Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Xanatos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 424
Rejestracja: wt sie 15, 2006 5:54 pm

Atuty psioniczne warte wzięcia

ndz gru 27, 2009 9:13 pm

Jak w temacie. Które waszym zdaniem atuty psioniczne zasługują na uwagę i dlaczego? Klasa: erudyta.
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Atuty psioniczne warte wzięcia

pn gru 28, 2009 11:27 am

Nie kojarzę, niestety, klasy, więc nie mam pewności, czy będą odpowiadać fabularnie, ale poleciłbym earth power (choć wymaga earth sense) -> płacisz 1 pkt mniej za każdą moc, focused shield -> +1 do tarczy i invest armor -> zwiększa AC o 3. Wszystkie atuty z Races of the stone.
 
Awatar użytkownika
Xanatos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 424
Rejestracja: wt sie 15, 2006 5:54 pm

Re: Atuty psioniczne warte wzięcia

pn gru 28, 2009 1:41 pm

Deithwen_Addan pisze:
earth power (choć wymaga earth sense) -> płacisz 1 pkt mniej za każdą moc

Znam - byłoby super, gdyby nie potrzeba wzięcia Earth Sense.

Deithwen_Addan pisze:
focused shield -> +1 do tarczy i invest armor -> zwiększa AC o 3.

Nie przydadzą mi się, bo nie planuję nosić ani tarczy ani zbroi - wszystko to załatwię mocami Inertial armor i force screen.

Obecnie wybrałem atuty:
linked power
psicrystal affinity (dostałem z klasy)
spell to power (wariant erudyty)
improved initiative
metemorphic transfer
maximize power
psicrystal container - myślałem, żeby zamiast tego może wziąć psionic meditation
elan's resistance enhanced

Myślałem, też żeby któreś z nich zastąpić przez power penetration.
Ostatnio zmieniony pn gru 28, 2009 1:42 pm przez Xanatos, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Atuty psioniczne warte wzięcia

pn gru 28, 2009 1:47 pm

Z tego co kojarzę, to możesz sobie zamienić elan resistance enhanced na coś innego. O ile pamiętam, to niewiele daje...
Ale równie dobrze mogłam coś pomylić...
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Atuty psioniczne warte wzięcia

pn gru 28, 2009 4:56 pm

Zireael, ma racje.
Poza tym, erudyta ma podobny problem jak wizard, mnóstwo znanych mocy, ale ograniczona ich liczba dziennie. Aby to przezwyciężyć, twórz przedmioty przechowujące moce. Np. craft dorje + dorje master pozwala Ci używać 1 poziomowych różdżek (np. dorje of energy ray ML1) zadając 5d6 obrażeń.
 
Awatar użytkownika
Xanatos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 424
Rejestracja: wt sie 15, 2006 5:54 pm

Atuty psioniczne warte wzięcia

pn gru 28, 2009 6:40 pm

Hmm +6 do wszystkich RO w akcji natychmiastowej nie będzie przydatne? Craft dorje fajne jest ale nie wiem za co to wcisnąć. No chyba, że faktycznie Elan's Resistance nie warto brać (bez tego jest +4 do RO).

Mam mały update atutów:
linked power
psicrystal affinity (dostałem z klasy)
spell to power (wariant erudyty)
craft dorje (wcześniej improved initiative - mg uznał, że nie będzie stosować inicjatywy)
metemorphic transfer
empower power (wcześniej było maximize power)
psionic meditation (wcześniej było psicrystal container - i tak na razie nie będę miał za bardzo jak podpakowywać mocy więcej niż jednym metapsionicznym atutem)
elan's resistance enhanced

Myślę też o wzięciu flawy Vulnerable - wtedy by mi się zrobiło miejsce na jeszcze jeden atut i tu bym się zastanawiał nad Earth Sense, żeby móc na 12 lvl wziąć Earth Power.

Jakieś sugestie?
Ostatnio zmieniony pn gru 28, 2009 7:07 pm przez Xanatos, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Atuty psioniczne warte wzięcia

pn gru 28, 2009 8:45 pm

Po co Ci metamorphic transfer? Nie wystarczy sama metamorfoza?

Różnica między +4 a +6 jest niewielka, a miej na uwadze, że:
1. Jest Damp Power
2. Masz dobry rzut na wolę
3. powinieneś mieć wysoką wartość budowy.

Poza tym, jeśli używasz dorje, to atut dorje master (CPsi) jest w no-brainer.
 
Awatar użytkownika
Xanatos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 424
Rejestracja: wt sie 15, 2006 5:54 pm

Re: Atuty psioniczne warte wzięcia

pn gru 28, 2009 9:17 pm

Suldarr'essalar pisze:
Po co Ci metamorphic transfer? Nie wystarczy sama metamorfoza?

Metamorphic transfer pozwala pozyskać jedną supernaturalną cechę przybranej formy. Sama metamorfoza tego nie daje.

Suldarr'essalar pisze:
1. Jest Damp Power
2. Masz dobry rzut na wolę
3. powinieneś mieć wysoką wartość budowy.

Damp power uchroni przed czarami/mocami pozwalającymi na RO na refleks, wola jest ok, wytrwałość nie należy do najwyższych, więc w wypadku kiedy ktoś chciałby mnie tą drogą załatwić to chciałem używać elan's resistance.

Suldarr'essalar pisze:
jeśli używasz dorje, to atut dorje master (CPsi) jest w no-brainer.

Że co? :)

Może Elan's Resistance faktycznie nie jest aż tak potrzebny - w końcu mogę założyć na siebie jeszcze coś co podbija RO i będzie wystarczająco, ale dlaczego w takim razie masz zastrzeżenia do metamorphic transfer? Ktoś z doświadczenia jest w stanie powiedzieć czy warto brać atut dla pozyskania 1 cechy supernaturalnej przybranej formy?
Ostatnio zmieniony pn gru 28, 2009 9:20 pm przez Xanatos, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
goracepapu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 801
Rejestracja: czw lip 30, 2009 9:44 pm

Re: Atuty psioniczne warte wzięcia

pn gru 28, 2009 10:16 pm

Bierz bierz bierz. Ten atut to taka słabsza wersja czaru zmiana kształtu

Jest no- brainer, tzn. jeżeli umiesz używać mózgu(a nawet jeżeli nie umiesz) , to go weźmiesz. O ile sam atut nie jest jakiś super przegięty, to jeżeli lubisz korzystać z tych psionicznych przedmiotów, to musisz go wziąć.

Zamiast Elan's Resistance użyj mocy vigor + share pain na swoim psicrystalu. Taniej, lepiej, wydajniej, chyba , że martwisz się o inne rzuty niż refleks. Ale mimo wszystko +4, a +6 to nie jest jakaś mega różnica.

Empower power jest genialne, tak samo jak split psionic rays. Maximize power jest cały czas mało opłacalne.
Psionic meditation to podstawa dla każdego psiona, tak samo jak Psicrystal Containment i EK: Hustle.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Atuty psioniczne warte wzięcia

pn gru 28, 2009 10:48 pm

Xanatos pisze:
Metamorphic transfer pozwala pozyskać jedną supernaturalną cechę przybranej formy. Sama metamorfoza tego nie daje.
3 razy dziennie. Zdolność jest spoko, ale z pewnymi buildami nie należy przesadzać, bo Cię mg wyrzuci i zbanuje psionikę.

Xanatos pisze:
Damp power uchroni przed czarami/mocami pozwalającymi na RO na refleks, wola jest ok, wytrwałość nie należy do najwyższych, więc w wypadku kiedy ktoś chciałby mnie tą drogą załatwić to chciałem używać elan's resistance.
Jeśli już masz psikryształ, to weź personality Hero. Daje +2 albo +3 do Forta "z urzędu" ;)
Xanatos pisze:
Że co? :)
Jest to tak oczywisty wybór, że nawet jeśli nie używasz mózgu powinieneś go wziąć. Erudyta w szczególności ponieważ on powinien akurat mieć dużo dorje. Wspomniane Dorje of energy ray kosztuje 375gp (jeśli sam stworzysz), zadaje 1d6+1 obrażeń. Masz ten atut i w cenie 375gp masz 50 ładunków zadających 5d6+5 obrażeń.
Dodałbym do tego jeszcze dual dorje, ale wymaga TWF i Dex'a na minimum 15. Również opłaca się, w szczególności dla erudyty. 750gp dla dwóch dorje of energy ray i w full round action używając 3 ładunków (z w sumie 100) otrzymujesz 10d6+10 obrażeń.
Możesz dorzucić zamiast energy ray np. energy missile, choć jest to droższe.
 
Awatar użytkownika
Xanatos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 424
Rejestracja: wt sie 15, 2006 5:54 pm

Re: Atuty psioniczne warte wzięcia

pn gru 28, 2009 10:56 pm

goracepapu pisze:
Bierz bierz bierz. Ten atut to taka słabsza wersja czaru zmiana kształtu

No brałbym nawet dla tych 3 użyć dziennie, ale zauważyłem teraz że DC oparte jest na Cha, a u mnie krucho z charyzmą, więc chyba odpadnie.
 
Awatar użytkownika
goracepapu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 801
Rejestracja: czw lip 30, 2009 9:44 pm

Re: Atuty psioniczne warte wzięcia

pn gru 28, 2009 11:11 pm

Bierzesz ten atut głównie dla zdolności, które nie wymagają charyzmy/są ciągłe.
 
Awatar użytkownika
Xanatos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 424
Rejestracja: wt sie 15, 2006 5:54 pm

Atuty psioniczne warte wzięcia

pn gru 28, 2009 11:37 pm

Nie starczy miejsca na wszystko. Najnowsza wersja:

craft dorje
linked power
dorje master
empower power
psionic meditation
earth power
flawa: earth sense

+ psicrystal affinity i spell to power za klasę

Ktoś ma pomysł jak lepiej wykorzystać atuty? Myślałem, żeby może odpuścić na razie earth sense i earth power na rzecz: psicrystal container i split psionic ray, ale nie jestem do tego przekonany.
Ostatnio zmieniony pn gru 28, 2009 11:38 pm przez Xanatos, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości