Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Lukasz_300
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: wt paź 27, 2009 7:45 pm

Tworzenie Postaci

śr paź 28, 2009 4:11 pm

Zapraszam wszystkich którzy mają jakieś pomysły/wątpliwości co do stworzenia postaci. Mile widziane odpowiedzi samych twórców gry.

Mam pewne roszczenia w zespole: czy jak się tworzy postać np krasnoluda (jego atrybuty preferowane to krzepa i przenikliwość) to czy nalezy podnieść poziom obu tych atrybutów preferowanych czy np można tylko 1 z nich? lub czy nie trzeba sie kierować rasowymi "podpowiedziami" i dac mu np. na 8+ zręczność i na 9+ charyzme? Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

Re: Tworzenie Postaci

śr paź 28, 2009 6:16 pm

Temat chyba jest do połączenia z mechaniką. A co do pytania: dwa z trzech punktów wydajesz na cechy preferowane, trzeci na dowolną. Ludzie mogą te trzy punkty wydać na dowolne cechy, ponieważ nie mają cech preferowanych.
 
Awatar użytkownika
gower
Redaktor Naczelny
Redaktor Naczelny
Posty: 1896
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 2:04 pm

Tworzenie Postaci

śr paź 28, 2009 7:12 pm

@Erpegis:
Jesteś pewny? Ja to rozumiem tak, że trzeba podnieść dowolną z preferowanych cech...
 
Awatar użytkownika
Alchemique
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 310
Rejestracja: wt lip 13, 2004 9:33 pm

Re: Tworzenie Postaci

śr paź 28, 2009 7:27 pm

gower pisze:
@Erpegis:
Jesteś pewny? Ja to rozumiem tak, że trzeba podnieść dowolną z preferowanych cech...


No właśnie też to w ten sposób rozumiałem. Garnku Szczurku jak to jest?
 
Awatar użytkownika
kegarx
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 05, 2008 8:26 pm

Tworzenie Postaci

śr paź 28, 2009 8:36 pm

@ Lukasz_300
Odpowiedź na Twoje pytanie znajdziesz w podreczniku na stronie 48 gdzie napisane zosatło:
"Podczas tworzenia postaci gracz może trzy razy podnieść wartość Atrybutu, przy czym raz zwiększyć musi poziom atrybutu preferowanego (i tu odesłanie na storne 21)"

Pytanie ode mnie.
Jak to jest z gadżetami przy tworzeniu bohatera?
Tabela na stronie 11 w punkcie 7 zawiera następujący zapis: "Wydaj 20 PD na atuty i gadżety, z którymi postać zacznie grę".
Czyli mamy 20 PD które mogę dowolnie rozdysponować pomiędzy atuty jak i gadżety.
Jednak na stronie 69 znajdziemy: "Podczas tworzenia postaci otrzymujesz jeden gadżet związany z wybraną profesją i możesz wybrać jeszcze jeden, dowolny gadżet posiadający dwie cechy. Aby zacząć grę z większą liczbą niezwykłych przedmiotów, musisz wykupić odpowiedni Atut"

Ta rozbieżność w zapisie zasad spowodowała pewnien rozłam w drużynie:)
Więc pytam, jaka jest "jedyna i prawdziwa" interpretacja?
Ostatnio zmieniony śr paź 28, 2009 8:39 pm przez kegarx, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Alchemique
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 310
Rejestracja: wt lip 13, 2004 9:33 pm

Re: Tworzenie Postaci

śr paź 28, 2009 9:23 pm

@ kegarx no też to przeczytałem ale jest wątpliwość czy jednego dowolnego czy każdego preferowanego

a co do twojego pytania to lucek ladnie odpowiedział w temacie Mechanika - pytania i odpowiedzi

Racja, 1 gadżet z profesji, drugi wybrany. Za trzeci zapłacisz pedekami ;-)


l.
 
Awatar użytkownika
kegarx
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 05, 2008 8:26 pm

Re: Tworzenie Postaci

śr paź 28, 2009 9:38 pm

THX, już zaglądam we wskazane miejsce.
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

Tworzenie Postaci

śr paź 28, 2009 11:06 pm

kegarx pisze:
"Podczas tworzenia postaci gracz może trzy razy podnieść wartość Atrybutu, przy czym raz zwiększyć musi poziom atrybutu preferowanego (i tu odesłanie na storne 21)"

Wystarczy, że podniesie się tylko jeden z preferowanych. Czyli krasnolud musi podnieść albo Krzepę albo Przenikliwość - reszta dowolnie.
 
Awatar użytkownika
Lukasz_300
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: wt paź 27, 2009 7:45 pm

Re: Tworzenie Postaci

ndz lis 01, 2009 8:36 am

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi. Z pewnością ułatwią mi udowodnienie pewnych rzeczy drużynie i sobie przy okazji (też mieliśmy pewien rozłam).
 
Awatar użytkownika
sirDuch
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pn sie 21, 2006 9:50 pm

Tworzenie Postaci

ndz sty 10, 2010 6:57 pm

Moje pytanie:
Biorąc - jako profesję - jeden z rodzajów maga otrzymujemy dostęp do wybranej mocy i możemy wykupić zaklęcia w ramach przysługujących mu Atutów (czyli wypada 20 PD-ków na to).
Pytanie tylko - jaki jest koszt wykupienia zaklęcia? Ni w diabły nie mogę się doszukać.
 
Maddox
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 04, 2010 2:04 pm

Re: Tworzenie Postaci

pn sty 11, 2010 9:00 am

Na str. 62 w podręczniku jest Atut "Zaklęcie" i kosztuje 15 PD - jeden atut = jedno zaklęcie(atut można wykupić kilka razy)
 
Awatar użytkownika
sirDuch
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pn sie 21, 2006 9:50 pm

Tworzenie Postaci

pn sty 11, 2010 10:48 am

Dzięki. Szukałem w dziale "Magia" i w opisach mocy i zaklęć i nie ma tam wzmianki o tym że są tak naprawdę atutem, stąd problem.
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

Tworzenie Postaci

pn sty 11, 2010 11:48 am

Maddox ma rację, zaklęcie zdobywa się kupując Atut za 15 PD.
 
Awatar użytkownika
Nicram
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: wt gru 20, 2005 4:36 pm

Re: Tworzenie Postaci

wt sty 19, 2010 1:21 pm

Mam pytanie dotyczące bohaterki którą chcę stworzyc.

Jest to krasnoludka gnomiej krwii, która jest zafascynowana technologią. Musi byc gnomiej krwi, gdyż jest to ważne dla fabuły kampanii.
Jak w takim przypadku rozkładają się zdolności i słabości? Czy po prostu mogę sobie wybrac dowolna zdolnośc lub dowolną słabośc z puli? Wychowana jest wśród krasnoludów, więc może tylko z krasnoludzkiej listy?
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

Tworzenie Postaci

wt sty 19, 2010 2:23 pm

Słabość bym sugerował krasnoludzką, natomiast możecie się dogadać w ten sposób, że bohaterka na starcie ma gnomią zdolność (a później, w czasie gry już ew. dokupi sobie kolejne krasnoludzkie).
 
DeathlyHallow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pt sie 24, 2007 8:00 pm

Re: Tworzenie Postaci

sob lut 27, 2010 1:14 pm

Opracowałem ostatnio home rule'a, który wydaje mi się na tyle fajny, że się nim podzielę. Jak wiadomo czasem przydałoby się kilka PDków więcej na zakup atutów, a ja jestem dość przywiązany do systemu wad/słabości postanowiłem go więc jakoś próbnie zaadaptować do Wolsunga. Pomysł jest prosty. Za 10 dodatkowych pedeków (zastanawiam się czy to nie za dużo jednak) gracz wybiera sobie ułomność, która jest lustrzanym odbiciem specjalizacji. Wydaje mi się, że tego typu słabości w jakichś konkretnych dziedzinach mogą mieć ogromny potencjał, głównie komediowy. Gramy superbohaterami, ale każdy ma swój mały kryptonit. Nasz niziołek może mieć wyszkolone wysportowanie i mieć w nim dwie specjalizacje (wspinaczka i akrobatyka), ale tylko nieliczni wiedzą, że na widok większych ilości wody blednie, gdyż jego anty-specjalizacja w pływaniu wynosi 0, a możliwości przerzucania są obniżone o jeden (czyli jeśli nasz przykładowy niziołek ma zręczność 9+ to kiedy pływa/tonie przerzuca tylko dziesiątki, gdyby zaś jego zręczność wynosiła jedynie 10+ wtedy o przerzucaniu bez jokerów może zapomnieć). Wydaje mi się, że tak zakreślony zakres słabości bohatera nie stanie się dla niego ani koszmarem uniemożliwiającym grę ani darmowymi 10PDkami zdobytymi bez żadnego ryzyko, że dana słabość kiedykolwiek może jego bohaterowi realnie utrudnić życie. Zamiast tego staje się fajnym i wyważonym smaczkiem, przydatnym zarówno MG przy projektowaniu emocjonujących wyzwań, jak i graczowi przy próbach stworzenia fajniejszej postaci.
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

Re: Tworzenie Postaci

sob lut 27, 2010 3:03 pm

To co prawda kolejny element do zapamiętania... ale mi się podoba. Serio.
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

Tworzenie Postaci

ndz lut 28, 2010 9:22 pm

Fajny pomysł :) Potestuję na najbliższych sesjach.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości