Zrodzony z fantastyki

 
uchiha747
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pt sty 08, 2010 11:36 pm

Talia wysysająca życie

pt sty 08, 2010 11:51 pm

Witam

Gram w Magica od jakiegoś czasu. Chciałbym troszkę zmienić styl gry. Jeden gość z którym grałem jechał mnie tak, że gdy skończył ja miałem oczywiście 0 hp a on 30. Miał takie ciekawe karty, że zabierały życie mi a dawały jemu. Czy możecie mi coś o tym powiedzieć? Szczerze to nie spotkałem jeszcze osoby grającej opierając się głównie na tym stylu (poza tym prze kolesiem). Więc chciałbym prosić o drobne info na ten temat. Jaki kolor kart do tego najlepszy? Jak w ogóle powinna być zbudowana taka talia itp ;] Za pomoc z góry Bóg zapłać ^^ (btw szukałem, ale nie znalazłem takiego tematu. Jeżeli przeoczyłem to sorka).
 
Awatar użytkownika
fourth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: sob sie 29, 2009 12:34 am

Talia wysysająca życie

sob sty 09, 2010 12:13 am

Mi na myśl przychodzi odrazu kolor czarny i karty takie jak Consume Spirit, Corrupt czy Drain Life, oczywicie wszystkie kreatury z lifelinkiem również niejako "wysysają życie" (zadają obrażenia i jednocześnie dodają Ci życie) .
Nie za bardzo znam się na obecnym T2 czy extendzie ale wydaje mi się że tworzenie tali zawierających jedynie takie karty nie jest najlepszym pomysłem, ja bym się bardziej kierował w stronę Mono Black Control z finisherami w stylu Consume Spirit, ewentualnie jakieś czarne aggro oparte na kritach z lifelinkiem (może wampiry?). Jeżeli chciałbyś splashować na jakiś kolor to poleciłbym biały z powodu wielu kart dodających życie i krit z lifelinkiem (istnieją chyba też WB spelle podobne w działaniu do CS), zielony też sprawdza się w splashu dla MBC ale chyba by to odbiegało już od pierwotnego pomysłu na talię.


//Przepraszam za wszystkie błędy i literówki w tym poście, ale firefox zaczął mi sprawdzać pisownię po angielsku i wszystko mi podkreśla (co dodatkowo rozprasza):/
Ostatnio zmieniony sob sty 09, 2010 12:14 am przez fourth, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Talia wysysająca życie

sob sty 09, 2010 12:21 am

Cześć

Znając życie grał standardowym MBC, gdzie pełno jest Drain Life, Consume Spirit, Corrupt.

Talia tego typu jest o tyle slaba, że jest wolna. Do rozpędzenia, potrzebuje 6-8 tur, więc powinieneś to wykozystać. idąc dalej tym tropem, ma pewnie mało kreatur, a dużo niszczenia kreatur.

Mono Black Control jest talią bardzo trudną do złożenia. Nie jest to trudność polegająca na dostepności kart, czy ich cenie, lecz na stworzeniu optymalnej rozpiski. Nie polecam tego typu talii z prostego powodu: bardzo długo (ponad rok czasu) testowałem przeróżne rozpiski (łącznie z proksami) i zawsze brakowało tego czegoś.

Jeśli chcesz czegoś taniego i skutecznego to polecam Burn - czerwona spalara z wciskaniem calego dmg na instantach i sorcerach.
 
uchiha747
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pt sty 08, 2010 11:36 pm

Talia wysysająca życie

sob sty 09, 2010 12:56 am

Ooo prawda miał takie karty, ale więcej chyba miał stworzeń, które przy ataku odbierały i przekazywały życie. Słabo pamiętam bo to z miech temu było jak nie dłużej.
 
Awatar użytkownika
Xolotl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 10:33 am

Re: Talia wysysająca życie

sob sty 09, 2010 10:43 am

Mocno kontrolną i wysysającą życie(powoli, acz skutecznie) potrafi być także talia Orzhov Control.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Talia wysysająca życie

sob sty 09, 2010 11:24 am

Dużo przyjemności z gry może dać wysysanie życia w talii Crypt Combo, albo talia, którą sam aktualnie gram, czyli Nightsky aka Cappucino, oparta w duzej mierze na lifelinku ^^

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości