Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Cal Omas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 09, 2006 3:00 pm

[d20] Star Wars Saga Edition: SRD

sob lis 03, 2007 3:08 pm

Witam chciałem zapytać bo nie wszyscy zakupili podręcznik Star Wars Saga Edition ( na szczęście ja go mam od dnia premiery :)) i nie którzy korzystaja ze starej wersji podręcznika stąd moje pytanie: Czy istnieje jakiś SRD zasad z tego podręcznika dla posiadaczy starszej edycji. Piszę poniewaz pare osób zwróciło się do mnie z tym pytaniem
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

sob lis 03, 2007 4:50 pm

O ile mi wiadomo nie ma czegoś takiego, i raczej nie będzie.

Jest za to na stronie Wizardów konwersja poprzedniej edycji do Saga (ale bez SWSE na niewiele się to zda) w pdf.
 
Awatar użytkownika
Cal Omas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 09, 2006 3:00 pm

Star Warts Saga Edition- czy dobrze się domyślam

ndz lis 04, 2007 12:51 pm

Nie wiem czy dobrze to interpretuje ale w marcu na stronie wizards.com pojawiło się Star Wars Roleplaying Game: Saga Edition FAQ
Updated - March, 2007 w którym wydawnictwo odpowiada na pare pytań i o to co znalazłem:

Will my old books still work with Saga Edition?
There's no easy answer to this question, so the best response is "to varying degrees." Some parts of the rules have seen more revamps than others. For example, alien species and equipment would need a minimal amount of adjustment to be compatible with the Saga Edition rules, while prestige classes, feats, and other similar systems would need heavier conversion. Of course, the source material in your old books will not be invalidated, but some of the game mechanics might or might not work with the new edition of the game.
Will there be a conversion document available?
Yes. The developer of Saga Edition will provide a conversion document that should allow players and Gamemasters to convert to the new system with relative ease. You'll be able to get the document for free on this web site, on or near the launch date of the book.


Czyli z tego co tutaj wnioskuje taki dokument (SRD) wydawca mówił że powstanie. Chyba że się mylę :)
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

ndz lis 04, 2007 1:40 pm

Mylisz się. Po pierwsze nie SRD, tylko konwersja. I już powstała, o czym pisałem wcześniej. Bez podręcznika SWSE na nic tobie się to nie zda.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

pt mar 13, 2009 12:51 pm

Coś się w tym temacie zmieniło? SRD by mi się mocno przydało. Albo jakaś fanowska kompilacja zasad, czy coś, muszę szybko przed jutrzejszą sesją przyswoić podstawy. Podręcznik ma tylko GM, nie chcę mu życia utrudniać :)
 
t_potega
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: sob sie 07, 2004 10:59 pm

[d20] Star Wars Saga Edition: SRD

pn lut 08, 2010 12:48 pm

niestety SW nie ma i nie będzie jako SRD - będzie to naruszeniem umowy z papą Lucasem :(

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości