Zrodzony z fantastyki

 
Kastor Krieg

Zamówienia na artykuły

ndz mar 25, 2007 11:49 pm

Potrzebujesz dwójki neonatów na wczoraj?
Watahy Nieskalanych na pojutrze? Opisu lokacji, kręgu magów, fetyszu, totemu, zestawu glifów?

Chcesz przeczytać artykuł na jakiś konkretny, związany ze Światem Mroku, temat?
Opowiadanie traktujące o jakimś zdarzeniu?

Pisz śmiało w niniejszym wątku, a nasi redaktorzy, stali współpracownicy, a także zwyczajni użytkownicy będą starali się stworzyć, oddać do redakcji i opublikować teksty na wybrane przez Ciebie tematy.

Jeżeli dysponujesz ciekawym konceptem, a nigdy nie starczało Ci serca, zacięcia lub talentu by opisać go w odpowiednio ciekawy i złożony sposób, również zachęcamy do podzielenia się pomysłami.
Ostatnio zmieniony pn paź 27, 2014 5:26 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

pn mar 26, 2007 8:52 pm

Pomysly na przygody, tak na 7500 tys. znakow, do wlasnego rozwiniecia. Do Maga.
 
Kastor Krieg

wt mar 27, 2007 1:10 am

Rozumiem, że docelowo potrzebujesz do swojej aktualnej kampanii? Czy też ogólne pomysły do Maga jako takiego? Doprecyzuj też, proszę, objętość - pomysł opisany dość szeroko na 7,5k znaków, czy też te ca. 7,5k zawierające powiedzmy 5-6 pomysłów na akapit-dwa każdy?

Osobiście, musiałbym nieco doczytać fabularnie, niczego poza podstawką nie podgryzałem, ale chętnie spróbuję nadgryźć. Ewentualnie będzie szło małymi partiami.

Jakie crossovery dopuszczane? :)
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

wt mar 27, 2007 2:17 pm

Niekoniecznie do aktualnej, z reszta zwykle idzie dopasowac, jesli nie opiera sie ciezko na polityce. Przy pomysle chcialbym wiedziec, jak wkrecic w niego graczy, czemu z miejsca nie pojda do konsylium, by zalatwilo sprawe za nich i jak to mozna rozwinac. Crossovery ssa - nadal niedopasowany poziom sily, wymaga kilku podrecznikow, a jak ktos je zna, to zabija tajemnice. Lepiej wlasne pomysly oparte o Maga.
 
Kastor Krieg

wt mar 27, 2007 5:44 pm

W porządku, postaram się coś wymyśleć - warstwa fabularna Maga pójdzie (ufam) lepiej niż mechanika.

W kwietniu zresztą Garnek wraca z urlopu redakcyjnego. Być może będzie zainteresowany, a na pewno będzie w stanie sypnąć większą ilością ciekawostek.
 
Awatar użytkownika
Turel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 8:00 pm

pn kwie 02, 2007 8:52 pm

Poprosiłbym o opublikowanie tych pomysłów? ^^

Dodatkowo, potrzebne mi streszczenie działalności, struktury społeczeństwa, metod działania i celów nowych Wilkołaków (tak żeby moi wilkołaczy NPCe nie byli wyśmiewani na konwentach przy relacjach graczy :P ). Jakby ktoś się poświęcił, byłbym zobowiązany.
 
Kastor Krieg

pn kwie 02, 2007 8:58 pm

Artykuły wprowadzające do każdego z systemów, także nWilka, są w drodze - cierpliwości :)
 
Awatar użytkownika
Turel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 8:00 pm

pn kwie 02, 2007 9:05 pm

Nie żebym był natrętny (nie gdzie tam, hyh), ale... ETA? :3
 
Kastor Krieg

pn kwie 02, 2007 9:49 pm

"When they get here" :razz:

A poważnie to jak zdam przekład głównego podręcznika - nie mam teraz czasu by przysiąść na dzień czy dwa i napisać to porządnie, a nie chcę oddawać byle czego i omawiać sprawy po łebkach.

Także, ETA "po Constarze"?
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

śr maja 02, 2007 5:37 pm

Chętnie zobaczyłbym jakieś wprowadzenie do Świata Mroku dla nowicjuszy. Ostatnio zainteresowałem się tym systemem, ale nadal wielu rzeczy nie wiem. Nurtują mnie przede wszystkim pytania: kim tu się gra? Co się robi? Jakie ma się cele? itd., itp. IMHo przydałoby się coś takiego.
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

śr maja 02, 2007 5:43 pm

En Taro Adun

Podpisuję się pod pomysłem iron_mastera. Swoją drogą dobra musiała być ta prelekcja na ConStarze skoro się zainteresowałeś 8)
 
Kastor Krieg

śr maja 02, 2007 6:17 pm

@iron_master & Brat_Draconius:
Materiał wprowadzający w drodze. Proszę o cierpliwość - jest już "po ConStarze", lada dzień zdam materiał z podręcznika głównego i będę miał chwilę oddechu - wtedy znajdę chwilę i spiszę takie wprowadzenie do nWoD śmiertelniczego, Requiem i Forsakena. Wprowadzenia do Maga czy Promyka pozostawić wolę pasjonatom tych linii, tym niemniej z pewnością takowi się znajdą.
 
Awatar użytkownika
mosqua
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 4:01 pm

sob maja 05, 2007 9:00 am

Przydałoby się coś o Petexie i Tancerzach czarnej spirali do Wilkołaka Apokalipsy. I jeszcze do tego jakikolwiek opis czarnego labiryntu związanego ze Żmijem (też Wilkołak apokalipsa)

Wampir maskarada:prosiłbym jakiś tekst o Nosveratu i Malkavianach, raczej rzeczy dotyczące tych klanów względem zwyczajów etc.

Cokolwiek na mumię, zmartwychwstanie.
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

sob maja 05, 2007 9:29 am

Eee... witamy, witamy... niestety:

Obawiam się że takie rzeczy to tylko w Erze.
A to jest niestety dział Nowego Świata Mroku...
Może spróbuj na odpowiednim forum (dosłownie jeden temat pod nWoDem :wink:), choć nie wiem, czy mają tam taką łyszliste (wishlist).

:D Nosveratu :D fajna transylwańska pisownia, muszę sobie zapamiętać
 
Awatar użytkownika
mosqua
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 4:01 pm

sob maja 05, 2007 10:43 am

Wiem, wiem. Ale w podrozdziale WoDu (stary WoD) nie ma tematu dot. zleceń dla redaktorów w sprawie artykułów, a to to chyba są zlecenia, nie?

PS
Nosveratu->tak było na mojej angielskiej karcie postaci więc się przyjęło.
 
Kastor Krieg

sob maja 05, 2007 11:44 am

@mosqua
Problemem może być jedynie fakt, iż obecnie raczej nie piszemy materiałów do oWoDu, skupiając sie na nowym. Tym niemniej, jeśli ktoś zechce takowy materiał napisać i nadesłać, zostanie zweryfikowany, zredagowany we współpracy z autorem i zapewne opublikowany, jeśli stał będzie na wystarczającym poziomie.

Trudno jednak napisać o starej linii coś nowego, poziom wyeksploatowania starych pomysłów jest jednak dość wysoki, a niekoniecznie wiem czym w powyższych tematach moglibyśmy czytelnika nie będącego laikiem zaskoczyć.
 
Awatar użytkownika
mosqua
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 4:01 pm

sob maja 05, 2007 1:40 pm

No to jak można, napisać coś z powyższych propozycji ale w kontekście nowego WoDu, przecież aż takich zmian być nie może, nie?
 
Kastor Krieg

sob maja 05, 2007 2:10 pm

Obawiam się, iż zmiany są diametralne. Nowe systemy nie mają nic wspólnego ze starymi w warstwie świata i fabuły, niektóre sprawdzone lub najciekawesze rozwiązania powielono w mniejszym lub większym stopniu, nie ma jednak porównania.

Oczywiście, jeśli pojawią się np. artykuły o Bale Hounds i Maeljinach, czy podobne, to będziesz zapewne w stanie znaleźć w nich inspirację do nadania barw Tancerzom. Czegość na kształt Pentexu jednak bym się nie spodziewał, skala systemu sprowadzona jest w dół i megakorporacje już nie są przeciwnikami graczy.
 
Awatar użytkownika
mosqua
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 4:01 pm

sob maja 05, 2007 2:17 pm

Dobra, to napiszczcie cokolwiek dot. wilkołaka, jako dobry MG wykorzystam i przerobię każdy materiał który będzie mi pasować.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

sob maja 05, 2007 7:28 pm

mosqua pisze:
Dobra, to napiszczcie cokolwiek dot. wilkołaka, jako dobry MG wykorzystam i przerobię każdy materiał który będzie mi pasować.


Cokolwiek to nie da sie napisac:)

Może coś więcej napiszesz co Cię interesuje?
 
Awatar użytkownika
mosqua
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 4:01 pm

ndz maja 06, 2007 12:00 pm

Jakbym miał nowego wilkołaka to bym napisał konkrety, ale mam starego, więc nie wiem o co mogę prosić. Zapewne zmniejszona została liczba plemion, jednak jeżeli są jeszcze milczący wędrowcy, patrzący w gwiazdy czy czerwone szpony to z chęcią bym poprosił. Pantexu już nie ma, nawet nie ma niczego co by tego przypominało, to lipa. Zapewne są zmiany w mitologii wilkołackiej, jednak poprosiłbym coś na ten temat. W historii wątpię by były zmiany to może jakieś dane o wojnie szału?

Tak dokładniej myśląc, to grywalne ze starego WoDu były tylko wampir, wilkołak i łowca, w nowym WoDzie widziałem wampira i wilkołaka, łowcy nie. Czy łowca jest w nowym WoDzie?
 
Kastor Krieg

ndz maja 06, 2007 12:10 pm

Khem. Pozwól mi powtórzyć:

Systemy nWoDu nie mają NIC wspólnego fabularnie z oWoDem. To nie jest kontynuacja, to są te same systemy napisane od nowa, tak jakby wszystko co było wcześniej nigdy się nie ukazało. Wszystko jest inaczej.

Dla porównania, w Wilkołaku nowym nie ma plemion bazowanych na grupach etnicznych, nie ma Gai, wilkołaki są bardzo nielubiane przez świat duchów, mitologia stworzenia świata jest kompletnie inna, przy tym wcale niepowiedziane jest, że prawdziwa - jest wiele "wersji" zależnie od tego kto opowiada.

Pierwsza rzecz jaką należy zrobić podchodząc do nWoDu to zapomnieć o wszystkim co się wie o starym, podejść do nWoDu tak, jakby pierwszy raz miało się grać w system o wampirach, potworach, magach czy wilkołakach. Te systemy zaskakują nawet starych wyjadaczy - i bardzo dobrze.

Wstrzymaj się proszę z pytaniami o różnicę do publikacji artów n.t. poszczególnych linii wydawniczych - artykuł o śmiertelnikach (czarna linia), już w przyszłym tygodniu.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

pn maja 07, 2007 5:13 pm

Ja trochę zawaliłem Kastor z moim artem - pewnie przez to milczysz na GG, ale nie dałem rady - praca, obrona mgr, itd. Ale mam nadzieje, że następnym zleceniem się jakoś zrewanżuje:)
 
Kastor Krieg

pn maja 07, 2007 5:34 pm

Urwę ci łeb dopiero na najbliższym konie :razz:

Arta sam napiszę, no biggie :spoko:
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

pn maja 07, 2007 6:47 pm

:shock: Obydwie głowy mu urwał! :shock:
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pn maja 07, 2007 6:59 pm

Juz jedna, skasowalem dubla ;)
 
Awatar użytkownika
Ranrog
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw sty 25, 2007 12:10 am

ndz lip 22, 2007 11:44 pm

Przepraszam nie weim gdzie to napisać, ale nie rozumiem czemu na stronce WOd.polter.pl nie pisze się już o bohaterach niezależnych, fajnych miejscówkach, historii itd... (przynajmniej nie tyle co kiedyś)

Tak wiem "można to samemu przecież wymyśleć" - zaraz ktoś powie...

Uważam jednak, że mieszkając w Gdańsku słabo znam fajne "mroczne miejscówki w innych miastach, a chciałbym prowadząc kiedyś (przez przypadek ) usłyszeć od gracza np. "Tak, ja tam byłem, ale nie pomyślałbym w życiu że w Krakowie (Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, poznaniu...) coś takiego się stało w tym miejscu..."

Pisząc też o pewnych BN-ch dawaliście mi też pomyśly na dodatkowe scenariusze, które były małymi przerywnikami w kampaniach w WODzie...

Jeśli, więc będzie się komuś chciało i będzie miał przy okazji wene to fajnie jakby coś się pojawiło...

Dzieki z góry...

Nrq
 
Kastor Krieg

pn lip 23, 2007 12:02 am

Ranrogu, wczoraj opublikowaliśmy opis lokacji i NPCa, cykl ten będzie kontynuowany przez artykuły. Zakładki 'Antagoniści' i 'Bohaterowie Niezależni' także pomalutku się zapełniają.

Nie jestem w stanie spekulować na temat polityki mojego następcy, ani kierunku jaki dział przyjmie od sierpnia, pisząc jednak materiały dla działu, starał się będę uwzględniać tego typu zapotrzebowania, dając prowadzącym narzędzia do wzbogacania swoich kronik.
 
Hajdamaka

wt lis 13, 2007 11:56 pm

Mysle, ze skoro tuz-tuz premiera podrecznika dla smiertelnikow w jezyku polskim, warto w ramach promocji zapodac jakies teksty wspierajace gre ludzmi. Moze jakas namiastka Second Sight? Albo wprowadzenie do pozostalych serii, oczywiscie oczyma ludzi? Pomysl na dluzsza kampanie dla ludzi?
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

śr lis 14, 2007 12:22 am

Będą.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości