikt z nas ne napisał nic w treści o systemie wiec o co chodzi???
Ten temat nas po prostu interesuje i już. Nie wiem dlaczego nagle z jednego pytania zrobil sie taki szum.


Zegarmistrz >>>> Zgadzam sie z Tobą w zupełności. Dziwienie sie że ktos nad czymś długo pracował, samo w sobie jest dziwne. Kazdy potrafi wystrugac system w ciagu miesiąca, ale co to bedzie za system. warhammer jest na rynku 20 lat, a ile było poprawek, i ile nadal jest jeszce do poprawienia. Chyba lepiej ze ktos przysiedział dłużej po to zeby sie po latach pojawic niz zeby wyskoczył z jakimś podrzędnym kilkudzieięciostronicowym systemikiem i przepadl bez wieści po miesiacu.

Ja nie wchodzę w temat pt. reklama (jak mówił Furiath) bo to juz sprawa autorów i ich problem. Jak sobie nagrabia tak beda mieli. Interesuje mnie tylko co sie stało przez te dziesieć lat. Radvahad to był pierwszy autorski system jaki poznalismy i dlatego ja i moje kumple jestesmy ciekawi tematu.

Polecam regulamin forum odnosnie pisania posta pod postem - Chavez
 
Awatar użytkownika
beacon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2186
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 7:08 pm

pn mar 17, 2008 4:54 pm

Zegarmistrz, według Twoich obliczeń strona podręcznika dedeków ma 1800x6 znaków. Wg moich obliczeń to ponad 10k znaków. Tekst na poltera, który ma ponad 3k znaków (jak moja ostatnia recenzja Control) pisałem zdecydowanie mniej niż godzinę, a razem z korektą można liczyć godzinę z małym hakiem. Pisanie zajęło mi trzykrotnie mniej czasu, niż sugerujesz to w obliczeniach.

Dalej - po angielsku pisze się inaczej. Zdania zajmują więcej przestrzeni bo są rozciągnięte przez articles, słowa posiłkowe, skomplikowane formy czasów. Siłą rzeczy mniej treści mieści się na jednej stronie znormalizowanej, więc pisze się ją szybciej. Zamiast jednego słowa pisze się nierzadko trzy, co dodatkowo zapełnia stronę watą. Ot, specyfika języka.

Dalej - ja pisałem tekst dziennikarski, który smaży się często bardziej czasochłonnie niż podręcznik do RPG (z doświadczenia to wiem). To jeszcze bardziej pognębia Twoje obliczenia.

Dalej - w podręczniku do dedeków jest bardzo dużo grafik, one też zajmują swoje miejsce. Odpadają kolejne minuty z tej Twojej wizualizacji.

Jak już decydujesz się przekonywać ludzi obliczeniami, to licz poprawnie ;)

Pozdrawiam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości