Zrodzony z fantastyki

Kal_Torak
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: WFRP 3ed!!

śr lis 18, 2009 12:47 pm

Malaggar pisze:
Proszę, oby nie był neuroshimowy...

No stricte neuroshimowy napewno nie będzie, ale chodzi o sam "unikatowy styl" ;P. Dla mnie najważniejsze, aby to nie był styl klasyczny, czyli "dedekowy" czy też "encyklopedyczny". Chociaż ostanio prowadzę D&D, to nie jestem wstanie tego czytać więcej niż 2 strony dziennie ;P.

Malaggar pisze:
standardowy system zaklęć przekładam nad jakieś crapy, które prócz przefajnowania nie niosą w sobie nic tak naprawdę sensownego :P

Eee tam! Nigdy nie byłeś w większym błędzie niż teraz ;P. Jest dokładnie odwrotnie. Właśnie dlatego, że w końcu mają "sens" przekładam niestandardowe systemy magii nad tymi klasycznymi ;P. Aczkolwiek rozumiem chęć gry magami w "starym stylu". Dlatego zawsze w każdym świecie fantasy jaki prowadzę dostępne są oba wybory posługiwania się magią - czyli tą klasyczną i tą niestandardową. Do koloru do wyboru ;P. W końcu zawsze w drużynie znajdą się gracze z różnymi gustami i dobrze jak mechanika uwzględnia różne gusta ;P.
Ostatnio zmieniony śr lis 18, 2009 12:47 pm przez Kal_Torak, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 18, 2009 1:49 pm

Dostałem boxa więc zaraz po pracy zasiadam do czytania:) W sobotę poprowadzę - to będę wiedział jak się ma w praktyce:)

Awatar użytkownika
raskoks
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr lis 18, 2009 2:30 pm

a ja sobie zamówiłem dziś ;-) - kij nie będe czekał na naszych wydawców - bo to zajmie miesiące :)
szelest - daj znać w wolnej chwili jak te podręczniki :)

Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 18, 2009 2:39 pm

raskoks pisze:
a ja sobie zamówiłem dziś ;-) - kij nie będe czekał na naszych wydawców - bo to zajmie miesiące :)

Miesiące? Kpisz chyba:D
raskoks pisze:
aszelest - daj znać w wolnej chwili jak te podręczniki :)

Dam znać:)

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

WFRP 3ed!!

śr lis 18, 2009 5:42 pm

końcu zawsze w drużynie znajdą się gracze z różnymi gustami i dobrze jak mechanika uwzględnia różne gusta ;P.
Niezgadzam się. Po prostu trzeba wiedzieć, że nie każdy może grać w każdą grę.

Dla mnie najważniejsze, aby to nie był styl klasyczny, czyli "dedekowy" czy też "encyklopedyczny". Chociaż ostanio prowadzę D&D, to nie jestem wstanie tego czytać więcej niż 2 strony dziennie ;P.

A ja kupuję pody do RPGów nie po to, by zachwycać się stylem autora, ale by mieć masę informacji na małej przestrzeni. Więc mi styl wisi i powiewa generalnie.

Awatar użytkownika
raskoks
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr lis 18, 2009 6:10 pm

A ja kupuję pody do RPGów nie po to, by zachwycać się stylem autora, ale by mieć masę informacji na małej przestrzeni. Więc mi styl wisi i powiewa generalnie.

Ale chyba sie zgodzisz z esuchy podrecznikowy tekst to nuuuda - zle sie to czyta - i utrudnia poczucie klimatu :)
ja osobiście stanowczo mam nadzieje ze jednak podręczniki są dobrze napisane :)

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

WFRP 3ed!!

śr lis 18, 2009 6:17 pm

Ale chyba sie zgodzisz z esuchy podrecznikowy tekst to nuuuda - zle sie to czyta - i utrudnia poczucie klimatu
Nie zgodzę, bo klimat nie wynika z kwiecistości stylu. Zresztą, z racji studiów muszę czytać czasem nudniejsze rzeczy, więc jestem niewrażliwy na suchość RPGową.

ja-jaszczur
Użytkownik
Użytkownik

śr lis 18, 2009 7:11 pm

Malaggar pisze:
Nie zgodzę, bo klimat nie wynika z kwiecistości stylu. Zresztą, z racji studiów muszę czytać czasem nudniejsze rzeczy, więc jestem niewrażliwy na suchość RPGową.

Hmm, kiedy? Bo patrząc na częstotliwość Twoich postów w tym temacie odnoszę wrażenie, że na nic innego poza swiętą misja walczenia ze "zuem wcielonym" w postaci WFRP 3ed czasu starczać Ci nie moze...

A skadinąd - stylizowany język blee, ciekawy system magii - blee, customowe kostki - blee... To jaka Ci się gra chłopie podoba? Oko Yrrhedesa?
Ostatnio zmieniony śr lis 18, 2009 7:14 pm przez ja-jaszczur, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

WFRP 3ed!!

śr lis 18, 2009 7:18 pm

A skadinąd - stylizowany język blee
Jeśli stylizacja przeszkadza w przekazywaniu informacji, to jest podwódjnie blee.

ciekawy system magii - blee
Rozumiem, że nie mogę uważać, że systemy magii o których mowa są denne?

customowe kostki - blee...
Blee^666

To jaka Ci się gra chłopie podoba? Oko Yrrhedesa?
Pozwolisz, że nie odpowiem na zaczepkę? Zwłaszcza, że parę razy na poltku już mówiłem, jakie systemu lubię.

Hmm, kiedy? Bo patrząc na częstotliwość Twoich postów w tym temacie odnoszę wrażenie, że na nic innego poza swiętą misja walczenia ze "zuem wcielonym" w postaci WFRP 3ed czasu starczać Ci nie moze...
Zaskoczę Cię. Mam czas na normalne życie, studia i znajomych. Ba, nawet na sesję co tydzień.

Kal_Torak
Stały bywalec
Stały bywalec

śr lis 18, 2009 8:34 pm

Malaggar pisze:
Niezgadzam się. Po prostu trzeba wiedzieć, że nie każdy może grać w każdą grę.

No zgadzam się z tym, ale co to ma do rzeczy? Mając w obrębie jednego systemu czy też mechaniki więcej niż jeden wybór w określonym aspekcie gry, dany gracz poprostu zagra w to co lubi czy potrafi. Wynika to właśnie z tego, że nie każdy może grać w każdą grę - jak napisałeś. Wystarczy dać możliwość i wybór. Już dawno nauczyłem się, że nie trzeba dla wybranego elementu gry sięgać za każdym razem po kolejny system.

Malaggar pisze:

Rozumiem twój punkt widzenia. W końcu mimo nudnego i kiepskiego stylu opisów w D&D prowadzę ten system. Jednak mimo wszystko jako klient lubię przeczytać system, który oprócz dużej ilości informacji - te czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Dlatego mimo, że również nie kupuję RPGów dla stylu autora, to lubię i cenię, aby styl mimo wszystko stał na wysokim poziomie.

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

WFRP 3ed!!

śr lis 18, 2009 8:42 pm

Mając w obrębie jednego systemu czy też mechaniki więcej niż jeden wybór w określonym aspekcie gry, dany gracz poprostu zagra w to co lubi czy potrafi.
I w ten sposób tworzy się przerost mechaniki nad treścią, ew. totalną niespójność mechaniczną. Dziękuję, nie skorzystam.

W końcu mimo nudnego i kiepskiego stylu opisów w D&D prowadzę ten system
Myślę, że wynika to z różnicy oczekiwań. Ty oczekujesz stylu, ja oczekuję informacji. D&D jest dla mnie napisane w pełni poprawnie. Zawiera stosowną ilość informacji, które nie giną w potoku upiększaczy i zabiegów stylistycznych.

Awatar użytkownika
Armoks
Stały bywalec
Stały bywalec

WFRP 3ed!!

śr lis 18, 2009 8:43 pm

Kiedy jest premiera nowej edycji?

Kal_Torak
Stały bywalec
Stały bywalec

śr lis 18, 2009 9:30 pm

Malaggar pisze:
I w ten sposób tworzy się przerost mechaniki nad treścią, ew. totalną niespójność mechaniczną. Dziękuję, nie skorzystam.

Nie musisz, bo nikt Cię nie zmusza. Zresztą też tak kiedyś myślałem. Na szczęście już nie, bo gra się teraz o wiele ciekawiej i przyjemniej. No i generalizujesz całą sprawę. Przerostu i niespójności wcale być nie musi. Równie często niespójności mechaniczne widuję w standardowych systemach, co nie oznacza że od razu muszą być w każdym systemie.

Malaggar pisze:
Myślę, że wynika to z różnicy oczekiwań. Ty oczekujesz stylu, ja oczekuję informacji. D&D jest dla mnie napisane w pełni poprawnie. Zawiera stosowną ilość informacji, które nie giną w potoku upiększaczy i zabiegów stylistycznych.

Osobiście preferuję zarówno dobrą ilość informacji, jak i dobrego stylu. Jedno nie wyklucza drugiego, chociaż napewno jest to trudniejsze do osiągnięcia.
Ostatnio zmieniony śr lis 18, 2009 9:32 pm przez Kal_Torak, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw lis 19, 2009 8:04 am

Przeczytałem jedynie pierwszy z podręczników. Więc może odpowiem tylko częściowo.

Kal_Torak pisze:
1. Jak wygląda obecny opis świata? Rozumiem, że jest to odrębny podręcznik z około 100 stronami? Opisane jest tylko samo Imperium? Są jakieś rozdziały o innych częściach świata i jak obszerne w stosunku do całego podręcznika?

Jest na pewno niewielki rozdział o Imperium i o Reiklandzie w pierwszym z podręczników. Są trzy mapki, jedna jest dokładną mapą Reiklandu. Dziś przeczytam podręcznik MG, więc jak skończę napiszę coś więcej.

Kal_Torak pisze:
2. Tutaj nieco cięższe pytanie ;P. Jak ocenisza poziom i styl języka użytego w podręcznikach do 3 edycji? Chodzi o porównanie. Czy jest to np. poziom opisów i języka z D&D (tzw. styl steropianowy czy też encyklopedyczny ;P). Podobny do WFRP 2 edycja? Pełen klimatu i własnego niepowtarzalnego stylu jak w Monastyrze czy Neuroshimie? Inny? Chodzi o porównanie ;P.

Jest mu bliżej do WFRP 2 niż do DnD. Są również liczne, ilustrowane przykłady.
Osobiście, jeśli jest opis mechaniki gry, preferuje encyklopedyczny opis - najlepsze opisy mechaniki jakie czytałem to przejrzyste i klarowne DnD 4 edycja i Pathfinder. W WFRP3 jest jednak trochę chaosu (ale nie tego Chaosu:P)

Kal_Torak pisze:
3. Jak dokładnie wygląda kreacja postaci? Znaczy z jakich części się składa? Innymi słowy czy tworzenie postacie składa się z większej ilości ciekawszych i unikatowych elementów niż standardowy wybór rasy, profesji i współczynników?

Wybiera się rasę - jedną z czterech, losuje trzy profesje podstawowe (muszą spełniać wszystkie 3 wymagania co do rasy, więc jeśli się wylosuje jakieś co nie można zastosować ze względu na rasę, losuje się na nowo). Wybiera się jedną z nich. Każda ma przypisane bazowe charakterystyki, bazowe umiejętności i jeden bazowy talent. Następnie jest tabelka która mówi, na jakim poziomie materialnym startuje bohater, ile ma kart akcji i specjalnych zdolności. Stworzyłem postać i już widzę, że są większe możliwości niż w poprzednich edycjach. Można bardziej customizować postać. Nie ma żadnego losowania cech. Ma się punkty, które się rozdziela - to co inwestujesz to masz.

Kal_Torak pisze:
4. Mógłbyś przybliżyć system magii. Narazie słyszałem, że nie wyróżnia się zbytnio od swoich poprzedników. FFG wydało osobny podręcznik do magii w podstawce. Zatem czy można się spodziewać niezwykle barwnego, ciekawego i elastycznego systemu magii wzorowanej na ars magice i magu wstapienie/przebudzenie czy raczej jest to kolejny standardowy "system zaklęć"?.

Nie czytałem, ale z tego co widzę są karty akcji i jakieś karty kar - złych statusów które wchodzą jak czar nie wyjdzie. Ale jak mówie, jeszcze dokładnie nie wiem bo podręczniki do magii i do kapłanów będę czytał na końcu.
Ostatnio zmieniony czw lis 19, 2009 8:09 am przez szelest, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
raskoks
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw lis 19, 2009 10:57 am

hmmm ten opis świata wygląda dość biednie - nie przeszkadza mi to za bardzo ale dla nowych gracy to może być problem.
Tworzenie postaci wygląda dość ciekawie - choć faktycznie mneisjza ilość współczynników mi sie nie podoba.
Ciekawe jak mechanika wygląda w praktyce.

Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw lis 19, 2009 11:11 am

raskoks pisze:
hmmm ten opis świata wygląda dość biednie - nie przeszkadza mi to za bardzo ale dla nowych gracy to może być problem.

Jest i tak większy niż w podręczniku do WFRP2. I karty profesji mają na drugiej stronie masę fluffu, który też mówi sporo o świecie. Myślę, że nie jest źle - nawet dla nowych graczy. Aha te "rasy" są rozpisane o wiele obszerniej niż w poprzednich podręcznikach.

raskoks pisze:
Tworzenie postaci wygląda dość ciekawie - choć faktycznie mniejsza ilość współczynników mi sie nie podoba.Ciekawe jak mechanika wygląda w praktyce.

Ale pomimo to postaci mają większe możliwości. Strzelam, że z dodatkami te możliwości się powiększą - tzn każda postać już zawarta dostanie coś na podmiankę, nową zdolność itp.

Mechanika jak wygląda w praktyce to powiem już po tym jak poprowadzę sesję w tą sobotę. Sam jestem ciekaw, bo na razie mam wrażenie, że w niektórych momentach została trochę przekombinowana. Ale może to tylko złudzenie.

Kal_Torak
Stały bywalec
Stały bywalec

czw lis 19, 2009 11:19 am

szelest pisze:
Jest na pewno niewielki rozdział o Imperium i o Reiklandzie w pierwszym z podręczników. Są trzy mapki, jedna jest dokładną mapą Reiklandu. Dziś przeczytam podręcznik MG, więc jak skończę napiszę coś więcej.

Opis świata jeszcze biedniejszy niż się spodziewałem. O ile rzeczywiście dla weteranów I i II edycji to mniejszy problem, to dla nowych graczy straszna bieda. Cóż czasy kiedy wydaje się opis świata najwyraźniej przemijają na rzecz mechaniki. Przynajmniej w tych systemach o bardziej znanej marce...

szelest pisze:
Jest mu bliżej do WFRP 2 niż do DnD. Są również liczne, ilustrowane przykłady.Osobiście, jeśli jest opis mechaniki gry, preferuje encyklopedyczny opis - najlepsze opisy mechaniki jakie czytałem to przejrzyste i klarowne DnD 4 edycja i Pathfinder. W WFRP3 jest jednak trochę chaosu (ale nie tego Chaosu:P)

Znaczy encyklopedyczne opisy mechaniki mi nie przeszkadzają. Chodzi raczej o opis świata, kultury, magii, religii itd. Czyli elementów samego świata. Od dobrego stylu opisów świata i jego elementów w dużej mierze zależy budowanie szeroko pojętego "klimatu" systemu. Przynajmniej u mnie opis świata o ile jest ciekawie i barwnie opisany pobudza w dużej mierze procesy twórze i kreatywne u mnie jako MG ;P. Łatwiej też wczuć się w system dla graczy.

szelest pisze:
Wybiera się rasę - jedną z czterech, losuje trzy profesje podstawowe (muszą spełniać wszystkie 3 wymagania co do rasy, więc jeśli się wylosuje jakieś co nie można zastosować ze względu na rasę, losuje się na nowo). Wybiera się jedną z nich. Każda ma przypisane bazowe charakterystyki, bazowe umiejętności i jeden bazowy talent. Następnie jest tabelka która mówi, na jakim poziomie materialnym startuje bohater, ile ma kart akcji i specjalnych zdolności. Stworzyłem postać i już widzę, że są większe możliwości niż w poprzednich edycjach. Można bardziej customizować postać. Nie ma żadnego losowania cech. Ma się punkty, które się rozdziela - to co inwestujesz to masz.

Miło, że nie trzeba losować cech. Chociaż kreacji postaci o ile pewnie posiada nieco większy wybór to nie rózni się z tego opisu od poprzednich edycji zbytnio. Szkoda, bo liczyłem na jakieś nowe i ciekawe etapy kreacji postaci wychodzące poza wybór/losowanie profesji oraz współczynników.

szelest pisze:
Nie czytałem, ale z tego co widzę są karty akcji i jakieś karty kar - złych statusów które wchodzą jak czar nie wyjdzie. Ale jak mówie, jeszcze dokładnie nie wiem bo podręczniki do magii i do kapłanów będę czytał na końcu.

W takim wypadku czekam na jakieś info w sprawie magii. Może tutaj w końcu będzie coś ciekawego wartego uwagi.

szelest pisze:
Jest i tak większy niż w podręczniku do WFRP2. I karty profesji mają na drugiej stronie masę fluffu, który też mówi sporo o świecie. Myślę, że nie jest źle - nawet dla nowych graczy. Aha te "rasy" są rozpisane o wiele obszerniej niż w poprzednich podręcznikach.

Fakt opis świata jest nieco większy od WFRP2. Tyle, że to nadal bieda i mimo wszystko pewne zacofanie w stosunku do I edycji i sporej ilości innych systemów. Oczywiście FFG będzie chciało zarobić i pewnie w końcu wydadzą jakiś dokładniejszy opis. Tylko jeśli to będzie "Dziedzictwo Sigmara 2" - to dopiero będzie obciach ;P. Cóż przestałem się łudzić, że wydadzą kiedykolwiek chociażby opis kontynentu Starego Świata. Aczkolwiek jeśli by taki się pojawił byłby to pierwszy podręcznik jaki zakupię do III edycji. Bez reszty mogę się obyć ;P.

Awatar użytkownika
Lothor Mordredsson
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw lis 19, 2009 1:32 pm

Kal_Torak pisze:
szelest pisze:

Opis świata jeszcze biedniejszy niż się spodziewałem. O ile rzeczywiście dla weteranów I i II edycji to mniejszy problem, to dla nowych graczy straszna bieda. Cóż czasy kiedy wydaje się opis świata najwyraźniej przemijają na rzecz mechaniki. Przynajmniej w tych systemach o bardziej znanej marce...

Co by znaczyło że raczej kierowana jest ta edycja do wyjadaczy co im nie potrzebny opis imperium bo znają je na wylot, albo drugi scenariusz- wolą wydać dziedzictwo sigmara 2 i zgarnąć za to jeszcze troche dodatkowej kaski.

Awatar użytkownika
Armoks
Stały bywalec
Stały bywalec

WFRP 3ed!!

czw lis 19, 2009 2:30 pm

O, złota korona nieźle nabrała na wartości.
Some tidbits:

Dagger 10s

Hand Weapon 75s

Pistol 5g

Full Plate 25g (most expensive item, base cost)

Tack on an extra 25% if you're an outsider, or roll no successes on your haggle check.

A peasant makes about 1g25s per year, a mercenary makes about 30g per year

Awatar użytkownika
Lothor Mordredsson
Zespolony z forum
Zespolony z forum

WFRP 3ed!!

czw lis 19, 2009 3:07 pm

To jedna z niewielu zalet 3 edycji, w zasadzie na oko zmniejszyli wartość 10-krotnie.

Awatar użytkownika
Cooperator Veritatis
Zespolony z forum
Zespolony z forum

WFRP 3ed!!

czw lis 19, 2009 3:17 pm

A jakie zmiany w samym świecie? Jak fabuła poszła dalej w stosunku do II edycji?

Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw lis 19, 2009 3:39 pm

Cooperator Veritatis pisze:
A jakie zmiany w samym świecie? Jak fabuła poszła dalej w stosunku do II edycji?

Surtha Lenk zbiera armie;)

Awatar użytkownika
Cooperator Veritatis
Zespolony z forum
Zespolony z forum

WFRP 3ed!!

czw lis 19, 2009 3:53 pm

A on nie zginął w międzyczasie? o_O Bo to ten od Wolfenburga, nie?
Ostatnio zmieniony czw lis 19, 2009 3:53 pm przez Cooperator Veritatis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw lis 19, 2009 4:03 pm

Cooperator Veritatis pisze:
A on nie zginął w międzyczasie? o_O Bo to ten od Wolfenburga, nie?

A ten sam. Więc mamy czasy przed Storm of Chaos.

Awatar użytkownika
Cooperator Veritatis
Zespolony z forum
Zespolony z forum

WFRP 3ed!!

czw lis 19, 2009 4:09 pm

Cóż, pytanie, czy można przekonwertować postacie z II edycji robi się nieaktualne, chyba, że cofamy czas :razz: I przy okazji bardzo dużo elementów poprzedniej edycji idzie do piachu- chociażby Sigmar's Heirs, bo tam wszystko jest pisane po inwazji... Grabią sobie dalej :razz: A który jest rok w nowej edycji?

Awatar użytkownika
Lothor Mordredsson
Zespolony z forum
Zespolony z forum

WFRP 3ed!!

czw lis 19, 2009 4:12 pm

Zapewne 2521.

Awatar użytkownika
raskoks
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw lis 19, 2009 4:41 pm

btw może ktoś mi na szybko napisać w takim razie daty poszczegónych edycji ?

Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

WFRP 3ed!!

pt lis 20, 2009 12:24 am

Armoks pisze:
Kiedy jest premiera nowej edycji?

Teoretycznie, już:

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... p?eidn=942

Awatar użytkownika
N1ghtwind
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt lis 20, 2009 2:38 am

raskoks pisze:
btw może ktoś mi na szybko napisać w takim razie daty poszczegónych edycji ?

Ed 1 - 2500
Ed 2 - 2522 - rozpoczyna się dokładnie kilka dni po końcu burzy chaosu.
Ed 3 - 2521 - rozpoczyna się po złupieniu po raz pierwszy wolfenburga przez Surtha Lenk-a i pokonaniu go pod Mazhorod.

Burza chaosu od 2521 do 2522

PS: potwierdziły się plotki że e3 będzie wychodziło w boxach a nie osobnych podrecznikach a wiec ten tajemniczy projekt to zbiór przygód w boxie
Ostatnio zmieniony pt lis 20, 2009 3:59 am przez N1ghtwind, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
Armoks
Stały bywalec
Stały bywalec

WFRP 3ed!!

pt lis 20, 2009 3:45 pm

@Beamhit, no tak, ale raczej chodziło mi o to, czy ktoś wie, kiedy sklepy, takie jak Rebel, rozpoczną wysyłkę? Ponieważ pisze: "Czas realizacji: w dniu premiery".

@szelest, lub ktokolwiek, kto zapoznał się z nową edycją.
Mógłby ktoś powiedzieć, jak wygląda walka dużej liczby osób? Dokładniej chodzi mi o "szybkość i dynamiczność" puli kostek w tymże wypadku.
Ostatnio zmieniony pt lis 20, 2009 8:54 pm przez Armoks, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: