Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kiender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: wt paź 12, 2004 4:15 pm

Re: Konsola vs. piec

czw lis 19, 2009 1:38 pm

Ten_Zły pisze:

Upierdliwe jest naciśnięcie parę razy "dalej"? Ja się zastanawiam, czy ty w ogóle instalowałaś kiedyś grę. Porównanie 3 komponentów z twojego sprzętu z wymaganiami gry to też trudna rzecz? Jezu - skąd biorą się tacy analfabeci komputerowi w dzisiejszych czasach..?
.


Pierwszy przykład z brzegu - nowe Call of Duty w wersji PC - godzinna instalacja przeplatana błedami, problemami z połączeniem z konta steam i ogólny bajzel. Wiem z autopsji, praktycznie wszyscy z którymi gram w tą gre online na PC starcili cały wieczór na szarpanie się z instalacją.
 
Awatar użytkownika
Adahl
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 594
Rejestracja: sob cze 17, 2006 3:33 pm

Re: Konsola vs. piec

czw lis 19, 2009 1:54 pm

Kiender naprawdę chce ci się polować w kopalniach Morii na trolle? Przecież widać wyraźnie prowokacje, a osoba ta jest na tyle bezczelna, że szkoda na nią jakichkolwiek słów.
 
Awatar użytkownika
Squallu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt mar 10, 2009 12:00 am

Konsola vs. piec

czw lis 19, 2009 2:03 pm

Zwykły cham. Ignorujcie.
 
Ten_Zły

Konsola vs. piec

czw lis 19, 2009 2:14 pm

O, a pan to zapewne lepiej wychowany, skoro po 3 postach ocenia kogoś jako cham? ;) A skoro masz zamiar ignorować - to nie zamieszczaj postów nic nie wnoszących do tematu i nie pisz?;)

Kiender, - A ja ci podam z brzegu setki przykładów że gry instaluje się bezproblemowo. Kwestia nowego CoDa to kwestia spieprzonej gry a nie "na PC instaluje się ciężko gry, bo jeden wydawca zwalił grę". Zresztą, o ile mnie pamięć nie myli obecnie jakoś problemu nie ma z instalacją CoD. Chcesz oceniać trudność i problematyczność instalacji na przykładach? Ok. Dragon Age - instalacja polegająca na klikaniu dalej. Batman - instalacja polega na klikaniu dalej. Tropico 3 - instalacja polega na klikaniu dalej. W swoim dość długim życiu gracza trafiłem może na 3 problemy instalacyjne (w grach które przekraczały możliwości mojego sprzętu). Jeśli ktoś mówi, że instalowanie gier jest trudne i problematyczne, to jest analfabeta komputerowym. Z chęcią przyjadę do takiej osoby i zrobię kurs "instalowania gier" za 50 zł ;) .
Ostatnio zmieniony czw lis 19, 2009 2:16 pm przez Ten_Zły, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Squallu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt mar 10, 2009 12:00 am

Konsola vs. piec

czw lis 19, 2009 2:21 pm

GTA IV na Viscie. - obawiam sie, ze juz nawet nie o sama instalacje chodzi a o problematyczność z odpaleniem tej aplikacji na Viscie. Wolfenstein miał tendencje do wysypywania się w połowie drogi instalacji.

Mam prawo oceniać po kilku postach- nieprzyjemne i obraźliwe słownictwo jest argumentem. Zwłaszcza kierowanym do kobiet. Odejdź czasem od komputera i poczytaj trochę o kulturalnym odzywaniu się do osób płci przeciwnej.
 
Ten_Zły

Konsola vs. piec

czw lis 19, 2009 2:27 pm

Na każdą jedną grę wymienioną przez ciebie z problemem przy instalacji - ja znajdę 10 które tego nie mają. Więc przemyśl sobie jasno - to że mniej niż 1% gier ma problemy z instalacją sprawia że gry na PC ciężko i problematycznie się instaluje? Nie? Nie muszę wspominać, że dawno minęły czasy gdy gry konsolowe były wydawane bezbłędnie i nie musiały mieć patchów?;>
 
Awatar użytkownika
Squallu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt mar 10, 2009 12:00 am

Konsola vs. piec

czw lis 19, 2009 2:42 pm

Z tego co się orientuje to i tak ilość patchow, fixów, graphic card glitch repairów na PC jest liczniejsza. No ale nie wygram z Tobą. W końcu 10% problemów na pc kontra zero problemów instalacyjnych w konsoli to dla Ciebie zwycięstwo PC.

Useless..
 
Ten_Zły

Konsola vs. piec

czw lis 19, 2009 3:25 pm

10%? Piszę przecież, że mniej niż 1%. A nie mam np problemu z wersją NTSC/PAL. Gdzie bym nie kupił gry na świecie, będzie normalnie u mnie działać. No ale cóż, to dla ciebie przecież nie istniejący problem ;) .
 
Awatar użytkownika
Denae
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 262
Rejestracja: pt sty 12, 2007 1:38 pm

Re: Konsola vs. piec

czw lis 19, 2009 3:29 pm

możesz kupić grę wydaną z Japonii i odpalić ją na PS3 kupionym w Polsce, więc o co Ci chodzi? :)
 
Awatar użytkownika
Squallu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt mar 10, 2009 12:00 am

Konsola vs. piec

czw lis 19, 2009 3:31 pm

W dobie telewizorów cyfrowych to nie istniejący problem ;] Widać, że twoja edukacja co do konsol zakończyła się na poprzedniej generacji, gdzie to miało zastosowanie. Ot dla przykładu - miałem Fable 2 sprowadzane z Meksyku (twoje magiczne ntsc) i nie dość, że nie było różnicy z wersją Europejską to jeszcze miałem wybór języka polskiego.

Skończ z trollowaniem, jak nie widzisz pewnych faktów.

"Nie patrz w gwiazdy, jak potykasz się o kamienie pod nogami"
 
Ten_Zły

Konsola vs. piec

czw lis 19, 2009 3:38 pm

W dobie gdzie nie każdego stać by kupić wasz magiczny TV za 2-3 tyś zł problem NTSC/PAL dalej istnieje ;> . To nie kwestia konsoli, a kwestia TV jakiego posiadasz ;] . Więc może skończ nazywać kogoś trollem bo posiada argumenty w dyskusji, tylko zrób to o czym pisałeś wcześniej i ignoruj mnie jeśli nie umiesz wykrzesać z siebie jednego racjonalnego argumentu.
 
Awatar użytkownika
Adahl
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 594
Rejestracja: sob cze 17, 2006 3:33 pm

Re: Konsola vs. piec

czw lis 19, 2009 3:44 pm

W takim razie dlaczego piszesz, że problem jest z konsolami? Mogłeś od razu napisać, że cię na nie nie stać. Podobnie jak na normalny Tv, który wbrew temu co mówisz obecnie nie jest jakimś strasznym luksusem.
 
Awatar użytkownika
Squallu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt mar 10, 2009 12:00 am

Konsola vs. piec

czw lis 19, 2009 3:44 pm

A podłączales konsole obecnej generacji do TV? nikt tego nie robi i predzej podlaczy pod monitor, bo gry sa za brzydkie na normalnych analogowych telewizorach.
Znowu widać, że nie masz konsoli i przemawiasz jako "głos narodu" (niejako wyimaginowany)
każdy kto planuje konsole obecnej generacji - dokupowuje sobie jakis dobry wyswietlacz albo jedzie na monitorze (a to nie koszty 2-3tys PLN a co najwyżej 700zł. )
Skończ bo szukasz dziury w całym.
Trochę empatii a nie tylko walki dla walki. Chcesz coś udowodnic? Naucz mnie instalować gry za 50zł - przynajmniej będe mógł na żywo sprawdzić, czy masz odwagę gadać takie głupoty.
Nie karmić trolla powiada świat- ty masz autoregenerate ;p
 
Ten_Zły

Konsola vs. piec

czw lis 19, 2009 3:49 pm

Faktycznie - skończę. Bo szkoda pisać z osobami które uważają że naciśnięcie parę razy dalej to problem. Które same szukają dziury w całym podając 2 tytuły jako problematyczne pomijając fakt, że na PC jest kilkadziesiąt tysięcy gier które takich problemów nie ma. No ale cóż :) .

Mogę cię nauczyć instalować nawet za darmo - odezwij się do mnie przed Pyrkonem ;> .
 
Awatar użytkownika
Denae
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 262
Rejestracja: pt sty 12, 2007 1:38 pm

Re: Konsola vs. piec

czw lis 19, 2009 3:51 pm

Moment, ty myślisz ze przy wcześniejszych generacjach odbieranie gier NTSC na PALowskiej konsoli zależało od telewizora? Niestety się mylisz, ponieważ jeżeli wrzucisz grę NTSC do PALowskiej Ps2 to wyskoczy Ci stosowne powiadomienie i gry nie odpalisz i nie ważne czy masz to ps2 podpięte do 21" kineskopowego telewizorka czy do 48" Plazmy z Full HD.
 
Ten_Zły

Konsola vs. piec

czw lis 19, 2009 3:53 pm

A przy PSXie gry NTSC na konsoli PAL chodziły, ale były czarno białe ;) .
 
Awatar użytkownika
Adahl
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 594
Rejestracja: sob cze 17, 2006 3:33 pm

Re: Konsola vs. piec

czw lis 19, 2009 3:55 pm

Chodziły tylko na konsoli przerobionej. Ja takiej nie posiadałem i żadna gra NTSC mi nie poszła. Tak więc kolejny raz błędne info. Zapytasz skąd w takim razie wiem, że na przerobionej chodziły? Niestety tak jak wszędzie i w moim obrębie miałem znajomych piratów. Może i nieliczne wyjątki były, ale był to niewielki % z całości.
Ostatnio zmieniony czw lis 19, 2009 3:56 pm przez Adahl, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Squallu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt mar 10, 2009 12:00 am

Konsola vs. piec

czw lis 19, 2009 4:02 pm

Dla twojej wiadomości gram i na konsoli i na PC i nie widzę w ogóle powodu do pojedynku. znam plusy i minusy obu perspektyw i UMIEM Z NIMI ŻYĆ.
Życie jest za krótkie na tworzenie bezsensownych porównań. Jedni piją wódkę, inni piwo. Nikt nikogo nie zmusza, do picia tego co się chce ani też nie pokazuje plusów wódki, by pokazać komuś jak bardzo do tyłka jest picie piwa.

Branża rozrywki chłopcze. Więc nie trać czasu na bezsensowne trollowanie tylko pograj w coś.
 
Awatar użytkownika
Arashi Mifune
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 2:19 pm

Konsola vs. piec

czw lis 19, 2009 6:14 pm

Ten_Zły - jeśli chcesz aby ktoś szanował twoje zdanie, szanuj innych. Ale widać, że to zbyt trudne napisać kulturalnie, że wolisz PC, bo... Fanów się szanuje, fanatyków już nie, a Ty zachowujesz się tutaj jak wyznawca Rydzyka.

A instalowanie gier nie polega tylko na klikaniu 'dalej', jeśli chce się trzymać gry gdzie indziej niż z całą masą programów w 'Program Files'. Poza tym gra konsoli nie przegrzeje, a na PC za wysokie ustawienia grafiki mogą skutecznie przegrzać sprzęt.

Swoim postem wystawiłeś sobie niezłe świadectwo.
Ostatnio zmieniony czw lis 19, 2009 6:52 pm przez Arashi Mifune, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Ten_Zły

Konsola vs. piec

czw lis 19, 2009 8:13 pm

Słyszałaś kiedyś o "czerwonym kręgu śmierci" albo "3 diodach śmierci"? Więc proszę, nie pisz tutaj takich bzdur :) .
 
Awatar użytkownika
Dr_Greenthumb
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:26 pm

Konsola vs. piec

czw lis 19, 2009 10:04 pm

Hoho, nowy twardogłowy się pojawił :) Możecie marudzić, ale mnie takie dziecinne zabawy jeszcze bawią, więc podniosę rękawicę :)

Ten_Zły pisze:
Upierdliwe jest naciśnięcie parę razy "dalej"? Ja się zastanawiam, czy ty w ogóle instalowałaś kiedyś grę. Porównanie 3 komponentów z twojego sprzętu z wymaganiami gry to też trudna rzecz? Jezu - skąd biorą się tacy analfabeci komputerowi w dzisiejszych czasach..?


Po pierwsze, poruszona już wcześniej instalacja. Test subject: Half-Life 2 w pakiecie The Orange Box na PC. Najpierw instalacja Steam + założenie konta. Następnie instalacja gry. I tu zonk, bo nagle okazuje się, że gra musi zostać zainstalowana w tym samym katalogu co Steam. Uninstall Steam, dobranie partycji odpowiedniej wielkością do tej i przyszłych instalacji Steamowych, install Steam raz jeszcze. Wreszcie instalacja samej gry, przeplatana jakimiś irytującymi zabezpieczeniami przed uczciwymi graczami- pardon, przed piratami :) Uff, czas na upragnione uruchomienie gry - i znowu zonk, aktualizacja Steam, której pomimo najszczerszych chęci i usilnych prób użytkownika aplikacja nie chce zaniechać. Dobra, update zakończony, włączamy grę. Obowiązkowe połączenie ze Steam, kolejna próba pobrania jakichś plików (pomimo tego, że w ustawieniach wielokrotnie wyłączałem auto update), chwila ładowania i JEST! Menu gry! :rockpunk: Dobra nasza, new game, chwila ładowania i już możemy śmigać. Czyżby? Zwiecha kompa i hard reset zdają się mówić co innego :) A powyższe przejścia (jak już pewnie zauważyłeś koleżko - znane mi niestety z autopsji) zdają się mówić coś innego o "kliknięciu parę razy "dalej"". Nie wspominając już o tym, że awaria lub brak netu uniemożliwia zarówno instalację, jak i późniejsze uruchomienie gry. Na konsoli natomiast wrzucam płytę i... gram. Ewentualnie szybka instalka - automatyczna i bezproblemowa. I zapewniam cię, że obsługa komputera (zarówno w sferze soft- jak i hardware) jest mi równie bliska, jak i tobie (to tak odnośnie tych "analfabetów" i innych inwektyw).

Po drugie, "porównanie komponentów", którym strzeliłeś sobie w kolano. Czynność taka wskazuje, iż istnieje prawdopodobieństwo że performance danej gry na moim komputerze może nie należeć do najprzyjemniejszych. Co więcej, mogę jej nawet nie uruchomić! I przyczyn tu mogą być dziesiątki. Na konsoli natomiast są tylko dwie możliwości - stary firmware i za mało miejsca na dysku. Rozwiązanie? Ściągnięcie nowego firmware z netu, u siebie lub gdziekolwiek indziej, i małe porządki na hdd. I gra ruszy. I będzie hulać tak samo, jak każdemu innemu użytkownikowi sprzętu mojej marki.

Ten_Zły pisze:
Pozostaje jakiś mit, że na konsolach gra się lepiej. Tylko nigdy nikt nie jest mi w stanie wyjaśnić na czym polega to "lepsze granie" :) .


Może redaktorzy stricte PCtowego magazynu będą w stanie? link Jest to oczywiście tylko pojedynczy przykład, nie reguła, niemniej daje trochę do myślenia :) (oczywiście o ile jest się otwartym na argumenty przeciwnika)

Powinienem wspominać o zabawach ze sterownikami, service packami, kompatybilnością (a raczej jej brakiem) itd itp? Czy są to przeszkody nie do pokonania? Nie. Ale są irytujące i czasochłonne. A że czasu ciągle mało...

Jeszcze odnośnie Steam - kolejny przykład, The Last Remnant. Coś kiedyś w CDA wyczytałem, że w wersji na PC przez pierwsze dwa tygodnie od chwili premiery nie można było aktywować wersji pudełkowej, bo sam system na to nie pozwalał. To ci dopiero heca - niby masz odpowiedni sprzęt, masz neta, masz oryginalną grę - ale i tak nie pograsz. PC ftw!

Z naszej strony merytoryczne argumenty są, z twojej - nie ma, pomimo ośmiu już twoich postów w tym wątku; widocznie obrażanie innych (swoją drogą - bezpodstawne) zbytnio cię wciąga. Czekam zatem. Pokaż konsolowcowi-analfabecie gdzie jego miejsce :)
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Konsola vs. piec

wt lis 24, 2009 11:36 am

Mi do przejścia do grania na konsole brakuje tylko klawiatury i myszy - grywam w dużej częsci w cRPG plus zręcznościówki. O ile drugie bez problemu mógłbym odpalać na konsoli, o tyle tych pierwszych bez chociarz myszy, nie mam sensu. Jak zrobia obsługe tych peryferiów, zaczne zastnawaić się nad przejściem na konsole. :wink:
Ostatnio zmieniony wt lis 24, 2009 11:37 am przez wild beast, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Squallu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 143
Rejestracja: wt mar 10, 2009 12:00 am

Konsola vs. piec

wt lis 24, 2009 12:52 pm

A jest taka przejściówka, która ma dodatkowe porty usb dla myszy i klawiatury ;]

Widziałem. Działa.
 
Awatar użytkownika
Kiender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: wt paź 12, 2004 4:15 pm

Re: Konsola vs. piec

wt lis 24, 2009 1:25 pm

Podłączyć można ale mało która gra obsługuje PCtową mysz i klawiaturę. jeśli już to trzeba mieć dedykowany sprzęt który jak wiadomo jest droższy od typowych urządzeń
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Konsola vs. piec

wt lis 24, 2009 2:26 pm

IMHO komputer służy do pracy, konsola do grania. Choćby po tytułach widać, że to konsolowi gracze są bardziej rozpieszczani: kolejne wersje tekken, motral kombat czy legendarna seria Final Fantasy. Wymieniać można do woli. Na PC gry te, o ile wogóle zostaną wydane, są w o wiele gorszej oprawie (choćby Force Unleashed i porównanie gameplaya). PC ratuje tylko sekcja gier MMO (tak naprawde glownie WoW). To te gry trzymają piecka przy życiu, bo nawet jesli grasz w WoW'a, to w coś innego teżą by się chciało przyciąć.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Konsola vs. piec

pt lis 27, 2009 6:31 pm

PC - FPS, MMO, praca, internet
Konsole - inne typy gier.

Osobiście nie posiadam konsoli, choć gdyby finanse na to pozwalały miałbym xboxa w 5 minut. Oczywiście wszystko ma swoje plusy i minusy, które w skrócie wymieniłem powyżej. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie PC i konsoli.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości