Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kodżak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 30, 2009 10:01 pm

[UB] Machinacje na Kolację

pn sty 18, 2010 7:49 pm

Witam! Jakiś czas temu, z dostępnych mi materiałów, stworzyłem na szybko, w kilka minut UB discard talię. Ot na potrzeby kilku rozgrywek z kumplami. Jakie było moje zdziwienie, gdy moja, bądź co bądź, bardzo prowizoryczna talia całkiem nieźle sobie dawała radę. W związku z zaskoczeniem jakie wywołał na mnie ten deck, chciałbym się z Wami podzielić jego opisem. Z chęcią posłucham wszelkiego rodzaju propozycji wzmocnienia talii i kostruktywnej krytyki . Mam zamiar przedstawić też kilka pojedynków z tą talią w roli głównej, ale dopiero jak zagram w najbliższym czasie z kumplami ;). Jednak nie przeciągając dłużej, oto talia:

Mana Base: (słabo tu widzę te bounce landy, ale z braku lepszych duali, znalazły się tu właśnie akwedukty. Mam jednak na oku komplet Tainted Isle - dobry pomysł?)

11x Island
9x Swamp
2x Dimir Aqueduct

Coś robiące kuku, czyli krity: (razem 13 kritów - trochę mało, prawda? :P)

4x Dimir Infiltrator - chłopak lubi wyciągać część kart z talii, a poza tym fajnie się zgrywa z Hełmem.
3x Dimir Cutpurse - Jego zdolność jest fajna, ale z Hełmem zdarza mu się psuć przeciwnikowi całą grę.
3x Gravegill Duo - wolałbym tu Inkfathom Infiltrator, ale z braku laku są ich o wiele słabsze odpowiedniki.
2x Stinkweed Imp - Teoretycznie kompletnie nieprzydatny w tej talii koleś. W praktyce już nie raz ratował mi tyłek (razem z Agony Warpem), a poza tym można go zawsze traktować jako ciągle odradzającego się blokera z Deathtouchem.
1x Kathari Remnant - a jego po prostu lubię. Jest multikolorowy, więc lubi się z Hełmem, ma przydatne dla Hełmu evasion, można go zregenerować, no i ma Kaskadę, która zawsze zapewnia coś przydatnego.

Coś irytującego, czyli draw i discard:

4x Helm of the Ghastlord - nie muszę chyba mówić, jak bardzo ta karta lubi moje krity?
4x Consult the Necrosages - częściej draw niż discard. W moim odczuciu bardzo porządna karta.
3x Brainstorm - niesamowicie pomaga zorganizować sobie kilka najbliższych tur, a poza tym... to Brainstorm! Jeden z najlepszych drawów tego typu.

Coś bardziej irytującego, czyli odrobina kontroli:

4x Unsummon - Unsummona nikomu przedstawiać nie muszę. Zaznaczę jednak, że w tej talii dość skutecznie psuje przeciwnikowi tempo i momentami pozbywa się jedynego blokera przeciwnika, pozwalając kritom z Hełmem wchodzić bezstresowo.
4x Agony Warp - Last Gasp, który może, bez żadnego uszczerbku na naszym zdrowiu, powstrzymać dwie atakujące krity? W moim odczuciu jest to jeden z lepszych tego typu removali.
4x Dimir Machinations - Machinacje mają tutaj kilka zastosowań. Pierwsze z nich to po prostu zagranie. Pozwala ładnie skontrolować przeciwnika w późniejszej fazie gry. Drugie, to wyciągnięcie Cutpursa (bardzo chętnie), Consulta (trochę mniej chętnie) albo w ostateczności Impa. Poza tym lubię art tej karty :P.
2x Imp's Mischief - Początkowo miałem dylemat, czy wrzucać tę kartę, czy postawić na dwa Smothery, ale ostatecznie Imp's Mischief wygrało, ponieważ po kilku grach udowodniło swoją przydatność w grze. W czasie renesansu Lightning Boltów, Burst Lightningów i podobnym spellom, karta ta zyskuje sporo w moich oczach. Stracić kilka punktów życia, by przeważyć szalę zwycięstwa na naszą stronę? Nie mam nic przeciwko.

Coś w zapasie, czyli Sideboard: (side był złożony na szybko, więc cudów nie oczekujcie)

4x Force Spike - czasami wrzucam, jak walczę przeciw mega naporowym taliom. Razem z Unsummonem Kolce pomagają mi wybić przeciwnika z rytmu i zarobić kilka cennych tur. Często wlatuje za Machinacje i Imp's Mischief, by poprawić Mana Curve.
4x Smother - kochany Smother :D. Niezbędny na wszelkie Kiełbaski (a jeden z kolegów (Xolotl, nie patrz tak dziwnie ;P) akurat gra Kithkinową) i inne napory z tanimi, mocnymi kritami. Poza tym zdejmuje tokeny, nieważne jak mocne :P.
4x Moroii - Latacz, 4/4 za 4 many. Jak przeciwnik nie ma zbyt dużo reakcji na typków z lataniem, Moroii wchodzi w ilości 1-3. W innych wypadkach zazwyczaj czeka w Sajdzie.
3x Chill - wrzucony jako zapychacz Side'a. Nie powiem, się przydaje przeciwko czerwonym taliom, lecz nie raz zapycha miejsce, potrzebne dla innych kart. Do Sideboardu w sam raz.


W najbliższym czasie przedstawię Wam kilka przykładowych pojedynków. To tyle jeśli chodzi o tę talię. Co o niej sądzicie? Podoba się? A jeśli nie, to dlaczego?
Ostatnio zmieniony pn sty 18, 2010 7:52 pm przez Kodżak, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[UB] Machinacje na Kolację

pn sty 18, 2010 10:39 pm

Wkońcu talia która na starcie mi się podoba, a to nieczęsto się zdarza...

Jedno ale:

Kodżak pisze:
2x Stinkweed Imp - Teoretycznie kompletnie nieprzydatny w tej talii koleś. W praktyce już nie raz ratował mi tyłek (razem z Agony Warpem), a poza tym można go zawsze traktować jako ciągle odradzającego się blokera z Deathtouchem.


Grałbym na Tidehollow Strix. Mimo niewygodnego kosztu jest tańszy, robi to samo, a masz jedocześnie lepsze wykożystanie many.

Ponadto manabase. Masz rację że bounce landy średnio tu siadają, bo szybkość musisz mieć, ale już na Mistvein Borderpost mozna śmiało grać. Do tego 2-3 Crumbling Necropolis. Dobre rozwiązanie to nie jest, ale lepsze turowe opóźnienie, niż colorscrew. ponadto tapland ten ma w sobie czerwony, więc przeciwnik zawsze musi kalkulować obecność lightning Bolta w talii.

Ale zamysł i kontrukcja talii - do casualu - pierwsza klasa. :rockpunk:
 
Awatar użytkownika
Xolotl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 10:33 am

Re: [UB] Machinacje na Kolację

pn sty 18, 2010 11:20 pm

Ale zaskoczenie było kolosalne jak najszybsza w naszym meta(jak to śmiesznie brzmi w odniesieniu do kilku osób:D) talia, Jund bez fetchy i dragonów przegrał kilka razy z tą talia. Jak się zwraca Blightning do właściciela to dopiero jest zonk:D

A ja się musze pochwalić że zrobiłem Jundem ostatnio zaskakujący myk. Chomikowałem Sarkhana aż wypuści smoczki i w tej turze w której wypuścił wszedłem Madrush Cyclopsem i kaplica:D W końcu trzeba spróbwac innej rozgrywki niż krita-removall-removall-krita:P
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

[UB] Machinacje na Kolację

wt sty 19, 2010 1:36 am

Xolotl pisze:
Chomikowałem Sarkhana aż wypuści smoczki i w tej turze w której wypuścił wszedłem Madrush Cyclopsem i kaplica:D


Poprostu dobry tech, jakich w jundzie nie brakuje :)
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

[UB] Machinacje na Kolację

wt sty 19, 2010 2:02 am

Kodżak, Witam i przyznam, że ciekawy ten deck masz, ale ja tu pisze z innego powodu, otóż:

Wyciąg z regulaminu forum i komentarzy portalu polter.pl:

2. Zakazuje się także:
2.8. Stosowania animowanych awatarów.


Więc zwracam się z uprzejmą prośbą o zmianę avatara oraz zapoznaniem się z regulaminem.


Pozdrówka William W. :rockpunk



_____________________________________________________________________________

Kodżak pisze:
Wyraźnie pominąłem ten arcyważny fragment regulaminu. W każdym razie avatar jest już zmieniony.


Nie mówilem, ze jest arcywarzny... po prostu zwrucilem Ci uwage i tyle, od tego tu jestem i tak naprawde redaktorzy dzialu karcianek wczejsniej powinni na to zwrocic uwage.
Nie powinienes miec tego za zle Kodzak. Poza tym kazdy punkt w regulaminie jest wazny i kazdy uzytkownik powinien sie z nim zapoznac choc raz, a przedewszystkim go przestrzegac.

Pozdrowka.


Regulamin regulaminem, nie robimy offtopiców. H.
Ostatnio zmieniony śr sty 20, 2010 9:48 am przez Hezor, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kodżak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 30, 2009 10:01 pm

Re: [UB] Machinacje na Kolację

wt sty 19, 2010 9:37 pm

WilliamWolfes pisze:

Więc zwracam się z uprzejmą prośbą o zmianę avatara oraz zapoznaniem się z regulaminem.


Wyraźnie pominąłem ten arcyważny fragment regulaminu. W każdym razie avatar jest już zmieniony.

No ale wracając do mojej talii. Po rozegraniu kilku WYJĄTKOWO frustrujących pojedynków na MWS, postanowiłem nie grać na tym ustrojstwie. Grałem cztery razy i w trzech przypadkach miałem totalny mana flood (wszyscy kochamy: #1 - 6, #2 - 5, #3 - 9 lądów pod rząd, prawda?). Ehhh...

Skorzystałem ze Specowych rad, zmieniłem troche Sideboard i w najbliższym czasie (po kolosach :P) zagram w gronie kumpli i dokładnie wtedy ocenię skuteczność tak zmienionej talii.
Ostatnio zmieniony wt sty 19, 2010 9:39 pm przez Kodżak, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości