Zrodzony z fantastyki

Jak oceniasz tę rasę

1
2 (13%)
2
Brak głosów
3
1 (7%)
4
3 (20%)
5
3 (20%)
6
6 (40%)
 
Liczba głosów: 15
 
Awatar użytkownika
Vincent Valentine
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 11:30 am

czw kwie 24, 2008 1:58 pm

Jeśli prace są tak dobre, to grzechem byłoby z nich nie skorzystać
Ale w moim odczuciu ta klasa wygląda, jakby było stworzona specjalnie pod Wróżkę.
Myślę, że gra Amanu - Księżycowym Kwiatem i Białym Magiem nie dość, że będzie sporym wyzwaniem to przyniesie mi dużo satysfakcji, a kiedyś będę to mile wspominał.
Księżycowy Kwiat zafascynował mnie jednak tak bardzo, że możesz się spodziewać, że nie sięgam po niego po raz ostatni.

EDIT:
Namrasit pisze:
W każdej rundzie użyty może zostać tylko jednego punktu księżycowego płomienia, co wpływa na wydłużenie czasu wywoływanie pożądanych efektów.

Trochę to kuleje gramatycznie... :P
I moje pytanie, bo nie wiem czy rozumiem. Czyli jak chcę użyć np. Ożywienia roślin, to trwa to 20 rund?
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

czw kwie 24, 2008 4:13 pm

Poprawione a co do pytania to tak, trwa to 20 rund.
 
Awatar użytkownika
Vincent Valentine
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 11:30 am

czw kwie 24, 2008 4:22 pm

Tak myślałem :cry: Cóż. Ale jeszcze jedno pytanie. Dotyczny reinkarnacji. Z tego co tam jest napisane wynika (przynajmniej ja tak to rozumiem), że Księżycowy Kwiat może inkarnować samego siebie. Jakby sam na siebie rzucić ten czar, a przecież skoro umiera, to chyba nie ma jak tego zrobić. Mógłbyś mi to wytłumaczyć dokładniej, jak to działa, bo nie chcę popełnić jakiegoś błędu :)
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

pt kwie 25, 2008 3:11 pm

Ok zrobiłem drobny edit tej reinkarnacji. Ale Whitebeard Ariel reinkarnacji przeciweż nie rzuca się na żywe istoty, tak więc kwiat nie może sam siebie inkarnować, tak jak kapłan nie może sam siebie wskrzesić.

Chodziło o to że inkarnowany kwiat nie zmienia się w wilka tylko wraca do swojej naturalnej postaci, o ile inkarnacja ta nastąpi do 24 h od jego śmierci. Czy już jasne ?
 
Awatar użytkownika
Vincent Valentine
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 11:30 am

pt kwie 25, 2008 3:34 pm

Wybacz za głupie pytanie :) Teraz już rozumiem wszystko - źle sobie coś tłumaczyłem :) Ale jeszcze jedno, co mnie bardzo razi:

Namrasit pisze:
W każdej rundzie można skożystać tylko z jednego punktu

"SkoRZystać" i tam dalej jeszcze jest "ksieżycowego" zamiast "ksiĘżycowego"
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

ndz kwie 27, 2008 10:29 pm

Poprawione

Czy ktoś jeszcze może wykorzystywał tą rasę jako BG/BN ? Chętnie poznałbym relację z tego eksperymentu...

Whitebeard Ariel i jak tam leci gra twą "plugawie" dobra postacią :D
 
Awatar użytkownika
Vincent Valentine
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 11:30 am

pn kwie 28, 2008 10:41 am

Początki były naprawdę ciężkie... Drużyna się oburzała widząc jak zatrzymuję się przy każdej nadłamanej, wysychającej, chorej roślince. A troska o dobro zwierząt przyprawiała ich o jeszcze większy ból głowy. Ale gdy napotkaliśmy większą grupę wrogów oczywiście błagali mnie o pomoc :P Teraz zawiązałem prawdziwą przyjaźń z drużynowym druidem i jesteśmy praktycznie nierozłączni, non stop gadamy o naturze i zajmujemy się Srebrnym - Jego wilkiem. Gdy zbliża się niebezpieczeństwo jestem najważniejszym członkiem drużny - co oni by zrobili bez mojej ochronnej i wspomagającej magii? A gdy widzą, że coś mi bezpośrednio zagraża - oddaliby za mnie życie. Tak więc po początkowych zgrzytach, teraz jest wyśmienicie i nawet tą moją miłość do natury i przesadną troskliwość potrafią tolerować, a nawet... Powoli udaje mi się ich do tego przekonywać samych :P Ogólnie gra się bardzo przyjemnie i gorąco polecam tę rasę wszystkim graczom. Zwłaszcza w połączeniu z klasą Wróżki :) A co do mojego "plugawo" dobrego charakteru - podoba mi się to :D Zwłaszcza gdy próbuję "nawracać" towarzyszy, który są raczej dość chaotyczni i nie kierują się w żadną stronę, pozostając neutralnymi. Wymaga to trochę więcej pracy, ale taki praworządny dobry bohater, (nie będący paladynem) daję naprawdę wielką frajdę :)

Ach... I te noce przy pełni kiedy wtulony w futro Srebrnego wpatruję się tęsknymi, błękitnymi oczami w Księżyc... :P

Przepatrzyłem też jeszcze trochę zapis i zauważyłem kilka niedociągnięć:
Księżycowe kwiaty to krzyżówka człowiek i rośliny

Może "krzyżówka człowieka i rośliny" albo "krzyżówka: człowiek i roślina" lub "krzyżówka człowieka z rośliną"

wierzący w to że świat

Brakuje przecinka.

być dobry i egzystować w całkowitym pokoju i równowadze. Krótka egzystencja sprawia, że są

Powtórzenie "egzystować".

w leśnych odstępach niczym

W leśnych OSTĘPACH.

Do tej pory tylko tyle sprawdziłem :) Resztę błędów/literówek wytknę później :wink:
Pozdrawiam :)
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

sob maja 17, 2008 5:59 pm

No właśnie dostałem nowy obrazek (zrobiony przez mindark za co jej serdecznie dziękuję). W przygotowaniu jeszcze parę małych dodatków, narazie w planach, ale może coś z tego będzie.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

śr gru 03, 2008 10:12 am

Pozwoliłem sobie dołożyć ankietkę. Mam nadzieje ze jakiś odzew będzie. :D

Mimo że temat jak widać dość stary :)
 
Awatar użytkownika
szulcyk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 11, 2008 8:30 pm

czw gru 04, 2008 12:19 pm

Te kwiaty to coś w stylu,, hipisów ‘‘:)
Ogólnie ta rasa mi się bardzo podoba.
Ten proces rozmnażania jest trochę dziwny, ale fajny i oryginalny.
Tylko dręczy mnie jedno pytanie. Czy tego zarodnika w fazie,,kapusty" mogą zjeść robaki, jeśli tak to czy wtedy kwiat kwitnie z jakąś chorobą albo bez ręki?

Używaj kropek na końcu zdania. Jeden znak zapytania w zupełności wystarczy.
Malaggar
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

czw gru 04, 2008 1:58 pm

szulcyk co do zjadania "kapusty" to oczywiscie robaki, czy inne istoty mogą ją zjadać (wtedy zadają jej obrażenia), należy jednak pamiętać, że ta kapusta jest zatruta.
O obrażeniach także napisałem co sie dzieje, jednak zawsze MG ma wolną rękę i zamiast śmierci kwiatu może zdecydować, że ten urodził się bez ręki właśnie.
 
Awatar użytkownika
szulcyk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 11, 2008 8:30 pm

sob gru 13, 2008 10:26 pm

Mam pytanie do twórcy.
Czy mógłbym wkleić tą rasę na swojego bloga ?
Niedawno go załorzyłem i chcę żeby się rozbudowywał.
:)
http://fantasy-dnd.blog.onet.pl/

Wielkie litery i kropki. Ogranicz ilość emotek i znaków zapytania.
Takie sprawy załatwiamy przez PW.
Malaggar
Ostatnio zmieniony ndz gru 14, 2008 5:59 pm przez szulcyk, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

ndz gru 14, 2008 1:45 am

? (że aż złamie regulamin)
Z tego co widzę już ją wkleiłeś :P. Obok dwóch innych z forum.
Widzę więc że moje zdanie niewiele tu zmieni, ale jak już piracisz to przynajmniej z klasą :P.
"RASA NIE ZOSTAŁA STWORZONA PRZEZEMNIE"
Moze zamiast tego lepiej napisać kto to zrobił/gdzie można znaleść orginał (bo obrazków nie widzę, zresztą one i tak nie moje).
I tyczy sie to zarówno kwiatków, Binglan (źle skopiować ctrl+c to już sztuka) i Chatte.
Na przyszłość do innych. Jak już o coś pytacie to poczekajcie na odpowiedź. Co do kwiatów lepiej wysłać pw w takiej sprawie niż tu pisać, temat jest do wypowiedzi na temat pracy, zgłaszania uwag, pochwał, obiekcji i pomysłów jej dotyczących, z których mogą skorzystać też inni.
W pytaniach typu "czy mogę to/tamto" lepiej pisać na pw, i to ładniej i wygodniej.
 
Awatar użytkownika
Got
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt sie 18, 2006 11:35 am

czw kwie 16, 2009 6:40 pm

NBardzo przyjemna rasa. Oceniam tylko stronę fabularną ponieważ mechanika to nie mój konik :).
Na pierwszy rzut oka zwykła „elfopodobna” rasa, ale przy bliższym poznaniu nie. Z początku bałem się tej hybrydy ludzi i roślin (patrząc na inne hybrydy forumowe, „ludzie słonie” itp.) a tutaj taka miła niespodzianka, kilka możliwości a kolejna lepsza od poprzedniej.
Podoba mi się ich charakter, i to że stawiają dobro roślin nad ludzi, teraz nie będzie przywiązywania do drzew tylko mordowanie drwali ;).
Czekam z utęsknieniem na opis ogrodu, profesji i zajęć tej jakże pięknej rasy. I za brak tego masz duży minus ! :)

Praca na 6-.

PS.- W tą sobotę na sesji wprowadzę BN'a tej rasy. Obiecuje że po sesji zdam relacje.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

czw kwie 16, 2009 9:17 pm

Co do dodatków które wymieniłes to szybko nie powstana bo studia muszę najpierw skończyć, ale prestiżówki będą bo mam je już w głowie. Trzeba teraz tylko przelać na papier.
A co do BN to mam jednego ciekawego kwiatka od Vincent Valentine'a. Charakter pd, klasa wróżka (ta z forum, tyle ze to mężczyzna). Zwie (zwał, nie wiem jaki jest jego obecny stan) Amanu.
 
Mirth
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 19, 2008 12:49 pm

sob lip 18, 2009 12:21 pm

nie jestem czestym bywalcem forum, ale wedlug mnie jest to dobra rasa, choć ma pewne niedociągnięcia... ale pomysł jest świetny ;D
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

sob lip 18, 2009 12:33 pm

Owe niedociagniecia chętnie bym poznał, najlepiej z propozycją ich likwidacji :D (choć po zmianach jekie już rasa przeszła, nie wiem czy jeszcze jakieś sie zmieszczą). W każdym razie wszelkie konkretne uwagi na pewno będą przydatne.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Księżycowy kwiat

śr gru 23, 2009 11:41 pm

No. Naniosłem poprawki i mam nadzieję, że teraz czyta się lepiej.
Zwiększyłem też wartość nieprzebudzonego, nowego ziarna do 5000 pd (z 500). Teraz jest bardziej atrakcyjne. Ciekawi mnie jeszcze, czy ktoś czeka na prestiża dla kwiatków, bo nie wiem czy się za niego zabierać :P
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Księżycowy kwiat

śr gru 23, 2009 11:52 pm

Nie kwarta, tylko kwadra.
Resztę komentarza napisze potem, tzn. jutro. Branoc.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Księżycowy kwiat

czw gru 24, 2009 12:46 am

No mi chodziło o ilość tarczy księżycowej, a nie to ile już sobie drogi przeleciał wokoło. czyli 0, 1/4, 1/2, 3/4, 1 (no wiem że to takie mniej-więcej). Ale racja. można to lepiej opisać :)

PS. Poprawione na bardziej "naukowe" :P
Ostatnio zmieniony czw gru 24, 2009 12:52 am przez Namrasit, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości