Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Nurgling
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 1:35 pm

zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

wt sty 19, 2010 10:41 pm

zjAva nawiedzi stolicę!!!

Konkretnie impreza dla GRACZY o takiej nazwie :P

Jeśli byłeś na Konwencie AVANGARDA z mnóstwem uczestników i ilością atrakcji prawie nie do ogarnięcia – możesz być pewny, że zjAva taka nie będzie.

Przez dwa dni (oraz oczywiście noc) czeka nas:
Maksimum grania, minimum gadania i cudów na kiju.

XXI LO im. Hugona Kołłątaja
ul. Grójecka 93
02-101 Warszawa

od 10:00 13 lutego 2010
do 18:00 14 lutego 2010

Więcej informacji znajdziesz >>TUTAJ<< oraz w tym temacie, który będę na bieżąco aktualizować.

Obrazek
 
Hajdamaka

Re: zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

sob sty 23, 2010 9:36 pm

Hej!
Jak juz pisalem w temacie na stronie glownej, zjAva bedzie moim pierwszym konwentem. Stad moje pytanie, co tak naprawde bede tam mogl robic za te 15 PLN. Poki co na stronie sa podane tylko 3 sesje, 3 LARPY i 4 prelekcje. Czy to tak zawsze wyglada gorzej w zapowiedziach niz naprawde? Pytam calkiem serio, bo zawsze zastanawialem sie co sie robi na konwentach, a z zapowiedzi wynika, ze zagra paru szczesliwcow i to wszystko. Pewnie mam bledne wyobrazenia.
 
Awatar użytkownika
beacon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2186
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 7:08 pm

zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

sob sty 23, 2010 9:54 pm

zjaVa to konwent dla graczy. Będą punkty programu, ale generalnie będziemy erpegować czy planszować. Mistrzów Gry i graczy raczej nie zabraknie. To nie jest typowy kon.
 
Hajdamaka

Re: zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

sob sty 23, 2010 9:59 pm

Jasne. A jak wyglada szukanie MG/Graczy? Nie wyobrazam siebie w roli chodzacego po ludziach i proszacego o miejsce przy stole na zasadzie
Hajdamaka: Hej, moge z Wami agrac?
beacon: Niestety, mamy komplet, szukaj dalej
Hajdamaka: Czesc, moge zagrac?
Ktos: Nie podobasz mi sie, szukaj dalej
Hajdamaka: Czesc moge zagrac? itd itp
 
Awatar użytkownika
Nurgling
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 1:35 pm

zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

sob sty 23, 2010 10:00 pm

Do zapisów będzie ściana płaczu - na której będą wsiały opisy sesji i ich godziny. Wpisujesz się , przychodzisz o danej godzinie i wsjo. System prosty i czytelny.


Nie martw się - jest jeszcze mnóstwo czasu - zobaczysz przed samym konwentem.

Co będziesz robić? Poznasz ciekawych ludzi, zagrasz sesje, polarpujesz, pomęczysz ze 3 godz games room, wieczorem będziesz się "integrował".

Tylko tyle - i aż tyle.

Konwent jest imprezą towarzyską - z każdym następnym będziesz miał więcej znajomych, którzy podzielają Twoje hobby - i o to w tym chodzi.

Skoro piszesz, że to pierwszy konwent - wydaje się że zjAva będzie dla Ciebie łagodniejszym początkiem niż molochy takie jak Pyrkon czy Falkon.
Ostatnio zmieniony sob sty 23, 2010 10:04 pm przez Nurgling, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Hajdamaka

Re: zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

sob sty 23, 2010 10:07 pm

Do zapisów będzie ściana płaczu - na której będą wsiały opisy sesji i ich godziny. Wpisujesz się , przychodzisz o danej godzinie i wsjo.


Ok. Czy mozna zapisywac sie tez na gry, w ktore sie nie gralo/nie zna i czy jest to jakos zaznaczane?

Nie martw się - jest jeszcze mnóstwo czasu - zobaczysz przed samym konwentem.


Miedzy innymi po to ide na zjAve - aby wreszcie zobaczyc czym sie to je ;) No i dla lucka, oczywista. Moze postawi piwo 8)

Konwent jest imprezą towarzyską - z każdym następnym będziesz miał więcej znajomych, którzy podzielają Twoje hobby - i o to w tym chodzi.


Mam pewne doswiadczenie w organizowaniu imprez, ale z zasady byly one bardziej hermetyczne, stad moje pytanie jak to wyglada na tego typu wydarzeniach.

Skoro piszesz, że to pierwszy konwent - wydaje się że zjAva będzie dla Ciebie łagodniejszym początkiem niż molochy takie jak Pyrkon czy Falkon.


I dlatego sie zdecydowalem ;)
 
Awatar użytkownika
Nurgling
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 1:35 pm

zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

sob sty 23, 2010 10:11 pm

Ok. Czy można zapisywać sie tez na gry, w które sie nie grało/nie zna i czy jest to jakos zaznaczane?

Właśnie temu też służą konwenty :P Spotykasz takiego Garnka i mówisz - słyszałem że jest coś takiego jak Wolsung - poprowadzisz? i bach - masz szkolenie z pierwszej ręki.

Moze postawi piwo

Jeśli napisałeś "postawię" to wszystko się zgadza :P
 
Hajdamaka

Re: zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

sob sty 23, 2010 10:19 pm

Tak, ale mi chodzi o to, czy w ogloszeniach bedzie zaznaczane do kogo sesja jest skierowana. Tak, abym nie spotykajac przedtem przykladowego Garnka mogl pojsc na sesje przykladowego Wolsunga i nie czuc sie glupio, ze nie wiem do czego sluza zetony i w ogole po co mam miec w reku karty.

Mam dosc slabe zdolnosci interpersonalne w srodowisku ktorego nie znam (za to zbyt mocne w srodowisku, ktore znam). Nie wiem czy bede w stanie zaczepiac obcych mi ludzi i pytac sie czy poprowadza mi sesje.
Ostatnio zmieniony sob sty 23, 2010 10:21 pm przez Hajdamaka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

ndz sty 24, 2010 11:53 pm

Myślę, że dasz sobie radę - wszyscy jedziemy tam po to, żeby się dobrze bawić, a nie robić egzaminy z mechaniki i znajomości świata. Mam wrażenie, że tylko bardzo upierdliwy i złośliwy MG żerowałby na tym, że nie czaisz zasad - a tacy ludzie zwykle są zbyt zamkniętymi w sobie bucami, żeby przyszło im do głowy jechać na konwent :-)

Napisz sobie na koszulce "Cześć, jestem Hajdamaka i chętnie zagram sesję" - gwarantuję sukces :-) (i mówię poważnie). Poza tym pewnie będzie system karteczkowy - bierzesz 'bilet' i idziesz grać - po sprawie, nie ma problemu z szukaniem MG i proponowaniem wspólnej rozgrywki :-)


l.
 
Awatar użytkownika
Xaric
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr lip 13, 2005 11:19 pm

zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

pn sty 25, 2010 2:26 am

Hmm bardzo przyjemna dyskusja się tu rozwinęła. Myślę że warto żebym się w końcu wtrącił.

Hajdamaka, za 15 zł zyskasz mam nadzieję trochę mile spędzonego czasu przy grach i ze znajomymi których znasz albo poznasz. ZjAva liczona jest na 200 osób, przy tylu zwrócą nam się koszta organizacji, może w rzeczywistości przyjdzie ich 150 może 300 trudno powiedzieć, ale powinno być kameralnie raczej, a przestronne wnętrze XXI LO powinno zapewnić pprzy tej ilości osób sporo spokoju. Do dyspozycji będziemy mieć 9 sal lekcyjnych, salę gimnastyczną i korytrze o długości 90 m i szerokości c.a. 4 . Nad rozmieszczeniem wszystkiego jeszcze główkujemy, czekamy jeszcze na potwierdzenie niektórych ciekawych opcji (nieustający blok Portalu, czy sala komputerowo konsolowa by Valkiria), prawdopodobnie miejsca na sesje do 22 w sobotę i przez całą niedzielę będą głównie przy wystawionych na korytarzach stołach (wstępnie 8 równoczesnych rozgrywek tak aby odległości od poszczególnych punktów byly na tyle duże żeby sobie nie przeszkadzać zbytnio), po 22 zwolni się część sal i dorzucimy do nich sesje.

Jak to właściwie ma wyglądać?
Ściana płaczu - jak najbardziej.
-Utworzymy specjalny punkt obsługi sesji do którego zgłosi się MG chcący poprowadzić sesję (mamy nadzieję, że wielcy leniwcy po prostu w większości stawią się już na samym konwencie, na stronę chcieliśmy powrzucać różne sesje, aby dać możliwość zorientowania sie czego mniej więcej można się spodziewać, mamy zgłoszonych trochę MG na których propozycje sesji jeszcze czekamy, kilku indywidualnych i takie cuda jak team Lans Macabre, do konwentu powinno pojawic się tam więcej rzeczy ale nie liczyłbym na to że to będą wszystkie :)).
-MG otrzyma kartkę na której umieści swoją ksywę lub inne oznaczenie, jakiś tytuł/nazwę sesji, system, oczekiwaną liczbę graczy i co bardzo ważne - godzinę i miejsce zbiórki.
-przy odbieraniu karteczki uzyska też informację od obsługi nt dostępności miejsc, oraz poinformuje ile czasu mniej więcej planuje prowadzić żeby obsluga mogła sobie zaznaczyć w grafiku
- wypełnioną informację MG wiesza na ścianie płaczu i czeka do wyznaczonej godziny
- karteczka powinna zapełnić się imionami/nazwiskami/innymi oznaczniami chętnych, MG o wyznaczonej godzinie zdejmuje swoją karteczkę i sprawdza czy w wyznaczonym miejscu ma oczekiwaną minimalną chociaż ilość graczy.
- jeśli tak zgarnia ich i idą do punktu obsługi dopełnić jeszcze jednej formalności - w związku z tym że planujemy loterię dla graczy i MG (losowanie w niedzielę, nieobecnym laureatom wyślemy paczkę pocztą), MG i Gracze wypełnią szybciutko kupony konkursowe które obsługa umieści w urnach. Im więcej poprowadzisz sesji i w im większej ich ilości zagrasz tym (teoretycznie) większą masz szansę wygranej. To oczywiście taki smaczek tylko, nagrody będą gdzieś pomiędzy 'symbolicznymi' a 'nawet spoko' więc nie traktowałbym tego jak czegoś istotnego.
- I to w zasadzie wszystko. Dyżurni będą co godzina chodzić i sprawdzać czy miejsca się już pozwalniały etc, bo wiadomo różnie to bywa, czasem krótka sesyjka rozrasta sie do jakiejś mini kampanii...

Reasumując:
- MG bierze karteczkę, wypełnia i czeka na graczy
- Jeśli o wyznaczonej godzinie zbierze odpowiednia ilość, idą wypełnić kupony konkursowe
- idą grać.

Podobnie sprawa ma się z LARPami, tyle że z pominięciem loterii

Hajdamaka, podejrzewam że tam spora część osób nie będzie czaić dużej części systemów, możliwe że pojawi się trochę osób które wogóle po raz pierwszy w życiu chciałyby spróbować 'pofabularyzować' więc bez obaw, zadaniem MG jest między innymi wprowadzenie do świata i ogólne omówienie zasad, pewnie w trakcie rozgrywki już...

Co jeszcze za 15 zł?
Trwa walka o planszówki, zakładamy że uda się wypożyczyć wystarczającą ich ilość.
Nie obędzie się bez kilku prelekcji i konkursów, planujemy również turnieje karciane, i turnieje planszówkowe. Ciągle czekamy na potwierdzenie komputerówki.

A oprócz tego - jutro będziemy wiedzieć czy bardzo pobliski klub Proxima zechce dać nam upusty na złoty trunek dla tych co chcieliby skorzystać z tego miejsca w celach integracyjnych. Info na ten temat pojawi sie już wkrótce. Będziemy tez próbowali obniżyć wejściowki do klubu (trwa tam wtedy wieczór i noc z przebojami lat 70-80-90 Ghost Busters, studenci do 22 nie placa za wstep po 22 wstep 20 zł w cene wejscieowki wliczony jeden browarek, aczkolwiek chyba lepiej się opłaca wybrać przed 22 i załapać się na happy hours. Ceny tam są Warszawskie a więc nieprzyjazne. Rozejrzymy sie oczywiście równiez za jakąś alternatywą w okolicy. Paradox Caffe jest za daleko, ale oczywiście polecamy wytrwałym podróżnikom. To chyba na razie tyle, chętnie odpowiem na pytania.

Lucek to jak z tym Wolsungowym LARPiszczem? Czekam na opisik :)

Acha pamiętajcie o tym że obowiązuje zmiana obuwia, ewentualnie za złotówę czy cos koło tego będzie można kupić klimatyczne szpitalne osłonki na buty. Chodzi o to że po wszystkim musimy szybko wysprzątać po imprezie, a to nam bardzo ułatwi sprawę, prosimy więc o wyrozumiałość.

Noclegi będą na miejscu za darmola albo w akademiku za opłatą własną. Na razie zamroziliśmy w pobliskich akademikach 20 pokoi, prosimy o zgłaszanie się do Joanny Wolskiej w celu zarezerwowania pokoju.
Na terenie będzie działać smaczna i tania stołówka, i cały czas będzie coś ciepłego do przekąszenia. Uwaga jeśli ktoś ma ochotę na pyszny domowy obiadek, prosimy o zgłoszenie tego również Joannie Wolskiej, musimy zamówić wcześniej szacunkową ilość posiłków.

A tak generalnie: ZAPRASZAM! Mam nadzieję że wszystko pójdzie chociaż dobrze i po prostu będziemy się świetnie bawić.
Ostatnio zmieniony pn sty 25, 2010 2:32 am przez Xaric, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Amanea
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1629
Rejestracja: wt sty 05, 2010 1:31 pm

zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

pn sty 25, 2010 8:33 am

Bardzo żałuję, że mnie nie będzie. Bo pewnie znalazłoby się tam sporo znajomych z pewnego sierpniowego konwentu, który się odbył w "lesie" :P Niestety Warszawę nawiedzam tydzień wcześniej i nie dam rady przyjechać jeszcze na kolejny weekend :(
 
Awatar użytkownika
beacon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2186
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 7:08 pm

zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

pn sty 25, 2010 11:05 am

Hajdamaka, ze mną możesz na pewno zagrać ;)

Serio, nie martw się. Widziałem socjopatów, którzy wpisywali się na listy i z powodzeniem udawało im się zagrać ;P
 
Awatar użytkownika
nid
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: śr lut 15, 2006 11:24 pm

Re: zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

pn sty 25, 2010 11:55 pm

Hajdamaka pisze:
Ok. Czy mozna zapisywac sie tez na gry, w ktore sie nie gralo/nie zna i czy jest to jakos zaznaczane?


O, to jest fajny wątek do poruszenia.

Na konwentach w cywilizowanych krajach czasem opisuje się sesje w kilku skalach. Przykład z Dreamation:

Tell us about player responsibilities:
All Materials for this game are provided by the GM
All Materials for this game are offered, but players can bring their own
All players are required to bring their own Materials

How well do players need to know the game system?
Beginners ONLY
Beginners Welcome, rules taught if necessary
Basic Knowledge of the game system is necessary
Players should have thorough knowledge of the game system, including advanced strategies

Please choose an attitude rating for this game:
Very Serious
Serious
Fun
Silly
Very Silly

Please choose an age rating for this game:
Young Audiences ONLY
Suitable for All Ages
Under 18, Parental Clearance Necessary
18 and Older ONLY

How much space will you need for this game?
It can played entirely at a single table
It can be played entirely at a single table, but needs extra room around it
It has a large prop and needs a lot of space plus spectator space
It needs an entire room to itself due to noise restrictions and/or player movement
It needs a lot of space, possibly as large as South Dakota, and I'm going to describe it in the "Additional Comments" field below


Nie spotkałem się jeszcze z opisem sesji pod tym kątem na konwentach w Polsce.
 
Hajdamaka

Re: zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

wt sty 26, 2010 2:41 pm

Acha pamiętajcie o tym że obowiązuje zmiana obuwia
- w sensie na trampki/bambosze czy na niezablocony/niezasniezony egzemplarz normalnego obuwia czlonka cywilizacji europejskiej?

beacon, lucek - no to Was jakos dorwe.
Ostatnio zmieniony wt sty 26, 2010 2:55 pm przez Hajdamaka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ifryt
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 912
Rejestracja: śr mar 03, 2004 5:07 pm

zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

wt sty 26, 2010 4:19 pm

Xaric pisze:
prawdopodobnie miejsca na sesje do 22 w sobotę i przez całą niedzielę będą głównie przy wystawionych na korytarzach stołach (wstępnie 8 równoczesnych rozgrywek tak aby odległości od poszczególnych punktów byly na tyle duże żeby sobie nie przeszkadzać zbytnio), po 22 zwolni się część sal i dorzucimy do nich sesje.


Eee, przepraszam. Mam nadzieję, że czegoś nie zrozumiałem. Planujecie konwent na ok. 200 osób, nastawiony głównie na granie i tylko 8 stanowisk do gry? Zakładając, że faktycznie będzie 200 osób (a nie np. dużo więcej) i średnio po 6 osób na stolik, to wychodzi, że pogra niecałe 50 osób, a pozostałe 150 (lub więcej) nie będzie miało dla siebie miejsca? (i jeśli miejsca do grania mają być na korytarzach to te pozostałe osoby będą tylko dodatkowo przeszkadzać...)

A przy okazji - bardzo popieram pomysł nida z doprecyzowaniem preferencji odnośnie sesji!
 
Awatar użytkownika
Xaric
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr lip 13, 2005 11:19 pm

Re: zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

wt sty 26, 2010 9:48 pm

Doprecyzowanie jest fajne i nie ma przeciwwskazań żeby je wprowadzić, ale nie bardzo ludziom się chce wysyłać nawet zajawki sesji, i jakoś wątpię żeby rozwinięcie tego a wiec wymuszenie na nich napisania czegoś więcej podziałało bardziej zachęcająco. Oczywiście też jestem za. Jeśli chcecie to możemy to rozbudować. Dla nas to żaden problem, problem jest dla tych co mieliby to wypełnić przed konwentem lub w trakcie zgłaszania sesji już w trakcie. Nie ma problemu aby np kartka na ścianę płaczu zawierała stosowny nagłówek w którym będą do wypełnienia i wglądu chętnych tego typu informacje np w postaci formularza z możliwością zaznaczenia, wpisania detali. Prośba tylko aby ogół to uzupełniał ochoczo :)

Co do względów lokacyjnych, napisałem że na razie planujemy tyle stanowisk. 200 osób to zakładana liczba osób która 'przewinie się' przez imprezę, to że będzie tam na raz tyle osób jest raczej mało prawdopodobne. Ktoś wpada na trochę, albo na jeden dzień albo siedzi trochę a potem wybywa gdzieć integrować się ze znajomymi. jakieś 30 osób z tego to będzie obsługa, oprócz sesji które przy 8 stanowiskach zaabsorbują jakieś powiedzmy 40 osób na kilka godzin (np zestaw MG + 4 graczy), będą dwa równoległe bloki LARPowe (o ile wystarczy LARPów - i tu znów powraca temat zgłaszania opisów) co zaabsorbuje kolejne 30 osób, mamy więc już zajęcie dla 100 osób, dwie nitki prelekcyjne i jedna konkursowa to powiedzmy bez szaleństw po 10 osób a więc 30 osób - to daje 130 osób, rozmaite drobne turnieje (Veto, Pockety itp) - to powiedzmy łącznie ze 30 osób, to już 160, planszówki to jak sądzę jakieś 30-40 osób jednocześnie, czy dobiliśmy do 200? Nie - bo zapomniałem o salce Portalu gdzie pewnie będzie sobie rotacyjnie przebywać ok. 10 osób. To oczywiście wyliczenia założeniowe, załóżmy że jest to sytuacja przekroju jednego momentu na którym akurat jest 200 osób na raz i równocześnie odbywają się różne atrakcje. W trakcie imprezy będzie to oczywiście zmieniać się rotacyjnie :) a zauważ że nie ma tu uwzględnionych ludzi którzy akurat będa siedziec w stołówce gdać w kącie ze znajomymi, grzebać w rzeczach swoich (oby) w sleeproomie, w drodze w celu zakupienia bułki na targowisku etc - mysle ze rotacja bedzie na poziomie 30-40 osob w dowolnym momencie :) Troszku tych konwentów się zrobiło,i choć to oczywiście głupi argument, troszkę sobie takie rzeczy obmyślamy, jakoś jeszcze nikt nie narzekał na nudę, jeśli już to wręcz przeciwnie :) Tak jak mówiłem myślę że w danym jednym momencie na konie przy zakladanych 200 osobach w budynku bedzie 100-150 osob danego dnia, inne dojda kolejnego dnia albo gdzies akurat beda sie krecic. I to raczej atrakcje bedą szukać chętnych niż odwrotnie, chętni atrakcji.

8 stanowisk to na razie wystarczająco. Może nawet za dużo. Przy założeniu że sesja trwać będzie średnio 4-5 godzin (średnio, jeśli ktos będzie chciał walczyć non stop 12 godzin i dlużej nikt mu tego nie zabroni:-)) a teoretycznie mamy do zapełnienia 24 godzinyto daje 5-6 sesji na stanowisko a więc 40-48 sesji poprowadzonych w trakcie całego konu (teoretycznie, przy założeniu ze bedą trwały również w nocy) czy rzeczywiście tyle będzie? Watpie, ale cały czas mam nadzieję że chętni mistrzowie gry i gracze nas zaskoczą. Ponadto te 8 stanowisk od 22 w sobotę będzie wzbogacanych o co najmniej 3 sale. A więc więcej sesji.

Myślę że 200 osób się spokojnie zabawi.
Ostatnio zmieniony wt sty 26, 2010 10:29 pm przez Xaric, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ifryt
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 912
Rejestracja: śr mar 03, 2004 5:07 pm

zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

śr sty 27, 2010 8:39 am

Ok, dziękuję za odpowiedź. Jak to wyjdzie w praktyce, przekonamy się i tak pewnie dopiero na miejscu.

Co do opisów sesji, to chyba wystarczy, jeśli na kartce do powieszenia na ścianie będą odpowiednie rubryki. Będzie to taka pomoc dla MG, żeby łatwiej dopasować graczy do tego, co ma zaplanowane. Jeśli nie będzie mu się chciało tego wypełniać? Cóż, trudno. Ale warto zasugerować mu taką możliwość.
 
Awatar użytkownika
Xaric
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr lip 13, 2005 11:19 pm

zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

śr sty 27, 2010 11:55 am

Dokładnie, wszystko wyjdzie w praniu, jak coś będzie nie tak to będziemy wiedzieć co poprawić następnym razem. Jaka szkoda że EXpa nie zdobywa się przy szykowaniu imprez jak w grach MMO :) Przydałyby się jakieś killquesty :) I życie byłoby prostsze :)

Na kartkach zgłoszeniowych będą rubryki stosowne, te zaproponowane przez nida są sensowne i sprawdzone więce zamieścimy ich polską wersję.

Mam gorący apel do wszystkich RPGujących jeśli znacie MG albo ludzi którzy grają zaproponujcie im żeby się zgłosili i naprawdę bardzo proszę o przesyłanie zajawek sesji - to nic niezbędnego owszem, ale bardzo pomoże graczom zoorientować się w możliwościach jakie mają do wyboru. Bardzo nam zależy na tym żeby ściągnąć też osoby, które zazwyczaj grają ze znajomymi w domach i nie udzielają się szerzej. Im więcej tego się uzbiera tym z pewnością będzie ciekawiej, bardziej różnorodnie i będzie więcej zajęcia dla większej ilości osób.

Jeszcze w kwestii grania na korytarzach - najprawdopodobniej przeznaczymy na to całą powierzchnie ostatniego pietra budynku to naprawdę masa miejsca, jeśli będzie masa zgłoszeń pomieścimy dodatkowe stanowiska do gry, a kręcić się tam będą zainteresowani tylko myślę że jakoś to zabezpieczymy też tak żeby w obszarze w którym będą toczyć się rozgrywki przebywali tylko ci którzy w nich uczestniczą, a gapie będą sie kręcić tylko przy centrum obsługi sesji ulokowanym w jednym z przestronnych rozszerzeń korytarza. Pewnie pomysły na udoskonalanie systemu będą przychodzić w miarę potrzeb. Teraz przede wszystkim potrzeba chętnych do prowadzenia i do grania.

Zapraszam!
 
Hajdamaka

Re: zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

śr sty 27, 2010 11:04 pm

Hej, ja serio pytam o to obuwie :) Nie chcialbym nie byc wpuszczonym z powodu braku trampek, a z drugiej strony nie widzi mi sie latanie w kapciach ;)
 
Awatar użytkownika
Xaric
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr lip 13, 2005 11:19 pm

zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

czw sty 28, 2010 12:30 am

Hajdamaka - zwykłe trampki śmierdzące gumą za 10 zł, klapki łazienkowe, kapcie-króliczki, w czym tam ci wygodnie :) Ważne żebyś zabrał jakąś reklamówkę/woreczek w której zostawisz w szatni buty w których przyjdziesz z dworu. Jak zapomnisz będziesz mógł kupić szpitalne foliowe ochronki na buty - które są mało żywotne niestety.
 
MaWro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 9:41 pm

zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

czw sty 28, 2010 6:26 pm

Jak wygląda sprawa z kurtkami i inną odzieżą zimową?

Będzie to można zostawić w szatniach, czy trzeba będzie tachać ze sobą?

Konwent to naprawdę fajna rzecz Hajdamako. Nie wtopisz tych 15 złotych.
Ostatnio zmieniony czw sty 28, 2010 6:30 pm przez MaWro, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Xaric
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr lip 13, 2005 11:19 pm

zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

pt sty 29, 2010 12:18 am

Szkoła udostępnia do naszej dyspozycji szatnie, szatnie będą posiadać obługę wydająca i odbierająca odzienie/bagaże, obuwie, wszystko dla waszej wygody, każdy dostanie numerek którego będzie musiał strzec jak oka w głowie :)
 
Hajdamaka

Re: zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

pt lut 05, 2010 8:03 pm

Hej, czy jest sens zebym wpadal w sobote dopiero o 17-19 czy lepiej wpasc juz tylko na niedziele?
 
Awatar użytkownika
nid
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: śr lut 15, 2006 11:24 pm

Re: zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

pt lut 05, 2010 10:45 pm

Hej, jeśli ktoś byłby zainteresowany: oprócz tego że "oficjalnie" będę prowadził My Life with Master i 44: A Game of Automatic Fear, będę miał ze sobą Ganakagok (o tym co się dzieje kiedy żyjące pod gwiazdami plemię Eskimosów po raz widzi Słońce), S/Lay w/Me (pulpowe fantasy rodem z lat '30, na dwie osoby, potwory i erotyka, 18+ proszę), Fiasco (o ludziach którzy chcą trochę za wiele, działają za szybko i nie mają kontroli nad konsekwencjami swoich działań, w stylu filmów takich jak "Fargo" czy "Prosty plan") i Montsegur 1244 (o katarach w oblężonym Montsegur, decydujących się czy wyrzec się swojej wiary, spłonąć na stosie czy próbować ucieczki). Jeśli znajdą się chętni i kawałek miejsca, chętnie poprowadzę / wytłumaczę zasady i zagram (Fiasco i Montsegur 1244 nie korzystają z funkcji MG, S/Lay w/Me właściwie też). Planuję być na zjavie w sobotę po południu i wieczorem, jeśli ktoś byłby zainteresowany którąś z tych gier, będzie mnie łatwo rozpoznać po quasi-hipisowskiej kolorowej koszuli w kwiaty.
Ostatnio zmieniony pt lut 05, 2010 10:46 pm przez nid, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Xaric
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr lip 13, 2005 11:19 pm

Re: zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

sob lut 06, 2010 1:57 am

Hajdamaka pisze:
Hej, czy jest sens zebym wpadal w sobote dopiero o 17-19 czy lepiej wpasc juz tylko na niedziele?


Hajdamaka, śmiało wpadaj o tej godzinie impreza tak naprawdę na dobre się rozkręci - cała noc wrażeń przed Tobą.

Uwaga piwni integranci - na stronie zamieściłem informacje o współpracy zjAvy z Paradox Cafe! Wbrew pozorom jest tam bardzo blisko, serdecznie zapraszam! Pamiętajcie żeby zdążyć powrócić przed zamknięciem szkoły na noc i w stanie umiarkowanego i rozsądnego zintegrowania raczej niż absolutnej dezintegracji - dezintegrantów ochrona nie wpuści na teren a jest raczej zimnawo i do dla Waszego dobra :)
 
Hajdamaka

Re: zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

sob lut 06, 2010 3:31 am

Xaric - super, no to pojawiam sie w sobote :)

nid - to o katarach brzmi niezle. Co rozumiesz pod pojeciem wieczor? Dorwe Cie jeszcze o 18?
 
Awatar użytkownika
Nurgling
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 1:35 pm

Re: zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

sob lut 06, 2010 10:28 am

Mam tylko nadzieję, że tym razem nie zabraknie piwa :P Xaric - popchnij kogo tam trzeba po kegi.

Ps: Kolega Abat ma w zjAvę urodziny - może jakieś sto lat się trzepnie - obiecał przynieść cukierki :P
 
Awatar użytkownika
nid
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: śr lut 15, 2006 11:24 pm

Re: zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

sob lut 06, 2010 10:27 pm

Hajdamaka pisze:
nid - to o katarach brzmi niezle. Co rozumiesz pod pojeciem wieczor? Dorwe Cie jeszcze o 18?


O 18 na pewno, dla mnie to jeszcze późne popołudnie.
 
Awatar użytkownika
Xaric
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr lip 13, 2005 11:19 pm

Re: zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

pn lut 08, 2010 3:49 am

140 TYTUŁÓW GIER na zjAvie!
Ogłaszamy że mamy listę gier dostępnych podczas konwentu zjAva. Gry pochodzić będą: ze zbiorów Stowarzyszenia Avangarda, Klubu Twierdza, sieci sklepów GRAAL, oraz od wydawców (Kużnia Gier, Raku Games, LocWorks, Portal, Q-Workshop, Phalanx Games [prawdopodobnie]). Bardzo dziękujemy za użyczenie zbiorów. Zapraszamy wszystkich planszówko-maniaków do zabawy. UWAGA! Spis jest aktualny na chwilę obecną, bardzo możliwe że zostanie jeszcze rozszerzony. Games Room planszówkowy czynny będzie non stop od 8.00 w sobotę to 18.00 w niedzielę.

II w historii turniej polskiej edycji wyluzowanej gry Chez Geek na zjAvie:
Wydawnictwo LocWorks ma przyjemność zaprosić wszystkich pełnoletnich miłośników wesołych karcianek na II Turniej Chez Geek. Turniej zostanie rozegrany w sobotę 13.02.2010 na konwencie zjAva. Wszyscy uczestnicy będą mieli okazję rozegrać dwie partie, a pięciu najlepszych graczy zawalczy w finale o zestaw wyluzowanych prezentów. Wszystkie informacje na temat turnieju będą zamieszczane na stronie http://www.chezgeek.pl/blog/turniej-zjava-2010/


4 W Linii
Abalone
Age of Empires III: The Age of Discovery
Age of Steam
Agricola
Animalia
Arkham Horror (ang. + wszystkie dodatki), Arkham Horror (ang. +Dunwich, Kingsport, King in Yellow)
Atari Go
Attack (+dodatek)
Axis & Allies
Bang
Barbarossa
BattleLore x2 (+ Call to Arms, Earth Elemental, Hill Giant)
Battlestar Galactica PL x2
Beowulf: The Movie Boardgame
Bison: Thunder on the Prairie
Blefuj
Blokus Duo
Blue Moon City (+Expansion Tile Sets 1 & 2)
Boże Igrzysko (prawdopodobnie)
Carcassonne x2 (+Inns & Cathedrals, King & Scout, The Princess & the Dragon, The River, Traders & Builders, Hunters and Gatherers, The Castle, The City)
Catan: Cities & Knights (+5-6 Player Extension), Catan: Seafarers(+5-6 Player Extension)
Caylus
Chaos in the Old World
Chez Geek
Colosseum
Condottiere
Conquest of the Empire
Cosmic Encounter
Czerwony Listopad
Descent: Journeys in the Dark (+The Road to Legend, The Well of Darkness)
Die Kutschfahrt Zur Teufelsburg
Dominion
Dragon's Ordeal
Duel in the Dark
Dungeoneer: Grobowiec Króla Nieumarłych, Krypty Przeklętych, Powrót do Grobowca Króla Nieumarłych, Dungeoneer (PL+wszystkie dodatki nieepickie)
Dust x2
Fire and Axe: A Viking Saga
Fjords
Formuła 1
Fury of Dracula
Futboll Ligretto
Galaxy Trucker x2
GemBlo
Ghost Stories
Goa
Gra o Tron x3 (+ A Clash of Kings x1)
Halli Galli
Hannibal Barkas x2
Hannibal: Rome vs. Carthage
Inwigilacja Deluxe
Jenga
Jungle Speed x3
Kajko i Kokosz Wielki Wyścig
Kazaam
KingPin
Kosmiczna Eskadra
Kragmortha
League of Six
Lis Pustyni
Lord Of The Ring: Confrontation
Maelstrom (a Vortex game)
Mafia
Mali Powstańcy
Manila
Memoir '44 (+ Air Pack, Eastern Front, Operation Overlord, Pacific Theater, Terrain Pack, Winter/Desert Board Map)
Mesopotamia
Mission: Red Planet
Monty Python Fluxx
Mordheim - City of the Damned
Munchkin Cthulhu (+ wszystkie dodatki)
Munchkin PL (+ 1,5), Munckhin PL (+ wszystkie dodatki) generalnie dużo Munchkinów
Neuroshima Hex x2
Neuroshima Hex: Duel
Nexus Ops
Niagara
Notre Dame
Once Upon a Time
Orzeł i Gwiazda
Othello
Owczy Pęd
Pentago
Pędzące Żółwie
Pickomino
PitchCar Mini x2
Polowanie na Robale
Poszukiwacze Skarbów
Prawo Dżungli x4
Puerto Rico
Pylos
Quarto
Ra: The Dice Game
Re Re Kum Kum
Rice Wars
Rolit
Runebound x2
Samurai x2
Serpentina
Shadows Over Camelot (+ dodatek )
Shogun
Skubane Kurczaki
Small World
Smugglers of the Galaxy
Space Dealer
StarCraft: The Board Game
Stone Age
Stratego
Stronghold
Super Farmer
Tajemnice Labiryntu
Talisman x3 (+Żniwiarz x1)
Taluva
Tannhauser
Tempus
The Pillars of the Earth (+ Expansion Set)
The Settlers of Catan (+5-6 Player Extension)
Through the Desert
Thurn and Taxis
Ticket to Ride: Europe x2, Nordic Countries
Tigris & Euphrates
Tikal
Totem
Tzaar
W 80 Dni Dookoła Świata
War of the Ring
Warcaby/Backgammon
Warhammer: Invasion
Warrior Knights (+Crown and Glory)
Wikingowie
Wilki I Owce
Wings of War - Famous Aces
Wiochmen Rejser 2 x3
Wolsung
Wypas x2
Wysokie Napięcie x2 + środkowa Europa x1
Yinsh
Zaginione Miasta
Zlot Czarownic
Zombiaki
Zombiaki II: Atak na Moskwę (przedpremierowo)
Ostatnio zmieniony pn lut 08, 2010 3:59 am przez Xaric, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Xaric
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: śr lip 13, 2005 11:19 pm

Re: zjAva [Warszawa 13/14 lutego 2010]

pn lut 08, 2010 10:33 pm

Wiadomości z ostatniej chwili:
Cegiełkę do zjAvowych objAvień dokładają firmy Trik-Trak i Phalanx Games Polska.

Sklep Trik-Trak pojawi się z bogato zaopatrzonym stoiskiem - warto odłożyć nieco pieniążków i uzupełnić braki w kolekcjach po nieco bardziej niż zwykle okazyjnych cenach. Sklep udostępni nam również kolejnych 40-50 planszówek wzbogacających ofertę Games Roomu (wkrótce zaktualizujemy listę).

Dzięki wsparciu Phalanx Games w zjAvowym Games Roomie każdy, kto jeszcze nie miał okazji, będzie mógł wypróbować świeżutką grę Boże Igrzysko. Bardzo dziękujemy.

Po raz kolejny zapraszam wszystkich wielbicieli gier, wpadnijcie do nas i przyprowadźcie znajomych :)
Ostatnio zmieniony pn lut 08, 2010 10:34 pm przez Xaric, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości