Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Myrkull
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: wt gru 12, 2006 6:18 pm

Wasze miasta w Requiem

pn paź 06, 2008 2:13 pm

Ok, jako że nie mam tyle czasu, pomysłów i chęci, chciałem spytać o to jak wyglądają u was konkretnie miasta w Requiem? Jaka jest sytuacja polityczna, klanowa, struktura władzy, ciekawsze/ważniejsze postaci i inne tego typu sprawy? Czy bierzecie np. zdawkowe informacje o miastach z Damnation City czy wszystko wymyślacie sami od podstaw? Może wymyślacie nawet same miasta?
 
Awatar użytkownika
Awatar Twilight
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 6:37 pm

czw kwie 16, 2009 7:54 am

Ja osobiście wybrałem istniejące już miasto i do niego dodałem odpowiednie elementy pozwalające prowadzić sesje w Świecie Mroku z głównym naciskiem na Wampira Requiem. Swój setting umieściłem w Hong Kongu. Na ten temat napisałem już trzy artykuły, ale ich liczba stale rośnie i rosnąć będzie. Mamy już:
1. Dlaczego Hong Kong? - czyli co mnie skłoniło do wybrania tego miasta
2 - Historię Hong Kongu widzianą oczami wampirów.
3 - Strukturę społeczeństwa Hong Kongu.
4 - W PRZYGOTOWANIU - Kodeks Krwi dla wampirów w Hong Kongu
5 - W PRZYGOTOWANIU - Ciekawe miejsca
6 - wiele innych. Pomysłów mam bardzo dużo, ale jestem ograniczony czasowo z wykonaniem tego ;)

Każdego chętnego zapraszam do poniższych linków:
Ad1. http://moorhold.net/node/1330
Ad2. http://moorhold.net/node/1349
Ad3. http://moorhold.net/node/1470


Zapraszam i polecam Święchu :D
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

pt kwie 17, 2009 9:26 pm

Miałem opracowaną sytuację wampirograficzną w obrębie Górnego Śląska, ale scenariusz, który miał się w tej rzeczywistości odbyć nigdy się nie rozpoczął, a teraz ze względu na nikłe zasoby wolnego czasu został odłożony "ad calendas graecas".
Co mnie smuci, bo powoli zaczynam już zapominać co też tam wymodziłem.

Ogólnie chciałem oprzeć sytuację na klasycznym sojuszu rywali, czyli Gliwicki Invictus vs. Katowicka Lancea Sanctum. Postaci graczy wymusiły na mnie wprowadzenie do gry Circle of the Crone, ale żeby z jednej strony nie byli marginesem, a z drugiej nie dawać temu przymierzu zbyt silnej pozycji uznałem, że są oni liczącą się grupą, ale tylko w dość ścisłym sojuszu z Ordo Dracul. Przy niewielkiej dozie MG-kleju, powinno takie cudo działać, przynajmniej na początku kampanii.

Prowadzę "u siebie", więc poszedłem w stronę "spójrzcie na własne miasto nocą" i Elizja, wampirze meliny i schronienia rozsiałem po klimatycznych budynkach w okolicy, nie trzymając się jednak zbytnio zastanych realiów.
Siedzibą Invictusa stał się imponujący opustoszały budynek "z początków (ubiegłego) wieku", w mieście Gleiwitz (niektóre starsze wampiry z uporem używają "prawdziwych" nazw miast), niedaleko centrum handlowego Forum. Ordo zajął gmach tzw.: "Czerwonej chemii", poniemiecki budynek o malowniczej architekturze, zaanektowanego obecnie przez Politechnikę Śląską. Lanca znalazła schronienie w podziemiach Kurii Metropolitalnej w Kattowitz, przy katowickiej Archikatedrze. Pomniejsze miasta GOP-u funkcjonowałyby na zasadzie dzielnic i "nadań".

Choć w sumie to gdzie kto siedzi miało być nieistotne, bo środek ciężkości fabuły zamierzałem przesunąć daleko na prowincję, do granicznych miejscowości dziedziny, takich jak Sorhau, Rybnik, czy Bad Königsdorff, nad którymi postaci miały trzymać pieczę. Z jednej strony niby w nagrodę, a z drugiej, żeby się nie plątały pod nogami.

Tam też znalazłem kilka fajnych miejsc (kilka naprawdę fajnych, opuszczonych domów, niewielki obszar poprzemysłowy, ruiny huty położone malowniczo w lesie i parę lokali) a stąd zamierzałem ruszyć na żywioł i zobaczyć co wymyślą gracze.
Samego scenariusza nie będę zdradzał, bo a nuż się jeszcze znajdzie czas, ale miałem na podorędziu niedokończoną historię o porwanym księdzu (z innej gry, gołym WoDem, tamte, dawne postaci miały stać się tu drugoplanowymi NPC), nowy wątek bardzo lokalny, drugi bardziej kryminalny, trochę wewnątrzdziedzinowej polityki, a w razie czego szerszy kontekst z przewrotem Kartian w Breslau, czy wampirami z Krakowa.

Ogólnie postawiłem, a raczej miałem zamiar postawić na mało ludną dziedzinę, lokalny charakter, nacisk na pojedyncze postaci, niski poziom i status graczy, nikłą działalność Wilkołaków i brak Magów. Interakcje z miejscową ludnością i siłami drzemiącymi w ludziach nieświadomych, a także z ghulami, których miało być przynajmniej tyle co wampirów.
 
DeathlyHallow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pt sie 24, 2007 8:00 pm

sob kwie 18, 2009 11:54 am

Ja powoli buduję changelingowy Kraków. Skupiam się przede wszystkim na społeczności Zagubionych i ciekawych lokacjach. Reszta powstaje jakby mimochodem. Podoba mi się, że w Odmieńcu często im potężniejszy 'osobnik' tym bardziej szalony i na swój sposób introwertyczny się staje co polega fajnie zbalansować wszystko i uniknąć 'polityki superprzepaków z graczami jako przynieś, podaj, pozamiaj'. Do tego klasyczny motyw settingu na krawędzi 'wydarzenia które zmieni wszystko' i sporo lokalnych elementów.

Ech, teraz dopiero zwróciłem uwagę, że miało być w Requiem, sorry.
 
Awatar użytkownika
Myrkull
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: wt gru 12, 2006 6:18 pm

ndz kwie 19, 2009 10:10 am

W sumie jeżeli moderator nie zabroni to nie widzę problemu żebyś opisał szczegółowiej twój Kraków tutaj.
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

ndz kwie 19, 2009 11:02 am

Wiesz, jakbyś podmienił Podmieńców na Wampióry (czy "wampióry" odmienia się na "wąpierze"? :D) To nikt by nawet nie zauważył. Jakby się o coś czepiali, to byś powiedział, że to Malkovianie.
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

ndz kwie 19, 2009 11:32 am

/me rozgląda się w lewo i w prawo

A pisz. Może żaden z pozostałych moderatorów nie zauważy ;-)
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

ndz kwie 19, 2009 11:35 am

Ja również chętnie bym usłyszał o Changelowym Krakowie :-)
 
DeathlyHallow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pt sie 24, 2007 8:00 pm

ndz kwie 19, 2009 1:01 pm

No no, podbudowaliście mi ego :) Usystematyzuję to pod kontem przejrzystości opisu i wrzucę.
 
Awatar użytkownika
Vesa1
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: czw cze 23, 2005 2:32 pm

Wasze miasta w Requiem

ndz sie 16, 2009 5:22 pm

Witam,
A czy ktoś ma może już zrobioną Stolicę ? Trochę myślę nad nią ale z chęcią poczytał / posłuchał bym jak to jest u innych ?

@DeathlyHallow: Widać że maskarada działa :) Od kwietnia słuch zaginął i Krakowa niet :)


pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Wasze miasta w Requiem

ndz sie 16, 2009 6:03 pm

Ja, na potrzeby naszego LARPa cyklicznego jakiego zamierzam prowadzić od października, zrobiłem Lublin. Właściwie to raczej kontynuje motyw z mojej starszej Kroniki, ale to już inna bajka.

Otóż Lubelszczyna, ogólnie, to kraina po częsci dzika, tu Wampiry i (moja wersja ) Wilkołaki rządza wsiami, miasteczkami i siołami. Jednak samo miasto, od ponad setek lat ( od czasów Unii Lubelskiej ), jest domena głównie Magów, jednak z mocną reprezentacją Wampirzą w postaci kilku ( okoł 7 ) naprawde potężnych Starszych.

Przebudzeni gromadzą się w tym akademickim ośrodku jak ćmy do ognia i właśnie nie raz się juz na tym sparzyli. W samym mieście było około 30 Magów, w 4-5 Kręgach. Właśnie, było. Na potrzeby LARPa, wcześniejsi magowie-rezydenci zniknęli, raptem parę dni temu. Słuch po nich zupełnie zaginął. Teraz Przebudzeni z całej Polski, a nawet zagranicy ( mamy nawet jeden Krąg z Lwowa :wink: ) przybywają do Rzymu Słowian, by rozpocząć nowe życie i zbudować nową stolicę.

W tym samym czasie, Starszyzna uznała że czas odzyskać Kozi Gród dla siebie. Młode Wampiry, jako bardziej "ludzkie" ( ale też pozornie mniej niebezpieczne ) mają wkręcić się w politykę Magów i podporządkować sobie nowo powstające Konsylium. Dodajmy do tego wątek pewnej starej księgi z Orod Dracul i dziwne zaginiecie danwej "ambasadorki" Spokrewnionych przy Konsylium, problemy ze Śpiącymi/Śmiertelnikami i "coś" wiszące w powietrzu i uzyskujemy Lublin w Świecie Mroku. :wink:
 
DeathlyHallow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pt sie 24, 2007 8:00 pm

Re: Wasze miasta w Requiem

ndz wrz 06, 2009 12:46 am

Ha, wybaczcie, mało mnie tu było ostatnio a jeśli już to w dziale Monastyru, ale to wcale nie znaczy, że Chengelowy Kraków nie żyje. Żyje i ma się coraz lepiej. Powstaje równolegle z monumentalną kampanią i moim wodowym opus magnum, hehe. See you soon!
 
Awatar użytkownika
Faviela
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 962
Rejestracja: pn paź 29, 2007 8:22 am

Wasze miasta w Requiem

ndz wrz 06, 2009 10:58 pm

Mnie też zaciekawiłeś tym Krakowem :>
 
DeathlyHallow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pt sie 24, 2007 8:00 pm

Re: Wasze miasta w Requiem

ndz wrz 06, 2009 11:26 pm

Tak sobie myślę, że do zimy może uda mi się to spisać i wysłać polterowi, niech se wydrukują na stronie =P Albo będę wypuszczał w odcinkach, hyhy. Tak czy inaczej no już raczej tego nie zostawię, bo za długo się omyślałem nad tym, szkoda by było. Boję się tylko, że jak dojdzie praca nad monastyrowymi dodatkami no i jak ukaże się Wolsung to w ogóle stracę serce do wszystkiego innego i będę podróżował sterowcami, gonił szpiegów po luksusowych pociągach i odkrywał zaginione skarby Dekanu =P Motywujcie mnie, hehe.
 
Awatar użytkownika
Blanche
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 343
Rejestracja: pn sie 11, 2008 1:42 pm

Wasze miasta w Requiem

ndz wrz 06, 2009 11:29 pm

A jakieś... życie prywatne? :P

Mnie również zaciekawiłeś, zwłaszcza że w mojej opinii Kraków jest idealnym miejscem do changelingowych kronik, tak więc chętnie przeczytam wszystko, co napiszesz, aczkolwiek mam nadzieję, że uda Ci się przy tym wszystkim mieć chociaż 5 minut na życie prywatne w miesiącu. :P
Ostatnio zmieniony ndz wrz 06, 2009 11:39 pm przez Blanche, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
DeathlyHallow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pt sie 24, 2007 8:00 pm

Re: Wasze miasta w Requiem

ndz wrz 06, 2009 11:46 pm

To tylko tak wygląda, ale rzecz w tym, że właściwie cały czas zajmuje mi życie prywatne - szkoda tylko, że ostatnio składa się na nie nauka a nie drinki z parasolką... Do tego mam jeszcze hobby zupełnie inne niż rpg i zajmujące mi znacznie więcej czasu, stąd możesz być spokojna ;) Założę niedługo temat chyba i będę stopniowo opisywał założenia, konkretne lokacje, kluczowe postacie i pewne sploty zależności... Mam nadzieję, że nie będziecie rozczarowani :)
 
Deckan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 25, 2009 7:27 pm

Wasze miasta w Requiem

śr lis 25, 2009 7:49 pm

Ja zaś pracuje nad Warszawą Nocą.

Tu ukłon i zaproszenie dla Vesa1.

Założyłem topic, postaram się systematycznie go zapełniać. :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość