Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

czw kwie 23, 2009 4:15 pm

Eldarion pisze:
No i kiedy to wszystko wyjdzie co?

Na jesień :) .

Eldarion pisze:
Te nowe budyneczki od gw fajne ale pewnie kosmicznie drogie

Jak wszystko of GW :( . A w czrewcu następna podwyżka :evil: .
 
Scorpio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt paź 14, 2008 5:42 pm

ndz maja 03, 2009 3:34 pm

Moze do jesieni dolara znowu poleci w dol i bedzie taniej ;)
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

pn maja 04, 2009 6:39 pm

Obniżka dolara niewiele da, bo GW to brytyjska firma i rozlicza się w funtach. No, chyba żeby zamawiać z ameryki, przy niskim kursie wychodzi troszkę taniej niż normalnie ( no bo jszcze dochodzi koszt przesyłki ).
 
Awatar użytkownika
Soren
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 529
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 10:08 pm

wt cze 02, 2009 9:31 am

Witam forumowiczów

Mam pare pytań odnośnie zasad czterdziestkowych, jako że miałem długą przerwę, a przy 5 edycji powstało nam z kumplami trochę konfliktów podczas walki Marines vs Orkowie vs Marines (każdy na każdego)
1. Czy instant death odnosi się także do close combatu?
2. W przypadku piechoty, jeżeli oddział ma w zasięgu broni 2 wrogie jednostki to musi zdawać test liderki, jak chce strzelać do tego znajdującego się dalej- co zrobić w przypadku pojazdów? Czy mogą one po prostu wybierać cele?
3. Jeżeli oddziały wrogich graczy są zaangażowane w walce wręcz, to czy trzecia strona może prowadzic do nich ostrzał? Dla przykładu- w walce wręcz znajdują sie oddział Grey Huntersów i banda orkowych chopaków- czy trzeci gracz, niesprzymieżony z żadna za stron może prowadzic do nich ostrzał, zakładajac, że ww oddziały prowadzą combat przez więcej niż jedną ture?
4. Najbardziej nas wkurzające- na jednym z terminatorów zamontowana była wyrzutnia "Cyclone"- zazwyczaj używane były rakiety, dzieki którym kładło sie placek nad wrogimi oddziałami- no i teraz- załóżmy że rakiet nie zniosło i wylądowały pięknie nad grupką orków- Cyclone ma AP=6, orkowie mają 6 armora, wiec tu jasne, że nie przysługuje im rzut na ochrone; z tym, że problemem jest że jeden z graczy sie uparł, że skoro jest takie AP i taki armor, to okrkowie automatycznie schodzą- nie trzeba "przypadkiem" wykonać testu na zranienie najpierw?
 
Janekk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 06, 2009 2:04 am

wt cze 02, 2009 12:49 pm

1. Jak najbardziej, nie ma żadnej różnicy w jaki sposób zadajesz rany.
2. Tu ci nie pomogę bo to o czym mówisz to 4 edycja chyba a ja nie mam o niej pojęcia.
3. Nie wiem jak to wyglądało w tej starej edycji w którą grasz ale w 5 nie można strzelać do jednostek w walce wręcz, zasada prosta i przejrzysta. Sprawdź w księdze z zasadami czy nie ma żadnych wyjątków do tego typu sytuacji (a nie wyobrażam sobie by były, no bo co to za różnica ilu graczy gra jednocześnie).
4. To się nazywa oszukiwanie i odradzam granie w przyszłości z panem "upieraczem", ja rozumiem ,że się ktoś może pomylić i takie tam, ale taka "pomyłka" to "drobna" przesada.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

śr cze 03, 2009 11:34 am

O soren - wróciłeś :D
Soren pisze:
3. Jeżeli oddziały wrogich graczy są zaangażowane w walce wręcz, to czy trzecia strona może prowadzic do nich ostrzał? Dla przykładu- w walce wręcz znajdują sie oddział Grey Huntersów i banda orkowych chopaków- czy trzeci gracz, niesprzymieżony z żadna za stron może prowadzic do nich ostrzał, zakładajac, że ww oddziały prowadzą combat przez więcej niż jedną ture?

W kombat można strzalać, ale tylko wtedy gdy nie ma w nim twoich jednostek. Normalnie się trafia, po czym rozlosowuje trafienia ( na 1,2,3 strona A, na +4 strona B ). Blasty - wiadomo - co pod plackiem to trafione.
Soren pisze:
2. W przypadku piechoty, jeżeli oddział ma w zasięgu broni 2 wrogie jednostki to musi zdawać test liderki, jak chce strzelać do tego znajdującego się dalej- co zrobić w przypadku pojazdów? Czy mogą one po prostu wybierać cele?

Target priority już nie ma. Po prostu deklarujesz cel i walisz.
 
Awatar użytkownika
Eldarion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 349
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 4:55 pm

czw cze 04, 2009 7:31 pm

Soren pisze:
4. Najbardziej nas wkurzające- na jednym z terminatorów zamontowana była wyrzutnia "Cyclone"- zazwyczaj używane były rakiety, dzieki którym kładło sie placek nad wrogimi oddziałami- no i teraz- załóżmy że rakiet nie zniosło i wylądowały pięknie nad grupką orków- Cyclone ma AP=6, orkowie mają 6 armora, wiec tu jasne, że nie przysługuje im rzut na ochrone; z tym, że problemem jest że jeden z graczy sie uparł, że skoro jest takie AP i taki armor, to okrkowie automatycznie schodzą- nie trzeba "przypadkiem" wykonać testu na zranienie najpierw?


AP mówi tylko o save'ach ;) Jakby Siła była 2x wieksza od tafa to można mówić o instant killu :) Ale to co koles ci mówił to bull shit :)

Witamy znowu na pokładzie. Dawno Cie nie widzieliśmy tutaj Soren :P
 
Awatar użytkownika
Soren
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 529
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 10:08 pm

pt cze 05, 2009 12:19 pm

Młodszy Terminator Soren melduje, że tak on jak i oddziały Dark Angels'ów są gotowi do wymarszu.
Jednak mi brakowało tych przeróżnych for :D

Uff, czyli moja wiedza jeszcze tak bardzo nie zardzewiała mimo zmiany edycji :razz:

Teraz mała watpliwość odnośnie Dark Angelów- armia ta miała prawdopodobnie dużo pecha, ze kodeks wyszedł te pare miesięcy(nooo tu się mogę dużo pomylić, bo teraz z datami relase'ów jestem naprawde mało zorientowany xD ) przed 5th Edition- tak więc, sądzicie że ten wariant SM'ów może swobodnie korzystać z nowych jendostek i ekwipunku opisanego w nowym kodeksie marinsów?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

pt cze 05, 2009 12:53 pm

Soren pisze:
Teraz mała watpliwość odnośnie Dark Angelów- armia ta miała prawdopodobnie dużo pecha, ze kodeks wyszedł te pare miesięcy(nooo tu się mogę dużo pomylić, bo teraz z datami relase'ów jestem naprawde mało zorientowany xD ) przed 5th Edition- tak więc, sądzicie że ten wariant SM'ów może swobodnie korzystać z nowych jendostek i ekwipunku opisanego w nowym kodeksie marinsów?

Niestety nie - armia bierze tylko to, co ma w codex-ie . No, chyba ze bierzesz sojuszników, albo masz odniesienia w działaniu do codex-u SM .

A DA raczej do noych nie należą . Najnowsza jest gwardia, zaraz za nimi SM .
 
Awatar użytkownika
Długi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: ndz cze 22, 2008 3:40 am

sob lip 18, 2009 1:18 pm

Mam pytanie odnośnie Space Marinsów a dokładniej zakonu Dark Angel.
1. Wystarczy kupować zwykłych space marines i przemalować ich na kolor DA (zielony) ?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

sob lip 18, 2009 2:35 pm

Zasadniczo tak - modele DA nie są wymagane, choć z pewnośćią dodają armii kolorytu. Zasady oczywiście bierzesz z stosownego podrecznika.

Zresztą malowanie a'la DA by grać DA też wymagane nie jest. Wystarczy ze grasz armią wedle zasad DA, malowanie jest już dowolne.
 
Awatar użytkownika
Długi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: ndz cze 22, 2008 3:40 am

sob lip 18, 2009 4:28 pm

No kodeks już mam zamówiony, box weteranów DA, 2 boxy Combat Squad i Land Raider'a.
 
Pientek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 21, 2009 5:29 pm

wt lip 21, 2009 5:56 pm

po co ci land raider przy 700 pkt?
 
Awatar użytkownika
Długi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: ndz cze 22, 2008 3:40 am

wt lip 21, 2009 6:56 pm

A gdzie pisze coś o punktach? Land Raider przyda się na większe bitwy....
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

wt lip 21, 2009 9:23 pm

Owszem, land rider showany w lesie/za dymem chyba tylko monolitowi ustępuje w trudości ubicia :razz: .
 
Awatar użytkownika
r4venger
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: sob lip 05, 2008 2:04 pm

śr lip 22, 2009 1:21 pm

OK mam takie bardzo noobowe pytanie. Jako ze jestem początkującym użytkownikiem, przynajmniej figurowej wersji WH40k. Rozumiem że to jest podręcznik do Ultramarines? I pasuje on do najnowszej 5 edycji.

http://www.rebel.pl/product.php/1,1159/ ... -2008.html

PS. Nie śmiać się, tylko odpowiadać ;)

Pozdrawiam R4ve
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

śr lip 22, 2009 2:20 pm

r4venger pisze:
OK mam takie bardzo noobowe pytanie. Jako ze jestem początkującym użytkownikiem, przynajmniej figurowej wersji WH40k. Rozumiem że to jest podręcznik do Ultramarines? I pasuje on do najnowszej 5 edycji.

Tak, jak najbardziej pasuje do 5 edycji, tylko nie jest to podręcznik do ultamarines ( ultrasi jako odzielna armia nie istnieją od 2 edycji, czyli jakich 10 lat :razz: ) tylko do Space Marines jako takich. Jest to podręcznik nowy i dosć mocny, więc mozna spokojnie go używać.
 
Awatar użytkownika
r4venger
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: sob lip 05, 2008 2:04 pm

śr lip 22, 2009 8:49 pm

the czart pisze:
( ultrasi jako odzielna armia nie istnieją od 2 edycji, czyli jakich 10 lat Razz )
.


A to nie wiedziałem o tym. Sadziłem ze Ultramarines to flagowa armia, która trzepie największe kokosy na sesjach zdjęciowych tudzież męskich magazynach mody.... :) Prościej mówiąc w wiekszości marketingowych kampaniach handlowo/zdjęciowych to właśnie żołnierze w błękitnych zbrojach są tymi najbardziej pokazywanymi modelami :) Ale jak mówiłem jestem początkujący w figurkach WH40K wiec proszę o wyrozumiałość.

A jeszcze jedno pytanie mam, otóż kilka mcy temu kupiłem zestaw AotBR, i w końcu się wziąłem porządnie za te figurki, jestem na finiszu skrobania, wycierania, piłowania i podcierania ;) zakutych w metal tyłków... po czym przyjdzie czas na malowanie tych zakutych... wiadomo co :).
Sporządziłem liste zakupów farbek jakie przyjdzie mi kupić,
TO jest wszytko czy jakiegoś koloru zapomniałem?. To znaczy jednego koloru nie ma w rebelu wiec darujmy sobie. Acha jestem też i makieciarzem wiec część z tych kolorów nie tylko do figurek jest mi potrzebna, ale przeglądnąłem poradnik How to paint Space Marines, wiec nie krzyczcie ze zwariowałem :P. Brakuje cielistych kolorów, ale raz ze w rebelu nie ma, dwa z malowaniem twarzy dam sobie narazie spokój ;)
Oto lista:


Chaos Black
Boltgun Metal
Shining Gold
Blood Red
Regal Blue
Ultramarine Blue
Space Wolves Grey
Scab Red
Blazing Orange
Chainmail
Mithril Silver
Skull White
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

czw lip 23, 2009 10:20 am

r4venger pisze:
A to nie wiedziałem o tym. Sadziłem ze Ultramarines to flagowa armia, która trzepie największe kokosy na sesjach zdjęciowych tudzież męskich magazynach mody.... Prościej mówiąc w wiekszości marketingowych kampaniach handlowo/zdjęciowych to właśnie żołnierze w błękitnych zbrojach są tymi najbardziej pokazywanymi modelami Ale jak mówiłem jestem początkujący w figurkach WH40K wiec proszę o wyrozumiałość.

Zasadniczo w pewnej kwesti masz rację. Po prostu od czasów 3ed. Codex Ultramarines = Codex Space Marines . Bo ultrasi mimo braku "własnych" zasad, dalej stanowią oś marketingu GW i punkt odniesienia ( zasadowego/fluffowego/malarskiego i td. ) do innych zakonów.
 
Awatar użytkownika
Długi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: ndz cze 22, 2008 3:40 am

czw lip 23, 2009 10:29 am

A ja chciałbym trochę dowiedzieć się na temat Dreadnought'a.
1. Czy jest przydatny (szczególnie w DA) ?
2. Jaka jest jego przeżywalność na polu bitwy? :razz:
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

czw lip 23, 2009 4:53 pm

Długi pisze:
1. Czy jest przydatny (szczególnie w DA) ?

Wiele zależy od wyposarzenia dreda i jego przeciwnika. Nie jest to zła jednostka, ale by działał optymalnie musi być wystawiony adekwatnie to wroga. Na armie hordowe ( orki / gwardia ) ładnie sprawdza się wersja z ciężkim miotaczem ognia w drop podzie - spadasz, palisz co jest blisko, próbujesz przetrwać turę wroga i w następnej to samo + szarża :) . Niektórzy preferują zestaw strzelecki np. z działem plazmowym . Też się sprawdza. Jest też wersja tylko strzelecka z dwoma zestwami broni.

2. Jaka jest jego przeżywalność na polu bitwy?

Średnia. Pancerz 12/12/10 to nieżle jak na pojazd, ale broni która może otwożyć nawet lepiej opancerzone pojazfy jest mimo wszystko całkiem sporo. Lepiej jest w walce wręcz - dreda jako machinę kroczącą przeciwnik w kombacie zawsze trafia w przód, przez co jak nie ma fista/klawa czy innych otwieraczy to moze postać w walce z takowym nawet kilka tur. A nawet jak ma to ( raczej ) się w jedną rundke nie uwinie.
 
derkens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 31, 2009 7:06 pm

Warhammer 40k

pt lip 31, 2009 7:56 pm

Jaki system bitewny jest tańszy WFB czy Warhammmer 40k?
 
Awatar użytkownika
Aki
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 751
Rejestracja: wt sty 03, 2006 2:13 pm

Warhammer 40k

pt lip 31, 2009 11:02 pm

Ta sama cena.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Re: Warhammer 40k

pn sie 03, 2009 1:47 pm

Zależy od armi, ale zasadniczo ceny są porównywalne.
 
Anonim_1

Warhammer 40k

czw sie 13, 2009 10:36 pm

W najbliższym czasie zaopatrzę się w podstawkę, czyli AoBR (czas przesiąść się z WFB na Czterdziestkę ;)). Wypadło, że dostaną mi się Space Marines, w związku z czym mam dwa pytania. Po pierwsze, czy warto kupić dwa zestawy (w sensie - czy jest sens wystawiać dwa drednoty, dwa oddziały termosów, itd.), czy też lepiej dokupować już figurki w boxach? Po drugie, czy są w SM modele, które są arcynieprzydatne i za nic nie opłaca się ich wystawiać?
 
Awatar użytkownika
Dewot
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: sob cze 21, 2008 6:04 pm

Re: Warhammer 40k

pt sie 14, 2009 10:09 am

Enc pisze:
W najbliższym czasie zaopatrzę się w podstawkę, czyli AoBR (czas przesiąść się z WFB na Czterdziestkę ;)). Wypadło, że dostaną mi się Space Marines, w związku z czym mam dwa pytania. Po pierwsze, czy warto kupić dwa zestawy (w sensie - czy jest sens wystawiać dwa drednoty, dwa oddziały termosów, itd.), czy też lepiej dokupować już figurki w boxach? Po drugie, czy są w SM modele, które są arcynieprzydatne i za nic nie opłaca się ich wystawiać?
Sm są jedną z najbardziej faworyzowanych armii w świecie W40k. GW nie mogłoby dopuścić do podobnej sytuacji. SM nie mają właściwie niegrywalnych jednostek tam jednostki dzielą się: przydatne i bardziej przydatne. ( z tego co mi wiadomo)
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Warhammer 40k

pt sie 14, 2009 12:55 pm

Enc pisze:
Po drugie, czy są w SM modele, które są arcynieprzydatne i za nic nie opłaca się ich wystawiać?

Dewot pisze:
SM nie mają właściwie niegrywalnych jednostek tam jednostki dzielą się: przydatne i bardziej przydatne. ( z tego co mi wiadomo)

Powiedział bym, ze jednak są - serwitorzy i legioniści. Dość rzadko widuje się też dewastatorów ( choć oni tacy słabi nie są, po prostu są troszkę za drodzy )

Enc pisze:
Po pierwsze, czy warto kupić dwa zestawy (w sensie - czy jest sens wystawiać dwa drednoty, dwa oddziały termosów, itd.)

Dwa drednoty raczej nie - szczególnie, że ten z zestawu ma multi-meltę, chyba najgorszą broń dla drednota (no, może poza ciężkim bolterem ). A termosy się wystawia, nawet i po 3 odziały, tylko nie te strzeleckie a te z tarczami :razz: . Strzelecki owszem, też są w użyciu, ale raczej nie wiecej niż 1 odział na raz ( a jak już to ZAWSZE z assault cannonem lub cykolnem, czy broniami których te z AOBR nie mają ). Ale zestaw i tak się opłaca, nieużywane modele można po prostu opchnąć .
 
Awatar użytkownika
Dewot
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: sob cze 21, 2008 6:04 pm

Re: Warhammer 40k

sob sie 15, 2009 1:09 pm

the czart pisze:
Powiedział bym, ze jednak są - serwitorzy i legioniści. Dość rzadko widuje się też dewastatorów ( choć oni tacy słabi nie są, po prostu są troszkę za drodzy )
Nie będę owijał w bawełnę. Armię SM znam tylko z lektury kodeksu ( czyli jako tako).

Chciałbym zmienić wygląd swojej armii na taki w stylu chaos renegade ( chodzi bardziej o wygląd gwiazd im malować nie będę ;D). Ma ktoś może pomysł jak to skonwertować? Jakby jeszcze było to możliwe za wględnie małe pieniądze...

http://www.forgeworld.co.uk/renmilenforce.htm
 
Mopos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 21, 2009 11:23 pm

Warhammer 40k

sob sie 22, 2009 9:10 pm

Ja zaczynam dziś zbierać armię Space Orks kupiłem zestaw Ork Boyz.
Właśnie skleiłem i jutro będę malował.
Prosił bym o jakieś rady odnośnie kolekcjonowania jakie mam dalej kupować zestawy itd.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Warhammer 40k

pn sie 24, 2009 1:43 pm

Mopos pisze:
Prosił bym o jakieś rady odnośnie kolekcjonowania jakie mam dalej kupować zestawy itd.

Battaleforca, jeszcze ze 2-3 puda chopaków, lootasów no i codex oczywiście - to na dobry początek, potem już powinieneś byc dość ograny by wiedzieć co dalej :) . Jak chesz sporo modeli tanim kosztem to jeszcze możesz wziąć zestaw dla pocztąkujących - marinsów z niego zawsze możesz sprzedać.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość