Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

W huk długie książki / cykle

wt lis 09, 2010 7:42 am

Słabnie, owszem, ale się nie poddaje i, być może, stworzy prawdziwy tasiemiec polskiej fantastyki.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: W huk długie książki / cykle

wt lis 09, 2010 2:43 pm

Pytanie tylko do którego tomu da się to czytać. :razz: Na razie czyta się z przyzwyczajenia... A seria jest tak długa, ile książek się przeczytało, a nie ile napisano.
 
Awatar użytkownika
lemon
Tłumacz
Tłumacz
Posty: 1734
Rejestracja: pn mar 22, 2010 12:01 am

W huk długie książki / cykle

wt lis 09, 2010 4:37 pm

To i ja coś dodam:
Glen Cook - Czarna Kompania, Detektyw Garrett (podobne do Vlada) i jeszcze jakieś cykle
Tad Williams - Pamięć, Smutek i Cierń, Inny Świat, Marchia Cienia
David Gemmell - Saga Drenajów (8 tomów)
Peter F. Hamilton - Świt Nocy (trylogia, ale w Polsce jako 7 tomów) i pozostałe cykle
 
Awatar użytkownika
filazaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 02, 2010 12:41 am

W huk długie książki / cykle

wt wrz 20, 2011 5:36 pm

Ostatnio wymęczyłem
Peter F. Hamilton
Johna Hemry'ego
i
Alana Dean Fostera.

Zauważyliście jakieś ostatnio warte SpaceOpery?
(poluje aktualnie na novości Webstera)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

W huk długie książki / cykle

wt wrz 20, 2011 6:01 pm

O Pilipiuku i jego "Oku Jelenia":

earl pisze:
Słabnie, owszem, ale się nie poddaje i, być może, stworzy prawdziwy tasiemiec polskiej fantastyki.


Pomyliłem się. Pan Andrzej zakończył cykl na 6 tomie. A już myślałem, że będzie z tego wielki ciąg powieściowy.
 
Awatar użytkownika
Rukasu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 737
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 10:24 pm

W huk długie książki / cykle

pn paź 03, 2011 1:43 pm

Sporo dobrych długich cykli powstało w klimatach urban fantasy. Mój ulubiony to "Dresden Files" Butchera (bardzo polecam, zwł. osobom anglojęzycznym!), ale w dosyć podobnym klimacie utrzymany jest np. "Felix Castor" Carey'a (obecnie dostępny również w Polsce). Nieźle czyta się także trochę bardziej specyficzny (zwłaszcza późniejsze części zaczynają podążać w *dziwną* stronę) cykl o Anicie Blake stworzony przez Hamilton (część - najlepszych - książek wydano już "po naszemu").

Jeżeli krążyć będziemy po obrzeżach fantastyki, to proza Akunina - a konretnie znakomite kryminały z Fandorinem - również kwalifikują się pod warty polecenia, długaśny cykl powieściowy.

A jeżeli chodzi o literaturę "czystą" gatunkowo, to przebierać można jak w ulęgałkach (choć tutaj zwykle trudniej o obiektywną ocenę, bo to bardziej kwestia naszego postrzegania "klasyki" gatunku). W tej chwili do głowy przychodzą mi zwłaszcza:
- cykle cyberpunkowe Gibsona
- cykl "Kobry" Zahna
- cykl o Conanie (osobiście polecam wyłącznie prozę REH-a, choć jej tak dużo nie było)
- cykl o Learym Drake'a
- cykl "Star Commando" Griffin
- wiedźmiński cykl Sapokowskiego.

Sporo bardzo dobrych cykli znaleźć można także w literaturze młodzieżowej ("Zwiadowcy", "Stracharz", czy chociażby "Harry Potter").
 
foxtrout
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: czw sty 14, 2010 8:02 pm

Re: W huk długie książki / cykle

pn paź 03, 2011 2:01 pm

Horus Heresy - będzie ze 20 tomów, ale uwaga! Tylko 2 zostały przetłumaczone na polski ;)
Myślę, że jednak warto polecić - jeden z najciekawszych fantastycznych światów, czyli uniwersum Warhammera 40000 i jedna z najbardziej epickich historii w nim osadzonych jako podstawa fabularna cyklu. Szkoda tylko, że Czarna Biblioteka, w skład której ta seria wchodzi nie ma na razie polskiego wydawcy po tym jak Copernicus zrezygnował.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

W huk długie książki / cykle

pn mar 12, 2012 10:55 pm

Seria 'Niszczyciel' Taylora Andersona dobrze się zapowiada. Właśnie wychodzi trzeci tom w języku polskim, a jest napisane ogółem już sześć tomów.
 
Awatar użytkownika
Lapis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: pt lis 18, 2011 2:12 pm

W huk długie książki / cykle

pn mar 12, 2012 11:07 pm

Cykl o Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary, może nie jest jakichś mega wysokich lotów, ale mi czytało się bardzo fajnie. Minusem jest to że brakuje jeszcze jakichś 4 tomiszcz do końca. Dotychczas wyszło 8, +/- jakies 3000 stron :)

Z Achai tez sie robi w tej chwili powoli tasiemiec, jedna trylogia jest napisana, druga w trakcie (na dniach będzie pierwszy(czwarty)) tom

Cykl anielski Mai Kossakowskiej, 2 powieści w 3 tomach + zbiór opowiadań, ale tutaj swiat ma sporo luk, no i trzeba lubić ten typ pisania.
 
Awatar użytkownika
Esper
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: czw sty 08, 2009 7:27 pm

W huk długie książki / cykle

wt mar 13, 2012 3:22 pm

Czarna Kompania, mi się podobała, świat niczego sobie, tomów nie brakuje
Odblaski Eterny W. Kamszy z tego co czytałem na też na koncie dłuższe serie, jeśli podobnej jakości to śmiało
Opowieści Rodu Otorii, Lian Hearn ja sobie chwaliłem.

To jeśli chodzi o takie których nie zauważyłem powyżej.
 
Awatar użytkownika
Najaa
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: ndz sie 07, 2011 8:15 pm

W huk długie książki / cykle

śr mar 14, 2012 12:25 am

Cykle s-f

Jack McDevitt - Alex Benedict - Smykałka do wojny,Polaris, Poszukiwacz - space opera w wydaniu cywilno-kosmicznym - jak na razie tylko trzy tomy po polsku, i jeszcze 2 nieprzetłumaczone ale nie wygląda na to że to koniec.

Tego samego autora -Boża maszyneria - Boża maszyneria ,Boża klepsydra, Chindi + 3 tomy nie wydane w Polsce. W tym cyklu książki są dość luźno powiązane.

C.J. Cherryh -Cykl Przybysz- Przybysz, Najeźdźca,Spadkobierca ,Prekursor - o pewnej ludzkiej populacji żyjącej na planecie razem z Obcymi.
 
Awatar użytkownika
sskellen
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 254
Rejestracja: czw mar 31, 2005 10:24 am

W huk długie książki / cykle

śr mar 14, 2012 12:48 am

Ok kto przeczytał Lód Dukaj ma browar u mnie:)

Długaśne to na maksa, lubię go, ale skąd wziąć siłę i to przeczytać całe? Pomocy!
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

W huk długie książki / cykle

śr mar 14, 2012 7:12 am

Lapis pisze:
Cykl anielski Mai Kossakowskiej, 2 powieści w 3 tomach + zbiór opowiadań, ale tutaj swiat ma sporo luk, no i trzeba lubić ten typ pisania.


Akurat Kossakowska to nie jest dobry przykład na duże cykle. Sam napisałeś - 2 powieści i zbiór opowiadań, i to napisanych w przeciągu 7 lat, nie kwalifikuje jej twórczości do książkowych tasiemców.
 
Awatar użytkownika
Hugin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: czw lut 17, 2005 1:38 pm

W huk długie książki / cykle

śr mar 14, 2012 7:41 am

Ale czytając ma się wrażenia że jest to scenariusz Mody na sukces z anielskimi skrzydełkami
 
Awatar użytkownika
Lapis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: pt lis 18, 2011 2:12 pm

Re: W huk długie książki / cykle

śr mar 14, 2012 8:39 am

earl pisze:
Lapis pisze:
Cykl anielski Mai Kossakowskiej, 2 powieści w 3 tomach + zbiór opowiadań, ale tutaj swiat ma sporo luk, no i trzeba lubić ten typ pisania.


Akurat Kossakowska to nie jest dobry przykład na duże cykle. Sam napisałeś - 2 powieści i zbiór opowiadań, i to napisanych w przeciągu 7 lat, nie kwalifikuje jej twórczości do książkowych tasiemców.

Jest większa objętościowo niż proponowana tu wcześniej trylogia husycka i przy niej jakoś nie protestowałeś.

Hugin, taki styl pisania trzeba po prostu lubić, mi się podobało, tobie nie musi.
Ostatnio zmieniony śr mar 14, 2012 8:40 am przez Lapis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

W huk długie książki / cykle

śr mar 14, 2012 2:44 pm

Nie zauważyłem tej trylogii husyckiej, to raz. Po drugie zapomniałem, że chodzi też o grubaśne książki, więc zwracam honor. :)
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

W huk długie książki / cykle

śr mar 14, 2012 3:49 pm

sskellen pisze:
Ok kto przeczytał Lód Dukaj ma browar u mnie:)

Długaśne to na maksa, lubię go, ale skąd wziąć siłę i to przeczytać całe? Pomocy!

Kołek w zęby, marchewkę w cztery litery i jazda! :)
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

W huk długie książki / cykle

śr mar 14, 2012 3:53 pm

Gdzie się zgłaszać po to piwo? :)
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

Re: W huk długie książki / cykle

śr mar 14, 2012 3:57 pm

sskellen pisze:
Ok kto przeczytał Lód Dukaj ma browar u mnie:)

Długaśne to na maksa, lubię go, ale skąd wziąć siłę i to przeczytać całe? Pomocy!


Też się zgłosić muszę.

Ja doczytałem jak mi ogrzewanie padło. Łatwiej się wczuć :D
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

W huk długie książki / cykle

śr mar 14, 2012 4:06 pm

SSkellen zaraz zacznie żałować swojej propozycji. :razz:
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

W huk długie książki / cykle

śr mar 14, 2012 8:25 pm

Też należało by mi się piwo :D .
Cykl może trochę krótszy bo czterotomowy ale godny polecenia to seria WWW. Marcina Ciszewskiego. Niedługo zabieram się za część ostatnią.
No i jeszcze Gamedec Marcina Przybyłka. Jak autor wspomina na http://www.gamedeczone.com piąta część w wydawnictwie a szóstą właśnie tworzy. O ile pamiętam zapowiada ich docelowo dziesięć.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

W huk długie książki / cykle

śr mar 14, 2012 9:02 pm

W huk długie książki to większość powieści Kinga, z których każda ma średnio po 600-700 stron.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

W huk długie książki / cykle

śr mar 14, 2012 10:10 pm

Nikt nie wymienił 'Honor Harrington' Davida Webera, było tylko wspomnienie o Weberze jako takim. A jest to chyba jeden z dłuższych cykli SF. Jak dla mnie świetna space opera.
Seria 'Assiti schards' Erica Flinta. Niestety w Polsce o wiele krótsza niż po angielsku.

Nie należy mi się piwo, przynajmniej mnie. :razz: I tak nie lubię tego gorzkiego paskudztwa. :wink: Jak ciężko idzie czytanie tej nudnej cegły, daj sobie spokój. Masochizm, a fe.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

W huk długie książki / cykle

czw mar 15, 2012 1:30 am

Większości Kinga w zasadzie nie trawię, to fakt. Ale niektóre powieści ("To", "Desperacja", "Pod kopułą" czy "Dallas'63") potrafią wciągnąć.
 
Faborn
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 10, 2012 5:46 pm

W huk długie książki / cykle

wt mar 20, 2012 5:41 pm

Dlaczego nikt nie wspomniał twórczości na temat ,,Śródziemia''? Przecież samej Historii Śródziemia jest 12 tomów (2 po polsku).
Ostatnio zmieniony wt mar 20, 2012 5:42 pm przez Faborn, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

W huk długie książki / cykle

wt mar 20, 2012 6:14 pm

A co to jest 'Śródziemie'? :shock:
 
Awatar użytkownika
Rukasu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 737
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 10:24 pm

W huk długie książki / cykle

śr mar 21, 2012 7:23 am

Ech... Chodzi o Śródziemie Tolkiena? 12 tomów? :shock:
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

W huk długie książki / cykle

śr mar 21, 2012 2:19 pm

 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

W huk długie książki / cykle

śr mar 21, 2012 8:13 pm

Aaaa. Chodzi o tego nudziarza Tolkiena? :razz: Na ten temat wypowiadałem się w temacie 'Książki których nigdy nie przeczytam'. :mrgreen:
 
Faborn
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt sty 10, 2012 5:46 pm

Re: W huk długie książki / cykle

śr mar 21, 2012 8:28 pm

yabu pisze:
Aaaa. Chodzi o tego nudziarza Tolkiena? :razz: Na ten temat wypowiadałem się w temacie 'Książki których nigdy nie przeczytam'. :mrgreen:

No Tolkien robi trochę przewlekłe opisy, ale jednak to on był jednym z pierwszych pisarzy fantasy.Nie zapominajmy o tym :razz:.
Ostatnio zmieniony śr mar 21, 2012 8:30 pm przez Faborn, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości