Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
k0stasz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 05, 2010 12:42 am

Gotowi BN

wt sty 05, 2010 12:55 am

Witam wszystkich, pozdrawiam po kilkuletniej przerwie na forum - dowiedzialem sie wlasnie, ze moje konto jest nieaktywne, wiec zalozylem nowe. Ale to niewazne, mam krotkie pytanie.

Czy jestescie w stanie polecic ksiazke/strone www itp na ktora poswiecona jest w pelni lub przynajmniej w duzej mierze, opisowi gotowych BN? Na moich sesjach DnD 3.0 glownymi przeciwnikami sa istoty myslace (ludzie/elfy etc. z odpowiednich organizacji) a nie potwory, wiec Ksiega Potworow jest mi praktycnie zbedna, mimo ze jej zalozeniem jest dac MG na tacy gotowe statystyki, by zajal sie gra, a nie sleczeniem nad zasadami.

Od razu odpoweim - wiem, ze w PMP jest podany szczegolowy opis jak stworzyc BN, ale ja przewaznie musze ich tworzyc po kilkunastu na sesje, a to dosyc czasochlonne.
Gram w swiecie FR i wiele doatkow do niego pisanych jest wg schematu - nowe rasy/, klasy prestizowe, nowe przedmioty itd, a do tego, gdzies miedzy stronami, przykladowi bohaterowie - ale to za malo.

Poza tym, jestem pewien, ze istnieja fajne i darmowe programy do tworzenia BN, ale mimo kilku godzin szukania znalazlem tylko platne, a darmowe byly malo przydatne - jesli mozecie polecic, bede wdzieczny

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Gotowi BN

wt sty 05, 2010 9:26 am

Trochę Bnów znajdziesz w tym temacie. jak i ogólnie w temacie z BNami.
Ostatnio zmieniony wt sty 05, 2010 9:28 am przez Namrasit, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Gotowi BN

wt sty 05, 2010 9:49 am

Może podręcznik Enemies and Allies? Tam są statystyki BN'ów podzielonych na kategorie Crime, Religion, Mages, The Law i Adventurers. Powinieneś znaleźć coś dla siebie.
 
Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 2:52 pm

Re: Gotowi BN

wt sty 05, 2010 11:15 am

Jeśli grasz w FR to we Władcach Mroku są podane tabelki ze statystykami, wyposażenie atuty i krótki opis kilku-kilkunastu szeregowych członków różnych organizacji na poziomach 1-10, np. Czerwonych Magów, żołnierzy Pomroków itp.
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6434
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

Gotowi BN

wt sty 05, 2010 12:16 pm

Allies and Adversaries (2002), wydawnictwo Bastion Press. Podręcznik do edycji 3.0.

Pozdrawiam,
Adam
 
Awatar użytkownika
k0stasz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 05, 2010 12:42 am

Re: Gotowi BN

wt sty 05, 2010 9:54 pm

Hej, dzieki wielkie! Nie wiedzialem, ze sa na tym forum tak plodni tworcy ;). Kawal dobrej roboty uzytkownikow poltera, chyle czola - minie kilka dni, nim sie przez to przekopie. Wladcow mroku mam i podobnie Enemies and Allies - sa to bardzo, bardzo fajne ksiazki szczegolnie ta druga jest uniwersalna. Co do Allies and Adversaries - Adamie, moglbys mnie naprowadzic, jak moglbym go dostac? Jestem z Waraszawy.

Dziekuje raz jeszcze wszystkim za odpowiedzi!
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6434
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

Gotowi BN

śr sty 06, 2010 10:00 am

Podręcznik ukazał się kilka lat temu, obecnie może być dostępny tylko w obiegu wtórnym ewentualnie w fomacie pdf (niestety na drivethrurpg jest niedostępny).

Pozdrawiam,
Adam
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

Gotowi BN

czw sty 07, 2010 8:29 pm

Sprawdź też temat Galeria BN zwyczajnych, czy jakoś tak, są tam rozpiski typowych BNów, których można napotkać w miastach - zwykłych kupców, strażników miejskich itd. Poza tym, polecam przejrzeć forum, dział Twórczość, BNi i organizacje ;).
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Re: Gotowi BN

wt sty 12, 2010 5:40 am

Galeria BN zwyczajnych.

Mam wielką prośbę, jeśli wykorzystasz któregoś BNa, napisz w jego temacie komentarz jak jest grywalny, czy mechanika dobrze skonstruowana itd.

Pozdrawiam Nef.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość