Zrodzony z fantastyki

 
Anonim_1

Warhammer 40k

wt sie 25, 2009 7:27 pm

the czart pisze:
Jak chesz sporo modeli tanim kosztem to jeszcze możesz wziąć zestaw dla pocztąkujących - marinsów z niego zawsze możesz sprzedać.

Albo wymienić na drugich space orków - łącznie to wyjdzie 6 deffkoptas, 40 boyzów, 10 nobzów, 2 bossów - całkiem sporo, jak na początek. Figurki są całkiem niezłe (właśnie rozpakowałem swój pierwszy Attack on Black Reach :)).
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Warhammer 40k

pt wrz 04, 2009 5:02 pm

Wyszedł ( wreszcie :D !!! ) FAQ-u do gwardii imperialnej. Co prawda parę problemów zostało, ale i tak to chyba najlepszy jaki GW zrobiło od dłuższego czasu .
 
derkens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 31, 2009 7:06 pm

Re: Warhammer 40k

sob lis 14, 2009 1:58 pm

Witam.
Zastanawiam się nad zaczęciem zbierania figórek do systemu wh40k, a mianowicie Tyriady.
Mógłby ktoś napisać co powinienem najpierw kupić? (wiem że codex)

PS Najlepiej żeby niebyło drogie(50-100zł)

Z góry wielki dziękuje
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Warhammer 40k

pn lis 16, 2009 3:37 pm

Zastanawiam się nad zaczęciem zbierania figórek do systemu wh40k, a mianowicie Tyriady.

PS Najlepiej żeby niebyło drogie(50-100zł)

Ciężko będzie te postulaty połączyć. pozatym w\styczniu wychodzi do tyranidów nowy codex - nowe zasady i jednostki, więc na razie bym się wstrzymał z zakupami i nieco pozbierał, bo to nie jest tanie hobby :) .
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Re: Warhammer 40k

czw gru 03, 2009 2:55 am

Mam prosbe chlopaki, chcialem zlozyc jakas sensowna rozpiske dla Blood Angels i Grey Knightow, ale tak ze graja razem. Mam modele do GK i BA, ale to wylacznie piechota. Interesuja mnie rozpiski na male pkt. na rozgrywki na 1h lub cos kolo tego.

Z gory wielkie THX :)
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Warhammer 40k

pt gru 04, 2009 11:06 am

Kapelan z plecakiem odrzutowym, ze 2 odziały taktyczne, attack biki, i tylu death companistów ile się zmieści :razz: .
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Warhammer 40k

pt gru 04, 2009 1:27 pm

the czart pisze:
Kapelan z plecakiem odrzutowym, ze 2 odziały taktyczne, attack biki, i tylu death companistów ile się zmieści :razz: .


Szczegóły! Podaj mi szczegółową rozpe, bo z tego co tam naszkrobałeś to ja mało co rozumiem 8)

No i na małe punkty tak jak prosiłem - rozgrywka w okolicach 1h :)

Pozdro
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Warhammer 40k

pt gru 04, 2009 3:02 pm

Oj william, jakbyś nie mógł ściągnąć po prostu codex-u ( jest dostepny legalnie w PDF-ie ) i sam pokombinować :razz: . No, ale dobra coś wykminie :) . Np. takie coś :

HQ
Chapain
Jump Pack (120 pkt.)

Elite
Death company (2)
3x extra death companist
Jump packs (115)

TR

Assoult Squad
5x extra marine
Power weapon (265 pkt.)

Tactical squad
5x extra marine
Flamer
Missile luncher (205 pkt.)

Grey Knights (8)
2x psychocannon (225)
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Re: Warhammer 40k

pn gru 07, 2009 12:09 pm

Ja myślałem o czymś szybszym, tzn. wszystko w drop podach, w tym jeden lub dwa terminator squady (jeden BA i jeden GK) i do tego chaplain z jetpackiem, co ty na to?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Warhammer 40k

pn gru 07, 2009 3:15 pm

Ja myślałem o czymś szybszym, tzn. wszystko w drop podach, w tym jeden lub dwa terminator squady (jeden BA i jeden GK) i do tego chaplain z jetpackiem, co ty na to?

Termosów na patrol nie wystawisz, ale ogólnie to dobra opcja. Termity BA są tanie ( bo w ich cenę wlicza sie death companista ), i niezłe, nawet jeśli nie mają wszystkich opcji "standardowej" wersji. Ogólnie koncepcja niezła, ale lepiej do "deszczu drop-podów" nadają się zwykli marini - mają tańsze kapsuły i specialną zasade właśnie do nich, ze mogą spadać w 1 rundzie, czego nie mają drop-pody BA.
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

Warhammer 40k

śr mar 24, 2010 10:06 pm

Witam!

Od wielu lat zamierzałem zacząć grę w czterdziestkę ale jakoś nigdy mi się to nie udało. Teraz zebrałem się w sobie i postanawiam rozpocząć z nią przygodę :)

Na początek wypadałoby wybrać frakcję.
Pod aspektem kolekcjonerskim/wizualnym najbardziej odpowiadają mi Space Marines (oraz wszystkie im podobne), Imperial Guard oraz Tau. Przy czym najbardziej ci pierwsi.

Teraz jednak kwestia, która z frakcji najbardziej odpowiadała by mi podczas grania.
Wolałbym coś bardziej defensywnego co ostrzeliwałoby wroga z karabinów/blasterów jednakże aby również miało jakieś grupy ofensywne nadające się do szarży. Dodatkowo oczywiście jakieś kroczące maszyny, pojazdy pancerne ;)

Myślę, że najtrafniejszym wyborem byłoby Space Marines, jednak chętnie wybrałbym jakiś zakon. Zapewne jednak każdy w czymś się specjalizuje, ma jakieś swoje minusy i plusy.

Jaki zakon byście polecali? Może pokrótce jaki czym się specjalizuje?

Z góry dziękuję ;)
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Warhammer 40k

czw mar 25, 2010 3:17 pm

Largus pisze:
Na początek wypadałoby wybrać frakcję.
Pod aspektem kolekcjonerskim/wizualnym najbardziej odpowiadają mi Space Marines (oraz wszystkie im podobne), Imperial Guard oraz Tau. Przy czym najbardziej ci pierwsi.

Teraz jednak kwestia, która z frakcji najbardziej odpowiadała by mi podczas grania.
Wolałbym coś bardziej defensywnego co ostrzeliwałoby wroga z karabinów/blasterów jednakże aby również miało jakieś grupy ofensywne nadające się do szarży. Dodatkowo oczywiście jakieś kroczące maszyny, pojazdy pancerne

Mi to osobiscie pachnie gwardią ( choć mogę być nieobiektywny, bo sam nią gram :razz: ), ale jak bardziej modelarsko pasuja ci SM to bierz ich. Marinsi są w porównaniu do gwardii mniej defęsywni, (siłę razenia mają niezgorszą, choć nieporównywalną z tau, a tym bardziej z gwardią ), bardziej elastyczni, mogą przyłożyc z bliska armiom strzelającym, albo popestkować w kombatowe, choć oczywiscie rózne ich jednostki mają w tych zastosowaniach różną skuteczność.

Jaki zakon byście polecali? Może pokrótce jaki czym się specjalizuje?

Specializacje zakonne to głównie część fluffu, mająca małe niestety przełożenie na zasady. No, chyba, zeby sięgnąć do poręczników zakonów nie-codexowych. W olbrzymim skrócie :

Dark angels - strzelanie, piękne modele i fluff, nieco przestarzałe zasady
Blood angels - walka wręcz, niedługo wychodzi nowy podręcznik
Black templars - walka wręcz, ciekawy klimat krzyżowców-fanatyków
Space Wolfes - walka wręcz, klimat techno-wikingów
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

Warhammer 40k

czw mar 25, 2010 3:43 pm

Toś mnie trochę zasmucił. Imperialiści kojarzą mi się z US Army i ogólnie oprócz piechoty to kompletnie mi nie odpowiadają wyglądem wojsk, te czołgi i maszyny kroczące a'la AT ST . Z kolei byłbym przychylny co do Tau bo są rewelacyjnymi strzelcami (choć też niektóre jednostki za piękne nie są), aczkolwiek gdy ich dopadnie piechota i zacznie się walka wręcz to już po ptakach.

Najbardziej jestem przychylny do Blood Angels oraz Black Templars, ale mówisz, że oni głównie wręcz walczą. Jednakże myślę, że to nie problem aby walczyli strzelecko, hmm? A co z Ultramarines?

Chciałbym się również spytać czy przydatną jednostką są Skauci wśród Space Marines? Nie chodzi mi tylko o snajperów ale również o tych zwykłych skautów.

Swoją drogą czy Dark Angels tak pięknie wyglądają to nie wiem, moim zdaniem to najgorzej wyglądający zakon :P no ale wiadomo, de gustibus non est disputandum .
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Warhammer 40k

czw mar 25, 2010 6:35 pm

Najbardziej jestem przychylny do Blood Angels oraz Black Templars, ale mówisz, że oni głównie wręcz walczą. Jednakże myślę, że to nie problem aby walczyli strzelecko, hmm? A co z Ultramarines?

Ultramarines = Space marines.

Chciałbym się również spytać czy przydatną jednostką są Skauci wśród Space Marines? Nie chodzi mi tylko o snajperów ale również o tych zwykłych skautów.

Zasadniczo to 2 warianty tego samego. I są widywani w rozpiskach.
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

Warhammer 40k

czw mar 25, 2010 11:27 pm

No to rozumiem, że Ultramarines są zwykłymi przeciętniakami i nie mają żadnych bonusów? Jak np Black Templars, że nie uciekają z pola walki?

A co do Skautów chodziło mi, czy warto w nich inwestować, czyli czy są przydatni na polu walki czy raczej zbędni i są tylko zapchaj dziurą? Czytałem, że wykorzystuje się ich jako mięso armatnie, robiące przejście dla Marines.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Warhammer 40k

pt mar 26, 2010 11:00 am


A co do Skautów chodziło mi, czy warto w nich inwestować, czyli czy są przydatni na polu walki czy raczej zbędni i są tylko zapchaj dziurą? Czytałem, że wykorzystuje się ich jako mięso armatnie, robiące przejście dla Marines.

I poniekąd tak jest :razz: . Zwiadowcy mają gorsze cechy niż większosć marines, ale tez są od nich wyrażnie tańsi ( 13 pkt, w stosunku do 16 za marinsa z odziału taktycznego ). No i ktoś musi zajmować znaczniki, smutne, ale prawdziwe.

No to rozumiem, że Ultramarines są zwykłymi przeciętniakami i nie mają żadnych bonusów? Jak np Black Templars, że nie uciekają z pola walki?

Mniej wiecej. Kiedyś istniały tzw. tranity, pozwalające systemem wad/zalet różnicować armie wedle woli. Teraz jest jeden army list, a specializacje zakonów są oddawane przez bohaterów specialnych, z których dopuszczaniem bywa róznie.
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

Warhammer 40k

śr maja 19, 2010 3:17 pm

Po długim czasie, zdecydowałem się na Black Templars'ów :)
Na początek zakupiłem zestaw startowy AoBR, więc zasady i trochę figurek jest w drodze do mnie, oraz kodeks dla tego zakonu.
Chciałbym się jednak już teraz spytać w co warto zainwestować.
Zastanawiam się nad szwadronem motorów, z 5 sztuk, tych pojedynczych. Dodatkowo jakiegoś Rihno czy Predatora, jednak, czy opłaca się kupować Rihno? Wszak to w głównej mierze jedynie transportowiec.

Co poza tym warto kupić? :)
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Warhammer 40k

czw maja 20, 2010 2:28 pm

Largus pisze:
Zastanawiam się nad szwadronem motorów, z 5 sztuk, tych pojedynczych. Dodatkowo jakiegoś Rihno czy Predatora, jednak, czy opłaca się kupować Rihno? Wszak to w głównej mierze jedynie transportowiec.

Co poza tym warto kupić? :)

Nie jedynie, tylko aż :) . Transportery się bardzo przydają, choćby jako mobilny teren :wink: .

A co jeszcze ?

Termosy, vindyka, Czempiona, Land ridery i co się jeszcze w portfelu zmieści :) .
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Warhammer 40k

czw maja 20, 2010 6:11 pm

Tak zdecydowanie. Transporter służy do wbicia się w okolicach środka pola bitwy, wypakowanie mocnych panów o dużej sile rażenia i dawanie cover save.

Odnośnie rozpiski? SM są bardzo mocni jeśli chodzi o staty, wiec pchałbym po prostu w jakość. dwa quady marines (albo devastator squad + plasma cannon ^^ ). sierżantów i commandera wypchać po uszy wszystkim co się da + mocne mechy (Weneryczne Dredy itp). a jak chcesz się pobawić, to polecam Thunderfire Cannon. Jest to fajna artyleria na swarmy Tyranidów, Orkowych chopaków i inne ścierwo masowo pałętające się w granicach zasięgu (a zasięg to to działko ma i to nie mały :) )
Ostatnio zmieniony czw maja 20, 2010 6:12 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

Warhammer 40k

czw maja 20, 2010 8:42 pm

Dzięki za rady, w takim razie w najbliższym czasie zaopatrzę się w Rihno :)
A odnośnie tych motorów? Co jest lepsze? Bo patrząc na statystyki to jedne i drugie mają takie same, pewnie przede wszystkim bronią się różnią, więc które są bardziej opłacalne? Trzy "podwójne" czy pięć zwykłych? Wybaczcie, nie pamiętam nazw poszczególnych modeli ;)

Ah, i przypominam, zamierzam grać Black Templarsami, a oni z tego co wiem to są przede wszystkim dopakowani w walce wręcz podobno, nie uciekają z pola bitwy, więc czy warto kupować dużo broni dystansowej?
Ostatnio zmieniony czw maja 20, 2010 8:43 pm przez Largus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Warhammer 40k

pt maja 21, 2010 1:29 pm

Templarzy to kombatowcy, ale w dzisiejszych czasach nawet najmocniejszy kombat nie obejdzie się bez odrobiny strzelania. Szczególnie, ze pod tym względem BT nie są aż tacy źli - termosy z 2 działkami i tank hunterem, tanie predatory, windyki czy może nawet wirlwindy jak używasz imperial armour :) .

No i na pewno przyda się sporo crusader squadów z kulołapami, eee... nowiciuszami :razz: .
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

Warhammer 40k

pt maja 21, 2010 3:26 pm

To miło, bo dla mnie w sumie walka dystansowa jest bardzo istotna i chętnie odpowiednio uzbroję swoją armię pod tym względem. Mimo, że BT nie są świetnymi strzelcami to zdecydowałem się na tą armię bo dla mnie osobiście jest najważniejszy aspekt kolekcjonersko-modelarski, a drugim zaś dopiero praktyczność armii ;)

Nie odpowiedzieliście mi nadal odnośnie motocykli. Co bardziej się opłaca:
- 5cio jednostkowy Black Templar Bike Squadron, czy
- 3 jednostkowy Attack Bike Squadron ?


Tak z ciekawości, często się spotyka Black Templarsów na stołach? Często pojawiają się na turniejach?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Warhammer 40k

pt maja 21, 2010 5:14 pm

Raczej to drugie, choć i 5 motorów z attack bikiem się używa.

A templarzy na turniejach - raczej dość rzadko, choć są i tak częściej spotykani niż np. dark angelsi :) .
 
StaryHawaj
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 1:51 am

Warhammer 40k

pt maja 21, 2010 9:14 pm

Prawdę mówiąc najczęściej sptyka się armie w stylu: dark blood space wolf templar marines ;P
Czyli w zależności od tego jaki mam nastrój to tym gram xD
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Warhammer 40k

wt maja 25, 2010 1:49 pm

I nie ma złośliwości typu - "to jaką armią dzisiaj grasz ?" :) ?
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

Warhammer 40k

wt maja 25, 2010 3:26 pm

Rozumiem, że jesteś za równością i wybrałeś tęczowych wojowników :P

Może jeszcze takie pytanie. Lepiej postawić na ilość czy jakość? Tj czy lepiej zalać wroga falą marines/scoutów, czy może kilkoma drednotami kroczącymi w jego stronę?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Warhammer 40k

wt maja 25, 2010 5:02 pm

Najlepszy będzi IMHO złoty środek ( albo zgniły kompromis jak kto woli ).
 
1986sebastian
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 31, 2010 8:00 am

Re: Warhammer 40k

pn maja 31, 2010 8:12 am

hej. właśnie kupiłem sobie warhammer40k inwazje na czarną grań ale między wartościami armii jest 135 punktów na korzyść marinsów. co warto dokupić do orków? gdzie znajdę informację ile punktów jest warta jaka jednostka. Myślałem np nad Ork Warbiker Mob, ale nie wiem ile punktów są warci, a chyba balans jest najważniejszy, co nie?

ps. co dokłądnie znajduje się w podręcznikach zwanych kodeksami i czy są dostępne w pdfie czy innym ściągalnym formacie?
Ostatnio zmieniony pn maja 31, 2010 8:27 am przez 1986sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

Warhammer 40k

pn maja 31, 2010 11:15 am

Wszystko to o co pytasz właśnie znajdziesz w kodeksach. M.in. opis armii, historię, specjalne zasady, statystyki jednostek oraz ich wartość punktową

A co do pdf'ów, pewnie gdzieś je znajdziesz, ale jest to nielegalne, i tutaj na pewno nikt Tobie źródeł takich rzeczy nie poda. Po za tym nie wyobrażam sobie jakbyś chciał korzystać z pdf'ów na jakimś turnieju czy chociażby podczas zwykłej gry, co chwile latać do komputera albo zerkanie do laptopa, który też zajmuje trochę miejsca, a wydrukowanie całości trochę by Ciebie również wyniosło, więc najbardziej się opłaca kupić kodeks w sklepie albo na Allegro ;)
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Warhammer 40k

pn maja 31, 2010 12:47 pm

Largus pisze:
A co do pdf'ów, pewnie gdzieś je znajdziesz, ale jest to nielegalne

W sumie są legalne kodexsy w PDF-ie na stronach GW do ściągnięcia. No, o ile ci nie przeszkadza fakt, że są po japońsku :) .


Tak czy inaczej - jak chcesz zbierać jakąś armię - jej kodex to podstawa absolutna :) .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości