Zrodzony z fantastyki

 
juror
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 7:46 pm

szukam RPG

śr lis 25, 2009 12:26 pm

Cześć!
Szukam RPG w którym ludzie, elfy, krasnoludy i inne rasy osiągnęły wysoki poziom technologiczny tzn. są dużo bardziej rozwinięte od nas. Nie wiem czy taki istnieje, ale jeśli ktoś np. dysponuje własnym systemem autorskim tego typu to chętnie przetestuje.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Re: szukam RPG

śr lis 25, 2009 12:27 pm

Shadowrun
 
juror
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 7:46 pm

Re: szukam RPG

śr lis 25, 2009 12:43 pm

Wielkie dzięki. Jeśli ktoś grał to proszę o ocenę (mechaniki głównie). Poza tym czy można gdzieś kupić nowy podręcznik główny po polsku i czy wystarcza on do prowadzenia?
 
Awatar użytkownika
Sethariel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 226
Rejestracja: pn sie 14, 2006 11:02 pm

Re: szukam RPG

śr lis 25, 2009 12:58 pm

Po polsku kupisz jedynie drugą edycję gdzieś na allegro czy innych aukcjach. Mechanicznie jest dość ciężka i niewygodna jak na obecne standardy. Jest czwarta edycja, zrobiona już dość fajnie z nową mechaniką podobną do tej ze Świata Mroku, niestety jest tylko po angielsku.

Jeżeli język Ci nie przeszkadza to radzę poszukać właśnie Shadowrun 4th Edition.

Gra jest bardzo fajna, z rozbudowanym światem, na który składają się nie tylko dodatki ale też masa książek. Trzy książki wyszły nawet po polsku, znajdziesz na aukcjach.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

szukam RPG

śr lis 25, 2009 1:22 pm

Masz recenzję na Polterze. O tutaj. Poza tym, polecam wydać kilka złociszy więcej na wersję jubileuszową. Ja swoją kupiłem tutaj i jestem bardziej niż zadowolony.
 
Awatar użytkownika
Kumo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 471
Rejestracja: pn maja 05, 2008 3:34 pm

Re: szukam RPG

śr lis 25, 2009 2:14 pm

Odnośnie Shadowruna - raczej odradzam polską 2 edycję. Niby w miarę tanie i bywa na Allegro, ale mechanika jest naprawdę ciężka. W dodatku polskie wydawnictwo dołożyło od siebie tyle błędów, że włosy się jeżą. Jeśli już to może się przydać jako wprowadzenie do historii świata.

Osobiście jestem za to wielkim fanem 4 edycji, więc jeśli tylko radzisz sobie z angielskim - polecam!
Mechanika oparta na k6. W uproszczeniu: test oznacza z reguły rzut ilością kości równą Atrybut + Umiejętność; każda wyrzucona 5 lub 6 to "trafienie"; poziom trudności oznacza ilość trafień potrzebnych do zdania testu. Różne modyfikatory dodają/odejmują kości z puli.

Z drobnych sugestii:
1) stąd ściągniesz darmowe Quick-Start Rules, czyli uproszczoną wersję mechaniki z paroma gotowymi postaciami i krótką przygodą (osobne pdf-y dla graczy i MG).
2) Podstawka jest w dwóch wersjach: "normalnej" i "rocznicowej"; recki są na polterze, trochę opinii znajdziesz na Rebelu. W skrócie: "normalna" podstawka jest sporo tańsza, ale ma tylko kilka kolorowych stron i lepiej ściągnąć do niej erratę. "Rocznicowa" (Shadowrun Fourth Edition 20th Anniversary Edition, wydana z okazji 20-lecia systemu) jest wydana w kolorze i zawiera wszelkie dotychczasowe poprawki; niestety, kosztuje więcej.
Możesz ewentualnie popatrzeć na ebay-u.
3) Zapraszam na oficjalną polską stronę Shadowruna!

EDIT:
Podstawka wystarcza do prowadzenia, choć zasady dotyczące Matrycy (czyli, w uproszczeniu, baaardzo zaawansowanego internetu, w tym VR) są nieco mętne. Pod tym względem lepiej spisuje się podstawka "rocznicowa".
Ostatnio zmieniony śr lis 25, 2009 2:24 pm przez Kumo, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
juror
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 7:46 pm

Re: szukam RPG

śr lis 25, 2009 2:25 pm

Niestety ale wątpię czy mój angielski jest na tyle dobry żebym mógł bez sobie pozwolić na angielską wersje :( Czy są plany wydania edycji 4 po Polsku?
 
Awatar użytkownika
Kumo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 471
Rejestracja: pn maja 05, 2008 3:34 pm

Re: szukam RPG

śr lis 25, 2009 2:42 pm

juror pisze:
Czy są plany wydania edycji 4 po Polsku?

Na razie nie ma, niestety :evil: . Może któreś wydawnictwo się zdecyduje, bo system w obecnej postaci ma IMHO sporą szansę się u nas przyjąć.

Moja propozycja: ściągnij sobie Quick-Start Rules - są za darmo, linka podałem w poprzednim poście. Potem spokojnie możesz sprawdzić, czy sobie z nimi poradzisz (polecam wykorzystanie słownika online - na iGoogle jest całkiem niezły).
 
juror
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 7:46 pm

Re: szukam RPG

czw lis 26, 2009 7:04 pm

Więc... zagłębiłem się trochę w świat shadowruna i nie odpowiada mi tamten świat może stworze własny :razz: Mimo wszystko dzięki za pomoc

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość