Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

Wolsung - rozważania

wt lis 04, 2003 8:57 am

Witam wszystkich na forum poświęconym systemowi Wolsung.
Zapraszam do dyskusji. :-)
Ostatnio zmieniony czw lip 17, 2008 11:11 am przez Garnek, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
ghoulas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 313
Rejestracja: wt paź 28, 2003 12:42 pm

wt lis 04, 2003 11:25 am

Hie hie :)

Polecam zapoznać sięm s tym systemem, naprawdę warto, jest ciekawy przemyślany, barukej mu niewielu szlifów.
No i najważniejsze zeby wybić sobie z głowy rozpowszechnianie go za darmo.

Garnek!!! Spisz go i sprzedawaj!!! Zarobis zkupę kasy i będziesz miał na pifo :DDD

Pozdrofka :spoko:
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

wt lis 04, 2003 2:20 pm

Po pierwsze, w dzisiejszych czasach by zarobic kupe kasy na RPG i miec na pifffo, to trzeba trafić niezłego farta albo mieć genialny pomysł.
Po drugie jakos mnie nie ciągnie do tego typu rozgrywki (gdzieś to już widziałem) :neutral:

heh... ale tak czy inaczej... Powodzenia zyczę, przyda się wam. :wink:
 
Awatar użytkownika
Rado
Grafik
Grafik
Posty: 246
Rejestracja: śr maja 28, 2003 10:08 am

wt lis 04, 2003 2:37 pm

Całkiem fajne. Jedno co wydaje się być trochę na siłę to część nazw.
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

wt lis 04, 2003 2:47 pm

Nephand pisze:
Po pierwsze, w dzisiejszych czasach by zarobic kupe kasy na RPG i miec na pifffo, to trzeba trafić niezłego farta albo mieć genialny pomysł.


Zwłaszcza przy min. osmiu planowanych systemach komercyjnych :-)
Dlatego Wolsung jest i pewno będzie udostępniony za darmo. Nikt nie straci kasy (a zwłaszcza ja :-) ), a może ktoś sobie zagra.

Nephand pisze:
Po drugie jakos mnie nie ciągnie do tego typu rozgrywki (gdzieś to już widziałem)


Każdy ma swoje gusta... z podobnych na pierwszy rzut oka rzeczy mogłeś widzieć Arcanum na kompie, a z RPGów Castle Falestein albo Victorianę. Na szczęście podobieństwa kończą się na przyjęciu tej samej konwencji. W szczegółach są duże różnice.

Rado pisze:
Jedno co wydaje się być trochę na siłę to część nazw.


Rzuć proszę jakimś przykładem, bo naciągane nazwy są akurat tym, czego bardzo chciałbym uniknąć :-)
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

wt lis 04, 2003 9:36 pm

Ja mam takie ptanie co ze starymi postami? Nie bylo ich duzo, ale zawsze byly :)
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

śr lis 05, 2003 8:52 am

Malkav pisze:
Ja mam takie ptanie co ze starymi postami? Nie bylo ich duzo, ale zawsze byly :)


Wrzucę je tutaj jak jak najszybciej. Może nie wszystkie, ale na pewno te ważniejsze :-)
 
Awatar użytkownika
ghoulas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 313
Rejestracja: wt paź 28, 2003 12:42 pm

śr lis 05, 2003 9:40 am

Jejku jejku :(

Tekst ze sprzedażą był taka małą aluzją co do fajności tego systemu niczym więcej niepotrafiliście się wczytac między wiersze poprostu :)
 
Awatar użytkownika
Zuhar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 669
Rejestracja: pn paź 20, 2003 2:11 pm

pn lis 10, 2003 1:43 pm

10.11.2003 w internecie pojawił się wywiad z Arturem Ganszyńcem dotyczący Wolsunga. Przeczytać go można w Aleji Fantasy (http://aleja.fantasy.prv.pl) i Katedrze Fantasy (http://katedra.net.pl).
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

wt lis 18, 2003 11:20 am

Aktualizacja strony
w dziale Historia pojawił się artykuł o Wojnie, opublikowany również w najnowszym Inkluzie.

Zapraszam wszystkich na Falkon do Lublina 21-23.XI.2003.
Będę, opowiem o Wolsungu i poprowadzę sesję.
Jeśli nie spadnie na mnie w pracy słoń, prelekcja w piątek o 19.00
:-)
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

wt gru 02, 2003 7:08 pm

Aktualizacja strony
W dziale Kronika Towarzyska pojawił się pierwszy opis organizacji - jest nią Wotańskie Biuro Kontroli Thaumologicznej.

Odpowiada Wam taka forma opisu organizacji?
Ostatnio zmieniony śr gru 03, 2003 8:48 am przez Garnek, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

wt gru 02, 2003 8:09 pm

Bardzo fajny opis. Może warto by było rozwinać nieco wstawki fabularne (w króciutkie opowiadanie?) ale nie sugerujcie się moimi uwagami, ja zawsze narzekam :)

Coś jeszcze miałem napisać ale zapomniałem :)
W każdym badź razie - fajne.

PS. Rozumiem, że nasze sugestie z forum (naukowe dyskusje o magyji, projekty gadżetów, pomysły w sprawie transportu itd) trafią na stronę, po odpowiednim doszlifowaniu?
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

śr gru 03, 2003 8:58 am

Gerard Heime pisze:
PS. Rozumiem, że nasze sugestie z forum trafią na stronę, po odpowiednim doszlifowaniu?


Już trafiają - opis Slawii jest wynikiem rozmów na starym forum, oddziały szturmowe Biura już z tego (chyba wiesz, skąd się wzięły :-)). Oczywiście muszę czasami te pomysły dopasować do pewnych założeń, albo rzeczy już rozpisanych.
Większośc pomysłów tu jest tak dobra, że szkoda ich nie wpleść w całość. Nie wszystkie od razu, bo mam zaplanowany pewien harmonogram publikowania materiałów, ale co się odwlecze, to nie uciecze.
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

pt gru 05, 2003 3:46 pm

Aktualizacja strony
W dziale Kronika Towarzyska pojawił się kolejny opis organizacji - jest nią Zakon Kawalerów Płonacego Miecza.

Następne organizacje w drodze :-)
 
(/),()(\)({
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 20, 2003 12:08 am

sob gru 20, 2003 2:00 am

Systemik zapowiada się wyśmienicie. Gdyby potrzebni byli jacyś beta-testerzy czy cuś- zgłaszam się na ochotnika. Chętnie zobaczyłbym go w sklepach, jeśli oczywiście byłby wydany na odpowiednim poziomie. Narazie jest okej. Przydały by się ilustracje, bo to one kształtują u graczy wyobrażenie o świecie. Btw- Garnek- trochę nie wierzę iż nie widziałeś do tej pory Arcanum (zdaje się że gdzieś to wyczytałem na forum), ale jeśli rzeczywiście tak to tym większe brawa za pomysł (^^). Imho jest na co czekać. Trzymam kciuki i przyglądam się dalej całemu projektowi.
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

sob gru 20, 2003 11:38 pm

(/),()(\)({ pisze:
Przydały by się ilustracje, bo to one kształtują u graczy wyobrażenie o świecie. Btw- Garnek- trochę nie wierzę iż nie widziałeś do tej pory Arcanum (zdaje się że gdzieś to wyczytałem na forum), ale jeśli rzeczywiście tak to tym większe brawa za pomysł.


Cieszę się, że podoba się system.
Ilustracji brakuje, to fakt.
Co do Arcanum - zobacz, kiedy pojawiło się na rynku i poszperaj po sieci kiedy pojawiły się na niej pierwsze fragmenty Wolsunga (na Darkinnie np :-) ).
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

ndz gru 21, 2003 12:43 am

Aktualizacja strony
W dziale Kronika Towarzyska pojawił się kolejny opis organizacji - jest nią Lyonesskie Towarzystwo Archeologiczne.

A od jutra siadam nad nowym LC :-)
 
lowrider
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 09, 2004 4:01 pm

pt sty 09, 2004 4:17 pm

Zwracam sie do glownego projektanta systemu (Garnka?) - czy nie daloby sie opracowac jakiejs, przynajmniej wstepnej, wersji karty postaci czy tez ogolnie systemu jej tworzenia. Na Q10 jest to dostępne, ale troche niedopasowane do tematu. Tymczasem, nawet mimo braku czesci danych, z checia przeprowadzilbym sobie jakies wstepne sesje. Zreszta moglbym wtedy poczynic jakies sensowne opinie. Od biedy jakas uproszczona wersje, zeby moznabylo chociaz storytellingowac sobie conieco...
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

pt sty 09, 2004 9:08 pm

Ja mam pytanie które jak zwykle nie wiem gdzie wrzucić :)

Od kiedy liczy się kalendarz w Wolsungu? Od narodzin Justusa, bodajrze? Jeśli tak, to czy eddyści i ormianie posługują się tym kalendarzem dualistycznym, czy mają może swoje, własne kalendarze? W jakich krajach funkcjonuje kalendarz dualistyczny, a w jakich inne? Czy istneija różnice miedzy kalendarzem powiedzmy pontyfikalnym a solarystycznym (czyli: analogicznie do naszej historii kalendarz morgowiańksi był by inny).
 
pancake_pl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob lis 08, 2003 10:52 am

ndz sty 18, 2004 1:23 pm

Galeria dowcipów Wolsungowych - na razie coś na dobry początek, ale czekamy na dowcip tysiąclecia.

Ilu golemologów potrzeba do wkręcenia żarówki?
Tylko jednego, ale ktoś inny musi napisać shem wkręcania żarówki.

Ilu alchemików potrzeba do wkręcenia żarówki?
Żadnego, ekstrakt z żywiołu ognia ładniej świeci.

Ilu geomantów potrzeba do wkręcenia żarówki?
Żadnego, w prawidłowo skonstruowanym budynku nie trzeba wymieniać żarówek.

Ilu kabalistów potrzeba do wkręcenia żarówki?
Jednego, który uruchomii maszynę różnicową i sprawdzi, kiedy żarówka zostanie wkręcona przez kogoś innego.

Ilu automatyków potrzeba do wkręcenia żarówki?
Tylko jednego, jeśli ktoś dostarczy odpowiednią ilość metali do budowy "automatu samoczynnie wymieniającego przepaloną żarówkę".

Ilu thaumologów potrzeba do wkręcenia żarówki?
Stu czterdziestu jeden, po siedemdziesięciu do poparcia jednej z dwóch głównych teorii działania i wkręcania żarówki oraz jednego, który opracuje własną teorię i chcąc ją udowodnić wkręci żarówkę.
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

pt sty 23, 2004 12:51 pm

Zapraszam na Krakon

Z oficjalnych punktów programu planowane są:
- czwartek 21.00 - prezentacja Wolsunga
- piątek wieczorem - Wolsungowy LARP

Będę na całym konwencie, więc można będzie pogadać także poza oficjalnymi punktami programu. W planach jest też co najmniej jedna sesja. Poza tym będzie można dostać ładnie wydrukowany drugi numer LC, a może nawet dowiedzieć się czegoś więcej o Wolsungu d20.

Zapraszam raz jeszcze - Kraków, 29.I-1.II 2004
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

pt sty 23, 2004 2:13 pm

Garnek, a gdyby odbył się Konkret (na razie brak jakiś konkretnych wiadomosci na jego temat) to byś poprowadził? Bo na Krakon się niestety nie wybieram, i szkda mi tych prelekcji i tego LARPa... Konkret jest jak wiadomo w Warszawie, więc zawsze było by bliżej :)

Tudzież wybierał bym się na Pyrkon, ale to raczej nic pewnego (kiedy to wogóle jest? :)).
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

pt sty 23, 2004 3:33 pm

Gerard Heime pisze:
Garnek, a gdyby odbył się Konkret to byś poprowadził?


Pewno bym poprowadził :-)
Ostatnio staram się bywać na wszystkich większych konwentach, więc jeśli tylko nic pilnego mi weekendu nie zawali, to na Konkrecie też będę. Tym bardziej, że w Warszawie, to będzie blisko.
 
Awatar użytkownika
ghoulas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 313
Rejestracja: wt paź 28, 2003 12:42 pm

pt sty 23, 2004 4:23 pm

Garnek pisze:
Zapraszam na Krakon

Z oficjalnych punktów programu planowane są:
- czwartek 21.00 - prezentacja Wolsunga
- piątek wieczorem - Wolsungowy LARP



Jejku Garnek aleś mnie uradował tą informacją w końcu Ci to pifo oddam i LARP Wolsungowy, juz szykuj dla mnie miejsce :mrgreen: :spoko:
 
pancake_pl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob lis 08, 2003 10:52 am

pn lut 02, 2004 6:46 pm

WOLSUNG na Google - podsumowanie

po wpisaniu hasła "Wolsung" w google wyrzuca nam ok. 2000 stron w tym:
-pierwsze miejsce: www.wolsung.w3.pl
-drugie miejsce: podstrona powyższego
-trzecie i czwarte: forum
-5,6,7: reaktor atomowy Wolsung-1 w Korei Pd. http://www.acres.com/AcresGroup/Experie ... lsung.html
-8: przodkowie Sigurda Wolsunga - pusta strona
-9,10: lista dyskusyjna o energii atomowej
-11: drzewo genealogiczne Sigurda Wolsunga http://www.b17.com/family/lwp/ged2html/ ... 12508.html
-12: znowu energia atomowa
-13: jakieś forum po rosyjsku
... (Korea i Sigurd)
-20: aleja fantasy - wywiad z Arturem Ganszyńcem, twórcą systemu "Wolsung - Magia Wieku Pary" http://aleja.fantasy.w.interia.pl/biblioteka034.html
-dopiero pod koniec trzydziestki: Shamo, Poltergeist, Kamienny Smok

WOLSUNGOWICZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ!!! TO MUSI SIĘ ZMIENIĆ!!! WIĘCEJ (naszego) WOLSUNGA NA GOOGLE!!!
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

Google raz jeszcze

sob lut 07, 2004 2:01 am

A coś w klimacie epoki zupełnie przypadkiem znalazłem - w sam raz na eee... połowę miesiąca :D (Gerard ;) ? )

http://www.indiana.edu/~liblilly/valent ... ntine.html
 
Awatar użytkownika
DAGO
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 29, 2004 11:36 pm

Witam serdecznie

śr mar 03, 2004 12:44 am

Jakis czas temu dowiedzialem sie o Wolsungu i jakos tak go mijalem na necie az do dzis. Wlasnie skobczylem czytac opis ras i ... coz - dobra robota Panie Garnek :) naprawde! Pomimo ze to wszyscy znamy to rasy są oryginalne i napewno bedziemasa zabawy przy odgrywaniu kazdej z nich. Już zreszta nie moge sie tego doczekac, pewnie bede zmienial postacie jak rekawczki nie mogac sie zdecydowac ktora lubie bardziej. Niestety wkradly sie jakies literowki w opis, ale to zdaza sie kazdemu. Niestety swiata jeszce nie znam.. zostawile to sobie na deser :) ale jak bede mial jakies spostrzezenia to sie nimi podziele.
WOLSUNG D20 - dla mnie miodzio!!! to swietna szansa dla tego systemu. Co by nie mowic o d20 (mnie sie podoba- a widzilaem wiele systemow) to trzeba jedno przyznac- dzieki d20 mamy w polsce odrodzenie rpg (wreszcie!!:) )
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

pt mar 12, 2004 2:56 pm

No to stuknęło nam tysiąc postów :mrgreen:
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

pt mar 12, 2004 4:45 pm

Malkav pisze:
No to stuknęło nam tysiąc postów :mrgreen:


Dżentelmeni, pióra w dłoń, Warhammera goń goń goń ! :D :zwyciezca:
 
pancake_pl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob lis 08, 2003 10:52 am

pt mar 12, 2004 5:12 pm

A co nam Warhammer... Przegonimy go za maksymalnie miesiąc, WoDa za dwa, a po wydaniu trzeba się będzie postarać i przegonić D&D...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości