Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Myrkull
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: wt gru 12, 2006 6:18 pm

pn mar 23, 2009 10:19 pm

Działa, działa, ale mogę przymknąć na to oko. Gdyby Rorschach czytał w myślach i rozwiązał zagadkę śmierci Komedianta dzięki swojej mocy bym nie przymknął, ale tak mogę.

U mnie to samo. Ten film mógł być o wieeele gorszy.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

wt mar 24, 2009 11:21 pm

Ciekawostka a propos muzyki.
The Sound of Silence podobno zostało napisane jako pewnego rodzaju odpowiedź na śmierć JFK.
[spoiler] A przy okazji czyjego pogrzebu się pojawia ten utwór?[/spoiler]
 
Awatar użytkownika
Kumo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 471
Rejestracja: pn maja 05, 2008 3:34 pm

śr mar 25, 2009 12:16 am

Co do muzyki - zdaje się że większość wykorzystanych w filmie utworów pojawia się w komiksie (np. lecą z głośników).
Zakończenie bardzo dobre; nie wyobrażam sobie, aby oryginalny wielki zuy plan z komiksu udało się sensownie pokazać w filmie. Komiksowe zakończenie jest świetne, ale mocno pokręcone.
Nie podobał mi się za to "drewniany" Ozymandiasz i pomysł z buntem w więzieniu. To ostatnie Snyder wsadził chyba tylko po to, żeby mieć dodatkową scenę walki. I dlaczego więźniowie piorą się między sobą, zamiast czekać w kolejce do R. ?

Przy okazji: to oczywiste, że ludzi śmieszy "zwis" Dr Manhattana. Trwająca przez cały film niebieska erekcja prezentowałaby się o wiele poważniej i dostojniej :wink:
 
Awatar użytkownika
Parsifal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: pt paź 26, 2007 12:22 am

śr mar 25, 2009 1:46 am

Enc: Motyw z kioskiem (a w zasadzie z komiksem czytanym przez dzieciaka) ma zostać nakręcony osobno, z tego co pamietam jako 40 minutowy short. Jednak nie pomnę, jak ma wyglądać jego dystrybucja.

Bójka w zaułku to jedno. Drugie to podobna scena w więzieniu. Przy obu poczułem się wyrwany z konwencji całości i wciśnięty w inną. Jeśli miał to być pastisz podobnych scen w filmach superbohaterskich, to nieco za słabo to zaznaczono.

Jeśli chodzi o Ozymandiasza, sądzę, że miał być drewniany. Wiecie, zmanierowany, chłodny manipulator.

Zakończenie komiksowe bardziej pasowało do idei pierwotnej komiksu, czyli dekonstrukcji mitu superbohaterów. Przecież w komiksach srebrnej i brązowej ery takie rzeczy były na porządku dziennym.
Obecne zakończenie bardziej przemawia do dzisiejszego odbiorcy, pozbawionego dawnego kontekstu.

Film był nieco za długi, ale i tak bardzo dobry. 8,5; 9 / 10[/code]
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

czw mar 26, 2009 12:03 pm

Coś mi się zdaję, że takiej ekranizacji komiksu nie uświadczymy w kinach przez bardzo długi czas. Wytwórnia już ogłosiła, że ze względu na zbyt słabe wynki finansowe produkcji odstąpi od filmów z kategoria wiekową R. Ciekawe co zrobią z Terminatorem 4 ?
 
Awatar użytkownika
Miroe
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 1:45 pm

czw mar 26, 2009 12:51 pm

Parsifal pisze:
Motyw z kioskiem (a w zasadzie z komiksem czytanym przez dzieciaka) ma zostać nakręcony osobno, z tego co pamietam jako 40 minutowy short. Jednak nie pomnę, jak ma wyglądać jego dystrybucja.

AFAIK jako dodatek do wydania DVD.

EDIT: Myliłem się. Patrz news na głównej.
 
Awatar użytkownika
fix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: pn sty 12, 2009 12:06 pm

wt mar 31, 2009 4:33 pm

Dla mnie film był tylko/aż świetnym uzupełnieniem komiksu. Niczym więcej i niczym mniej. Ocena 8+/10 jak czytałeś komiks, 6/10 jak nie czytałeś ;)
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

wt mar 31, 2009 6:40 pm

Ocena 8+/10 jak czytałeś komiks, 6/10 jak nie czytałeś
A to ciekawe. Bo dla mnie jest bardziej przystępny niż komiks, który nie rzucił mnie na kolana.
 
Awatar użytkownika
Parsifal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: pt paź 26, 2007 12:22 am

czw kwie 02, 2009 5:08 pm

Miroe pisze:
Parsifal pisze:
Motyw z kioskiem (a w zasadzie z komiksem czytanym przez dzieciaka) ma zostać nakręcony osobno, z tego co pamietam jako 40 minutowy short. Jednak nie pomnę, jak ma wyglądać jego dystrybucja.

AFAIK jako dodatek do wydania DVD.

EDIT: Myliłem się. Patrz news na głównej.


Sam go wrzuciłem :wink:
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

pn kwie 13, 2009 10:44 pm

W końcu, z około miesięcznym opóźnieniem puścili w Sączu film, więc udało mi się go obejrzeć. Nie czytałem komiksu - bo już nie idzie go nigdzie dostać - prócz Allegro za około 150 zł.

Film w miarę oglądania podobał mi się średnio, do samej kocówki, która mnie wgniotła w fotel. I późniejsze przemyślenia i oglądanie fragmentów w necie - pozwoliły stwierdzić, że to naprawdę kopiący film.

Rozwalajace momenty to min. hippisi vs Armia, czy człowiek-ćma odprowadzany przez "białych" panów - po prostu bezcenne.

Ostatnia scena w której widzimy R.... modliłem się, żeby jej nie zepsuli i ... nie zepsuli:D

Jednym słowem pięćnasześć:)
 
Awatar użytkownika
Miroe
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 1:45 pm

wt kwie 14, 2009 8:36 am

Parsifal pisze:
Sam go wrzuciłem Wink

:oops: Nie zorientowałem się.
 
Awatar użytkownika
Dr_Greenthumb
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:26 pm

czw kwie 23, 2009 4:03 pm

szelest pisze:
Nie czytałem komiksu - bo już nie idzie go nigdzie dostać - prócz Allegro za około 150 zł.


Polecam wycieczkę do Empika, ostatnio na rynku we wrocku widziałem wszystkie 3 tomy :)

Mnie film się podobał chyba pod każdym względem - aktorstwa, klimatu, wartości odżywczej, wizji i fonii. Niestety komiks zbyt dawno czytałem, żeby sensownie się odnieść .
 
HaVoK2093
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn cze 01, 2009 6:11 pm

pn cze 01, 2009 6:26 pm

Dla mnie Zack Snyder to nie jest reżyser, jego filmy to kopie wyprane z emocji.

zapraszam na filmowe adaptacje komiksów

http://f-a-k.phorum.pl
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

pn cze 01, 2009 9:20 pm

Znaczy watchmen jest wyprany z emocji? I kopią czego niby jest? Komiksu?

A na tym Twoim forum nie ma nawet o nim wzmianki. Doh!
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

Watchmen Strażnicy

pn gru 21, 2009 6:16 pm

Niedawno obejrzałem wersję reżyserską i film jeszcze zyskał w moich oczach dodano odrobinę nowych scen, ale naprawdę świetnych i sprawiających, że film stał się wierniejszy komiksowi. Zwracając zaś uwagę na kwestie techniczne, to obraz po prostu cieszy oko, doskonałe zdjęcia i wyobraźnia plastyczna np http://www.youtube.com/watch?v=kCRPbTlfaB8.
Więcej takich filmów !

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości