Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Mosad
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: czw gru 18, 2003 11:42 am

Ciekawe przedmoty nie tylko magiczne

czw gru 18, 2003 2:46 pm

Mam takie małe pytanie: Jak tworzyć magiczne przedmioty, a dokładnie jakie są ograniczenia przy ich tworzeniu. Parę prostych zasad to mi mój MG już wyjaśnił, ale ciekawość dalej mnie pcha do przodu. Za każdą pomoc z góry dziękuję!

I jeszcze może ktoś ma propozycje fajnych broni lub innych świecuszek?
Ostatnio zmieniony czw gru 18, 2003 4:04 pm przez Mosad, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Regis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: czw kwie 17, 2003 5:07 pm

czw gru 18, 2003 3:07 pm

Chodzi o tworzenie przedmiotów przez bohatera, czy MP? Bo jeżeli chodzi o gracza, to musisz być czarownikiem i miec odpowiednie atuty. Poza tym dochodzą drogie surowce i koszt komponentów. I przekazywanie swojego expa na tworzone przedmioty. Nie można zapomnieć o czasie i odpowiednim miejscu - własna pracownia. musisz na przedmiotem pracować 1/3 doby i nie możesz robic nic innego. Jeżeli chodzi o MP i twortzenie rzeczy, to wszystko już Ci wyjaśniłem.
 
Awatar użytkownika
Ender
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: pt gru 12, 2003 5:26 pm

czw gru 18, 2003 3:09 pm

Czyli jednym słowem masz WOJOWNIKA, a MP nie będziesz. A żeby zrobić coś porządnego potrzebujesz coś koło 15 levelu maga. A ty nie masz nawet 3,000 zbędnego Experienca, żeby przelać na przedmiot. A TY nie masz nawet 6 poziomu woja, więc o czym my gadamy?
 
Awatar użytkownika
Mosad
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: czw gru 18, 2003 11:42 am

czw gru 18, 2003 3:30 pm

Widzę Ender, że ciętym językiem nadrabiasz głupotę, bo MG to ja i tak zostanę predzej i później. Zresztą kto to mówi, facet co sam sobie przyznaje PD i przedmioty tylko dlatego, że jest chwilowo MG?

A mój post dotyczy tworzenia przedmiotów przez MG. I wiem Regisie, że wiele powiedzałeś, ale pytam tu taże o jakieś bardziej nietypowe Itemy np. eksplodująca czaszka lub coś z teleportacją.
 
Awatar użytkownika
Ender
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: pt gru 12, 2003 5:26 pm

czw gru 18, 2003 3:35 pm

Ja tylko przypominam, że DnD to gra WYOBRAŹNI. Masz mózg? To wymyśl coś sam. Reguły są po to, żeby je łamać :D . Pomyśl sam. Do tego chyba nie potrzebujesz pordęcznika? To tak jak z tym mieczem. Dawid, na serio wymyśl coś sam. MP. Mistrz Podziemii. ON jest Bogiem i ON ustala wszelkie reguły. A podręczniki mają go tylko wspomagać.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw gru 18, 2003 3:42 pm

MG nie jest bogiem. To raz. Dwa, nie kazdy jest na tyle genialny, zeby radzic sobie bez podrecznika.
 
Awatar użytkownika
Mosad
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: czw gru 18, 2003 11:42 am

czw gru 18, 2003 3:43 pm

Spox, to ja w kampie dam miecz migbłyskalonodomowokuchenny 8k20 + nieskończoność. Bedzie miał go wasz przyszły boss :mrgreen:

To może zmienię zapytanie i poproszę o jakieś ciekawe propozycje przedmiotów. I bez komentarzy, że sam mam sobie je wymyśleć lub znajdę w Księdze MP, bo nie mam Księgi. To zdanie odnosi się do Endera i Regisa.
 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

czw gru 18, 2003 3:44 pm

http://forum.rpg.net.pl/viewtopic.php?t=546 - tu jest trochę o tworzeniu magicznych /przesadzonych/ przedmiotów. Może wam coś pomoże... I spokojnie ;-) Bo zaraz się krew poleje ;)
 
Awatar użytkownika
Ender
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: pt gru 12, 2003 5:26 pm

czw gru 18, 2003 3:49 pm

Nie no masz przykład miecza, który sam posiadasz:
Ten miecz został wykonany przez krasnoludzkiego kowala Ragraddara z Klanu Koła. Nic nie wiadomo o magu, który go umagicznił. Wielki miecz 1k12 + 1k6 od zimna. Acha, zanim go wziąłeś do ręki powinienes sprawdzic, czy nie jest obłożony klątwą i czy nie rozpadni się po 20 dniach...
 
Awatar użytkownika
Ender
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: pt gru 12, 2003 5:26 pm

czw gru 18, 2003 3:51 pm

Mosad to nie była żadna aluzja :)
Ender naprawdę cie lubi i dał ci miecz który powinienieś dostać na 9 poziomie :)
LAJF IS BRUTAL :)

REGIS
 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

czw gru 18, 2003 3:55 pm

Ender, następnym razem edytuj posta, a nie dodawaj drugiego w ciągu 2 min :], bo mnie prześcigniesz :hahaha:

A na serio – kapkę porządku nie zaszkodzi.

MARAEL – WŁADCA GOŁĘBI
 
Awatar użytkownika
Regis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: czw kwie 17, 2003 5:07 pm

czw gru 18, 2003 3:58 pm

Dobra fajnie było niech ktoś tego topic'a zamknie bo to sensu nie ma
Chyba że ktoś zmieni temat bo ten jest beznadziejny.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw gru 18, 2003 4:05 pm

O tym moze zdecydowac autor watku (nie narusza ten temat na razie zadnych zasad tego forum). W sumie jeszcze nie jestem az tak zdeterminowany by usuwac wszystkie glupie czy glupsze tematy. Ale chyab trzeba bedzie :).
 
Awatar użytkownika
Estel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: sob lis 29, 2003 10:29 pm

czw gru 18, 2003 5:32 pm

Ja mam wrażenie, że temat wcale nie jest głupi ale komentarze owszem.
Ale fajnie zobaczyć jak się ktoś oprócz mnie i Maraela kłóci na forum.

Co do przedmiotów to proponuję Ci ( jako, że jesteście na niskich poziomach) coś "prostego".
Zrobiłem sobie kiedyś "łuk gromu" Broń +3.
+1 umagicznienia do trafienia...a +2 zajmowały właściwości:
- K6 obrażeń od elektryczności
- K6 obrażeń od dźwięku
W sumie ten krótki łuk zadawał 3k6 obrażeń i strzelał miniaturowymi piorunami (tak wyglądała strzała których mimo wszystko trzeba używać),które przy trafieniu wydawały dźwięk gromu.
Jeśli masz w drużynie dobrego łucznika z to może tą bronią naprawdę masakrować...a nawet jeśli nie trafia, to porządnie nastraszyć hukiem.
 
Awatar użytkownika
Mosad
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: czw gru 18, 2003 11:42 am

czw gru 18, 2003 5:58 pm

Dzięki Estel za przykład ładnego łuku! Może go wykorzystam jak mi pozwolą zostać MG. W każdy razie mam rozumieć że takie informacje jak magiczny miecz + 3 ma jakieś trzy właściwości? Pytam się, bo nie miałem przyjemności korzystania z Podręcznika MP.
 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

czw gru 18, 2003 6:02 pm

Tak i nie. Różne właściwości mają różne premie; i tak +k6 od energii = premia +1; a już prędkość ma +4...
 
Awatar użytkownika
Estel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: sob lis 29, 2003 10:29 pm

czw gru 18, 2003 6:13 pm

Stosuje się umagicznienie w skali 1-10 (większego raczej się nie spotyka)
Jego wielkość to premie do ataku (liczone za tyle ile wynosi ta premia) oraz ewentualnie dodatkowe właściwości.
Na przykład migbłystalny miecz +3 to broń o umagicznieniu +8 ( +3 do ataku i +5 za migbłystalność).
Łatwo w taki sposób określić cenę broni czy poziom postaci na którym możesz ją w cos takiego wyposarzyć.
 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

czw gru 18, 2003 6:15 pm

...lub wykonać. Chciałem jeszcze zauważyć, że premie z "usprawnienia" /modyfikatory do atk i obr/ max spotykane to +5... wyższe zawsze mają własności specjalne...
 
Awatar użytkownika
Mosad
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: czw gru 18, 2003 11:42 am

czw gru 18, 2003 6:16 pm

Och damn! Znaczy że różnie bywa z tymi plusami. No to chyba będę musiał prosić mojego MG o tabelki czy coś takiego.

A jak to wygląda sprawa z przeklętymi przedmiotami? Im też liczy się takie umagicznienia? I jakie są typowe przekleństwa (pomijam te które wymienił Ender i ma zamiar je wprowadzić :cry: )
 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

czw gru 18, 2003 6:26 pm

Moje ulubione przekleństwo to: Wada;
Włosy postaci stają się o 2,5 cm dłuższe (jednorazowo)
:mrgreen:

A poza tym, najróżniejsze, od wytracania punktów któregoś z atrybutu przez blokadę korzystania z czarów z danej grupy /np. objawień/ po przedmioty które cały czas jęczą :hahaha: ; przedmioty posiadają jakieś specjalne wymagania, dają zupełnie odwrotny efekt... itd... Przykładów jest masa, a możliwości wymyślenia nowych setki razy tyle. Co do premii - przeważnie klątwa to "nakładka" na przedmiot, sama z siebie się /chyba - w razie czego proszę mnie poprawić/ nie dodaje się co ceny...
 
Awatar użytkownika
Mosad
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: czw gru 18, 2003 11:42 am

czw gru 18, 2003 6:51 pm

OK, thx za wszystkie rady. Teraz to mnie czeka tylko praktyka i twórcze myślenie. Chyba nie mam więcej pytań.
 
Awatar użytkownika
Estel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: sob lis 29, 2003 10:29 pm

czw gru 18, 2003 11:28 pm

Zawsze możesz złozyć zamówienie na konkretną broń. Chętnie Ci napisze co i jak...i że Cię nie stać :razz:
 
Awatar użytkownika
Mirit
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 905
Rejestracja: ndz wrz 28, 2003 3:54 pm

pt gru 19, 2003 11:47 am

Ja tylko zaznaczę ze broń lub inne przedmioty mogą miec wartość wiekszą niż +10, ale wtedy są juz przedmiotami Epickimi.
 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

pt gru 19, 2003 3:45 pm

...a do Epików jest już osobny Handbook :hahaha:
 
Awatar użytkownika
PonuryZniwiarz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob lut 14, 2004 8:09 pm

ndz lip 04, 2004 5:32 pm

Estel pisze:
Zawsze możesz złozyć zamówienie na konkretną broń. Chętnie Ci napisze co i jak...i że Cię nie stać :razz:


Skoro tak, to może mnie opiszesz co było by potrzebne mojemu 6 poz. magowi na wykonanie:

Małej tarczy z 1/dzień "Tarcza"

Karwasze KP +4 z 1/dzień "Prawdziwe uderzenie"

Pierścienia z 1/dzień "Magiczny Pocisk (poz. 5)"

" ... " - czar

Thnx from the mountain :hahaha:
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

ndz lip 04, 2004 5:40 pm

Hmm. To by było tak: Mała tarcza, karwasze, pierścień i dobry mag.
Jak nie masz tych przedmiotów to wystarczy: duzo kasy i dobra kuźnia oraz mag w pobliżu.
 
Awatar użytkownika
Nightmare
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: czw sty 29, 2004 7:59 pm

ndz lip 04, 2004 5:42 pm

A co byście pomyśleli na temat łuku który każdą strzałem którą wystreli zaklina, że jest pod wpływem prawdziwego uderzenia.Czyli taki łuk w wiecznym czarem :hahaha:
 
Awatar użytkownika
Estel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: sob lis 29, 2003 10:29 pm

ndz lip 04, 2004 6:25 pm

PonuryZniwiarz pisze:
Estel pisze:
Zawsze możesz złozyć zamówienie na konkretną broń. Chętnie Ci napisze co i jak...i że Cię nie stać :razz:


Skoro tak, to może mnie opiszesz co było by potrzebne mojemu 6 poz. magowi na wykonanie:

Małej tarczy z 1/dzień "Tarcza"

Karwasze KP +4 z 1/dzień "Prawdziwe uderzenie"

Pierścienia z 1/dzień "Magiczny Pocisk (poz. 5)"

" ... " - czar



Thnx from the mountain :hahaha:


Takie pierdoły to masz w książce opisane. Poza tym, przyznaje się, że chwilowo nie wiem bo nie mam podręczników a pamięć juz nie ta.

Nightmare. Powiedziałbym, że MG, który by taki łuk wprowadził to debil.
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

ndz lip 04, 2004 6:27 pm

Zauważ Estel emotke na koncu posta.
A szczerze to się zgadzam.
 
Awatar użytkownika
Estel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: sob lis 29, 2003 10:29 pm

ndz lip 04, 2004 6:32 pm

Problem w tym, że taki łuk to stosunkowo łatwo zrobić na wysokim poziomie więc mnie ta emotka nie rusza. W ogóle nie reaguje dzisiaj na żadne emotki bo własnie łażę po ścianach od nauki :( Tymbardziej, że nie podejrzewam nightmara o zdolność do użycia ironii...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość