Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Raf18
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Doran Rock

czw lut 18, 2010 2:30 pm

Zastanawiam się nad złożeniem Doran Rocka, ale bez Goyfów (takie "ciut" za drogie :razz: ).
Talia ma być głównie do gry z kumplami, więc jakichś innych drogich kart również nie zamierzam tam wkładać.
Karty mogą być z większości edycji, ale żeby nie były trudno dostępne.
Największym problem chyba jest mana base, bo duale są dość drogie i za bardzo nie wiem jakie tańsze zamienniki będą dawać rade.

Z potworków to myślałem, żeby wstawić, któreś z poniższych, ale jeżeli macie inne pomysły to mówcie:
Doran, the Siege Tower
Kitchen Finks
Quasali Pridemage
Spiritmonger
Watchwolf
Shriekmaw
Loxodon Hierarch
Tidehollow Sculler
Może jeszcze coś w stylu:
Loam Lion
Sakura Tribe-Elder
Basking Rootwalla

Inne spelle:
Putrefy
Cabal Therapy
Fertile Ground
Duress
Jeszcze jakiś removal, i coś w stylu Armadillo Cloak - był jeszcze artefakt dający podobne rzeczy.

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

Re: Doran Rock

czw lut 18, 2010 3:13 pm

Jeśli planujesz Doran-Rocka, to przemyśl włożenie kompletu Ohran Viper - karta jest niemiłosiernie nieprzyjemna dla przeciwnika, gdyż każdy jej efekt jest dobry. Grała w Doran-Goyf Rock za czasów standardu od coldsnapa do lowryna.
Ostatnio zmieniony czw lut 18, 2010 3:14 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Spas
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Doran Rock

czw lut 18, 2010 7:07 pm

Ja bym pomyślał nad Gaddock Teegiem. Chroni Cie przed Wrath of God.
Można zastosowac Birds of Paradise (2go turowy doran robi grę), których komplet kosztuje obecnie max 55zł. Ponadto dobry jest Wilt-Leaf Liege i Chameleon Colossus. Jako removal dobry się okaże wymieniony putrefy + Nameless inversion ułatwiający także wprowadzenie Murmuring Bosk.
A i jeszcze Bechemoth Sledge. Gdy ja się bawiłem tym archetypem okazał się niezbędny.

Awatar użytkownika
Raf18
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Doran Rock

czw lut 18, 2010 7:41 pm

4x Murmuring Bosk
3x Crumbling Necropolis
3x Savage Lands
3x graypelt Refuge
3x Forest
3x Swamp
3x Plains

Czy taki mana base byłby dobry?

2x Behemoth Sledge
4x Nameless Inversion
4x Putrefy
4x Fertile Ground
2x Duress

4x Doran, the Siege Tower
4x Kitchen Finks
2x Shriekmaw
2x Spiritmonger
3x Qasali Pridemage
4x Ohran Viper
3x Tidehollow Sculer

Na razie doszedłem do takiego spisu. Co najlepiej w nim zmienić, które karty zmniejszyć ilościowo/wyrzucić, czego wstawić więcej i co dodać?

Talią będę grać najczęściej z Esperem, Nightskyem, Jundem, pseudo vampirkami :razz: , jak powinien wyglądać wtedy sideboard, czy powinna sobie radzić w podstawowym spisie?

Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Doran Rock

czw lut 18, 2010 7:48 pm

Raf18 pisze:
Talią będę grać najczęściej z Esperem, Nightskyem, Jundem, pseudo vampirkami :razz: , jak powinien wyglądać wtedy sideboard, czy powinna sobie radzić w podstawowym spisie?

Celestial Purge jak znalazł :razz:

Awatar użytkownika
Raf18
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Doran Rock

czw lut 18, 2010 8:14 pm

Rzeczywiście, nawet mogę to wrzucić na stałe do maina, a nameless inversion na side, jakbym grał z czymś nie czarnym.

Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Doran Rock

czw lut 18, 2010 8:45 pm

Inwersja ma tą przewagę, że pokazujesz ją dla Murmuring Bosk. W gruncie rzeczy bardzo miło mogłyby tu działać tanie teraz Painy (Caves of Koilos, Llanowar Wastes) oraz filtry - Twilight Mire, Fetid Heath, Wooded Bastion.

Awatar użytkownika
Xolotl
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Re: Doran Rock

czw lut 18, 2010 9:12 pm

A w jakiej cenie teraz filtry?

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

Doran Rock

czw lut 18, 2010 9:23 pm

Spas pisze:
Można zastosowac Birds of Paradise (2go turowy doran robi grę), których komplet kosztuje obecnie max 55zł

Chyba WB, bo BB cały zas za 25zl/sztuka ze świecą szukać.

Spas pisze:
Ja bym pomyślał nad Gaddock Teegiem. Chroni Cie przed Wrath of God.

Słaby jest. Za dużo masz dobrego point removallu, tanieg w manie jak i złotówkach. Nie opłaca się.

Spas pisze:
A i jeszcze Bechemoth Sledge. Gdy ja się bawiłem tym archetypem okazał się niezbędny.

Sword of Fire and Ice o stokroć lepszy, bo daje protekcje i potencjalny dociąg. Masz removall, więc nie potrzeba trampek. Sword daje taki advantage jakiego trza.

Xolotl pisze:
A w jakiej cenie teraz filtry?

"Zwykłe" po 8zł da się znaleźć, 10zł z niebieskim. JEst to dość rozsądna cena.
Ostatnio zmieniony czw lut 18, 2010 9:25 pm przez Specu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Doran Rock

czw lut 18, 2010 9:25 pm

Chyba WB, bo BB cały zas za 25zl/sztuka ze świecą szukać.

I tu znów występują różnice pomiędzy cenami w danych miastach. U ciebie ciężko za 25 zł, w innych miastach za 15 spokojnie by się znalazło :)

Spas
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Doran Rock

czw lut 18, 2010 10:38 pm

U mnie BoPy chodzą po 10zł, szczerze mówiąc to mam ich kpl. (M10) czekający na lepsze czasy (wyższą wartośc).
Gaddock zły nie jest, lecz na meta jakie opisał bezużyteczny. Painy przymusowo musi dodac. Shriekmaw na vampiry, espera i junda słabo siadają więc out. Za dużo taplandów (i po co ten crumbling necropolis? nie masz tam niebieskiego i czerwonego). Specu ma racje, Sword jest lepszy od młotka. Na koniec dodam, że 2 duressy to kompletne dno. Dobry na początek (w 2ch szt. nie podejdzie) a później bywa, że jest bezużyteczny. Z tąd wniosek: Dołóż do 4ch lub zrezygnuj z nich i dołóż scullera do kompletu.
Ostatnio zmieniony czw lut 18, 2010 10:39 pm przez Spas, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
Raf18
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Doran Rock

pt lut 19, 2010 10:43 am

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

Doran Rock

pt lut 19, 2010 11:38 am

Raf18 pisze:
2x Spiritmonger

Nic nie mówiliśmy że formaty nie obowiązują :)

4x Fertile Ground wymienić koniecznie na Veteran Explorer. Idealna kreatura do bloku i fetchuje z tej okazji basic landy.

Jeśli już angażujesz czarny kolor, to pomysl nad sajdboardowym Sudden Spoiling, które może uratować przy grze z szybkimi elfami, czy goblinami.