Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

[d20] Zasięg sensorów

pt maja 29, 2009 12:05 pm

Zastanawiam się od dłuższego czasu nad rozwiązaniem pewnej kwestii, tj. pogodzenia zasięgu sensorów statku w przypadku stosowania "planszowego pola" (bitwy) i w sytuacjach, gdy się go nie stosuje. Jak wiadomo w celu wykrycia statku korzystamy z umiejętności Computer Use, stosując ją analogicznie jak umiejętność Perception, czyli za każde dalej położone pole mamy utrudnione zadanie do zauważenia danego obiektu. Choć wiem, że takie „pole” w przestrzeni ma różne rozmiary, to nadal są one, moim zdaniem, zbyt małe przez co, analogicznie, zasięg sensorów zmniejsza się do dość śmiesznych wartości, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę prędkości statków (ilość pokonywanych przez nie „pól” w ciągu rundy). Statek wroga dopada statek skanujący b. szybko, nawet przy sprawnym operatorze sensorów (wysoki poziom umiejętności Computer Use). Z drugiej strony wiemy, że każdy statek może wykryć inny statek wychodzący z nadprzestrzeni w obrębie tego samego systemu gwiezdnego przy DC na Computer Use wynoszącym...20 (jeśli dobrze pamiętam). Nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o miejsce, z którego dokonuje się wykrycia - teoretycznie mogą być po dwóch – stronach tego samego systemu. To są już b. duże odległości – wystarczy sprawdzić typowy czas przelotu przez system przy wykorzystaniu tradycyjnych silników – nie ma szans, aby statki dopadły się w 2-3 rundy.

Czyli z jednej strony można wykryć wychodząc z nadprzestrzeni statek w obrębie systemu, z drugiej strony uciekający TIE Fighter może w kilka rund wyjść poza zasięg sensorów, hmmm..:/

Co nam źródła, w tym oficjalna strona (EU), mówią o sensorach X-Winga?
Carbanti transceiver package:
• Fabritech ANs-5d full-spectrum transceiver (some configurations include PA-9r long range phased tachyon detection array and PG-7u short range primary threat analysis grid)
• Melihat "Multi Imager" dedicated energy receptor
• Tana Ire electro-photo receptor
Trochę ciężko przyjąć, że „phased tachyon” sięgnie tylko tak blisko.

Ktoś może już zaczął się zastanawiać nad tym problemem? Może wymyślił jakieś zasady? A może w jakichś źródłach pojawiły się konkretne zasięgi sensorów?
 
t_potega
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: sob sie 07, 2004 10:59 pm

Re: [d20] Zasięg sensorów

śr lut 03, 2010 11:16 am

ja zazwyczaj usuwam akapit o maksymalnym zasięgu....
złapać można u mnie na każdym ale trudność wzrasta...
i podstawowe mam większe niż w podręczniku..... inaczej SSD nie sięgałby sensorami dalej niż odległość dziobu od mostka....

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości