Zrodzony z fantastyki

 
shambler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 17, 2009 1:16 pm

Mnich + łańcuch

pn sty 18, 2010 12:47 am

Zainspirowany tym tematem http://forum.polter.pl/wojownik-nquot-lancuchowynquot-vt58104.html postanowiłem sobie zrobić postać walczącą kolczastym łańcuchem. Oczywiście żeby utrudnić sobie życie stwierdziłem że zamiast wojownika wezmę mnicha... :? no i trochę mam problem z dobraniem atutów i prestiżówek. :help:
rasa: człowiek [można jeszcze zmienić]
Atrybuty: Siła 13, zr 14, bd 14, int 14, rzt 12, cha 10.
[atrybuty z rzutów, mogę je dowolnie zamieniać, na początek myślę że zmienię rzt z int :) ]
biorę mnicha wyznającego Kossutha, ugadałem więc z MG że mogę władać kolczastym łańcuchem bez atutu 'broń egzotyczna' [broń Kossutha]
Poziom postaci: 6 i planujemy pograć tymi postaciami co najmniej do 15 lvlu a może i do 20 [jak MG da... :wink: ]
PW [z rzutów] 6*k8=17 i 6*mod z BD = 12 >> 29 PW [mało? :( ]
podręczniki: SRD, PG, PMP, Miecz i pieść [+inne klasowe z 3.0]. Nie mam serii Complete ktoś tam [klasowe z 3.5]
MG ma podręcznik po angielsku book of exalted deeds i namawia mnie na śluby ubóstwa [vow of powerty?] Wstępnie się zgodziłem, ale jeszcze mogę zmienić... :razz:
W drużynie jest krasnoludzki wojownik/mistrz broni, niziołek łotrzyk/tancerz cienia i ludzki druid.
Boli mnie mała ilość PW, stąd moja zgoda na śluby ubóstwa i bonus do KP. Kolczasty łańcuch ma przewracać wrogów i zadawać obrażenia, oraz pozwalać łotrzykowi wsadzać ukradki.

Pomożecie?
Ostatnio zmieniony pn sty 18, 2010 12:59 pm przez Zsu-Et-Am, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

mnich + łańcuch

pn sty 18, 2010 5:57 am

O Holender następny mnich. Co się tak ludzie czepnęli tej badziewnej klasy :)

No nic na początek powiem tak: albo mnich z VoP - czyli z ślubami ubóstwa - albo kolczasty łańcuch. Nie można mieć wszystkiego. Weźmiesz kolczasty łańcuch to właściwie możesz od razu tworzyć nową postać. Bo taki mnich zginie przy walce z goblinem.

Chcesz mieć VoP, to najpierw musisz poprzestawiać w statsach. Sugerowane statsy: Siła 10, Zr 14, Bd 14, Int 12, Rzt 14, Cha 13. Z charyzmą w trakcie trzeba dobić do 15.

Pięści u mnicha są najtańszą bronią magiczną. Koszt umagicznienia ich do +5 to raptem 8850 sz. Można to uzyskać za pomocą czarów Magic Fang, Greater + Pernamency, przy uwzględnieniu, że płacimy za te czary magowi 20 poziomu.

Załatw sobie książkę Complete Champion, Complete Warrior i Tome of the Battle. Przynajmniej spóbuj.

A poza tym atrybuty masz badziewne :) Żadnego 15+. Losowałeś je? Wylosuj jeszcze raz.
Ostatnio zmieniony pn sty 18, 2010 6:03 am przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

mnich + łańcuch

pn sty 18, 2010 8:18 am

Jeśli chcesz rozważać mnicha powinieneś mieć minimum 16 siły, wisdoma, budowy i ostatecznie zręczności. W przeciwnym wypadku Cię zjedzą.

W którymś z Eberrońskich podręczników może znajdziesz atut pozwalający traktować łańcuch jako broń mnisią, co pozwoli używać jej razem z flurry of blows.

Mnich ma fajny klimat, ale niestety, klasa sama w sobie jest dość cienka. Powiedz co chcesz osiągnąć, może uda się to zrobić z lepszym skutkiem ;)
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

mnich + łańcuch

pn sty 18, 2010 10:23 am

Może uznacie, że nie na temat, ale nie wytrzymałem.

shambler: Mam podręczniki [lista] i atrybuty [lista]. Proszę o pomoc przy optymalizacji.
Klebern:, Suld: Kup podręczniki [lista]. Rzuć jeszcze raz o atrybuty.

Chyba należy popracować nad ekonomią.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

mnich + łańcuch

pn sty 18, 2010 10:41 am

Kamulec, Weź sobie na wstrzymanie. :) Po prostu dajemy dobre rady, by o mnichu zapomniał, jako klasie grywalnej. Poza tym udzieliłem mu kilka informacji, w tym efekt z czarami, które są z Podręcznika Gracza.

Po prostu informuję się kolegę, że się nie da i tyle. Nie na tych podrecznikach co ma, bo czy będzie się starał czy nie, będzie miał najsłabszą postać w drużynie.
Ostatnio zmieniony pn sty 18, 2010 10:43 am przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
goracepapu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 801
Rejestracja: czw lip 30, 2009 9:44 pm

Re: Mnich + łańcuch

pn sty 18, 2010 1:53 pm

Do utrudnienia życia dobre będzie połączenie mnicha z mistycznym łucznikiem. Atuty to oczywiście iron will, lightning reflexes, athletic, combat casting. Weź też toughness jeżeli martwisz się o ilość PŻ.
 
shambler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 17, 2009 1:16 pm

Re: Mnich + łańcuch

pn sty 18, 2010 3:07 pm

To ja może szybko się jeszcze wypowiem z pracy zanim wybuchnie jakaś wojna :wink:

Po pierwsze dzięki wszystkim za rady i dobre chęci. :spoko:

Po drugie niestety atrybuty, klasa [mnich] oraz vow of powerty są nie do zmiany. :?

po trzecie gadałem z MG; stwierdził ze dal mi ten ebberoński atut [łańcuch jako bron mnisia] za darmo na 1 lvl. powiedział też że pożyczy od kogoś tome of battle i complete warrior, ale dopóki ich nie mamy i nie przeczytał ich MG muszę sobie radzić bez nich.

po czwarte: co chcę osiągnąć tą postacią: wspomaganie drużyny [przewracanie], duża ilość ataków które będą często trafiać [ale niekoniecznie maja zadawać jakiś uber damage], czyli duży BAB i grad ciosów. poza tym ważne żeby nie przeszkadzać i nie wymagać leczenia, czyli duży KP [vow of powerty] i samoleczenie [mnich 7lvl, jedność ciała]. Poza walką zależy mi też na niepodatności na choroby i trucizny [MG je uwielbia... :( ]

po piąte: jak czytam wasze opinie o mnichu to rozumiem czemu MG tak dziwnie na mnie spojrzał i jeszcze dał mi ten darmowy atut... a mi się zdawało ze mnich+ łańcuch + vow of powerty to może być przegiętą postać... :stupid:

Podsumowanie: potrzebuje rozpiski 6 lvl mnicha+vow of powerty i ewentualne prestiżówki/rozwinięcia potem. Do 6 lvlu nie mogę korzystać z ToB ani complete warrior, potem tak. Można to uznać za wyzwanie w stylu "ratujcie moją postać" :help:

Poprawiono literówki - JdL
Ostatnio zmieniony śr wrz 29, 2010 5:26 pm przez Jean de Lille, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Mnich + łańcuch

pn sty 18, 2010 3:58 pm

Namów MG do zmiany BABu mnicha na pełny. Albo dodanie jakiejś listy czarów do niego. Bo mnich jest tragedią, trzeba przyznać.
A, jeśli weźmiesz VoP, nie możesz mieć kolczastego łańcucha, gdyż jest on bronią egzotyczną, a nie prostą.
shambler pisze:
atrybuty, klasa [mnich] oraz vow of powerty są nie do zmiany.

shambler pisze:
mnich+ lancuch + vow of powerty

shambler pisze:
MG tak dziwnie na mnie spojrzał

Musi cię naprawdę nie lubić. Równie dobrze mógłby dać gardzącemu magią listę czarów do 9 poziomu.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Mnich + łańcuch

pn sty 18, 2010 4:04 pm

Czy posiadanie łańcucha nie jest złamaniem zasad VoP?
shambler pisze:
po czwarte: co chce osiągnąć tą postacią: wspomaganie drużyny [przewracanie], duza ilość ataków które będą często trafiać [ale niekoniecznie maja zadawać jakiś uber damage], czyli duży BAB i grad ciosów. po za tym ważne żeby nie przeszkadzać i nie wymagać leczenia, czyli duży KP [vow of powerty] i samoleczenie [mnich 7lvl, jedność ciała]. Po za walką zależy mi tez na niepodatności na choroby i trucizny [MG je uwielbia... :( ]
Mnich ma średni BAB, a z Twoimi rzutami niewiele da się więcej zrobić. W szczególności, jeśli dodamy grad ciosów, który dodatkowo obniża nam atak.
Tak jak w oryginalnym buildzie potrzebujesz improved trip + knockdown i nie potrzebujesz gradu ciosów.
Każdy cios, który trafi i zada ponad 10 obrażeń (co jest w miarę łatwe do osiągnięcia) powoduje, że możesz wykonać darmowe przewracanie. Jeśli Ci się uda, to dzieki improved trip masz dodatkowy atak.
W efekcie liczba twoich ataków w rundzie niejako się podwaja.

Trucizny i choroby -> spoko, inne klasy nie dają takich bajerów, ale nie jest to wystarczający powód, by grać mnichem ;)

shambler pisze:
Po drugie niestety atrybuty, klasa [mnich] oraz vow of powerty są nie do zmiany. :?
czyli ile tych poziomów mnicha musisz mieć? Jak to VoP nie jest to zmiany? Wystarczy, że złamiesz postanowienia VoPa i z głowy :D
Jeśli MG udostępnia psionikę, to stosujesz psychic reformation i gotowe.

Jeśli już koniecznie chcesz zostać mnichem, polecam atut Tashlora z Secrets of Sarlona (znów Eberron) i klasę prestiżową War mind. W skrócie, Tashlora pozwala sumować poziomy mnicha z poziomami wybranej klasy psionicznej dla potrzeb ataku bez broni, gradu ciosów, AC, prędkości.
War mind daje pełen BAB, premie do siły, budowy, AC i co najważniejsze na 5 poziomie sweeping Strike. Każdy twój atak atakuje dwie sąsiadujące ze sobą postacie.
Krótki przykład:
1 atak -> atakujesz dwóch przeciwników stojących obok siebie. Jeśli każdemu zadałeś > 10 obrażeń, możesz wykonać 2 próby podcięcia (każdym podcięciem możesz próbować podciąć obydwu przeciwników). Udane podcięcie daje darmowy atak. 2 podcięcia dają 2 ataki, z których każdy jest w obydwu przeciwników. Potencjalnie z jednego ataku (akcja standardowa) jesteś w stanie wycisnąć 4 + 2 podcięcia. Wszystko w oparciu o SRD.
 
Awatar użytkownika
goracepapu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 801
Rejestracja: czw lip 30, 2009 9:44 pm

Re: Mnich + łańcuch

pn sty 18, 2010 4:16 pm

Możesz użyć wariantu mnicha z PHB2? Decesive strike + sweeping strike = OMG. Wykonujesz 1 atak w rundzie ale z najwyższą premią, który zadaje podwójne obrażenia. Co najlepsze każdy twój AOE zadaje podwójne obrażenia. Każdy twój AOE atakuje dwóch sąsiadujących wrogów, robi podwójne obrażenia, prawdopodobnie powala i daje jeszcze jeden atak.
Do tego masz expansion.
Ostatnio zmieniony pn sty 18, 2010 4:21 pm przez goracepapu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
shambler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 17, 2009 1:16 pm

Re: Mnich + łańcuch

pn sty 18, 2010 6:56 pm

Suldarr'essalar pisze:
Czy posiadanie łańcucha nie jest złamaniem zasad VoP?

Ginden pisze:
Musi cię naprawdę nie lubić. Równie dobrze mógłby dać gardzącemu magią listę czarów do 9 poziomu.

No więc MG powiedział że jeśli tylko nie umagicznię łańcucha w żaden sposób to mi zezwala na korzystanie... może jednak trochę mnie lubi... albo zrobił to z litości... przejrzał pobieżnie to co napisaliście i stwierdził, cytuje, ze 'jeśli tu ci nie pomogą, to nic ci już nie pomoże, bo mnich jest naprawdę cienki' :shock:
goracepapu pisze:
Możesz użyć wariantu mnicha z PHB2?

Suldarr'essalar pisze:
czyli ile tych poziomów mnicha musisz mieć?

Niestety nie mogę użyć wariantu. Musze mieć 6 poziomów mnicha z PG, potem wolna wola. MG stwierdził też że PO 6 poziomie mogę zaproponować dowolny atut/prestiżówke z dowolnego podręcznika, a on znajdzie co trzeba, jeśli powiem mu kilka dni wcześniej i wyrazi zgodę [lub nie ;) ]. Problemem jest fakt ze 1 sesja w środę, wiec na razie jesteśmy ograniczeni do tych podręczników które podałem wcześniej.

Suldarr'essalar pisze:
polecam atut Tashlora z Secrets of Sarlona (znów Eberron) i klasę prestiżową War mind.

O i to jest konkretny pomysł :) Czy mam brać go zaraz na następnym poziomie? czyli mnich 6/war mind 1? co potem? myślałem tez ewentualnie o 2 poziomach woja [dla atutów]... jak dobrać atuty do 6 poziomu? mam 4 normalne atuty do rozdania, oraz 3 exalted [z VOP] oprócz normalnych mnisich.

PS. MG stwierdził ze mój mnich to eksperyment bo nikt u niego nie chciał jeszcze grac mnichem, wiec potraktuje mnie 'troszkę łagodniej', po za tym stwierdził że psychiki też jeszcze nie prowadził, ale od dawna miał ochotę, wiec pewnie będzie nas/mnie zachęcał :wink:

Poprawiono błędy - w tym poście jest teraz mniej czerwieni, naprawdę - JdL
Ostatnio zmieniony śr wrz 29, 2010 5:33 pm przez Jean de Lille, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

Mnich + łańcuch

pn sty 18, 2010 8:47 pm

Rzuć postać, rób inną. Z takimi ograniczeniami nie da się nie ssać.

Ale najpierw napisz koncepcję postaci, bo nie mogę sobie wyobrazić, jaka miałaby być z taką kombinacją. No chyba że twój MG nie pozwala Wojownikom pochodzić z klasztoru (nie, żeby Woj był dużo silniejszy, ale atutami da się go zoptymalizować, żeby wyszedł na ludzi*)

*Relatywna słabość bierze się tu stąd, że porównywalna ilość optymalizacji takiemu np. Druidowi może dać z kolei kosmiczną potęgę.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Mnich + łańcuch

pn sty 18, 2010 8:56 pm

Trochę zajęło, ale udało się wyszukać:

Atrybuty: Siła 14, zr 13, bd 14, int 12, rzt 14, cha 10.

monk6/warmind10/ X 4
1. monk1 monastic training (Warmind), stunning attack B, Sacred Vow
2. monk2, Combat Reflexes B
3. monk3 VoP
4. monk4, +1 do siły
5. monk5
6. monk6 Improved Trip B, knock-down
7. warmind1,
8. warmind2,
9. warmind3 Tashalatora
10. warmind4,
11. warmind5
12. warmind6 Practiced Manifester (War Mind)
13. warmind7
14. warmind8
15. warmind9 feat
16. warmind10

B - oznacza premiowy atut, rasowy, bądź klasowy.

Pozostałe 4 poziomy można zapełnić czym chcesz (ale niech to ma jakiś sens).
Na 16 poziomie kończysz z BAB +14, gradem ciosów: +14/+14/+14/+9/+4. Atakujesz 2 przeciwników każdym atakiem (o ile są obok siebie) i jak zadasz obrażenia, masz darmowe przewracanie + darmowy atak.

Namów swojego MG, żebyś mógł wybierać nie tylko exalted feats z VoP :)

Ew. po 5 poziomie Warminda, można zrezygnować z niego na rzecz np. warblade'a + jade phoenix mage (w adaptacji na jade phoenix psion), obie klasy z Tome of Battle, ale tu tracisz efektywne poziomy mnicha. Choć z drugiej strony steel wind + sweeping strike jest naprawdę miły :)
Ostatnio zmieniony pn sty 18, 2010 8:57 pm przez Suldarr'essalar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
shambler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pt lip 17, 2009 1:16 pm

Re: Mnich + łańcuch

pn sty 18, 2010 10:00 pm

Suldarr'essalar wielkie dzięki :D

Suldarr'essalar pisze:
Namów swojego MG, żebyś mógł wybierać nie tylko exalted feats z VoP

Myślę że nie będzie akurat z tym problemu... jakieś sugestie? Po za tym jeszcze pytanie jak rozwijać atrybuty na 8,12 i 16 lvlu? caly czas do sily, czy moze dodac +1 do zr?
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Mnich + łańcuch

pn sty 18, 2010 10:04 pm

Potrzebujesz siłę 15 dla knock-down, więc musiałem dać na 4 poziomie +1 do siły.

Potrzebujesz siły do przewracania, atakowania i obrażeń, wisdoma dla AC i różnych bajerów związanych ze zdolnościami mnicha jak i war mind'a. Obstawiałbym tak: wis<str<dex=con jeśli chodzi o rozwój, oraz premie z VoP.

Co do atutów exalted -> możesz tam użyć np. weapon focus, czy inne takie, które mile mieć, ale nie mieszczą się w zestawie. Np. wild talent, lub hidden talent, jeśli MG pozwoli.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości