Zrodzony z fantastyki

 
Jestem_Hardcorem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: wt cze 09, 2009 9:14 pm

Wojska.

ndz cze 14, 2009 11:10 am

Może by tu ktoś kto w to grał umieścił spis wszystkich wojsk np (Niemieckie Angielskie itd itp) i napisał o nich krótką ntokę - przykładowo aramia off czy deff lepsza pancerka czy piechota ;)

Co wy na to?
 
Kubbek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: sob lip 12, 2008 10:35 pm

ndz cze 14, 2009 5:06 pm

W większości scenariuszy kompanie pancerne atakują, a piechota się broni.

Nacje:
- USA - i na mid i na late, armia dość uniwersalna z niezłą artylerią (łatwość ściągnięcia)
- Wlk. Brytania - i na mid i na late, wiele odłamów z zasadami dla poszczególnych nacji (np. siły RPA, Kanada) i formacji, armia dość specjalistyczna, niszczycielska artyleria
- Polska - na late, sprzęt i część zasad Brytyjczyków, wysokie morale
- Francja - na late, sprzęt USA
- ZSRR - i na mid i na late, liczebne armie
- Niemcy - i na mid i na late, dużo różnych formacji, generalnie dobre wyszkolenie, dobry sprzęt
- Finlandia - i na mid i na late, mało sprzętu pancernego, piechota o wysokim morale i wyszkoleniu
- Węgry - na mid, piechota z bonusami obronnymi
- Rumunia - na mid, jednostki mają losowane morale i wyszkolenie, armia dość uniwersalna
- Włosi - i na mid i na late, losowane morale i wyszkolenie, głównie lekki sprzęt pancerny

To tak po krótce. Generalnie trzeba stwierdzić, że to nie od nacji zależy charakterystyka gry daną armią, ale od typu kompanii (co nie znaczy, że zasady danej nacji nie są przydatne).
 
Jestem_Hardcorem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: wt cze 09, 2009 9:14 pm

ndz cze 14, 2009 5:55 pm

zasadami dla poszczególnych nacji



A jakie są nacje w sensie tych kanadyjczyków itp itd;>?


I dziękuję już za mał charketrystyke państw ;)
 
Awatar użytkownika
Aki
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 751
Rejestracja: wt sty 03, 2006 2:13 pm

ndz cze 14, 2009 6:45 pm

Większośc masz na stronie Battlefrontu, zajrzyj tam
 
Jestem_Hardcorem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: wt cze 09, 2009 9:14 pm

ndz cze 14, 2009 9:05 pm

Zajrzyj tu zajrzyj tam - to od czego jest to forum?
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

ndz cze 14, 2009 9:23 pm

No na pewno nie po to żeby Aki kopiował to co jest napisane i to co możesz sprawdzić sam :)
 
Awatar użytkownika
Sleth
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: sob cze 06, 2009 10:42 am

ndz cze 14, 2009 9:49 pm

Mam pytanie: Jakbym chciał grać Polakami, to mam do dyspozycji: kompanię gen. Maczka, korpus gen. Andersa i co jeszcze??
 
Tiger
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 06, 2009 11:56 am

ndz cze 14, 2009 10:15 pm

Ludową Armie Polską na sprzęcie Radzieckim i Samodzielną Brygadę Strzelców Spadochronowych gen Sosabowskiego sprzęt Brytyjski
 
Awatar użytkownika
Aki
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 751
Rejestracja: wt sty 03, 2006 2:13 pm

ndz cze 14, 2009 10:29 pm

Do LWP i Sosabowskiego jeszcze nie wyszły listy armii.

@ Sleth: Tak masz tylko te dwie formacje
 
Awatar użytkownika
Sleth
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: sob cze 06, 2009 10:42 am

pn cze 15, 2009 9:01 am

Czy mógłby mi ktoś scharakteryzować (tak jak to zrobił Kubbek z Finlandią niedawno) Korpus gen. Andersa, chodzi mi tu o kompanie piechoty???

I takie małe pytanko, czy Korpus gen. Andersa (kompania piechoty) dysponuje Shermanami??
 
Kubbek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: sob lip 12, 2008 10:35 pm

pn cze 15, 2009 11:03 am

I takie małe pytanko, czy Korpus gen. Andersa (kompania piechoty) dysponuje Shermanami??

Tak

Sleth pisze:
Czy mógłby mi ktoś scharakteryzować (tak jak to zrobił Kubbek z Finlandią niedawno) Korpus gen. Andersa, chodzi mi tu o kompanie piechoty???

+ wysokie morale
+ mocna artyleria (brytyjskie zasady)
+ brytyjski sprzęt
- przeciętne wyszkolenie
 
Awatar użytkownika
Sleth
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: sob cze 06, 2009 10:42 am

pn cze 15, 2009 4:52 pm

Kubbek pisze:
I takie małe pytanko, czy Korpus gen. Andersa (kompania piechoty) dysponuje Shermanami??

Tak


Na pewno?? Pobrałem z Battlefront'u pdf'a do korpusu gen. Andersa i w kompanii piechoty w Support platoons nie ma żadnych Shermanów. Tam są tylko Machine-gun platoons i Heavy mortar platoons. Shermany dopiero są w Szwadronie Rozpoznawczym. To są chyba dwie różne armie, prawda?? Więc jak?? Jeśli się mylę, to przepraszam.
 
Jestem_Hardcorem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: wt cze 09, 2009 9:14 pm

pn cze 15, 2009 5:57 pm

Kurde nikt z mojej miejscowości nie chce grać ;(
 
Kubbek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: sob lip 12, 2008 10:35 pm

pn cze 15, 2009 9:31 pm

Sleth pisze:
Na pewno?? Pobrałem z Battlefront'u pdf'a do korpusu gen. Andersa i w kompanii piechoty w Support platoons nie ma żadnych Shermanów. Tam są tylko Machine-gun platoons i Heavy mortar platoons. Shermany dopiero są w Szwadronie Rozpoznawczym. To są chyba dwie różne armie, prawda?? Więc jak?? Jeśli się mylę, to przepraszam.

Żeby nie powtarzać połowy informacji co drugą stronę to na początku każdej kompanii jest duży box gdzie są wypisane wszystkie opcje wsparcia i tam znajdziesz Armoured Platoon

Jestem_Hardcorem pisze:
Kurde nikt z mojej miejscowości nie chce grać ;(

Kup modele, pokaż, pograj z innymi na sucho i na pewno się znajdą chętni - najważniejsze to żeby była ta pierwsza osoba. A swoja drogą to gdzie mieszkasz?
 
Jestem_Hardcorem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: wt cze 09, 2009 9:14 pm

wt cze 16, 2009 12:02 pm

Ano w Pucku..
 
Kharn
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 27, 2009 2:02 pm

Re: Wojska.

ndz gru 27, 2009 2:37 pm

Witam. Chciałbym zacząć swoją przygodę z Flames of War. Mam takie pytanko: Czy jest jakaś kompania amerykanów bazująca na piechocie z małym wsparciem czołgów ? Jeżeli tak to mógłbym prosić o jakąś charakterystykę i propozycje boksów co kupić na start. Z góry dzięki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości