Zrodzony z fantastyki

 
Tuldor1
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: pt maja 29, 2009 5:06 pm

Podmrok: Drowi Mnisi

pt sty 29, 2010 6:30 pm

W Podręczniku Gracza przeznaczonym dla świata Greyhawku odnośnie klasy mnicha znalazłem wzmiankę iż "podziemne złe elfy znane jako drowy mają niewielką ale godną uwagi mnisią tradycję"

Jak ma się to do Zapomnianych Krain? nie ma problemów z tym by drow stał się mnichem? Było nie było jest to rasa przeprowadzajaca bardzo ostrą "selekcję naturalną" i tępiąca wszelkie nienaturalne odchylenia od normy.. poza tym drow musiałby być praworządny by stać się mnichem :/ Jakoś mi to do tej żyjącej w podmroku rasy nie pasuje...
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Podmrok: Drowi Mnisi

pt sty 29, 2010 6:42 pm

W FR jest zakon drowich mnichów, znajdujący się w Undrek'Thoz, Segmentowym Mieście pod Thay.
Z tego co pamiętam zakon powstał dzięki specyficznej budowie miasta: jest to kilka osobnych osad połączynych portalami, przez które nie można przenosić nic metalowego. I tak drowia potrzeba wykańczania się nawzajem doprowadziła do powstania szkoły mnichów Czarnej Ręki. Więcej nie powiem, bo od pół roku nie widziałem "Podmroku", ale jak Zirael zobaczy temat, to na 100% doda więcej informacji :)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Podmrok: Drowi Mnisi

pt sty 29, 2010 7:35 pm

I masz rację.
Mam przed sobą Podmrok.

Każdy dom z Undrek'Thoz oddaje dzieci do zakonu, by mieć lojalnych zabójców. Mnisi zaprzysięgają drugorzędną wierność zakonowi, mieszczącemu się w Domu Bezświetlnej Prawdy, segment Brundag. Choć rozumieją żądzę władzy, często kwestionują autodestrukcyjny pęd do władzy. Nie obnoszą się z lojalnością wobec współbraci. Jest oczywiste, że opiekunki zniszczą ich, jeśli pomyślą, że zdominowany przez mężczyzn praworządny zakon mógłby zagrozić pozycji elity.
Na razie są związani przysięgami lojalności wobec rodów i Pajęczej Królowej. Ale Czarna Pięść przygotowała plan przejęcia kontroli nad miastem.

Przywódca zakonu: Haznyn Tellen'Hez (PZ mężczyzna drow mnich 18)
W organizacji jest około 200 mnichów, w większości co najmniej 6. poziomu. Niektórzy posiadają poziomy w klasach tancerza cienia lub skrytobójcy.


Wpisałam w cytat, ale to w takim dużym skrócie najważniejsze informacje. Od siebie dodam, że Dom Bezświetlnej Prawdy po angielsku to House of Lightless Truth, a sam zakon nazywa się the Blackened Fist.

W 4 ed. wiadomo tyle samo. Dodano tylko, że mnisi utrzymują w swojej twierdzy dużą świątynię Pajęczej Królowej, aby uniknąć gniewu bogini i kapłanek. Żona Haznyna ma na imię Huirann i niegdyś była plebejuszką.

To na tyle. Mam nadzieję, że to wystarczy. W razie czego możesz wpisać w google angielskie nazwy, ale wątpię, żeby ci coś wyskoczyło poza FRCG w internetowej bibliotece, które sama czytałam.
Zireael
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Podmrok: Drowi Mnisi

pt sty 29, 2010 9:58 pm

Tak jak wspomnieli moi przedmówcy, zakon z Undrek'Thoz to właściwie jedyna zorganizowana szkoła drowich mnichów, która pojawia się w podręcznikach. Inne mroczne elfy idące tą drogą to albo pojedyncze jednostki (pewni jacyś najemnicy, zabójcy czy awanturnicy żyjący gdzieś na pograniczu społeczności) albo członkowie organizacji "powierzchniowych". Przykładem tej ostatniej kategorii będzie podległy Shar Zakon Ciemnego Księżyca, który dość aktywnie rekrutuje drowy na terenie Cormanthoru.
 
Awatar użytkownika
Courun Yauntyrr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: czw sty 04, 2007 2:27 pm

Podmrok: Drowi Mnisi

pn lut 22, 2010 9:31 am

Wzmiankę o mnichach znalazłem także w przygodzie "Miasto Pajęczej Królowej":
Irae T'sarran przekształciła czterech mnichów/skrytobójców domu Chumavh w rewenantów. (...)
Skrytobójcy noszą czarne, długie do kolan spodnie i owijają swoje karwasze pancerza paskami ciemnej tkaniny. Na obnażonych klatkach piersiowych wyraźnie widać rany, od których zginęli. Nie skrywają też ogolonych głów, na których widnieją podobne obrażenia.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości